Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ankerii piekny brzusio 🙂kurcze a juz za 2 tygodnie a moze wczesniej zobaczymy tego przystojniaka co sobie tam pomieszkuje 😉 😉
Dziekujemy za wiesci od Gosi 😉

Gosiaczku najserdeczniejsze gratulacje 🙂 🙂Super,ze czujesz sie dobrze 🙂Ogromne buziaki dla Igorka i niech lapie cyca od mamy,bo nie wie co traci 🙂mam nadzieje,ze sie przekona 🙂sciskam mocno i czekamy tu na Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aneta i Malena, prześliczne macie te pokoiki dla dzieciaczków 🙂
Ile miłości włożone w wystrój, śliczności !!! 🤪

Akneri
, śliczny brzuś !!! I zero rozstępów !!! Łał !!!

Oj, dobrze, że Gosia się dobrze czuje, a Igorek na pewno nauczy się ssać cyca 😉
Tylko czasu pewnie potrzebuje.

A ja się opycham pewnie już ostatnią w tej ciąży pizzą, w Telepizzy jest promocja - 3 za 1, ale mamy wyżerkę, jeszcze na jutro zostanie.
A co, później się będę odchudzać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tylko dzisiaj na chwilkę, bo spędzam weekendzik z mężem. Mam świetną pogodę, więc staramy się korzystać ile się da 😁 🙂.

Koyotko jak pięknie opisałaś swój poród. Ja również dziękuję, że podzieliłaś się z nami swoimi przeżyciami. Bardzo podniosłaś mnie na duchu i o wiele mniej się boję. Widzę, że co poród to inny więc nie ma co się aż tak stresować, na to wpływu nie mamy 😉 co ma być to będzie. Pewnie jak się zacznie będę trochę inaczej mówiła 😉 🤨

Aguś cieszę się, że już lepiej. Trzymam kciuki, aby wszystko poszło po twojej myśli. A dzieciaczki ładnie już sobie ważą 😉 praktycznie jak nie bliźniaki hahaha ale to bardzo dobra wiadomość, widać że mamusia bardzo o nie dba 😉 😁

Malenko kącik przeuroczy. Sama mam białe mebelki i baaardzo podoba mi się ten kolorek do dziecięcego, jest tak czyściutko, a przy okazji każdy dodatek kolorystyczny pasuje. Super 🤪.

Ooo widzę, że Anetka też urządziła kącik z przewagą białego i oczywiście róż, bo to dla dziewczynki. Tak jak pisałam uwielbiam takie połączenia. Świetny pokoik. 😁

Ankeri jaki fajniutki brzuskio 😁 a co do rozstępów to ja nic nie widzę, naprawdę. Śliczniusi!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewuszki 🙂
wróciłam.. i nawet jestem po kąpieli..

ale sie nagadałam i naśmiałam.. przydało się.. 🤨

Anetko- Śliczny kącik, taki słodziutki 🙂

Ankeri- Ładny brzunio 🙂 a w środku przystojniacha 🙂

GOSIU
cieszę się niezmiernie, że u Ciebie wszystko OK.. a żółtaczka u dzieci jest bardzo powszechna, na pewno będzie OK!

Dobranoc Brzucholi i Bąbelki! Ciosia Carpioo całuje! 😘


A CO Z IRIS?! 🤔 w gory znowu pojechała? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
A ja się opycham pewnie już ostatnią w tej ciąży pizzą, w Telepizzy jest promocja - 3 za 1, ale mamy wyżerkę, jeszcze na jutro zostanie.
A co, później się będę odchudzać 😉


Hahahah masz rację kalorie to będziemy potem liczyły, ja też dzisiaj przepyszną pizzę zaliczyłam A CO! 😉 A jak wczoraj czytalam, co można podczas karmienia piersia jeść, a czego nie, to stwierdziłam, że przy tych wszystkich zaleceniach nie trzeba specjalnego cudu aby szybko schudnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam coś dziwnego. Nic mi nie puchnie, ani ręce, ani nogi tylko…USTA. Normalnie wary mam takie, że hejjjj 🤨 🥴.
Nie wiem skąd to się bierze. Mrowieją mi, drętwieją i po jakimś czasie się powiększają, jakbym botox miała. Czy któraś wie co to może być, albo ma coś podobnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olalenka napisał(a):
Mrowieją mi, drętwieją i po jakimś czasie się powiększają, jakbym botox miała. Czy któraś wie co to może być, albo ma coś podobnego?

hmm, nie wiem, co to może być, ale musi być sexy 😉
Powinnaś się cieszyć, jeśli nie boli 🙂

Olalenka napisał(a):
wczoraj czytalam, co można podczas karmienia piersia jeść, a czego nie, to stwierdziłam, że przy tych wszystkich zaleceniach nie trzeba specjalnego cudu aby szybko schudnąć.

właśnie o to chodzi 🙂
Do tego dzidzia wyssie 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzusie, jest niedziela, 5:24, tradycyjnie już Iris kibluje przy kompie wyspana i żeśka ...

ponadrabiałam zaległości z wczoraj...
Agusiu dobrze, że z ciśnieniem już wszystko się unormowało no i super wiadomość z tym wtorkiem! Ależ jestem podekscytowana!!!! 🙂 🙂 🙂 Maks i Amelka mają taką wage , że możesz być dumna z siebie Kochana mamusiu 🙂 Czyli wszystko idzie zgodnie z planem, 37 week 🙂 Trzymam za Was mocno kciuki i ściskam!!!
Gosiu ciesze się, że dobrze się czujesz kochana!!! 🙂 Ty iskierko nasza! A Igorek moze z czasem załapie ssanie cycusia, trzymam kciuki! No i wracaj do nas szybko 🙂
Koyotko Kochana witaj w domu!!! Przeczytałam opisy porodu, obejrzałam zdjęcia Zuzi i jestem pod wrażeniem Twojego spokoju. Aż miód na serce jak się cyta Ciebie taką wyciszoną, szczęśliwą 🙂 Całuję Was mocno 🙂
Edytko Bartuś jest przeuroczy!!! Czekamy na Wasz powrót, trzymaj się Kochana dzielna nasza! 🙂
Zuziaczku, Akneri super nowe fotki 🙂
Carpioo ten napis Jagoda śliczny! Super się komponuje z tym zielonym 🙂 Będziesz sobie taki organizować? Nasz kącik dla Tymka to taki jest raczej ubogi powiedziałabym przy Waszych ale to dlatego, że jest w tej mojej sypialni szaro-fuksjowej więc dla chłopca mało jest dodatków które pasują do tej kolorystyki. Mam taki obrazek na białym tle, szare łowickie wycinankowe serce z chłopkai takimi - z IKEA jak będzie mi pasowal do pościeli do go nad łózeczkiem powieszę, a jak nie to cos sie z czasem wykombinuje. Zazdroszczę Wam trochę tej weny na urządzanie kącików. Ja jakoś nie mam takiego pędu do tego jak za pierwszym razem 😮 Nie wiem dlaczego. Chyba musze się poprawić 😉 to i wkleje wtedy jakąś fotkę - najlepiej już z panem Tymonem na włościach 🙂
Malenko i Anetko śliczne pokoiki!!! Na prawdę widać włożoną w nie pracę i miłość 🙂

Cieszę się dziewczyny że wszystko u Was OK 🙂

My wczoraj mieliśmy do południa mieliśmy dzień fryzjerowy. Poszłam na 9:30 a wyszłam o 13:00! Myślałam, że szlag mnie trafi, że to sie tak ciągnie... Ale robiłam odrosty, potem refleksy i cięcie na koniec. Jest bardzo podobnie do tego co na privie bo już odrosłam, więc jestem bardzo zadowolona (mam więcej refleksów) ale czasowo to jakaś masakra. Przy okazji tez Mikołaj poszedł pod nożyczki bo trzeba brata odpicować przed 5 urodzinami które już niebawem 🙂 Potem pojechaliśmy do miasta na zakupy bo Młody idzie w poniedziałek na impreze urodzinową do kumpla z zerówki 🙂 Złaziłam wielki sklep z zabawkami, kupiłam ;przy okazji majtasy poporodwe, podkłady, smoczki dla Tymka i te prezenty i ledwo do samochodu doszlam... Kurde kondycji zero, zadyszka, duszności, czułam jakieś fale gorąca no i brzuch mnie zaczął trochę boleć... więc szybko jakas no spa w tym samochodzie... No i potem lekki obiad zrobiony przez męża i do łózka... Podczytałam Was ale nie miałam siły odpisywać. I taka mała masakra do wieczora ze zmęczenia. Ale już OK. Noc w miarę przespana.Popołudniu dzisiaj mamy gośći, więc czeka mnie trochę stania w kuchni i zero innych planów na te niedziele. Buzia dla Was 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry wszystkim!!!! 🙂
wczoraj wyszlam ze szpitala. Wszystko u nas wporzadku , jestem taka szczesliwa tulac synka ze az plakac mi sie chce z radosci gdy na niego patrze!! 🙂 walcze tylko z nawalem pokarmu... musze wyslac kogos po laktator bo chyba nie da rady obyc sie bez niego....

AHA IGRATULUJE WSZYSTKIM NOWYM MAMOM !!! 🙂

ps. nie umiem wam wstawic zdjec synka... Jak powiecie jak to zrobic to wstawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka Brzuszki 🙂

Gosiu!!Zdrówka dla Igorka życzę! Domyślam się, że już najchętniej chciałabyś być w domciu 🙂3mam kciuki, aby synek przekonał się do piersi 🙂
Anetko uroczy kącik 🙂 taki delikatny ale bardzo uroczy 🙂
Joane witamy!!ja już też w domciu!znam ból jeśli chodzi o nawał pokarmu 😉 sama już laktatora używam 🙂ale i tak nie jest źle.

A ja nadal odpoczywam. Zuzia śpi słodko pewnie za godzinkę obudzi się na karmienie-oby bo do tego czasu piersi mi eksplodują 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olalenka napisał(a):
Dziewczyny mam coś dziwnego. Nic mi nie puchnie, ani ręce, ani nogi tylko…USTA. Normalnie wary mam takie, że hejjjj 🤨 🥴.
Nie wiem skąd to się bierze. Mrowieją mi, drętwieją i po jakimś czasie się powiększają, jakbym botox miała. Czy któraś wie co to może być, albo ma coś podobnego?


moja babcia tez zauważyła u mnie powiększone usta, i powiedziała ŻE NIEDŁUGO URODZĘ
podobno to tez jakaś oznaka zblizającego sie porodu.. 🤪
w sumie to żadne odkrycie ze \\\\\\\'niedługo urodze\\\\\\\' bo do terminu mam cos ponad 2 tygodnie 😉

IRIS literek nie kupuje, bo Mojemu to nijak się podoba. powiedział ze zbędny wydatek.. 🤨 wiec nie bede kupowała...

JOANE
ale fajny chłopaczek, a ile włosków ma!
kochana wg tego gadania \\\\\\\'ludowego\\\\\\\' to musiałaś mieć mega zgagę 😁


Koyotko - fajnie że Zuzia tak słodko śpi.. jak z nocami? często wstajesz?
Karmisz na żądanie, czy np, co 3 godzinki? (ja bym chciała trak co 3 godzinki Jagósię nauczyć)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli też masz takie sexi-plexi usteczka 😉 😁 a że to objaw zbliżającego się porodu to nie wiedziałam 😮 ale nawet to dobrze 😆. Mam tylko nadzieje, że jeszcze tydzień wytrzymam aby stuknął ten magiczny 37 tydzień 🙂 W sumie moja siostra również urodziła równe 3 tygodnie przed terminem, więc może to rodzinne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olalenko, mi od zawsze mówili że mam karpiowate usta, stąd CARPIOO 🙂 a podobno zawsze strzelam karpiowatą minę jak jestem zła, naburmuszona..
wiec teraz to nie wiem kto ze mnie jest- Angelina Jolie?
http://i2.pinger.pl/pgr183/dda50a73000a07594cc89b3e/20230_angelina_jolie_duze_usta.jpg
😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki 😁

Ale tu spokojnie dziś...wczoraj mnie prawie nie było cały dzień i nie było prawie co nadrabiac 🙂
Ale fajnie, że już coraz wieksza liczba nas ma swoje pociechy przy sobie i może je już tulić w ramionach 🙂
Kąciki dla maluszków też macie bardzo fajnie przygotowane. Śliczne są. Ja póki co mam tylko łóżeczko w razie W rozstawione i uszykowane, gdyby Hania postanowiła wcześniej przyjśc w ramiona mamusi, bo za 3 tygodnie sie przeprowadzamy na nowe mieszkanie i tam będziemy wszystko szykować 🙂
Wczoraj już wkońcu wrocił mój mężuś z poligonu i dostałam taki piękny bukiet kwiatków od niego, że aż miło sie zrobiło 😁 i odziwo nie musiałam go błagać o naturany składnik wspomagający poród 😁 😁 😁 sam chciał i to bardzo :P hahaha :P ale powiem wam szczerze, że na tym etapie ciąży sex to żadna przyjemność przynajmniej dla mnie, wszystko obolałe...masakra.

Wogóle wcozraj byłam na uczelni i mnie wygoniła rektorka do domku, jak urodze mam przynieść akt urodzenia małej i ponoć rusza jakiś specjalny program nauczania dla matek i mam sie nie martwić zajęciami, aż mi ulżyło 😁

A jak u was dziewuszki? Która nastepna do rozpakowania?: 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joane0509 napisał(a):
Dzien dobry wszystkim!!!! 🙂
wczoraj wyszlam ze szpitala. Wszystko u nas wporzadku , jestem taka szczesliwa tulac synka ze az plakac mi sie chce z radosci gdy na niego patrze!! 🙂 walcze tylko z nawalem pokarmu... musze wyslac kogos po laktator bo chyba nie da rady obyc sie bez niego....

AHA IGRATULUJE WSZYSTKIM NOWYM MAMOM !!! 🙂

ps. nie umiem wam wstawic zdjec synka... Jak powiecie jak to zrobic to wstawie.


Joane super, ze jesteś już w domku 🙂 A Igorek jest świetny! Jakie ma włosy! 🙂 🙂 🙂

A propos nawału to on na pewno minie, daj Igorkowi niech ściąga, wszystko się ureguluje 🙂 A jak nie da rady to trochę zawsze laktatorem możesz ściągać, choć ja tej metody nie polecam, a przynajmniej jak się zdecydujesz to nie ściągaj zbyt wiele, tylko minimum, bo wtedy to sygnał dla piersi, że jest takie zapotrzebowanie na mleko ile jest ściągane i żeby produkcja jeszcze bardziej się nie rozszalała. Także nie opróżniaj piersi broń boże do zera i nie masuj - takie rady moja mama mi dawała jeszcze w szpitalu, a lekarz jak to usłyszał to się za głowe złapał!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo ja karmię na żądanie. Malutka sama się budzi tak co 2-3 h. W nocy wiadomo nie jest łatwo wstać, ale wiadomo kwestia przyzwyczajenia. jednak nie ma tragedii i zgrzytania zębów-i oby tak zostało 😉 A maluszki są różne jedne budzą się co godzinę a inne co 3. Zależy jaki mają charakterek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilka w nocy ładnie spała, kąpałam ja około 19 karmiłam i spała do 2-3 w nocy, a później co 3 godziny średnio, więc źle nie było. Oczywiście były wyjątki od reguły i czasem zdarzało się częściej.
... I tak sobie myślę, że może smoczek nie jest najgorszy, bo czasem Maluszek tylko się przebudzi w nocy, chce chwilę possać, a nie jeść-pić i smoczek tą potrzebę może zaspokoić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja na chwilkę!
Koyotko jestes niesamowita. Bardzo podoba mi się twoje podejście do porodu i córci! Jestem pewna że będziesz super mamą!
Joanne gratulacje i czekam na fotki. Włosy naprawdę zdumiewające 🙂
Ja wczoraj się przeprowadziłam. Jupiii!!! Był to najgorszy dzień w moim życiu. Wpierw pakowanie, potem przewożenie a na koniec wnoszenie. Współczułam wczoraj mężowi jego bratu i tacie. 4 piętro bez windy. 2 paki transita. Na raz się nie dało. Było z 50 kartonów, łóżeczko i 2 szafki. Więcej mebli nie brałam bo nam babka wszystko zostawiła. zaczeliśmy o 16 a skończyliśmy o 21. Nie miałam siły wczoraj tego rozpakowywać już i wieczorem też jadłam pizze z Telepizzy ale my wzięliśmy tylko 2.
A moja noc nieprzespana jak zwykle bo tu łóżko 120/200. Dziś mamy jechać do IKEA i kupić takie 160/200 🙂 do tego żyrandol i kołdre i poduszke dla małej. I myśle że będzie wszystko.
Ahaaa co do nieprzespanej nocy to o 5 stwierdziłam że zaczne rozpakowywać kartony. I do 10 wszystko zrobiłam, potem weszłam do wanny i chyba się zdrzemne do 13. Wczoraj zaliczyłam jakieś 5 razy wejście na 4 piętro. Bałam się że przez to urodzę ale na szczęscie nie 🙂 Oprócz tego że chodzić nie bardzo mogę to wszystko ok. Gorąca kąpiel troszkę mi pomogła 🙂

Kochane pozdrawiam Was i całuję!!!!! BUZIAKI idę spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez bym chaioała tak jak Ankeri i Koyotka z tym wstawaniem 🙂
ale skoro teraz wstaje co 1,5 godzinki na siku, potem pol godzinki wiercenia wiec moze nie bedzie tak źle..

Marzenko! super ze juz po przeprowadzce 🙂 🤪
no i całkiem szybko wam poszło! 😜
zuch dziewczyna!

a pościele i kołderki mają inne wymiary w IKEA, wiec dobrze przemyśl sprawę, jakby co 😜
ja kupiłam np. większą kołderkę i sobie ja zmniejszyłam tzn mama mi na maszynie przeszyła 🙂
a jak masz kupić wypełnienie (bo kołderkę mówiłaś że kupiłaś) to lepiej kup mniejsze.. bo wypełnienia tak łatwo nie zmniejszysz 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...