Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witaj Edytko 🙂 jak się czujecie? ale uroczy ten Wasz Synuś - śliczne zdjęcie 🙂 hihi 🙂 ja też już chcę tulić mojego Synka 😁

Kasziuszko
śliczny kącik ma Wasz Synek, na razie wygląda w nim jak kruszynka, ale tylko chwila minie, a on już nie będzie się mieścił w łóżeczku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluje kolejnym nowoupieczonym mamusiom, Szuwartynce i Malenie!!! Oby dzieciaczki sie zdrowo chowaly 😁
Co do skorpionow, ja bym wlasnei chiala miec skorpionka. TAK SIE SKLAD,ZE moi najlepsi znajomi to skorpiony. Z moja najlepsza przyjaciolka w Polsce nigdy nie mialam zadnej sprzeczki mimo, iz znamy sie od 29 lat! Na moja serdeczna przyjaciolke - skorpiona tu W Szwecji tez moge zawsze liczyc. Nawet moj byly byl skorpionem i wszystko bylo ok z nim dopoki nei poznalam mojego obecnego meza 😲, barana. Z baranem jak widac sie ciagle kloce (ja lew) ale i tak lubie barany 😆. Natomiast moj starszy synek jest koziorozcem i tez bardzo lubie ten znak 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilka pomaga mi radośnie przeżywać ten koniec ciąży 🙂
Wczoraj mówię- Ała Krzyś mi robi puk puk tu na dole-pokazując na brzuch. A Emilka na to, śmiejąc się -Puk Puk dole 🙂
Tata do niej mówi - Idź zrób Krzysiowi puk, puk 🙂
To Emilka podchodzi i robi rączką puk, puk i przytula główkę do brzucha i nasłuchuje 😁

Mówię, za jakiś czas - Ale Krzyś mnie kopie...
A Emilka zaczyna pokazywać swoją nóżką kopanie i mówi:
Kop, kop tak noga?
😁

Dla mnie to jest wyjątkowe, bo Emilka tak naprawdę zaczyna dopiero być gadułą i każde słowo w jej ustach brzmi słodko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):
Gratuluję kolejnym szczęśliwym Mamusiom 🙂
Cieszę się razem z Wami z tego, że już po wszystkim i możecie cieszyć się swoimi Pociechami 🙂

Co do spacerów
, ja bym korzystała z ładnej pogody i chodziła na spacerki. Emilka na pierwszym miała 5 dni. Spacer nie musi być długi, starczy 15-20 minut 🙂 i myślę, że i Mamusie i Dzieciątka powinny być zadowolone 🙂-tak na pewno będzie z Wami Koyotko 😁 -trzeba próbować do skutku 🙂 Emilka bardzo lubiła spać na dworze 🙂


Zgadzam się z Akneri! Misio miał tydzień jak byliśmy na pierwszym spacerze, było tak jak dzisiaj nie za zimno, wpakowaliśmy się do wózka po porządnym karmieniu, mieliśmy wyjśc na chwilę a chodziliśmy 2 godziny 🙂 Młody spał jak zabity, ja dotleniłam się na świeżym powietrzu. Trzymam kciuki za udane i spokojne spacery! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bojalubie napisał(a):
Dziewczyny a ja mam znowu problem. Jakaś problemowa się stałam ostatnio ehh.

W nocy bolał mnie brzuch jak na okres. Przez cały dzień mam jakieś takie skurcze, ale nie stricte w brzuchu tylko od kręgosłupa. Nagle brzuch robi mi się twardszy i zaczyna mnie boleć krzyż i promieniuje to aż na brzuch i mam takie uczucie jakby mi się za przeproszeniem chciało do WC 🙂 no i teraz mierzę czas tym skurczom i występują średnio co 9-10 min. Poza tym dzisiaj biegałam do łazienki już kilka razy. Czy to mogą być już te skurcze? Bo ogólnie jeśli tak to są lajtowe. Tzn są bolesne, ale zupełnie do przeżycia. Jak by mi tak cały poród przeleciał to byłabym bardzo zadowolona 😉

Na razie mierzę czas dalej i idę na wszelki wypadek umyć włosy, żeby nie straszyć ich w szpitalu jakby co 🙂


Bajeczko ja sie tam nie znam, ale wydaje mi się, że to może być TO 🙂 🙂 🙂 Zrób się na bóstwo i licz dalej 🙂 Trzymam kciuki Kochana!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytka Witaj Kochana a Bartuś taki słodki kawał chłopa 🤪
Akneri rośnie Ci taka śliczna i mądra dziewczynka że tylko pomarzyć żeby nasz tak rósł (oczywiście nie na dziewczynkę 😉)
Bojalubię myślę tak jak dziewczyny że to TO więc kąpiel golonko itd i jedź do szpitala żeby w końcu Baśka mogła się do Mamusi przytulić 🙂

Szkoda mi tej naszej Agusi że tak musi czekać a tam w domku Wiktorek tęskni za Mamą ale trzymam kciuki żeby jutro Ją rozpakowali a że dzieciaki duże to może Ich wypuszczą szybko do domku

Bajka się coś odzywała?? ruszyło się coś? bidulka nie dość że skurcze to jeszcze kolka nerkowa 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,
Kurcze nie było mnie kilka godzin a już mamy 2 nowe bąbelki 🙂
Malena i Szuwartyna-Gratuluję !!!

Ja po wizycie. Mała coraz niżej ale rozwarcie stanęło na 1 cm, lekarka powiedziała, że oznak porodu nie widać 😞 Mam na jutro 7 rano skierowanie na usg i ktg i muszę zabrać torbę, bo możliwe, że mnie zatrzymają w szpitalu. Zależy od stanu łożyska 🥴

Co do znaków zodiaku to moi rodzice są skorpionami. Tata spokojny do rany przyłóż a mama zadziorna, więc nie ma reguły. Kaja będzie wagą i cieszę się z tego, bo znam kilka i wszystkie są wesołymi, beztroskimi osobami. Ja jestem lwem a mój to rak- dogadujemy się całkiem dobrze.

Idę pakować torbę ojojjjj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta84 napisał(a):
Hejka,
Kurcze nie było mnie kilka godzin a już mamy 2 nowe bąbelki 🙂
Malena i Szuwartyna-Gratuluję !!!

Ja po wizycie. Mała coraz niżej ale rozwarcie stanęło na 1 cm, lekarka powiedziała, że oznak porodu nie widać 😞 Mam na jutro 7 rano skierowanie na usg i ktg i muszę zabrać torbę, bo możliwe, że mnie zatrzymają w szpitalu. Zależy od stanu łożyska 🥴

Co do znaków zodiaku to moi rodzice są skorpionami. Tata spokojny do rany przyłóż a mama zadziorna, więc nie ma reguły. Kaja będzie wagą i cieszę się z tego, bo znam kilka i wszystkie są wesołymi, beztroskimi osobami. Ja jestem lwem a mój to rak- dogadujemy się całkiem dobrze.

Idę pakować torbę ojojjjj


czyli co? Będą Ci wywoływac poród? Jak już jedziesz do szpitala to może Cie tam zostawią i w ciągu kilku dni/ godzin powiększy się Wam rodzinka..

ja się jutro muszę spytac swojego gina o moje rozwarcie, bo mi nigdy nie powiedział, czy coś jest, czy nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka_O napisał(a):
Siostrze wpadł gdzieś ostatnio artykuł w ręce na temat znieczulenia w czasie porodu i ponoć powinno być ono dostępne dla wszystkich i refundowane z nfz jak go znajdzie to mi prześle


to chyba lekarze tego nie respektują..jak ja się pytałam o znieczulenie zzo to mi powiedziano, że nie ma, bo na cały szpital jest tylko jeden anestezjolog i nie może mi poświecic całego czasu, tak więc dupa, ale dają jakies zastrzyki rozluźniające i rozkurczające..
Basienko a u Ciebie coś się rusza, czy narazie cisza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri, cały czas co 9-10 minut. trwają jakieś 30 sekund, średnio bolesne raczej.
na razie czekam i liczę. nie jadę na razie do szpitala, bo teoretycznie mam się tam pojawić jak będą co 7.

ale wiecie co, jakiś taki spokój mam wewnętrzny. myślałam, że jak poczuję jakieś skurcze to będę panikować, a jest stosunkowo nieźle 🙂

także spisuję sobie do Was numery i w razie gdybym wylądowała w szpitalu to będę dawać znać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na razie Cisza, ale jak wiekszość mam plan na niedziele 🙂
co do znieczulenia tez mi tak powiedzieli ze nie ma szans bo brak anestezjologów, ale z drugiej strony musi być gdzieś na czuwaniu bo w razie konieczności cesarki musi to znieczulenie podać nie raz natychmiast, no nic czekam aż go znajdzie w razie co go wydrukuje i zabiore ze sobą jak już nie bede dawać rady to może coś pomoże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bojalubie napisał(a):
akneri, cały czas co 9-10 minut. trwają jakieś 30 sekund, średnio bolesne raczej.
na razie czekam i liczę. nie jadę na razie do szpitala, bo teoretycznie mam się tam pojawić jak będą co 7.

ale wiecie co, jakiś taki spokój mam wewnętrzny. myślałam, że jak poczuję jakieś skurcze to będę panikować, a jest stosunkowo nieźle 🙂

także spisuję sobie do Was numery i w razie gdybym wylądowała w szpitalu to będę dawać znać 🙂



Ależ Ty dzielna jesteś 🙂 Podziwiam Cię naprawdę 🙂 Zuch dziewczyna 🙂 Czekamy zatem na Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bachap napisał(a):
carpioo napisał(a):
bachap napisał(a):
MALENKO GRATULACJE MAKSIA 😁

Carpioo fajny ten Jagodowy kącik ale po co Jej laptop na przewijaku?? 😉


żeby być bliżej forumowych Cioć 🙂 🙃

i całe noce będzie spędzać klepiąc posty a nie śpiąc 🙃 oj ta Jagódka


No cała Mama 🙂 🙂 🙂 Lapek i kontakt z ciotkami musi być 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BOJALUBIĘ ale akcja! dajesz radę!!!!
trzymamy z Jagodzianką kciuki!!
🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
🤪 🤪 🤪

IRIS, BACHAP- no a jakże, cały czas będzie Klikać do Ciotek i swoich kolegów i koleżanek 😁

Kasiuczka- piekny kącik dla małego, ale.. jest ale.. Księciunio na włościach piękniejszy niż kącik 😉 😜

EDYTAK- witak kochana! Bartuś Sliczny! pyzunia taka przesłodka do zacałowania 😜

sto całusków od cioci 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...