Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Carpioo super masz brzuszek! Ja też mam już taki 🙂 A pierwsze ruchy to coś wspaniałego, ja też wyczekuje już niecierpliwie. Pamietam że pierwsze ruchy Mikołaja poczułam w drodze na wesele mojej przyjaciólki, to było takie stukanie od środka delikatne. Ciekawe jak będzie tym razem 🙂 🙂 🙂

Mój strach przed porodem przełamałam gdy zaczęlam szkołę rodzenia. Mieliśmy wspaniałą położną, która z nami ćwiczyła i tak nam opowiadała o porodzie, że na prawdę się nie bałam. Wprawdzie w rezultacie okazało się, że nie skorzystałam z tej wiedzy ale nie żałuję, bo uważam, że szkoła rodzenia jest super. Wybieracie się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gosia no to gratulacje!!świetna wiadomość 🙂))))
Iris my również myślimy o szkole rodzenia, aby zaspokoić nasze głowy i mieć większą wiedzę na temat jak sobie radzić w czasie porodu, a zwłaszcza zaraz po nim - chodzi mi o opiekę bobaska. Do tej szkoły co chcemy iść trzeba się zapisać jakoś ok 23 tc. więc przed nami jeszcze chwilka 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczyny!!
Na prawde fajnie poczytac takie wrazenia z porodu,gdzie jest pelen optynizm i radosc z narodzonego dzidziusia niz jakies czarnowieszcze opowiesci jak to zle i jak strasznie boli.ja juz sie dzieki temu nie boje a potem mysle sie zapisac do szkoly rodzenia,bo tam jeszcze polozna przyblizy nam temat rodzenia.

Carpioo brzusio sliczny!! 🙂
Gosia gratulacje synuysia!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia super że masz synka!!!!
fajnie ze już wiesz na 100% 🙂

Dziękuję dziewczyny za miłe słowa 🙂
😲 Asiula, czy taki zgrabniutki to nie wiem 🙂 w tłuszczyk obrósł, najbardziej boczki co widać 🙂 no i zdjęcie wieczorem robiłam, więc brzuchol większy.. następne zdjęcie zrobię stojące, tak jak Wy, bo to inaczej sie układa wtedy :P
Atagusia, aley tz szczuplutka jesteś, ja mam nadzieję, że bedę tak wyglądała po porodzie 🙂 przed ciązą byłam trochę grubsza od ciebie. a brz,uszek pieknieu Ciebie sie odznacza, niedługo będziesz miała brzucholec taki jak ja i Zuziaczek i Ankneri

(przepraszam jak przykręcam Wasze nicki, ale czasami juz nie wiem co i jak np. Ankeri czy Akneri? Gosia 89 czy gosia 1989 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo ja wczoraj jak wyszlam z wanny to stalam tak przed lustrem i smialam sie do mojego,ze u mnie ciaze mozna poznnac bo boczkach,ktore mi sie zrobily. 🙂 chociaz brzusio ostatnio szaleje i cos podrosl.musze zdjecie zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nio carpioo sama jestem w szoku, że póki co tak wyglądam, bo generalnie to mam tendencje do tycia i przed ciążą cały czas uważałam co jem. Teraz sobie pozwalam na więcej, a poza tym to w okresie kiedy miałam mdłosci to jadłam strasznie dużo, bo w trakcie jedzenia czułam sie najlepiej, nie miałam za bardzo mdłosci. Jadłam w zasadzie raz więcej niż normalnie. Teraz też się jakoś nie oszczedzam i czuję, że nawet się nie obejrzę a tłuszczyku nabiorę 🙂 ale co tam, najwazniejwsze, że bede miala dzidziołka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):

"... tak jak będzie to miało miejsce w przypadku np. wózka Zuziaczka- trzykołowego.. ja wiem, że trzykołowca nie kupię.. "

nie, nie, to nie tak 🙂
Ja jeszcze nic nie kupuję 🙂 Tylko nosidło kupiłam 🙂 Nosidło będzie siedziało w samochodzie, w sensie no ten fotelik samochodowy 🙂 w ISOFIXIE. Nie będę go wyjmować z auta tylko dziecko przekładać do wózka 🙂 Normalnego wózka 😁

I postanowiłam kupić wózek normalny, z dużymi czterema pompowanymi kołami 🙂
Żeby nawet w lesie czy w terenie dawał radę 😉 no na spacerkach 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze, ale taki pakiet porodowy to darmowy standard w większości szpitali... Ja zamierzam rodzić w szpitalu Narutowicza w Krakowie. Tam gwarantują opiekę medyczną, wizytację lekarza, kontakt matki z dzieckiem zaraz po urodzeniu, rooming-in,, niedokarmianie na zyczenie matki, poród rodzinny. Przecież to chyba wystarczy, a jest darmowe... Ładnie si e liczą w tej klinice... Ale cóż, Warszawa jest droższa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
atagusia napisał(a):
Madziek ja też nie mam doświadczenia z niemowlakami. Nawet nie wiem jak je wziąc na ręce, bo one takie malutkie i delikatne

podobno wcale nie takie delikatne, tylko tak wyglądają 🙂 dzidzia podobno wiele wytrzyma.


fajne filmiki:

http://www.youtube.com/watch?v=4z5R6ZAqNog cały cykl, PS: jaka grzeczna dzidzia 😁

http://www.youtube.com/watch?v=OdxEi_xw14A

i inne, wystarczy wpisać, co potrzebujesz 🙂
Zawsze to coś 😁

Nie wiem, czy już pisałam, ale taką poduszkę co ma carpioo (kojec Motherhood) mam już od 8 tygodnia ciąży, kiedy złapały mnie ostre bóle, podobno rwa kulszowa,
z nocy na noc przeszło 🙂 myślę, że dzięki podusi 🙂 Teraz śpię na niej co noc, jest mega wygodna 🙂 aż chce się spać.
A facet się przytula do pleców 😁 podusi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu gratulacje !!! To wspaniała wiadomość 🙂
Filmiki na you tubie super. Na pewno bardzo pomocne. Zobaczycie jak po kilku tygodniach od porodu będziecie śmigać z maluchami 🙂 Kurcze jak się popatrzy na takiego maluszka to serce rośnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
carpioo napisał(a):

"... tak jak będzie to miało miejsce w przypadku np. wózka Zuziaczka- trzykołowego.. ja wiem, że trzykołowca nie kupię.. "

nie, nie, to nie tak 🙂
Ja jeszcze nic nie kupuję 🙂 Tylko nosidło kupiłam 🙂 Nosidło będzie siedziało w samochodzie, w sensie no ten fotelik samochodowy 🙂 w ISOFIXIE. Nie będę go wyjmować z auta tylko dziecko przekładać do wózka 🙂 Normalnego wózka 😁

I postanowiłam kupić wózek normalny, z dużymi czterema pompowanymi kołami 🙂
Żeby nawet w lesie czy w terenie dawał radę 😉 no na spacerkach 😁



Ja też jestem za wózkiem normalnym czterokołowym. Nie wiem, czy te wszystkie udziwnienia typu 3 koła lub 2 koła duże 2 małe sprawdzaja się na każdej powierzchni, tym bardziej, że polskie chodniki bez dziur nie są. Mój mąż już coś wspominał o kupnie wózka,ale tak jak większość mam dylemat- jaka firma. Nie chcę też wydawać jakiejś fortuny na wózek a raczej na firmę a nie na wózek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam wczoraj w H&M'ie z zamiarem przymiarki spodni ciążowych i albo ja jestem jakaś dziwna, albo te spodnie są jakieś dziwne. W nogach niby dobre, ale cala reszta wisi i odstaje. Ten panel ciążowy nie trzyma się kompletnie, tylko zlatuje na doł a tam gdzie normalnie jest guzik i zamek mogę sobie włożyć 2 ręce. brzuch też nie rosnie mi normalnie, tylko na samym dole i wygląda to tak, jakbym miała nadwagę.
Nie wiem, czy ze spodniami jeszcze trochę poczekac ,ale kurde jest takie zimnisko teraz, że w legginsach marznę (a jestem strasznym zmarzluchem!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sobie kupiłam rurki na allegro, i też ten panel o którym mówisz wisi i nic z tego, nie nadają się dla mnie na teraz, a specjalnie wzięłam swój rozmiar, a nie rozmiar większy, żeby mieć właśnie na wiosnę. Widocznie wychodzą z założenia, ze brzuch może być albo duży albo zwykły i nie biorą pod uwagę tego, że przecież rośniemy stopniowo i przydałoby się coś na teraz. Póki co wkładam dżinsy biodrówki i są ok. Może spróbuj kupić jakieś bardzo niskie? Albo jakieś ładne dresy (na wyjście na zakupy czy na spacer się nadają).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...