Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wiktorek tez ze dwa moz trzy razy ukochał brzuszek ale nie wiem czy to chęć przypodobania się mamie czy nagły przypływ uczuc w stosunku do rodzeństwa....Miejmy nadzieje ze i my i nasze dzieciaczki odnajdą sie w nowej sytuacji kiedy przyjdzie czas konfrontacji,nadejdzie październik(mam nadzieję że październik)i czas wielkich zmian nikogo nie przerośnie tylko wszystkich nas uskrzydli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Aguś, moja Emilka na początku też nie lubiła mojego brzuszka i jego zawartości... Zdarzało się, że go biła, kopnęła... Teraz wydaje mi się, że się już oswoiła z sytuacją, na miarę swoich możliwości 🙂 ( w maju skończyła 2 latka )
Czasem uda jej się mnie stuknąć pięścią, ale to bardziej, jak się na mnie zezłości, niż z powodu zawartości brzuszku..
Do brzuszka się przytula, całuje, głaska 🙂 Może ważne u nas jest to, że niecały rok temu w rodzinie pojawił się mały szkrab u szwagierki, a tym samym brat dla jej jedynego tutaj kuzyna. Widziała jak maluszek rośnie i też uczyła się współżycia z nim... Na początku bardzo była na nie na tego Malca, ale i również na synka mojej siostry, który w czerwcu skończył rok.
Teraz jest naprawdę o wiele lepiej, przytula maluchy, tak z miłości- chyba najmocniej jak potrafi 🙂 potrafi się podzielić niektórymi zabawkami 🙂, niektóra zostawia sobie na wyłączność (wiem, że nie powinno się zmuszać dzieci do dzielenia swoimi zabawkami, bo wtedy czują duże zagrożenie, czują się mniej ważne..., więc zawsze mówię, żeby wybrała co chce dla kuzynów 🙂 i zawsze czymś się podzieli )
Wczoraj dotarło Emilki nowe łóżko... Myśleliśmy, że będzie ciężko z pożegnaniem z łóżeczkiem, które było jedynym miejscem jej snu- z nami spać nie chciała. Nie było jednak źle 🙂 Pomogła tacie rozkręcać łóżeczko, a później pomogła zanieść do piwnicy 🙂
Kiedy przyjechało nowe łóżko była bardzo podekscytowana i szczęśliwa 🙂 i nikomu nie pozwoliła się położyć wieczorem, chciała leżeć-spać sama 🙂 Zasnęła w 5 minut 🙂 Tylko przez moment chciała wstawać, ale się jakoś dogadałyśmy i padła 🙂 ok 21. 🙂 W nocy ze 4 razy układałam ją w prawidłowej pozycji 🙂 żeby nie spadła i się udało 🙂 a żeby w razie 'w' nie było twardo to na razie przy łóżeczku kłaść będę na noc materacyk z łóżeczka 🙂

Widzę, że nasze Maluszki mają swoje charakterki 🙂

Emilka potrafi pokazać pazurki i łatwo nie jest 🙂 Niektóre dobre 'przyzwyczajenia' wprowadzam w ten sposób, że np. albo będzie szła ze mną za rączkę albo nie idzie wcale- z tym akurat nie było większego problemu..
Czasem zdarzają się kary 😉 Ale z 5 min w kącie skutkuje prawidłowo i Emilka z diabełka zmienia się w aniołka 🙂 To się tak trochę rozgadałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akneri dziękuję za miłe słówko 🙂 🙂
aga33 sto lat Cię u nas nie było 🙂 Nareszcie zawitałaś 🙂
Mamuśki jesteście dzielne i podziwiam Was za to , ze tak wspaniale radzicie sobie z dziećmi nosząc kolejne pod serduchem 🙂 Jesteście naprawdę niesamowite 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri Wiki ma 1,5 roku czyli jeszcze za mała na kary ale u dwulatka to już skutkuje. za rączke nie chce isc bo to nie jest jej tempo. jeszcze chodzic nie potrafi , ciagle biega ( na palcach)

a spi ze mna/ z nami wiec.... bedzie ciezko!

co do dzielenia sie zabawkami i przytulania innych dzieci to w tym musze ja pochwalic bo nie zabiera zabawek, lubi jak dzieci sie z nia bawia i chetnie sie wszystkim dzieli, rowniez slodyczami jak ma. czasami przytuli brzuszek, caluje, ukocha i odslaniai mowi " dzidzi" i pokazuej na brzuch ale jest strasznie zazdrosna jak Grzesiek albo ja przy brzuszku majstrujemy ale damy rade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też śpię z Wiktorkiem od początku,niestety ulegliśmy na początku a później nie było juz odwrotu,bo sama sie przyzwyczaiłam i chyba nie potrafiłabym już zasnąc bez małego tak jak on beze mnie.Wiem że to źle,bo teraz nawet mój pobyt w szpitalu może się problemem...

Trzymam sie trochę nadziei,że kiedy dzieci się urodza to Wiktorkowi spodoba się ta krzatanina przy maluszkach(on uwielbia kiedy jestem zajęta:gotuje,sprzątam,prasuję,wieszam pranie;podpatruje mnie na każdym kroku i próbuje naśladować 🙂Może się jakoś zaangażuje...no zobaczymy,oby 🙂

Za rękę nie chce chodzić nawet,pod groźbą,że będzie jechał w wózku,bo idzie za rączkę tylko przez kilka sekund i zwiewa w przeciwnym kierunku,a daje słowo,że śmiga jak perszing wiec ciężko mi z wózkiem z nim i moją ciążą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuszka26 napisał(a):
mi ten kalkulator pokazał że teraz waże jak w 12 tygodniu a powinnam ważyć 62 ach 🥴

a u mnie w normie ha ha 🙂 chociaż jedna rzecz katalogowo 🙂

akneri1982 napisał(a):
Fredeczko 🙂 masz racje, roczne dziecko można już 'odstawić' od butli, a nawet od piersi czy mleka modyfikowanego 🙂 Wszystko zależy od Mamus i od tego co wg każdej z nas będzie i jest dobre dla naszych pociech i 🙂Moja córcia piła butlę do 2 lat, jak zamieniłam butlę na szklankę nie chciała już mleka... Wychodzi na to, że butla była przyzwyczajeniem...

wstyd się przyznać, ale jedynym moim pokarmem do 8 roku życia była właśnie butla... z kaszką manną... nic innego jeść nie chciałam. Po Pierwszej Komunii Świętej odstawiłam. 🙂

fredeczkaa napisał(a):
oooo jeszcze cos takiego musze kupic, bo strasznie sie pocilam po porodzie a nie jest wskazane uzywanie antyperspirantow.

ale co ? bo nie dałaś linka ani nic 🙂

fredeczkaa napisał(a):
Zuziaczek ja mając termin na 5 grudnia torbę spakowałąm na początku października tymbardziej ,że sytuacja była taka jak teraz czyli rozwarcie i szyjka skrócona. wolałam w razie czego być gotowa! 🙂


kurczę, zaczynam się bać 😮


DZIŚ MAMY STUDNIÓWKĘ MAI 🤪

Ale lekarz powiedział, że jest duża i możliwe, że wcześniej urodzę. Co do tej szyjki i rozwarcia to rozumiem, że lekarz to sprawdza podczas badania ginekologicznego ? Bo mi nic wczoraj nie sprawdzał, jedynie o dno macicy zapytałam, i powiedział, że jest w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka Zuziaczku:tak podczas badania,w sumie mnie to już na każdej wizycie bada palpitacyjnie,ale jak byłam z Wiktorem w ciąży to co drugą wizytę mnie badała na fotelu.Może teraz ze wzgledu na ciążę bliźniaczą?Ale jak nie ma wskazań i dobrze się czujesz to chyba wszystko jest w porządku....

Co do pakowania torby to też nie radzę czekać jakoś zbyt długo.Tak jak fredeczka pisała,najpotrzebniejsze rzeczy można spakowac w ostatniej chwili ale baza nie powinna już snu z powiek spędzać...na koniec tylko szczoteczka(a i ta mozna nowa przygotowac)i dokumenty,jakieś delikatne kosmetyki?(moje dziecko darło sie bez przerwy więc nie miałam czasu siusi zrobić)ale były mamy które malowały rzęsy...szczęściary 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga33 napisał(a):
Laktator miałam medeli mini electric i jestem bardzo zadowolona(warto kupić używany za dobre pieniądze,tak jak ja bo firma jest dobra i awaryjność mała.Swój używałam przez 9 miesiecy,a od prawie 4 używa go moja przyjaciółka.Wiem,że dziewczyny pisały,że lepiej kupić porodzie ale mi osobiście przydał sie w szpitalu,bo mleka nie miałam a te na szpitalnym stanie okazały sie nie dość ze wielkie to niestety niesprawne...Mój laktator podratował też laktację dziewczyny z sali,która ściągała moim laktatorem podczas gdy jej mąż śmigał po sklepach w poszukiwaniu odpowiedniego modelu.Ja tam nie wiem ale od początku miałam z laktacja problemy.Niby nastawiłam się na karmienie piersią ale miałam w domu zestaw startowy butelek,sterylizator i podgrzewacz,które okazały się być potrzebne,a te rzeczy okazyjnie udało mi sie upolować za dobre pieniądze.Po porodzie może po prostu nie być okazji,bo produkty będą napewno.Pewnie Wam zatem nie pomogłam w tej kwestii...

Do smarowania obolałych i spękanych brodawek polecam maść purelan1000 firmy medela chyba Iris o niej już pisała.Tylko kupcie sobie odrazu 37g,bo 7g kosztuje niewiele mniej..można jej także uzywać na spękane usta np i jest bardzo skuteczna i wydajna.kosztuje ok 40zł.


Pamiętajcie też o herbatkach na pobudzenie laktacji.Najlepszy jest hipp ale nie ten w granulkach tylko w torebkach do zaparzania do kupienia w rossmanie albo bocianek.Z bocianka jest też kawa i chyba poza dobrymi aptekami można na allegro kupić bez problemów,


Dzięki Aga, moje chłopaki już działają w pokoju malej 😁

Tyle tu porad dałaś, na pewno z nich skorzystam. Nawet utworzyłam sobie nowy dokument pt. "porady" hahahaaa. Jeszcze raz dziekuje Tobie i wszystkim już bardziej doświadczonym mamom, takie porady są BEZCENNE!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie,że możemy pomóc 🙂Osobiście ze wszystkim eksperymentowałam bo nie miałam nikogo kto mógłby mi podpowiedzieć i wiem jak to jest czekać na pierwsze dzieciątko w obliczu wielu wydatków przyglądając się ofercie sklepów w wersjii full wypas...i co tu wybrać?wydaje się że wszystko się przyda,a rzeczywistość pokazuje później ile kasy w błoto poszło...U mnie np.maść na ciemieniuchę,osłonki silikonowe na brodawki,połowa,albo nawet 3/4 ubranek,łóżeczko,smoczki aventu uspokajające i cała masa pierdół które wywaliłam i oddałam,a kasa leciała...Cieszę się naprawde jeśli choć jednej z Was przyda się choć jedna moja rada 🙂Acha nie wiem jak można obcinać paznokcie tymi nożyczkami dla dzieci,to kolejny wywalony grosz...kupiłam a i owszem ale tym w ogóle nie da sie nić zrobić.Od początku obcinam Wiktorowi paznokcie swoimi nożyczkami,za każdym razem dezynfekując je spirytusem.Fakt są ostre na końcach i trzeba uważać ale za to ostre i skuteczne 🙂Szczotka z naturalnego włosia nawet sie nie przedała.Mały nie miał prawie włosów,bawi się nią kiedy mu pazurki obcinam wiec kolejne 20zł w kibel...och lista byłaby długa tych "zbędności" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga33 nawet nie wiesz jak cenne sa Twoje rady i innych juz mam ktore juz maja jakies dzieciatko 😉dla mnie jest to wszystko nowe,i tak jak kiedys pisałam gdybym weszła do sklepu i kots mi cos wciskal bo to potrzebne to pewnie bym kupowała a teraz juz wiem miej wiecej co mi trzeba i w jakich ilosciach 😉
Fajnie,ze jeszcze dopisałas o nozyczkach,ze to tez zbedny wydatek a fakt jest taki,ze one tez kosztuja 😉

Olalenka az zazdroszcze ze juz sie mebelki skadaja,hmm 😜prosze o zdjecie jak juz beda gotowe 😉 😉

Ja pikole i przeczytała tyle stron,ze mi uciekło co mialam odpisac,hehe

Fredeczko ja z doswiadczenia wiem,ze lokaty go gowniana sprawa 😉nie opłaca sie poprostu 😉
Lepiej wpłacac co miesiac po 50 na jakies konto ktore jest na niewilekim procencie a to bedzie zawsze cos.zawsze wyjdzie sie na tym lepiej niz na lokacie.

Zuziaczku fakt kupe czasu Cie nie było 😉oddałam słonko i prosze od razu szał zakupowy ogarnoł,hehe 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zdania, że te typowo dziecięce nożyczki są do kitu...
Jak się przekonałam jak się nimi obcina paznokcie maluszka to też zaczęłam obcinać swoimi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę chyba zeszyt założyć i notować będę rady forumowe i inne wyczytane w czasopismach o maluszkach, bo tyle mądrych informacji się pojawia w krótkim czasie.

Analizowałam dzisiaj wątek z wyprawką i jest tam takie zdanie:
"body z krótkim, długim i bez rękawów – większa ilość, bliżej nieokreślona – to najlepsze
ubranka dla dziecka - my głównie ich używaliśmy"
Może ktoś mnie oświeci, bo wydawało mi się, że najwygodniejsze są pajacyki i planowałam ich kupić najwięcej . Do body trzeba chyba jeszcze zakładać spodenki i kaftanik, żeby maleństwu nie było zimno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko, body można założyć pod pajacyka np. żeby Maluszek miał ciepło.
Same pajacyki zakładałam np do snu... Ale na początek nawet na noc zakładałam coś pod pajaca- ale nie wiem czy w tym nie przesadzałam....
TYLKO ciągle nad uchem słyszałam..., czy aby Emilka nie jest za delikatnie ubrana...
Później zakładałam body z krótkim rękawkiem i np kaftanik na wierzch i śpiochy 🙂
Albo body z długim i śpiochy 🙂
A później to już ciepło było- bo Emilka się w maju urodziła.. Więc letnie delikatniejsze ubranka w grę wchodziły...
Czapek w domu nie zakładałam, nawet po kąpieli. Córcia nie miała żadnych problemów. Nie byłam też jakoś przewrażliwiona odnośnie zamoczenia pępuszka czy uszu.. Jak się zdarzyło to się zdarzyło. Położne w szpitalu powiedziały mi, że Maluszkowi nic się wtedy nie dzieje. Po kąpieli trzeba po prostu dobrze osuszyć 🙂

Była też mowa o kosmetykach dla Maluszka.
Mogę polecić EMOLIUM - i żel do mycia i balsam do ciała (oilatum jest sporo droższe -też miałam, nie widziałam znaczącej różnicy).
Jeśli Maluszek nie będzie miał problemów ze skórą to polecam kosmetyki NIVEA.
Je też stosowaliśmy, ale Emilka ma bardzo delikatną skórę skłonną do przesuszeń i Emolium dla niej okazuje się lepsze... 🙂
Polecam też zamawianie niektórych kosmetyków-jak Emolium przez internet-stronkę www.doz.pl jest sporo taniej niż normalnie w aptece, no chyba że ktoś jeszcze taniej znajdzie na allegro 😉 Ale i leki dla Maluszka będzie można zamawiać i dla siebie... Opłaca się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, to takie zestawy można tworzyć z body 🙂 dzieki Akneri, bo ja to zielona jestem jeśli chodzi o te sprawy, nawet musiałam wyszukać sobie jak dokładnie wygladają śpiochy bo nie wiedziałam jaka jest różnica pomiędzy pajacem a śpiochami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ankeri wlasnie zapisałam sobie ta stronke w zakladkach na przyszłosc,dobrze wiedziec 😉
Anetko ja na poczatku mialam to samo czym sie roznia spiochy od pajacyka szukalam zdjec,heheh normalnie czarna magia dla mnie z tym wszystkim 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bachap przykladowe zdjecie,heheh
pajacyki;
http://allegro.onet.pl/babaluno-spiochy-pajacyki-3szt-psiak-arnold-56-i1695862484.html
spiochy;
http://allegro.onet.pl/spiochy-spioszki-sito-rozm-62-ewa-klucze-i1688422053.html
😆 😁 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bachap:ech tam głąb odrazu 🙂pewnie większość z nas nie miała pojęcia na początku swojej drogi do macierzyństwa o takich rzeczach,które są potrzebne dla maluszka...Sama kiedyś yślałam,że taki brzdąc to tylko pampersy i kilka szmatek,no niestety życie zweryfikowoało moją w tej kwestii wiedzę.Mi coprawda było łatwiej chyba bo mam o 11 lat młodszego brata i kiedy on miał rok to mama poszła do pracy i popołudniami oraz wieczorami ja byłam mu opiekunem.Obowiązywało mnie wszystko z karmieniem,kąpaniem i usypianiem włącznie więc jak się okazało z tym jest jak z pływaniem,czyli się nie zapomina i działałam przy swoim synku njak zaprogramowana maszyna.Wiem,że się łatwo mi pisze ale zobaczycie,obsługa maluszka jest naprawdę prosta 🙂pochłaniająca mnóstwo czasu i energii ale naprawdę do szybkiego opanowania.Dacie radę mamuśki 🙂

według mnie nie ma co tez przesadzać z rożkami czy becikami.Dwa wystarczą w zupełności,jeden koniecznie do szpitala.Ktoś też pytał o śpiworki takie na szelkach i na zamek do spania,u mnie się sprawdził kiedy mały był już na etapie odkopywania się 🙂latem mu odpuściłam ale zimą znowu do tego chyba wrócę..ale da się i bez tego obejść.Poszukajcie w lumpkach.W pierwszej ciąży nie korzystałam z tych salonów,ale później zmąrzałam.Tak dla przykładu kupiłam w smyku taki właśnie nowy śpiworek za 59zl,a całkiem niedawno w lumpku z mothercare(lubiebtą firmę jak ma przeceny,bo strasznie droga)za chyba 7zł a wyglądał na nowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli co, śpiochy są bez rękawów a pajacyki z rękawami ?
Bo tak to niczym się nie różnią. Jak dla mnie. 😮
ładna pogoda to w dzisiejszego dnia mało do nadrabiania 🙂

A ja dziś z Moim po jego pracy montowaliśmy ringi w lampach w moim samochodzie, musiałam komicznie wyglądać z wielkim brzuchem, lampą i wiertarką w łapce 🙂 Ale się udało i super świecą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Wiem,ze pozno ale czekam az moj przyjdzie do domku bo poki co siedzi zmoimi rodzicami przy grillu.

Aga33 akurat nam nozyczki sie polamaly a wlasciwie to polamal je moj brat bo sobie nimi obcinal paznokcie!!!! pozniej kupilam obcinacz z oslonka i jak doszlam do wprawy to zaczelo mi super wychodzic obcinanie paznokci 🙂 lepiej niz nozyczkami chociaz na poczatku bylo to strasznie trudne zadanie.a szczoteczka przydala sie i przydaje sie do teraz 🙂

Aneta body uzywa sie zamiast kaftanika bo sa wygodniejsze - nie podwijaja sie ale jak dla mniepajacyki sa poprostu the best! tylko ze zima jesli ktos niema zbyt cieplo w mieszkanku to dobrze jest pod spod zalozyc body na ramiaczek albo na krotki rekaw.

Akneri ja uzywalam oilatum dla malej jakis czas bo lekarz zalecil na sucha skroe a pozniej robilam krohmal z maczki ziemniaczanej i byl rewelacyjny! tylko wkurzal mnie jak ten kisiel we wloski wlatywal i nie moglam splukac.

Aga a ja wrecz przeciwnie juz od pierwszej ciazy latalam polumpkach i wylawialam zdobycze 😁 oryginalne rzeczy,jak nowe albo nowe z metkami za grosze. uwielbiam to 😁

dzisiaj kupilam tshirt niebieski z samochodami z nexta nowy z metka 😁 dobry jest na moja niunie, bedzie miala na podworko a jak nie zniszczy to i dla malego zostanie 😁

albo kupilam spodniczke z nexta nowa z metka za .... 1,50 ! cena na metce 9funtow czy iles, juz nie pamietam dokladnie. kupilam tez sweterek nowy za 1zł czy za 1,50 ktory na allegro z nexta kosztowal 60zł a ten nie był z nexta tylko od jakiegos projektanta :P długi, wpaski z żabotem 😁 i wiele roznych takich przykładów mogłabym dać. albo słodki płaszczyk w serduszka z kapturem kupiony za 4zł sprzedałam za 25zł bo okazało się ze mala ubrala go 2 razy i wyrosla, byl ledwo ledwo. do tego moja siostra szaleje w Anglii na wyprzedazach i mała ma mnostwo ubran z nexta, h&m, early days , mexx itd. aaaaa raz upolowalam za 2zł rajstopki z GAP nowe 😁 na allegro kosztowaly wtedy 45zł + przesyłka. o takie tylko,że różowe http://allegro.pl/gap-rajstopki-watergarden-4-5l-cudne-i1709394036.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
Fredeczko 3mam kciuki aby u lekarza była dobra informacja
co do lumpów to jestem za. sama już sporo tam kopiłam dla malej. Ale jak nowe spodenki lub sukieneczka to kosztuje od 25zł w górę a na lumpach max 5 zł to wole tam kupić. Tym bardziej że te ubranka dla maluchów są jak nowe. A gwarancji nie mam czy w ogóle je ubiorę malej 😉

Co do tego jak ubrać bobaska i czym się różni jedno ubranko od drugiego to też dla mnie było ciężkie 😉 Ale to tak jak z ciążą na początku nic nie wiedziałam a teraz jestem mądrzejsza o 6 miesięcy. Ostatnio dowiedziałam się że znajoma jest w ciąży to jak miło mi było jak coś pytała a ja znałam odpowiedź 🤪 wszystko jest kwestią czasu.

Mówicie że nożyczki się nie przydadzą takie dal bobasów 🤢 a właśnie mąż takie kupił...eh...oby choć raz się przydały' 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...