Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂
Mnie dopadło przeziębienie. Czuje się strasznie. Dziś leżę i nic nie robię. wstaje na siusiu i papu 😉 Normalnie całą ciążę przechodziłam bez tego cholerstwa a tu na koniec masz..jak zacznę rodzić z katarem lecącym jak z kranu będzie zabawnie 😉 Bo ja parsknę na położną to ją glutem zabije 😉 😁

A wczoraj myślałam, ze się zaczął poród. I nie wpadłam w panikę. Tylko mąż był przerażony. ale uspokoiło się. jednak coś czuję, że takie akcje mogą być coraz częściej 😉Zaczęło mnie boleć strasznie w podbrzuszu i chyba nawet z 3 skurcze miałam. Ale możliwe że sama sobie narobiłam bubu 😉 bo dużo nałaziłam się po mieszkaniu i robiłam sporo.

Bojalubie ja to się czuję jak słonica. jestem tak popuchnięta że każdy to widzi i się dziwi. Na szczęście ciśnienie jest ok. więc to nie zatrucie. Stopy na koniec dnia to miałam jak yeti takie wielkie i szerokie, że w buty nie mogłam się wbić. Ale to jest też pocieszenie an przyszłość-opuchlizna zniknie a to nie tłuszcz więc i waga szybciej się obniży 🙃 😆

Dziewczyny nowe fotki super. A fakt kokosanko masz normalnie figurę modelki!!A ty mówisz, że załamana jesteś. No ale masz prawo, każda z nas tu narzeka, więc nie to że się czepiam 😉 🙃

Wracam do łóżeczka. miłego dnia. pewnie później zaglądnę tutaj 🙂

Marzenko kicia się nawet załapała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IRIS0 ja to nie widze tych 85 kg,... ja ważę 81,2 kg (tzn ważyłam tyle 14.09) a wyglądam o 10 kg cięzej od ciebie 😜

KOKOSANKO- Ty to jesteś laseczka przy nas.. wiem, ze w porównaniu z tym, co było przed ciązą to znaczna dla ciebie rożnica, ale uwierz mi- wyglądasz super..
a juz mówiłam tutaj ze jak kobieta kobiecie mówi komplement- to wiesz... to musi byc prawda i muisz naprawdę wygląda dobrze 🙃

MARZENKO- Twój brzunio takze śliczny, i Teodorek sie załapał 😜
a Twój Brzucholek- jak pokazywałam nasze zdjęcie spotkaniowe moim psiapsiółkom to 2 na 3 chciały mieć właśnie taki brzuszek jak Ty - kształ i wielkość.. wiec nie musze mowić, ze było mi przykro, ze mnie psiapsoiłki zdradziły i wybrały ciebie 😜
a wielkość nie ma nic do rzeczy, zobacz na nasze forumowe mamusie- każda inny brzuszek ma 🙂
i kaaażdy jest magiczny 🙂

ja z laktatorem tak samo jak Mduondi i Iris- czekam az bedzie potrzebny

a teraz pytanie niedoświadczonej mamusi 🙂
to butelek i smoczków nie wystarczy tylko wygotować?
jak wy sterylizujecie??
czy to musi byc specjalne urządzenie czy sa domowe sposoby?
bo ja nie kupiłam sterylizatora bo pomyślałam ze może mi to nie byc potrzebny, bo jak piersią będę karmiła to nawet moich 4 butelek nie użyje (są Aventa)



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koyotko, trzymaj się dzielnie! Ja też męczę się z katarem i osłabieniem... Ale chyba już mija więc się cieszę. Ważniejsze, że Emilka już nawet apetyt odzyskała 🙂 tylko kaszel jeszcze się trzyma i lekki katar...

Carpioo
ja tylko wyparzałam butelki i nic Emilce nie było 😉 wydaje mi się, że to starcza 🙂

Nowe zdjęcia Brzusiów śliczne! każda z nas jest urocza w ciąży 😁 a już niedługo będzie nam tych brzuszków brakowało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znalazłam odpowiedź..
ale prosze jeszcze doświadczone Mamusie 😉 o pomoc

Sterylizacja butelki to proces, w którym giną bakterie wywołujące dolegliwości żołądkowe i choroby. W przypadku karmienia dziecka butelką sterylizacja akcesoriów jest konieczna w pierwszym półroczu życia dziecka. Po tym czasie wystarczy już tylko porządne wyparzenie.

Akcesoria do karmienia sterylizuje się, stosując jedną z trzech metod:

gotowanie,
sterylizacja parowa
– z wykorzystaniem elektrycznego sterylizatora lub kuchenki mikrofalowej,
sterylizacja chemiczna w zimnej wodzie (z wykorzystaniem specjalnych nietoksycznych tabletek) – w Polsce mało popularna i raczej niepolecana.
Zanim poddasz butelki i smoczki sterylizacji przepłucz je ciepłą wodą z dodatkiem środka myjącego i oczyść szczoteczką (lub umyj w zmywarce do naczyń). Smoczki przewracaj na lewą stronę, sprawdzaj czy otwór nie jest zatkany.

Gotowanie

Gotuj akcesoria w czystej wodzie przez 10 minut. Garnek, którego będziesz używała, nie może być wykorzystywany w żadnym innym celu.

Zwróć też uwagę, że smoczki sterylizowane przez gotowanie szybciej ulegają zniszczeniu.

Sterylizacja parowa


Elektryczne sterylizatory parowe sterylizują butelki w ciągu 8-12 minut. Po sterylizacji butelki nie mają nieprzyjemnego zapachu (ani smaku), jednak nie wszystkie akcesoria mogą być poddane takiemu procesowi (dotyczy to m.in. pompki do odciągania mleka). Butelki i smoczki należy ułożyć w sterylizatorze otworem w dół. Można też kupić taki sterylizator parowy, który nadaje się do kuchenek mikrofalowych.

Butelki samosterylizujące


Jeżeli masz w domu kuchenkę mikrofalową, skorzystaj z najnowocześniejszej formy sterylizacji butelek – kup butelkę samosterylizująca. Służy ona jednocześnie jako butelka do mleka i jako sterylizator – dezynfekcja naczynia odbywa się za pomocą pary wodnej, w kuchence mikrofalowej. To doskonała propozycja dla współczesnej mamy. Zdejmuje z Ciebie część obowiązków i wydłuża czas, który możesz poświęcić maluchowi. Daje Ci jednocześnie poczucie pewności, że zapewniasz mu bezpieczeństwo i higienę.

1. Rozkręć butelkę i umyj w ciepłej wodzie z mydłem wszystkie części, dokładnie wypłucz i lekko osusz.
2. Do specjalnego kapsla (dołączonego do butelki) wlej 30ml wody. Wcięcie w kapslu informuje, dokąd woda powinna sięgać.
3. Włóż do kapsla wszystkie części butelki (dysk, nakrętkę, smoczek, szczypce).
4. Na tak przygotowany kapsel nałóż butelkę do góry dnem i połącz elementy.
5. Wstaw butelkę (lub butelki) do kuchenki mikrofalowej i włącz kuchenkę na maksymalną moc. Długość sterylizacji zależy od ilości sterylizowanych butelek – czas podany jest na kapslu butelki.
6. Po zakończeniu sterylizacji pozostaw butelkę w kuchence na 2-3 minuty, by ostygła.
7. Wyjmij ją i trzymając za kapsel rozłącz obie części. Napełnij butelkę mlekiem a następnie przy pomocy szczypiec nałóż smoczek i nakrętkę.
8. Po zakręceniu butelką jest gotowa do podania maluchowi.

Butelkę samosterylizującą możesz dezynfekować także w sposób tradycyjny – poprzez gotowanie w wodzie. Jednak tak sterylizowana butelka szybciej się niszczy

Przeczytaj też: Pomoc w karmieniu butelką
żródło: http://www.bebiko.pl/home/porady/dieta-i-karmienie/przygotowanie-butelki/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo slicze zdjecie 🙂 Ale masz piekny brzuchol 🙂
Ja tez mam ogormna torbe ale przecierz dziewczyny my ich dziwgac nie bedziemy;p
Marzenko ja tez odbieram dzisaj te wyniki i mam nadzieje ze nic tam nie wyjdzie...
Kokosanko a ty koniecznie zapytaj o te badanie bo z tego co wiem to jestono wazne przed porodem...
Aaaaaa!! I jest drugie malenstwoooo u nas 🙂 🙂 🙂 🙂 Jejku jak super!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co.. chciałabym zeby opisała poród 🙂 skoro jak po maśle poszło.. to aż miło sie będzie czytało .. i pierworódkom znacznie (chyba ) pomoże 🙂


ale wiem, ze teraz ma co innego na głowie - słodkie maleństwo i słodkie starsze maleństwo 🙂
ależ ona musi się cieszyć 🙂
już tuli swojego Adasia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...