Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zuziaczek gratuluje 🙂
A ja mam jakieś dziwne uczucie , ze jak pójde do lekarza czyli w srode to ona mi powie, ze jednak będzie chlopiec, chociaz na 95% ma być dziewczynka 🙂 Mam nadzieję, że tak się nie stanie bo zawsze marzyłam o córci i juz sie nastawiłam psychicznie, no ale co ma być to będzie i pewnie dopiero gdy zobaczę swoje Maleństwo Juz na rekach to uwierze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiulka i Zuziaczek GRATULUJĘ DZIEWCZYNEK 🙂 Ale nowina!!!! Bardzo się ciesze razem z Wami!!!

Aga masz cudowny brzuszek, zgrabniutki taki że hej 🙂 Bardzo wam kibicuję !!!!! Wszystkie dziewczyny wyglądacie pieknie ! Brzuszki są cudne 🙂 W ogóle jesteśmy the best i tyle 🙂

A mnie nie było wczoraj, a tu tyle do nadrobienia 🙂 Oj widziałam, że działo się działo 🙂

Ja wczoraj miałam intensywny dzień. Rano byłam u mnie w pracy odwiedzić stare kąty i zawiozłam L4. Radości było co nie miara!!!!! Wszyscy przybiegli mnie obejrzeć, wyściskałam się z moimi wariatami z pracy, rozmowom nie było końca. Bylo mi straaasznie miło bo się za nimi stęsknilam i bardzie się cieszyłam że mogłam z nimi spędzić kawałek dnia. Potem spotkałam się tez z moim szefem, który tez gratulował mi że wszystko jest w porządku! NIe zdawałam sobie sprawy z tego, że mam tylu wspaniałych kibiców. Umówilismy się na wspólnego grila jakoś w czerwcu, mam nadzieję, że to wypali bo spotkanie z nimi naładowało ostro moje akumulatory 🙂 A poza tym śmigałam z mężem trochę spraw załatwić, kupiliśmy mojej chrześnicy na roczek piekne Duplo i naoglądałam się maleńkich ciuchów przy okazji, ale powstrzymałam się i nic nie kupiłam. Poczekam jeszcze az dowiem się płci maleństwa 🙂 Słodkie były te maleńkie pajacyki, czapeczki, buteleczki i smoczki 🙂 Retyyyy tak się rozczulalismy nad tymi ciuszkami. Obejrzałam tez kilka łózeczek, przewijaków 🙂 Ehhhhh już się nie mogę doczekać. Potem w nagrode były lody! A wieczorem kupiliśmy w Leroy Merlin huśtawke ogrodową i dzisiaj jedziemy w góry 🙂 🙂 🙂 Bedziemy się husiać całą rodzinką 🙂

Kochane nie wiem czy zdąże się jeszcze odezwać, życzę wam udanego i spokojnego weekendu. Uważajcie na siebie i do zobaczenia w poniedziałek!!!!!!!!!!
Buziale dla Wszystkich Brzuszków 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iris napisał(a):

Kochane nie wiem czy zdąże się jeszcze odezwać, życzę wam udanego i spokojnego weekendu. Uważajcie na siebie i do zobaczenia w poniedziałek!!!!!!!!!!
Buziale dla Wszystkich Brzuszków 😘

ja tez zycze wszystkim udanego weekendu! Mam nadzieje, ze bedzie sloneczny!
Musze sie czyms pochwalic....wczoraj kupilam uzywany wozek od jednej z forumowiczek - jest piekny! Jest w niebieskim kolorze - idealny ot co. cena rewelacyjna i jeszcze wozek objety gwarancja! Bardzo sie ciesze!
Pozdrawiam wszystkie brzucholinskie! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki i dzidziusie 🙂
A więc u mnie masakra. Brak czasu na cokolwiek. Wkońcu już za 2 tyg ślub. W poniedziałek byłam na przymiarce sukni i wiecie co? zmieniłam hehe 🙂
http://www.suknie-slubne.waw.pl/exclusive/index.htm?detectflash=false& model 1037. śliczna jest. Skromna i ładnie podkreśla brzuszek 🙂 No i tania hehe 🙂
Jak znosicie te upały kochane? Ja powoli zaczynam się męczyć, ale przytyłam juz 9 kg. Zobaczymy co dalej. Co prawda zaczęłam się trroszke ograniczać z jedzeniem. Wieczorem probuje nie jeść w dzień owoce. WCzoraj tylko się na frytki skusiłam ale moze nie przytyje po jednej porcji. Mam nadzieję że przytyję jeszcze tylko jakieś 5 kg. Będę tego pilnować.
Wczoraj kupiliśmy lodówkę. Ale też mieliśmy troszke z nią przeżyć 🙂 załątwiliśmy już wszystko w środe, raty itd i podchodzimy do kasy a tam gazetka z saturna że ta sama lodówka od następnego dnia 350 zł taniej. No to powrót anulacja rat itd i wkońcu wczoraj pojechaliśmy. To przecież 350 zł 🙂
Miłego weekendu kochane.
Pozdrawiamy i gratulujemy córeczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki i dzidziusie 🙂
A więc u mnie masakra. Brak czasu na cokolwiek. Wkońcu już za 2 tyg ślub. W poniedziałek byłam na przymiarce sukni i wiecie co? zmieniłam hehe 🙂
http://www.suknie-slubne.waw.pl/exclusive/index.htm?detectflash=false& model 1037. śliczna jest. Skromna i ładnie podkreśla brzuszek 🙂 No i tania hehe 🙂
Jak znosicie te upały kochane? Ja powoli zaczynam się męczyć, ale przytyłam juz 9 kg. Zobaczymy co dalej. Co prawda zaczęłam się trroszke ograniczać z jedzeniem. Wieczorem probuje nie jeść w dzień owoce. WCzoraj tylko się na frytki skusiłam ale moze nie przytyje po jednej porcji. Mam nadzieję że przytyję jeszcze tylko jakieś 5 kg. Będę tego pilnować.
Wczoraj kupiliśmy lodówkę. Ale też mieliśmy troszke z nią przeżyć 🙂 załątwiliśmy już wszystko w środe, raty itd i podchodzimy do kasy a tam gazetka z saturna że ta sama lodówka od następnego dnia 350 zł taniej. No to powrót anulacja rat itd i wkońcu wczoraj pojechaliśmy. To przecież 350 zł 🙂
Miłego weekendu kochane.
Pozdrawiamy i gratulujemy córeczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaaaaaaaaaaaaa no i wczoraj weszliśmy do sklepu z ciuszkami 🙂 No i nie mogłam się opanować. Mój miś powiedział że za wcześnie i nie znamy płci ale powiedziałam, że przecież był dzień dziecka heheh 🙂 i kupiłam 5 body i kapciuszki 🙂 A body były w promocji. Jak kupiło się5 szt to płaciło sie 50% więc zapłaciliśmy 52 zł 🙂 plus kapcie za 17 hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenka, suknia przepiękna.. jejku jak m nie teraz naszlo tez z tym ślubem.. ale nie damy rady.. 😞
ale cieszę sie Waszym śzczęsciem! będziesz wyglądała cudownie! 🤪
radochy co nie miara z tymi ciuszkami, nie?? ja czasami sobie jet rozkładam, patrzę, składam.. równiusieńko .. potem znowu rozkładam.. oglądam i tak w kółko..to niesamowite że mamy w sobie maleńkie istotki.. połowe nas i połowę swoich Misiów.. niesamowite.. ale sobie 'ten typ na gorze' wymyślił wszystko.. zeby bobo sie mieścił, że to trwa 40 tyg. bo jakby trwało np. 20 tyg to ja nie wiem czy bym tak 'dojrzała' do tego macierzyństwa.. a poza tym z niczym bym nie zdążyła 😁 ohh ale jest fajny dzień!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka Brzuchatki 🙂
sukienka super... ślub to super sprawa. Szkoda, że nie można go powtórzyć 😉 za jakiś czas hihi
Aga i ty mówisz, że masz wielki brzuch? ja mam podobny a mieści się tam jeden człowieczek. Masz super brzucholka 😆 w ogóle wszystkie mamy super brzuszki z super bobaskami 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenka to Ty bierzesz ślub? O kurcze, ale fajnie! Jak idą przygotowania? U mnie już wszystko po prostu w sumie kręci się wokół tego dnia, to już za tydzień! Jutro mam ostatnią przymiarkę sukni, jest szyta z mojego pomyslu, wiec linka nie wysle, ale z chęcią potem zamieszczę zdjęcie jak w niej wyglądałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuchatki 🙂
Piękny dzionek się nam zapowiada 🙂
Brzuszek bliźniaków jest śliczny i faktycznie , tak jak brzuch koyotki ,mój z pojedyńczym maleństwem jest większy 🤪

Wszystkie się tu chwalą, co kupiły, więc ja też nie będę gorsza 🙂
Wczoraj kupiliśmy na allegro zestaw mebelków po bardzo atrakcyjnej cenie. Zestaw składa się z łóżeczka z baldachimem, tymi ochraniaczami wszystkimi, komoda z przewijakiem i szafa - a cena to całe 700zł i to z dowozem 200km 🙂
Myślę,że super okazja 🙂
Kolor biały, zastanawiałam się czy dla chłopca może być, ale osoby doradzające stwierdziły, że tak, więc się zdecydowaliśmy 🙂
Meble mają 5 miesięcy,więc zużyte strasznie też nie są. Mam tylko nadzieję,że zmieszczą się do pokoiku, tak,żeby jeszcze nasze łóżko się zmieściło, bo oczywiście na początku będziemy spać wszyscy razem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta84 napisał(a):
Za mebelkami i ja sie już rozglądam, łóżeczko upatrzylam białe z szufladą na dole i koniecznie nasza córcia będzie miała moskitierę z tiulu-to tak ślicznie wygląda 🙂

Malenka super że poczułaś swojego synka. Moja to juz tak harcuje, że przez skórę widać 🙂


Moskitiera obowiązkowo 🙂
Ja też chcę.
Wczoraj mój się położył kolo brzuszka i patrzył i nagle Maleńka się poruszyła i widział to na własne oczy, był taki szczęśliwy !!! 😆
Ja nie widziałam, bo to było od dołu i mi brzuch zasłonił 😞 Ale za to czułam, a on nie :P
he he 🙂
Wczoraj rozmawialiśmy i mówię : "moja córcia, moja" a mój na to się oburzył: "jaka Twoja? chyba nasza !" A ja na to, że moja, bo to ja ją będę 9 miesięcy hodować w swoim brzuszku 😁 I jak chce żeby była jego to niech ją sobie teraz weźmie :P
Aj, takie słodkie przekomarzanie się podczas powrotu z USG 🙂
Hi Hi.

Asiula88, gratuluję dziewczynki 🤪 To super !!! Wiem, co czujesz kochana 🙂

Co do braku czucia ruchów dzidzi to nie martwcie się dziewczyny, moja Kruszynka też się wczoraj nie ruszała, a na USG skakała jak szalona, po chwili zwinęła się w kłębek i lekarz miał problem, by ją dokładnie zmierzyć, powiedział, że ma ok. 22 cm razem z nóżkami i waży 380 g. ! Chyba sporo 🙂 Mamusia dobrze karmi hehe 🙂
Przesunął mi termin porodu na 14 października, ale i tak urodzę, gdy przyjdzie na to czas 😉
To znaczy może nie przesunął, tylko z USG wynika, że to 14 października, czyli o 3 dni wcześniej.

szuwartyna napisał(a):
wczoraj kupilam uzywany wozek od jednej z forumowiczek - jest piekny! Jest w niebieskim kolorze - idealny ot co. cena rewelacyjna i jeszcze wozek objety gwarancja! Bardzo sie ciesze!
pochwal się, jakiej firmy i jaki model 🙂

Marzenko, suknia prześliczna !!!
Z tą lodówką to komedia he he 🙂

Malena, gratuluję zakupu mebelków, zawsze to wydatki się już rozłożą, a nie później wszystko na raz, też już bym chciała coś więcej niż nosidełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie, że ochrzci! Nie masz się czym martwić i nie słuchaj straszenia, nie mogą odmówić dziecku chrztu po pierwsze 😁, a po drugie teraz mnóstwo par wokół mnie tak robi, nie bierze ślubu, albo czeka z nim, ale dzieci mają ochrzczone, więc nie martw się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, to wszystko zależy wyłacznie od księdza. Gdybys trafiła na takiego jakiego ja mam w swojej parafi to by Cię ...wygnał. Cóż są ludzie i ludziska a powołanie tak na prawdę nie ma tu nic do rzeczy..Ale wierzę , że księdza masz wporządku i wszystko pójdzie ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to normalny Kościół to nie będzie problemu-normalni Księża.
Nie dostaniecie tylko rozgrzeszenia, czyli nie będzie można wziąć Komunii...
Poza tym nie powinno być problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
A, jeszcze jedno...
Dziewczynki, wiecie jak to jest, jeśli chce się ochrzcić dziecko a nie ma się ślubu ?
Czy to przejdzie w kościele ?
Bo mama mnie wczoraj straszyła, że nam ksiądz nie ochrzci dzidzi, bo ślubu nie mamy 😞


Zuziaczku to wszystko zalezy jaki jest ksiadz!moze byc tak,ze najpierw sie nie zgodzi ale jak posmarujesz wiecej kasa to juz nie bedzie problemu.u mniew parafi byl taki jeden palant co mial wielkie ale do wszystkiego i wiem,ze nie zgodziła sie na pare chrztow ale z kolei dowiedziałam sie,ze tam gdzie mieszkalismy wczesniej w tamtej parafi nie bedzie problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kobitki 🙂
wkoncu u mnie tez piekna pogoda od dwoch dni 🙂wczoraj o 17 jak siadlam nad morzem tak mi do 19 zeszlo a slonko jeszcze tak fajnie grzalo 😉

Marzenka sukienka piekna 🙂 🙂
a z ta lodowka to faktycznie jaja 😉

dziewczyny pochwalcie sie jakie te mebelki kupiłyscie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziaczku- świetna wiadomość, gratuluję dziewuszki.

Moi rodzice mają ślub cywilny i ksiądz nie chciał mnie ochrzcić, ale to było 25 latemu i to w małym miasteczku. Wtedy pojechali do innego miasta i tam już nie było problemu 🙂
Teraz na szczęście łagodniej do tego podchodzą, na pewno nie obędzie się bez pouczania ale chrztu udzielą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny, co ja bym bez Was zrobiła ... 😲

🙂

Mama - możliwe, że tylko mnie tak straszy, bo chciałaby pewnie, żeby było "jak w normalnej rodzinie", ale myślę, że jednak zaoszczędzę stresów Niuni i pobierzemy się po urodzeniu dzidzi.
Myślę, że w Warszawie nie powinno być większych problemów z ochrzczeniem, tylko się zastanawiam, czy mogę sobie wybrać dowolny kościół ?
Bo jestem z małej miejscowości, ale mój jest z Warszawy i w Warszawie będę rodzić, więc w którym kościele dzidzia powinna być ochrzczona? U mnie na wsi czy w Warszawie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek zalezy jaką do teg9o miejsca wagę przywiązujesz.. mi np wszystko jedno.. u mnie babcie są BARDZO WIERZĄCE.. A Ja z moją Mamą.. to wiesz.. tak sobie.. Mój to w ogole.. kosciół dla niego to legalna sekta wpierniczająca się w politykę.. (nie chce tutaj nikogo obrażać!) ja wiem ze jest jaka siła, i kazdy z nas ma swoj los.. rzadko sie modlę.. a to przez doświadczenie życiowe tak sie odsunęłam..
ochrzczę bo wszyscy to robią i zeby moje babcie spokojnie sobie żyły.. i tak cud ze co do slubu sie nie czepiają 🙂 (tylko babcia mojego, ale to inna bajka 😉 )
dla mnie miejsce jes dowolne, tak samo ze slubem- nie wiem jeszcze czy wezmę kościelny.. chcialabym bo to inaczej wyglada niz taki cywilny.. ale co do parafi to z zadna nie jestem jakaś super związana.. i nie zalezy mi na jakiejs konkretnej..

mysle Zuziaczku zebys zaplanowała topod względem logistycznym, jesli nie przywiązujecie uwagi do miejsca/kościoła, tak zeby wszystkim gosciom bylo wygodniej dojechać i Bobo zeby sie nie męczyło. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam po baaardzo długiej przerwie. Urlopik nam się bardzo udał i wszystkim Mamuśkom polecam Rodos i ogólnie wyspy greckie. miałam się, że dietę mam książkową: dużo warzyw, świeża oliwa, domowe pieczywko i świeża rybka, a dop tego desery mleczne i miodzik...mniam! Poza tym Grecy przemili - dostaliśmy mnóstwo dobrych życzeń dla Dzidzi, a ja ciągle dostawałam jakieś lokalne smakołyki "dla Dziecka" 🙂

Marzenko, cudna suknia 🙂 Eh, piękny czas przed Tobą. Ja właśnie z Siostrą oglądam suknie ślubne, bo w przyszłym roku weselicho, a w tym cywilny bierze. Takie są teraz piękne te kiecuszki, że wow! Wiem, że to oznaka starości, ale co tam: "Za moich czasów tego nie było" 🙃

Gratuluję wszystkim Mamuśkom, które już nają płeć 🙂 My się wybieramy na USG narządowe w przyszłym tygodniu, więc też powinniśmy wiedzieć bardziej dokładnie 🙂

Też jesteśmy na etapie mebelków, ale nie pali się nam. Wiemy, czego chcemy, a zamawiać będziemy pod koniec lipca 🙂 Rada od mojego Mężulka: zwracajcie uwagę na mocowania w łóżeczkach. Niektóre są bardzo tandetne plastikowe, albo mają wystające bolce 😞 I to nawet w dobrych firmach 😞 Rozczarował nas bardzo Klupuś - łóżeczko całe się trzęsie...

Zmieniłam też niestety(a może stety?) preferencje co do wózka: popytałam dzieciatych znajomych i poprzyglądałam się na mieście i na wakacjach, poczytałam opinie użytkowników i wyszło mi, że chcemy wózek polski, na dużych dmuchanych kołach, mocowany na pasach, bez skrętnych kół, z duuużą gondolką i najlepiej samą gondolkę i fotelik, bo inne wózki sprawdzają się jesienią i zimą (skretne kółka na śniegu trzeba zablokować, a buda musi być duża, żeby zmiećcić swobodnie dziecko w polarkach, kurteczkach, kombinezonach i całej reszcie i ciepła), a inne wiosną i latem (jak najbardziej skrętne kółka, przewiewna budka z wywietrznikiem itd, itp). Także spacerówkę kupimy osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Miszelko!
My tak jak Wy- duże pompowane koła, na paskach 😉 spacerówka na lato będzie juz inna.. 🙂 lekka na skrętnych kólkach.
a co do wakacji to tez mi się marzą.. ale z tym bębenkiem to sie nie nadaje w ciepłe kraje.. juz teraz mi jest w PL gorąco.. a co dopiero Grecja.. 😮 może za rok sobie pojedziemy z Bobo.. albo na tydzień Rodzice mówili że zostaną z Maleństwem i będziemy mieli 7 dni wolnego.. chociaż ja nie wiem czy bede w stanie moją Córę zostawić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...