Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
cześć Brzucholimnskie Moje!!
mua mua!!
😘

ależ dzissiaj mam świetny humorek.. może dlatego że jak sie obudziłam to Mój jeszcze pieknie spał.. 🤔
a nie musiał wstawać o 4 czy 5 do pracy.. 🤢 za to wczoraj wrocil po 23, a dzisiaj w 'planie' kończą się zdjęcia nagraniowe o 23, wiec trzeba dodać ze 2 godzinki, bo oni zaaawsze mają opóźnienia.. 🤨 Biedny ten Mój Miś.. Ale dzielny! naprawde go podziwiam.. widzę że chodzi na rzęsach,a le dopiero początkuje na tym stanowisku i obydwoje wiemy, że to wymaga poświęcenia i mnóstwo pracy.. Trzeba przecież się wykazać.. a powiem nieskromnie, że wiem że Mój jest w tym wspaniały, cudowny i w ogole kompetentny ☺️
w końcu robi to, co kocha, to człwoeik inaczej sie pracy poświęca i inaczej funkcjonuje, a co naj-naj-naj-naj-najważniejsze się spełnia.. Kocham Go!

a ja w pracy sobię siedzę.. i zaraz ruszam z kopyta..

Musze wam coś pwoeidzieć. wiecie że od perwnego czasu mam niespodziewane tahjemnicze plamy na bluzkach na brzuszku?? a wiecie czemu? bo ja mam tencendje do 'dziurajwej' brody i zawsze mi cos skapuje podczasnjedzenia, ale tylko rano, kedy się speiszę, śpię jednocześnie i patrzę na jedno oko .. 🙃 no i odkryłam ostatnio że te plamy to zasługa tego, że keidyś wszytsko co mi 'wylatywało" to miało 'przestrzeń' zeby swobodnie spaść na ziemię.. teraz- zatrzymuje się zawsze w tym samym miejscu- na moim Brzucholismkim Obywatelu 🙂 😜

już się nawet nie złoszczę na te plamy, ktore odkrywam w drodze do pracy jak patrzę i głaszczę swój brzucholek.. po prostu jak przychodze do pracy to widzę te usmiechy kolegów i koleżanek- i mówią- co.. owsianka dzisiaj na śniadanie? Albo: co.. pomirodka sie jadło? i wtedy wiem.. ze próba zamaskowania plamy sie nie powiodła- MISSION FAIL.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kokosano i Akneri!!

jakie śliczne brzusie!!!!


ja ostatnio nie robie zdjęć pod scianą z brzucem bo Mój zawsze je robił, a nie ma jak w tym miejscu połozyć aparatu, tylko trzeba go trzymać.. wiec samowyzwalacz nie zadziała.. 😞

może namówię koleżankę na jakieś ładne zdjęcia z brzuszkiem? 😉 zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miałam dzisiaj nieprzespaną noc. Nie wiem, czy to normalne, ale przez dobrą godzinę zostałam okopana przez maleństwo w środku. Kurczę już się zaczęłam martwic ( miałam paranoiczną myśl, że dziecko się w środku dusi i dlatego tak kopie, chociaż wiem, że to niemożliwe). W każdym bądź razie ciężko było zasnąc z tymi kopniakami 🙂

Dzisiaj miałam kolejne domowe ważenie. Jak narazie +4,5kg do przodu od początku ciaży. Obawiam się, że w sierpniu to już ledwo dychac będę, jak teraz czasem mam dni, że sapię nieziemsko wracając ze spaceru 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
cześć Brzucholimnskie Moje!!
mua mua!!
😘

no i odkryłam ostatnio że te plamy to zasługa tego, że keidyś wszytsko co mi 'wylatywało" to miało 'przestrzeń' zeby swobodnie spaść na ziemię.. teraz- zatrzymuje się zawsze w tym samym miejscu- na moim Brzucholismkim Obywatelu 🙂 😜

już się nawet nie złoszczę na te plamy, ktore odkrywam w drodze do pracy jak patrzę i głaszczę swój brzucholek.. po prostu jak przychodze do pracy to widzę te usmiechy kolegów i koleżanek- i mówią- co.. owsianka dzisiaj na śniadanie? Albo: co.. pomirodka sie jadło? i wtedy wiem.. ze próba zamaskowania plamy sie nie powiodła- MISSION FAIL.. 🙂


Carpioo ale się uśmiałam 🙂 Masz prawo rano patrzec tylko jednym okiem a co tam, że skapuje na bluzkę- wszystko się wypierze..Widok wszak pewnie i śmieszny, bo i sama bym się uśmiechnęła na taki obrazek 🙂
Widzę, że Twój Miś to ma z Tobą bardzo dobrze. Gdyby wiedział, jak go wychwalasz na forum to by pewnie pękał z dumy, ze tak go kochasz 🙂 teraz niech ciężko pracuje, by potem miał siły spędzac czas z Waszą córeczka..A właśnie. macie już konkretne imię? Bo chyba ciągle się wahasz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny
no i pogoda u mnie za oknem do bani 😞 a jutro mamy do Szczyrku na weekend jechać.

Kokosanka, ale z Ciebie laseczka 🙂
ja wczoraj zauważyłam, że zaczynam miec problemy z wcisnięciem sie do spodni przedciażowych. Czyli zaczyna się ;/
napisik pod moim nickiem wskazuje że już 20 tydzień. Wprawdzie wg moich obliczeń jest teraz 19t i 4 d, czyli skończony 20 bedzie w poniedziałek, ale cóż tam.
Czy jak dzidzia zaczyna wypychać skórę to bedzie tak codziennie? Czy ewentualny brak piłeczki pod skórą w jakimś dniu to niepokojące ?????

Właśnie wyczekuję na piłeczkę pod skórą, bo dziś jeszcze nie wyskoczyła. Coś tam się przewraca w brzuszku, ale pileczki jeszcze dziś nie było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

ja wczoraj zauważyłam, że zaczynam miec problemy z wcisnięciem sie do spodni przedciażowych. Czyli zaczyna się ;/


Ja o spodniach przedciążowych nie mam co marzyc. Czekam za tymi pasami ciążowymi i mam nadzieję, że jeszcze uda mi się w nogawkę od dzinsów zmieścic, by te pasy wykorzystac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja się wciskałam, oczywiście bez zapinania zamka i guzika, mino tego że już na wadze przytyłam dość sporo ;/ ale wczoraj ledwo wcisnęłam gacie, które w zeszłym tygodniu wchodziły w sumie bezproblemowo, ale co tam, byle dzidzia był zdrowy.
Kurcze od kiedy już tak faktycznie go czuję to uwierzyłam w to, że w ciąży jestem hihihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piękne brzunie Kokosanko i Akneri. Mnie mój też zaczyna wreszcie rosnąć, już wreszcie najbliższe koleżanki z uczelni zaczynają go widzieć, a nie tylko mama i narzeczony. Ale sukces będzie wtedy jak go dostrzegą wszyscy (pracuję nad tym i zamówiłam pas ciążowy).

Miłego dnia mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko.. u mnie to różnie z tymi imionkami.. faworytem jest Helenka.. 🙂 potem Jagoda.. Anielka odpada.. chyba.. nie wiem, coraz mniej mi sie podoba.. ja całe życie chcioałam CÓrcię Maję.. ale Mój sie nie zgadza 😞

a Mojego chwalę i mówie mu to prawie codziennie 9żeby mi w piórka nie obróśł) 🙂 ha ha wie że Go kocham niesamowicie, mimo, że ostatnio dosyć często pokazuję pazurki..

Asiula,[b] jak już bedziesz chodziła w pasie ciążowym to się zaczna pytania na kazdym kroku- jak sie czujesz.. uemieszki złote rady.. bo jak widac brzuchola ciązowego top nagle każdy wujek/ciocia dobra rada.. milion pytań.. itp. czasami to miłe.. a czasami... wkurzające..
ale zamieść kioniecznie foto 🙂 ja kcham te wasze brzuszki! sa śliczne przecudowne!

mnie wczoraj na przykład wkurzyła sąsiadka.. byłysmy na spacerku z Moją mamą i Moim pieskiem.. i spotkałysmy sąsiadkę.. no i gadka-szmatka i mówie że pierwsze ciuszki kupione.. i prezent od Mamy dostałam i Taty w postaci paczuszki z ciuszkamia ona na to"a to nie za wczesnie, przeciez tyle sie może zdarzyć" i mina srającego kota na pustyni 😮 co co to znaczy 'tyle'???? - po minie widac bylo ze chodzi o poronienie.. jakie kuźwa poronienie w 20 tyg?!?!?! to sie nikomu z nas tutaj nie zdarzy.. żadnej! bo tutaj nie ma miejsca na takie strazszne historie.. a 5 mies jak sie czujemy na chodzie, jestesmy żwawe.. to możemy już kupowac ciuszki.. i dostawać! a co!!!
Moja Mama potem przzywała, że jak ona mogła tak powiedzieć.. że to przykre.. ze szkoda ze nie zareagowała.. ze jej czegoś nie powiedziała.. oczywiscie tekst o ślubie pewnie tez by był. gdybym nie ucięła gadki i nie powiedziała - Mamo poszłyśmy na spacer a nie na plioty- i Matke za rękę.. i w druga stronę dzidę wycięłyśmy.. 😲 niech się wypcha babsztyl ejden 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo masz racje, jeśli masz ochote to kupuj ciuszki i inne potrzebne rzeczy. Przeciez jakbyśmy miały myśleć w ten sposób jak Ci durni ludzie, to po co kupowac nową bluzke skoro jutro moze mnie auto potrącić i zabić. Może lepiej nie wychdzić z domu bo tez może coś mi na głowę spaść. Paranoja
Ludzie sa mega wqrwiajacy, masakrycznie 😠

Jak bede na urlopie to też sobie pochodze po ciucholandach i zwykłych sklepach. Też sobie już coś kupie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sa ludzie i ludziska.. nie możemy się tylko przejmować.. każda nich robi co jej się wydaje za słuszne.. wiem, że może za wcześnie, ale co ja miałam zrobić? nie przyjmowac tych prezencików?? albo kłocic się sama ze sobą i męczyc, żeby nie kupić??
ehh
zapomniała jak sama była w ciąży..
teraz są takie czasy, że naprawdę wszytko jest dostepne to czekmu mam z tego nie korzystać?

jakbym myślala cale zycie, że sie przewrócę, to całe życie mam leżeć? zeby to spadanie mniej bolało??
własnie tymi myslami o nieszczęsciach z Maleństwami zrobiłambym dziecku wieksza krzywdę niż to warte.. a wszystko przez te durne zabobony, przesądy.. w które w ogole nie wierzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dokładnie- ja też nie wierzę, ale durnej gadki ludzi niestety nie unikniemy.
Niedawno rozmawiałam z kuzynką i jej meżem i mówie że sobie kupie wszystko przed porodem, że sobie łóżeczko przygotuje, pościel , wózek, fotelik i inne, to oni na to: "nie kupuje sie przed porodem"
Kurcze co za bzdura, to gdzie ja to dziecko położe jak przywioze do domu? czym przykryje, w co ubiore???? i kiedy to jja niby po tym porodzie mam kupić???? jak bede obolała itd.
ja nie wiem, że taka ciemnota po świecie jeszcze chodzi. Jak sie ma coś stać to sie stanie, nic nie poradze na to. Ja myślę pozytywnie i zanim mój Adas przyjdzie na swiat, to bedę na to w pełni przygotowana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Dziewczyny!!

Mam pytanie czy zdarza sie Wam,ze brzuch tak trwardnieje????jest taki napiety??
kurcze we wtorek bylam u gin i bylo wszystko dobrze a od wczoraj czuje czasem takie dziwne kłucia dolem brzucha a raczej w pochwie.nie jest to caly czas,tak 2-3 razy w ciagu dni.nie wiem czy załapalam jakie zapalenie czy co.kolejna wiezyte mam we wtrorek bo bedze robic badania ale czy ja wytrzymam do wtorku,boje sie zeby synusiowi to nie zaszkodzilo 😞

Kofane co robic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula88 napisał(a):
P.S Idę dziś do ginekologa, więc jeśli któraś ma jakieś pytania, to śmiało, zapytam go przy okazji.


Asiulka wiec jakbys mogla to zapytaj gina czy takie twardnienie brzucha to cos normalnego?????i czy te dziwne klucia a moze raczej takie prady moga wskazywac na zaplalenie w pochwie???
czy moge poczekac z tym do wtrorku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziek, tak jak Carpioo pisze, Maleństwo jest coraz większe i skóra się napina 🙂 wtedy brzuch twardnieje. To tylko znak, że Fasolka już nie jest taka mała...
A te bóle w pochwie, to nie takie delikatne skurcze? takie mogą się zdarzać. Nazywają się -Skurczami Braxtona-Hicksa, ja takie czasem odczuwam... 🙂 Tu możesz o tym poczytać.
http://polki.pl/rodzina_ciaza_artykul,10013569.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo ja kiedys opisałam jak mnie znajoma wkurzyla sowimi sugestiami,tak wiec nie ma sie co ludzmi przejmowac.
Do mnie tez taka babka ze sklepu mowi,czy jak poznamy płec to czy bedziemy kupowac ciuszki...,bo stwierdzila własnie ze lepiej nie,bo wszystko sie moze zdazyc.
Ja rozumie rozne sa koleje losu,tak jak mojej kolezance sie przytrafiło sie dzieciatko zamrło podczas porodu ale to byla wina lekarzy a nie tego,ze ona miala juz w domu przygotowane łozeczko i ciuszki dla małej.
Paranoja z tymi ludzmi.

Kokosanka i Ankeri piekne brzusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kupowaniem ubranek to zabobon stary jak świat 🙂 gdzieś czytałam, że dawno temu z powodu słabo rozwiniętych nauk medycznych umieralność wśród noworodków była wysoka i jak już zdarzyło się nieszczęście to ludzie doszukiwali się przyczyny np. we wcześniej szykowanej wyprawce.

Dziwne, że nadal tylu ludzi w to wierzy, nawet jak babci powiedziałam, że pewnie w sierpniu będziemy wózek kupować, to się bardzo zdziwiła, bo przecież dopiero po porodzie można 🙂
Moja szwagierka jak się pochwaliłam pierwszymi ubrankami, które kupiłam w tamtym tygodniu to powiedziała 'ja tam, przed porodem nic nie kupiłam". To miałabym maleństwo ze szpitala w przescieradle przywieźć, ehhh

Madziek, ja też mam czasami twardy brzuszek, ale głównie wtedy jak się najem, kłucia też się zdarzają ale głównie po bokach. Nie martw się maleństwu nic nie będzie, lekarz na pewno tez to potwierdzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ankeri juz przezcytalam i naprawde mnie to uspokoilo 🙂bardzo fajnie opisane a ten bol zaczyna sie wlasnie wyzej i zmierza ku dołowi,wiec to raczej to.a cos takiego obudzilo mnie w nocy i przy tym mialam twardy brzuch.Synus moj potem zaczal sie tam cos rozpychac i pierwsza mysl,ze cos mu sie tam dzieje.masakra,chyba bym umarla jakby mus eic osc stalo 😞

A co do zakupow to ja mam w tylku wsztskie te "dobre" rady i szaleje rowno.wczoraj tyle rzezcy nakupilam na przecenach,ze moj stwierdzil,ze chyba sklep bede otwierac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ha ha ha.. Kochane to nasze Bąbelki będą miały wyprawke do 2 roku życia 🙂 hie hie.. 🙂
ja własnie sobie pomysłaałam, ze żeby nie mieć takiego 'szoku', że kupujemy wszystko dla dzidzi zamierzam juz za miesiąć kupić body, pajacyki, wanienke itp.. zebym potem nie była w szoku, że mi gdzieś 5 tys uciekło (razem z wózkiem, fotelikiem łożeczkiem itp) 🙂
no a jak sie coś nawinie nie programowego dla Dzidzi to też kupię.. a co.. na przekór wszystkim moherom!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ha ha ha.. Kochane to nasze Bąbelki będą miały wyprawke do 2 roku życia 🙂 hie hie.. 🙂
ja własnie sobie pomysłaałam, ze żeby nie mieć takiego 'szoku', że kupujemy wszystko dla dzidzi zamierzam juz za miesiąć kupić body, pajacyki, wanienke itp.. zebym potem nie była w szoku, że mi gdzieś 5 tys uciekło (razem z wózkiem, fotelikiem łożeczkiem itp) 🙂
no a jak sie coś nawinie nie programowego dla Dzidzi to też kupię.. a co.. na przekór wszystkim moherom!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i tak trzymać dziewczyny! 😜 nie słuchać głupiego gadania, szkoda na to czasu i nerwów 🙂 A jak się ma ochotę na zakupy to czemu mamy sobie tego odmawiać. W końcu to nasz objaw cieszenia się z nadejścia bobaska 🙂 🙂 Mamy w końcu XXI w. i dziwię się ludziom, że nadal wierzą w jakieś brednie.

Co do napinania się brzuszka to też tak mam nie raz. MI lekarz zalecił nospę, bo to właśnie napina się macica. 🙂 w sumie normalka 🙂 🙂 A uczucie takiego twardego brzuszka też miewam. Wtedy czuje, że maleństwo jest położone tuż pod skórą 😉 Śmieszne uczucie, a jeszcze zabawniej jak czuje, kiedy powoli ono zanika 🙃

Kokosanko ale masz ładną figurkę. Tylko pozazdrościć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...