Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czesc Wam dziewczyny!
Bylam we wtorek zrobic badania krwi i wczoraj odebralam wyniki. Zrobilam sobie nawet badania na obecnosc przeciwcial cytomegalii i zoltaczki typu B i C , bo za 3 tygi wracam do Szwecji i pewnie mnie na takie badania tam nikt nie wysle, a ja wole spac spokojnie, ze nie mam zadnej strasznej choroby, ktora moze zaszkodzic dzidzi. Ciesze sie, bo wszystkei wyniki wypadly dobrze, choc spadly mi troche krwinki czerwone, bo nie bralam witamin. Ale i tak sa te krwinki w normie, ale chyba juz zaczne brac te witaminy, bo jak mi wiecej spadnie to potem blisko juz do anemii. Za ok 2 tygi ide na USG i zrobie sobie tez ten okropny test z piciem glukozy. to jeszcze tak przed wyjazdem. No, a teraz mam kupe pakowania i nie wiem od czego zaczac, bo ludzie juz dzis podpisali kontrakt na wynajem naszego domu w Syrii wiec juz nei ma odwrotu i chca miec chate od 20 czerwca. Nie wiem jak ja sie spakuje do tego czasu 😮 I jak my to przetransportujemy, by nie bylo za drogo i by przyjechalo w calosci 🤢A potem druga przeprowadzka w grudniu/styczniu 😲
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jeszcze a propos kupowania ciuszków...
Ostatnio byłam u gina w 16 tc dowiedziałam się płci i gin powiedział "no to teraz możecie już zacząć kupować rzeczy dla chłopca" 🙂 kurcze tylko że nie mam kiedy 😞

Laseczki, jak mój Adas jest dziś mało aktywny - nie ma "piłeczek" pod skórą jest to powód do denerwowania się ?????? Bywa tak czasem że dziecko jednego dnia jest mało aktywne????
Dziś czułam tylko kilka podskoków brzuszka 😞 martwię się trochę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atagusia, Adaś może się troszkę bardziej schował w brzuszku i dlatego go mniej czujesz albo też śpi... Z tego co czytałam i doświadczyłam to Maluszki w brzuszkach są bardziej aktywne wieczorem i w nocy kiedy my odpoczywamy 🙂 Wtedy mają pole do popisu i baraszkują sobie w naszych brzuszkach 🙂 To prawie tak jakby noc była dla nich dniem 🙂 Nie przejmuj się, Adaś jeszcze nie raz bardzo widocznie i mocno da o sobie znać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atagusiu 🙂 rozumiem, mi jest troszkę łatwiej, bo mam jedną ciążę za sobą 🙂
jak zdarzy się tak, że w ogóle nie będziesz czuła ruchów przez 2-3dni z kolei, wtedy to jest konkretny powód do niepokoju i możesz iść na oddział poprosić u badanie.. Nie powinni odmówić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi tez Dzidzia dzisiaj nie kopie.. i sie martwię.. 🥴 może po prostu jest jakiś bunkt na pokładzie..
ale zjadłam przed chwilą batinika.. zawsze po słodkościach ozywia się.. może zaraz mnie kopnie.. tak bym chciała..!!
tak samo nie daje mi to spokoju ze dziś Bobo taki spokojny.. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka ja od rana latam 🙂bylam z małym na spacerku,zaliczyliśmy zakupy i plac zabaw 🙂Wiktor uwielbia hustawki,ciezko go pozniej sciagnac,o 11,30 wrocilismy do domku,zrobilam malemu inhalacje,nakarmilam,napoilam 🙂pozniej usypianie(nie bylo problemu bo po 3h na swiezym powietrzu spi jak aniol)przygotowalam obiadek(zolta fasolka+ziemniaczki z koperkiem do tego usmaze jajo)do popicia gotuje sie kompocik rabarbarowy lub kefirek zaserwuje 🙂Kompocik sie gotuje,wywar warzywny na jutrzejsza wloska zupke pomidorowa i w koncu mam czas Was poczytac i kawki sie napic 🙂uff 🙂jak mały wstanie smigam z nim na drugi spacerek i na bank po obiedzie padne trupem ze zmeczenia 🙂

Co do twardniejacego brzuszka to spoko,macica sie napina 🙂nospa i powinno pomoc.Nie ma sie tez co przejmnowac kiedy na naszym etapie ciazy sa dni kiedy maluszka czuc slabo albo wcale,nie wiem od ktorego tygodnia ciazy lekarze kaza to liczyc,ze ma byc conajmniej 10 ruchow dziennie,ale napewno po 26 tygodniu 🙂

Co do ubranek i innych gadzetow to mi podobnie jak innym dziewczynom w drugiej ciazy jest latwiej,bo wiele juz mamy na stanie 🙂ja to nawet jedno lozeczko mam wolne,bo Wiktor ma co prawda 17m-cy ale od poczatku spi ze mna i wszystkim nam to pasuje.Co do ubranek to obecnie wszystkie ciuszi po malym pozyczylam mojej przyjaciolce ktora urodzila w lutym ale do wrzesnia/pazdziernika wroca do mnie.Ja tak zeswirowalam w ciazy ze kupilam tego tyle,ze moznaby caly zlobek wystroic 🙂polowy ubran amly nawet nie nosil.I tu apel kochane.Nie kupujcie za duzo ubranek,kruszynki tak szybko rosna,ze szkoda kasy.Bede musiala pomyslec tylko o kilku sukienusiach dla mojej coruni zeby w spodniach samych nie smigala 🙂

nie przejmujcie sie wiec moje drogie starymi przesadami wszak w zyciu nalezy sobie ulatwiac a nie utrudniac.Ja mialam wszystko doslownie wszystko kuupione przed porodem i bylabym naprawde zestresowana gdyby bylo inaczej 🙂po porodzie bedziecie potrzebne najbardziej maluszkom a krotkie przerwy miedzy karmieniami tez nie sprzyjaja zakupom w milej atmosferze 🙂

Pozdrawiam i caluski sle oraz milego dnia Wam zycze drogie mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie!!

Jestem WIELCE podniecona, bo na 99% czułam pierwsze kopniaczki synusia 🙂)) Było to takie muskanie, niewidoczne gołym okiem na brzuchu, ale czułam je od środka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
jupi,jupi,jupi....obym je odtąd czuła,jak najczęściej 🙂

Miłego dzionka Wam życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mebelkami i ja sie już rozglądam, łóżeczko upatrzylam białe z szufladą na dole i koniecznie nasza córcia będzie miała moskitierę z tiulu-to tak ślicznie wygląda 🙂

Malenka super że poczułaś swojego synka. Moja to juz tak harcuje, że przez skórę widać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No może jak moje maleństwo będzie silniejsze i będzie mocniej kopac,to też będzie widać 🙂 a dwa pewnie mój tłuszczyk, też stwarza barierę widoczności 🙂 Ty Anetko,jesteś szczuplutka, więc pewnie dlatego, tak ładnie widać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MALENA
gratuluje kopmniaków!!! 🙂 super jest niee? 🤪

natalia- te spioszki sa bajeranckie!!! podobaja mi się 😆sa urodze!
gdzie kupiłas spioszek 'kocham dziadziusia'?? musze taki mieć.. 🙂 w sam raz na styczeń na dzien dziadka 🙂 😁

a ja nadal nie czuje ruchów.. dzwonilam do mojej gin to sie zasmiala 😮 i powiedziała zebym przyszła to mi detonator tętna przyłoży.. a mi do smiechu nie jest! 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo jeszcze pare dni temu tez tutaj pisalam ze przestalam czuc ruchy córci, ale po 2 dniach sie odezwała, widocznie była jakoś inaczej obrócona albo nie miała po prostu humoru.. 😉nie masz się czym martwić na pewno niedługo się odezwie. Moja Oliwka też dzisiaj jakąś leniwa czasami ją czuję ale bardzo słabo..
A co do tych spioszków to kupiłam je w Textil Market, mają tam czasami fajne ciuszki, dobre jakościowo i cenowo 🙂

przed chwilą zjadłam caałaąą czekoladę i dzidzia się rozbrykała, jak będzie tak wykorzystywać mamusie to do końca ciąży nie wiem jak będę wyglądać...?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny drogie, tak jak czułam będę mieć córeczkę 😁 Waży już pół kilo, zdrowa jak ryba.

Co do twardnienia brzucha- to nie jest zbyt dobre, ale też nie powód do paniki. u mnie to wynik stresu po prostu, lekarz kazał się nie stresować (łatwo powiedzieć), nie szaleć z bieganiem tu i tam (więc tym dziewczynom którym twardnieje nie radzę biegać, nadwerężać się fizycznie itp.) i łykać magnez 2razy dziennie. Co do kłucia i bólów brzucha, powiedział, ze to akurat normalne i tym żeby się nie przejmować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...