Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Co do bólu brzucha to ja od rana mam też takie dziwne skurcze, boli mnie całe podbrzusze i jak chciałam się przesiąść z fotela na fotel to złapały mnie takie 2 potworne skurcze, że aż zgieło mnie w pół a teraz boli mnie krok tak jakby ktoś mi tak przyłożył :P czy to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aga trzymaj się!!! Posyłam Ci Aniołka - Osiłka który zaraz usiądzie na twoim ramieniu i będzie Cię wspierał 🙂 Pośpijcie trochę z Wikotrkiem, może faktycznie i jemu się uda trochę odespać i Ty kochana odsapniesz.

Mdoundi aleś wypaliła z tą fotą, niech Cię! A ja wcinam własnie jabłko, jak mąż wróci odgrzeje leczo i WODA MINERALNA DO WIECZORA 🙂 Modlę się tylko, żeby mi jakich słodyczy nie nakupował do domu bo chyba go ubiję jak mnie będzie kusił 😉

Bojalubie ... no spodziewałam się, że będzie prościej tzn z jedzeniem okej ale ten ruch? Skąd wziąć na to czas? Ja sobie zakładam, że będę w domu ćwiczyć jak Tymcio będzie lulał no i liczę na te spacery i znoszenie wózka z mojego 4 piętra 🙂

Aguska21 a może Ty zaczynasz rodzić 🤪 🤪 🤪 🤪 ??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mdoundi ale smaka mi narobiłaś....ale co tam zjem coś podobnie wyglądającego...fasolkę 😉właśnie się gotuje..mniam

Bojalubie w sumie to prosta recepta na zrzucanie wagi. I do tego rozsądna.Tylko wymaga jednego...SAMOZAPARCIA które nie zawsze mam 😉 ale na bank będę też coś próbowała zdziałać 😉

Aga....ojej....jak przykro słyszeć, że synuś chory....chyba naprawdę jakiś wirus lata 😞 Mam nadzieję, że pospaliście sobie i że ta noc będzie lżejsza. Normalnie dzielna z ciebie kobieta, choć jak piszesz masz spadek formy, co w cale nie jest dziwne. Jak my tu narzekamy, a siedzimy w domkach i nie mamy małych dzieci i nie jesteśmy w trójpaku. wiec jesteś usprawiedliwiona na maxa!!!ściskam i dodaje swojej energii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uff dobrnełam do konca 🙂
Marzenko dobrze sie sie odezwalas 😉szkoda tylko ze takie smutne wiesci 😞mam nadzieje,ze i z mama sie jakos to poukłada a ze Teodorkowi energia wrociła na dobre.

Kobitki Wy tak o ruskich a ja juz chyba 3 tydzien z rzedu,co srode po szkole rodzenia chodze do sprawdzonej knajpki na ruskie-uwielbiam te pierogi 🙃
Co do pasa,to bede nosic po porodzie,bo tez chce zeby moj brzuszek szybko wrocil do stanu z przed ciazy.nie musze go akurat kupowac bo zostal mojej mamie,bo miała operacje w tamtym roku.

Aga i Ankeri strasznie wspołczuje ze dzieci Wam choruja 😞sciskam bardzo mocno i mam nadzieje,ze to im szybko przejdzie.
Kokosanko i Zuziaczku wiem co przezywacie i szczerze wspolczuje 😉ja mam tu wrednego sasiada,co czasem jak tylko ma jakies drzewo do ciecia to sie nie przejmuje i ktora godzina i zaczyna od 6 rano.uwagi do niego na ten temat nie pomagaja i dalej robi swoje.

Basienka ja pamietam jak w chyba w 3 misiacu obejrzalam film z porodu i jak nacinali babke i tez sie wytsraszylam.Potem zaczelam myslec o porodzie bardziej pozytywnie i teraz po szkole rodzenia jestem jakos bardziej spokojna.nawet jak zwidzilam porodowke i zobaczylam sale do porodu rodzinnego,to ogarnelo mnie takie myslenie ze ja to juz bym mogla isc rodzic.
Tak wiec Kochana jak na razie nie mysl o tym i staraj sie zapomniec o tym co widzialas 😉chociaz latwo sie mowi 😉

Mialam cos jeszcze pisac ale tyle mialam do nadrobienia,ze mi umknelo....jak sobie przypomne to dopisze.
O wlasnie Aguska a moze to fakycznie zapowiedz porodu 😆 😆
Tydzien temu polozna nam mowila ze pierwsze przepowiedzi zaczynaja sie od skurczow dolem brzucha,bol taki jak na miesiaczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze ale żeście naprodukowały 😲 dopiero nadrobiłam .Ja dziś cały dzień poza domem rano badania ,później kurs po centrum w poszukiwaniu czapki i szalika niestety nie kupiłam ale za to upolowałam kozaki, a później odwiedziłam koleżankę, która wczoraj wyszła ze szpitala leżała na patologii ponad miesiąc ehhhh nasłuchałam się opowieści, że włos się jeży na głowie mówię wam 🤢Ja chcę urodzić przed terminem dostać normalnych skurczy, żeby mi wody odeszły i żadnego wywoływania co to to nie !!!!!! 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś i inne Dziewczynki, dziękuję za słowa wsparcia...
Emilka niestety nie lepiej... a gorzej... Do naszej pediatry nie było już numerków... a do innej nie chciałam iść, bo dla mnie nie jest dobrym dr...
Podajemy Emilce syropy i witaminki, a jutro idziemy do przychodni. Po ciężkiej nocy Emilka prawie nic nie je, chce jedynie wodę, to też dużo - więc się cieszę. No i kisiel zjadła i pół rogalika, więc nie jest strasznie...
Teraz około pół godziny temu nam padła przytulona do tatusia, przebudziła się 5minut znowu płakała, podałam jej syrop i zasnęła na tatusiu... Oby jak najdłużej spała, budzić jej nie będziemy niech odsypia... Nie wiadomo jaka noc nas czeka.
Do tego niestety ja czuje się nie najlepiej, jakby coś mnie łapało... Gorączki nie mam, a czuje jakbym miała i do tego w nosie mnie kręci.. Chyba na noc najem się jeszcze czosnku i miodu i nie wiem czego jeszcze...

Aguś
Ty Bidulko, szkoda mi Ciebie bardzo 😞 Taka Mama jak Ty to skarb! Kochająca, oddana, dająca z siebie wszystko i nawet więcej! Można by dalej wymieniać i wymieniać same pozytywy.
Sama wiem jak jest ciężko z Emilką, a ona raczej nie wykazuje potrzeby noszenia na rękach, chce tylko bliskości. Ja już wymiękam jak mam ją dłuższą chwilę ponosić, a Ty kochana.. Ach..
Jestem pewna jednego, że cała trójka Waszych pociech nie będzie potrafiła bez siebie żyć 🙂 już teraz w ciąży nawiązuje się między nimi więź 🙂 i to jest niezwykłe 🙂
Trzymam kciuki Aguś by Wiktorek szybko odzyskał siły. I byś miała jeszcze czas odsapnąć przed rozwiązaniem 🙂

Dziewczynki, wybaczcie, że nie odnoszę się do Waszych postów, ale nie mam do tego głowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotko chodziło mi o wywoływanie porodu długo po terminie ,nie chcę za bardzo dużych dawek oxy bo powodują silniejsze ale też boleśniejsze skurcze chciałabym, żeby rozwarcie zrobiło się naturalnie bo im mniej ingerencji tym mniej sytuacji w stylu mechaniczne rozwieranie szyjki, przebijanie pęcherza płodowego.Chciałabym, żeby mój organizm sam sobie poradził oczywiście jak każda z nas oby jak najszybciej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akneri i Aga- oby wasze szkraby szybko wracały do zdrówka. Biedactwa małe... 😞

Też się w pas zaopatrzyłam ale mama mi powiedziała, że najlepiej ściskać się bandarzem elastycznym, łatwiej go dopasować niż pas. Ściskała się nim po urodzeniu mojej siostry i mnie i brzuszka nie ma do dziś 🙂

Ja już nie oglądam ani nie czytam żadnych relacji z porodu, wolę w tych ostatnich tygodniach się nie nakręcać.

Dziś zaliczyłam pobieranie krwi- to już chyba ostatnie kłucie-mam nadzieję 🙂 i dentystę- w końcu mogę gryźć prawą stroną-ale komfort 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poza tym historie z patologi są jak z horroru nie ma o czym opowiadać 🤢 Ale też wielu żeczy i osób oraz sytuacji można się ustrzec bo ona mi już powiedziała,który lekarz jest ok który brutal ,która piguła lub położna jest najlepsza itp. więc i tak słuchałam notując wszystko w główce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pospaliśmy...Wiktor ponad dwie godzinki,ja godzinkę po serii przewrotów z boku na bok...

Akneri 😁obrze,że do tego lekarza jutro idziecie...nie wygląda to dobrze 😞Wiktor też prawie nie je ale pije,nie tak bardzo dużo ale nie trzeba go lyżeczką poić.Gorączka nadal ponad 38,pewnie jak to na wieczór zwykle jeszcze wzrośnie 😞To już tam o mnie nie chodzi ale czuję,że padam i też modlę się żeby od małego czegoś nie złapać bo to byłby już koniec...smucę się jak mały sie tak męczy,to takie uczucie bezradności kiedy się na takiego chorego bąbla patrzy 😞To jest najgorsze w całej slodyczy macierzyństwa,że sa chwile kiedy jest trudno i niewiele można wtedy zrobić...tylko cierpliwym być i wyrozumiałym mimo wszystko.To chyba znaczy być matką 🙂tata jest fajny ale mama jest najlepsza 🙂i kiedy przychodzą trudne chwile to mama otrze łzy i nosek i będzie tuliła choćby całą noc mimo zmęczenia..i to dlatego każda kochająca mama to bohaterka-supermenka 🙂

Aguśka:bądź dzielna i czujna 🙂może dziewczyny mają rację i już wkrótce utulisz Hanię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga dobrze ze choc godzinke tez miałas odpoczynku.Jejku strasznie Wam wspolczuje,ze musicie tak patrzec jak dzieci choruja i sie mecza.sciskam mocno 🙂

Co do porodu to ja tez bym nie chiała miec wywoływanego.mam nadzieje,ze natura u mnie sama zadziala we wspolpracy z Dawidkiem albo,ze bedzie przez terminem.
Ostatnio połozna tłukla nam do glowy,ze im czlowiek bardziej wyciszony i podchodzi do tego bez nerwow,tym porod jest przyjemniejszy i wszystko powinno sie toczyc samo bez zadnych ingerencji.oczywiscie bolec bedzie ale bol ma sie nasilac stopniowo do ktorego ponoc mozna przywyknac 😉

Ja wlasnie leze plackiem ( raczej na boku) 😉 bo zrobilam dzis na kolacje sałatke grecka 🙂 zjadłam jedna porcje i poszlam po dokladdke,normalnie uwielbiam ja 😉

Anetko ja mialam badanie w poniedzialek i tez mam nadzieje ze to juz ostatnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matko kochana dziewczyny ja to jestem naprawdę jamochłon zjadłam pierogi ze szpinakiem, koszyczek malin , paczkę groszków kokosowych zagryzam właśnie monte i zaraz zrobię frytasy z serem bo mi Mdoundi (dostaniesz po tyłku) narobiła smaku i mam ochotę na parówkę berlinkę tylko nie wiem czy przed czy po frytkach 😲 😮Toż to jakaś masakra a do spania daleko- jeszcze mi się pewnie cuś zachce 😮Wy też tak macie??!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek na allegro można taka piłkę kupić. Polecam teraz i na przyszłość. Tylko jakbyś już kupowała zwróć uwagę na jej wielkość. Bo trzeba odpowiednia do wzrostu kupić 😉 Ja piłke uwielbiam, mam taką w domu. Niestety miałam w ciąży zakaz ćwiczenia, ale teraz już mi można i znów pójdzie w ruch chyba, bo to ładnie się na niej ćwiczy i w czasie porodu też warto 🙂

Ja dziś to miałam faze pochłaniania i mąż aż się śmiał a jak przeczytałam to co napisałyście o w ogóle to go rozbroiło 😉 bo ja prawie się popłakałam, że ciągle głodna jestem a brzuch pełen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziek piłkę kupiłam w decathlonie (nie wiem czy dobrze napisałam) za 39 zł z pompką i jest super później można też z dzidzią ćwiczyć położna na szkole rodzenia nam pokazywała.Polecam też po porodzie do ćwiczeń rozciągających od groma jest tego na youtube 🙂
A ja pochłonęłam fryty z serem razem z moim P no ale z parówki zrezygnowałam i umyłam już ząbki,żeby mnie głodomorra nie kusiła 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bajka1202 napisał(a):
Dzisiaj zauwazylam ze mi sie brzuszek obnizyl 🙂


mi chyba też! bo lepiej zaczęło mi się oddychać i nie przeszkadza mi nic w przełyku (chyba to zgaga była), jakoś tak lepiej...tylko martwię się bo dzidzi coś mało się rusza 😞 dziewczyny u Was też tak? tzn rusza się ale nie tak często jak kiedyś...jakoś mnie to martwi, ale jak sobie przypomnę te niedawne ostre kopniaki a teraz widzę czasem tylko takie leniwe podniesienie brzucha z jednej albo drugiej strony, ruch stópką i ...tyle 😞 a może po prostu panikara jestem...
poza tym wkurzyłam się bo brat mi powiedział dzisiaj że wyglądam źle, jak stara zapuchnięta baba! no wiecie co...!
Buziole i słodkich snów Brzuszki x x x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mdoundi bratem się nie przejmuj bo faceci (nie ojcowie dziecka) nie uważają kobiet w ciąży za atrakcyjne więc nie dołuj się 🙂A co do ruchów na pewno masz jakąś pozycję w której mała rusza się bardziej albo słodycze a jeśli już to zawiedzie to jedź do szpitala.Będziesz spokojniejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...