Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Oj pewnie, ja nieraz jak zacznę to aż nawet kur** lecą (zależy też z kim rozmawiam, wiadomo z obcymi się hamuję trochę:P). Ale ogólnie jestem strasznie nerwowa, moja rodzina twierdzi, że to wynik zbliżającego się ślubu, ale skoro i Ty tak masz to już wiem, że to głownie hormony!
Marzenka nie martw się, może niedługo nam minie, a jak nie to na pewno po porodzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cześć dziewczynki 🙂
nerwy...hehe....jak mi się włączy to już koniec 😉zawsze byłam nerwowa a teraz łatwo mnie wyprowadzić z równowagi. choć muszę powiedzieć, że i tak w ciąży spokojna jestem i potrafię więcej rzeczy zlać....ale jak się już wkurzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wybrałam sie wczoraj na pobliski ryneczek i slysze e pewnej chwili za soba jakis obrazony glos wrednego babska...''o boze...''no ze ide za wolno a wasko jest a ona sie spieszy..normalnie bym pewnie nie skomentowala ale jak na babsko naskoczylam...i pytam czy nie widzi,ze idzie za kobieta z dzieckiem w wozku i w ciazy?na to ona z łachą,że przeprasza...no i pewnie tyle by wystarczylo ale ja sie nakrecilam i kontynuluje...idzie taka i sapie cos pod nosem bo jej na drodze kobieta w ciazy stanela,no dramat poprostu,ona,ze przeciez przeprosila a ja,ze najpierw sie nasapala...w koncu babsko skapitulowalo i ucieklo...od razu ktos obok wpuscil mnie bez kolejki po truskawki.Oj nie panuje nad soba,ale tez ludzie sa tacy nieuprzejmi ze szok..

Ankeri kochana tez od wczoraj probuje Cie kochana oklaskac ale tloczno...moze teraz sie uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że moja tabelka się podoba 🙂
Dziękuję za oklaski 🙂 choć nie są potrzebne 😉

pozdrawiam cieplutko
i niech nasze pociechy kopią dziś dużo 😉 tak z okazji Dnia Dziecka;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Ankeri ja tez się dołączę do oklaska za tabelkę 🙂 możesz dopisać w czasie wolnym że ja to Agata a mój bobas to Adaś 🙂

A z mniej przyjemnych rzeczy to : od wczoraj zaczęłam czuć po prawej ze 3 palce nad pachwiną ból promieniujący. Czuje to cały dzień. To nie jest ból nieustający, trwa ze 3 sekundy, ale wraca też co chwile 😞 nie wiem czy sie martwić. Od wczoraj tez mój Adas dosć intensywnie sie rusza. Co chwila go czuję. Pagórki wysakują mi często na brzuchu . W okolicach tego bolącego miejsca też zaczełam czuć pierwsze ruchy. Najczęściej w tym miejscu się naprężała mi skóra. Czy mam się martwić?????? mam wizyte we wtorek, wolałabym nie odwiedzac gina wczesniej. Na weekend jade w góry i nie wiem czy ten ból uznać za nic niepokojącego czy nie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej , ale miałam dzisiaj straszna noc Dziewczyny... Najpierw nie mogłam zasnąć bo była burza, a ja sie boję i najchetniej bym się wtedy schowała pod łóżko 🙂 A później nie mogłam znaleźć miejsca bo kregosłup zaczął mnie boleć, boje się pomyśleć jak dzidzia będzie większa i będzie bardziej uciskać. Co do nerwów to myślałam , że ten stan taki jak był na początku ciązy juz nie wróci a tu pomyłka , Od kilku dni wszyscy mnie wkurzają , chociaż nic mi nie zrobili. Dzisiaj byłam rano zarejestrować mamę w przychodni i było kilka starszych osób, o matko ale miałam nerwy. Wiadomo jak to starsi ludzie są rózni, niezdecydowani, co chwilę sie kręcą. Kiedyś by mnie to obeszło a dzisiaj mnie to tak denerwowało, że sama siebie nie poznaję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka,,
u mnie wszytko OK. wczoraj poszłam na zakupy.. po bluzkę i sukienkę.. ale nic nie bylo oczywiscie.. wiec co zrobiłam? Kupiłam mojemu Dziecku na dzień dziecka 🙂 leginsy z tuniką, i taki a'la kombinezon dla kierowcy rajdowego 🙂 ale dziewczyński 🙂 pomarańczowo fioletowy..

a tu dla ciekawych załaczam linki do moich kafelków łazienkowych..
Kafelki mam takie:
http://www.lazienkomania.pl/data/gfx/pictures/medium/5/2/15625_1.jpg
podłoga i ekran*takie cosz płyt gipsowych żeby rury w pionie zasłonić,, w bloku mieszkam przecieć, to majstry i 'kerownicy' kladki rury gdzie im bylo wygodnie a nie gdzie ustawnie 🙂 (kolor taki sam, ale inne są na podłodze i inne na sciane, rozmawi i w ogole to 'przeznaczenie')
http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/3469/paradyz-bambo-beige-gres-33-3x33-3.jpg
ściana 🙂
http://img3.burak.pl/img/5/e/6/c/bambus-beigezefir-mix-mozaika-30x30-kostka-23x48.jpg
dekorki 🙂

oczywiście Mój chcioał zieleń w całej lazience.. ale.. ja marzyłam zawsze o kawie z mlekiem (osobno kawa i osobno mleczko) 🙂 ale w końcu konsensus.. myslę, że się udało.. mówilam, że zamiast brodzika jednak wanna?? cieszę się z tego bo zawsze lubiłam się moczyć 😆

Dzidzia sobie śpi.. zaraz ide coś zjeść to sie pewnie obudzi, żeby sie pyszego płynu owodniowego nałykać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂
U nas od rana zamieszanie, za chwilę mamy gości - moja koleżanka z 5 letnim Frankiem i 1,5 rocznym Kubą wpadają do nas na świętowanie Dnia Dziecka 🙂 Mamy truskawki, czereśnie, pączki, ciasto z rabarbarem, sałatkę z ananasem, żelki, cukierki 🙂 i zupę pomidorową z koperkiem i śmietaną!!!! Od rana biegałam po sklepach, potem sprzątanie chałupy, przygotowywanie dziecięcego pokoju na nalot 🙂 (musiałam pochować niektóre rzeczy 😉) No i czekamy, ale ledwo żyję 🙂

Dzisiaj popołudniu wraca też nasz Tatulek, więc będzie radocha, bo Miś czeka na prezent z okazji Dnia Dziecka. Poleżałam sobie chwilę z moim synciem rano i głaskaliśmy naszego dzidziusia w brzuszku i składaliśmy mu życzenia 🙂 ale mnie Młody tym rozczulił .... 🙂

Miłego dnia Słoneczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo, pokaż ten kombinezon 🙂

Ty samochodziara jesteś ? Czy motory raczej ?

Nom, zawsze mi się podobało imię Zuzia, wszędzie mam pseudonim związany z Zuzią, córeczkę też chciałam Zuzię, a niestety mam takie surowe imię ... RENATA.
Zupełnie do mnie nie pasuje, bo jestem wesoła i ogólnie zabawna, a imię jak dla starej bibliotekarki 😞

Córeczki chyba już Zuzia nie nazwę, bo niestety pełno ich w rodzinie w ciągu ostatnich kilku lat się zrobiło...
Z resztą, może to będzie chłopczyk 😁 Jutro - mam nadzieję - się dowiem na USG połówkowym w przychodni ! Nie mogę się doczekać !!!

Nerwus to i ja jestem, a w ciąży to już straszny.
Byle co mi nie pasuje i już w taką agresję wpadam, że nie mogę się uspokoić.
Na początku ciąży było okropnie pod tym względem, później wyluzowałam, a teraz zależnie od humoru - wpadam w szał lub staram się być maksymalnie miła 🙂 Nic pomiędzy, he he 🙂

Przyszłam dać oklaska, bo rano nie można było, teraz znów każą czekać 37 minut... Ahhh.

Łazienka będzie super, bardzo ładne płytki wybraliście, ciekawa jestem, jak to wyjdzie w połączeniu z dekorami 🙂
Może być ciekawie 😆

Poduszka (kojec) Motherhood to najlepsze, co mi się udało kupić podczas ciąży 🙂 Mam nawet dwie, jedną u Mojego, jedną u rodziców na wsi, żeby nie wozić jej ze sobą.

Chyba kiedyś zrobię to ciasto z rabarbarem, bo ciągle tutaj na forum o nim słyszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatko, żeby było śmieszniej, to nie mam drugiego imienia, a na bierzmowanie wybrałam sobie właśnie Agata, żeby to moje surowe Renata z czymś się chociaż rymowało 😁

Oj, mam ochotkę na naleśniki z truskawkami (truskawki+cukier udeptane na miazgę) 🤪
Niam, niam... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atagusia napisał(a):
Generalnie uważam, że nie mamy sie co złościć na rodziców za takie imiona. Uważam, że są uniwersalne i ponadczasowe 🙂 Gorzej jakby miało się na imię Izaura albo Samanta hahahaha

albo "Brajan" czy "Kewin" - nie zrobilabym dziecku takiej krzywdy. sorry, jesli raze czyjes uczucia wzgl. w.w imion.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam na drugie Agata/ ale za nim nie przepadam bo w zyciu co nie poznałam Agaty to mialam jakies nieprzyjemności z ich strony= ale Atagusia nie martw się 🙂

na imie trzecie z bierzmowania wzięłam sobie .... taram taram.. Kunegunda.. 🙂 hhihi

śmiechu bylo co nie miara, bo mój świadek na bierzmowaniu nie wiedział jakie boirę imie..
i Biskup do mnie: jakie przyjmujesz imie?
ja- Kunegunda 😆
biskup- jaaak?! 😮
ja- KU-NE-GUN-DA
(swiadek w tym momencie mocniej scicnął mnie za ramię) a ja już sie duszę ze śmiechu.. wpadam w rezonans i sie kołyszę..
biskup- Kunegunda? !!!! 😮
ja- amen 🙂
no i śmiech w kościele 🤪no bo amen tzn "tak, zgadzam sie" 😁
myslałam że sie tym opłatkiem to uduszę ze śmiechu 😁

a bierzmowanie robiłam moze z 4 lata temu.. moze 3..
bo jak mialismy takie 'programowe' w ramach religii to mnie ksiadz od diabelskich nasion wyswał i wygonil z koscioła.. kazał nam sie bibli na pamiec uczyć, to mu pwoeidialam jak mnie zapytał, ze ksiazki sa po to by do nich wracać i cztytać, i cos z nich rozumieć, a nie się na blache uczyć formułek.. no to mnie wygonił.. w ogole to podejscie katechetów, księży,.. przeciez to nie historia, chemia czy biologia.. chodzi o przesłanie tej naszej rewgligii, jakim trzeba byc czlowiekiem a nie sie formułek uczyć.. ehhh 🥴

a fotkę z 'kombibezonkiem' wsadze jak bede w domu..
a ja zadna samochodziara.. ale mi sie spodobał.. 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dopbra mialam w MMS te ciuszki.. to od razu załączam.. to czerwono niebieskie to tunika i leginsy.. no i skarpeteczki.. ale to wszytko jest an 80cm.. bo jak mi sie w pazdzerniniku urodzi to chce zeby w tunice w lato chodziła.. zaraz wam przesle co dostałam od Moich rodziców na dzień dziecka 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/24/ciuszkiu.jpg/][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/231/ciuszkiu.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak bosko !!! 🤪

Tyle ubranek już masz, zazdroszczę !
Jakie wszystko śliczne ! A ta jeansowa mini - 🤪

Skarpetunie przecudowne (chyba w H&M widziałam coś podobnego), kombinezon piękny, wszystko prześliczne !!! To fioletowe też cudo i te żółte spodenki... super prezent, naprawdę !
😆
Jak ja bym już chciała znać płeć mojego Maleństwa...
🥴

A skąd wiesz, ile urośnie do przyszłego lata ?
Są jakieś tabelki ile dziecko powinno rosnąć/ważyć w kolejnych miesiącach życia ?
Pewnie coś gdzieś jest, tak jak każdy tydzień ciąży 🙂

Super, że latem nasze maluszki będą już troszkę większe i bardziej rozumne 🙂
I będą piękne malutkie buciki, czapeczki i inne cuda !
Ja już się nie mogę doczekać !!!
😁


Kunegunda - he he, bosko, pasuje do Ciebie, bo Ty taka wariatka w pozytywnym znaczeniu tego słowa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny prezent Carpioo, to prawda 😉 😁
Moja córcia jak się urodziła ważyła 3720g i miała 56cm, taki mały pączuś była i ubranka były na nią bardzo 'dopasowane' 😉 często też nieco większe musiały być żeby nie uciskały 'oponek' na rączkach i nóżkach 😉 Wszystko zależy od tego, jakie Maleństwo się urodzi 🙂 Właśnie ze względu na to, że moja córcia była okrąglutka zazwyczaj miała troszkę za długie nogawki rękawki, ale nic jej dzięki temu nie uciskało 🙂 Przez pierwsze pół roku przybierała ok 1kg na miesiąc (mając pół roku ważyła około 9kg), później przybierała m-cznie około 300-500gram, a jak skończyła roczek to jeszcze mniej, bo w ciągu drugiego roku życia przybrała niecałe 2kg przez cały rok i to też jest normalne (na 2latka na bilansie ważyła 12.25kg i miała 86cm).
Ale zawsze trzeba pamiętać, że Dzieci są różne. Jedne będą wysokie zgrabne, inne pulchniutkie; a wszystkie kochane, bo NASZE 🙂
Emilka ma już skończone 2latka, a ja jeszcze nie mogę się nadziwić, że JEST 🙂 i jak ten czas mija...
A już kolejne Maleństwo w brzuszku daje tyle radości swoją obecnością 🙂
Emilka powoli zaczyna odczuwać, że na kolanach ma mniej miejsca 🙂, a ja, że brzusio większy i zaczyna 'przeszkadzać' 😉 Ale niech Maleństwo rośnie zdrowo, nic innego się teraz nie liczy 🙂

U nas od jakiś dwóch godzin burzowo, pięknie pachnie deszczem... Ja lubię burze, lubię jak mocno leje i uwielbiam ten zapach wiosennego deszczu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek nie wiem ile mi urośnie,.. jakby co to bede w domu stroiła.. do obiadu, albo na przyjscie gości 🙂

a tu znalazlam taka tabelkę
DZIEWCZĘTA
Wiek dziecka -2 lata - średni wzrost dziecka - 80-89 cm - średnia waga dziecka - dziecka - 10-14 kg
Wiek dziecka 4 lata - średni wzrost dziecka - 94-105 cm - średnia waga dziecka - 14-18 kg
Wiek dziecka 6 lat - średni wzrost dziecka - 106-120 cm - średnia waga dziecka - 17-24 kg
Wiek dziecka 8 lat - średni wzrost dziecka - 117-132 cm - średnia waga dziecka - 21-30 kg
Wiek dziecka 10 lat - średni wzrost dziecka - 128-144 cm - średnia waga dziecka - 25-40 kg
Wiek dziecka 12 lat - średni wzrost dziecka - 142-156 cm - średnia waga dziecka - 34-50 kg
Wiek dziecka 14 lat - średni wzrost dziecka - 152-168 cm - średnia waga dziecka - 45-63 kg
Wiek dziecka 16 lat - średni wzrost dziecka - 154-170 cm - średnia waga dziecka - 47-67 kg

CHŁOPCYWiek dziecka 2 lata - średni wzrost dziecka - 83-91 cm - średnia waga dziecka - 12-15 kg
Wiek dziecka 4 lata - średni wzrost dziecka - 97-108 cm - średnia waga dziecka - 15-19 kg
Wiek dziecka 6 lat - średni wzrost dziecka - 109-122 cm - średnia waga dziecka - 18-24 kg
Wiek dziecka 8 lat - średni wzrost dziecka - 120-134 cm - średnia waga dziecka - 21-30 kg
Wiek dziecka 10 lat - średni wzrost dziecka - 130-145 cm - średnia waga dziecka - 25-37 kg
Wiek dziecka 12 lat - średni wzrost dziecka - 140-156 cm - średnia waga dziecka - 30-46 kg
Wiek dziecka 14 lat - średni wzrost dziecka - 154-170 cm - średnia waga dziecka - 40-60 kg
Wiek dziecka 16 lat - średni wzrost dziecka - 165-182 cm - średnia waga dziecka - 50-72 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...