Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ale dzisiaj okropna pogoda. Miało być ciepło a jest zaledwie 12 stopni i wciąz pada. 😞

Julka waży 6700g. ale przez okres choroby mało przybierała. Teraz już wszystko wróciło do normy. My do szczepienia idziemy 27 października.
Jusmarkl - Kevinek na pewno będzie ważył dużo więcej bo chłopcy przybierają szybciej.

Jeśli chodzi o jedzenie to ja z małą nie mam żadnych problemów. Mała sama domaga się czegoś innego niż mleko. Strajkuje wtedy z piciem mleka. hihi A potrafi już zjęść cay słoiczek zupki. :P Jeszcze parę dni i będzie można dawać jej zupki z mięskiem.

Ja także piorę rzeczy Julki w proszku Lovela a do płukania używam białego Lenor.

Beti super, że zakupy się udały. Ja planuję jechać jutro albo w sobotę rano do Poznania bo widziałam ostatnio taki ładny czerwony sweterek Hello Kitty ale nie można było szaleć z zakupami bo przed wypłatą.

My dzisiaj miałyśmy kontrolę u lekarza w związku z tym zapaleniem oskrzeli i jest ok. Pani doktor powiedziała, że Julka ma ładne ząbki (a jej wnuk urodził się w lutym i nic). Stwierdziła też, że idą górne ząbki i dlatego mała ma nieznacznie podwyższoną temperaturę.

Ale się rozpisałam. hihi Idę mężowi zrobić obiadek bo zaraz przyjedzie. Jak ja lubię jak on jest w domu. Wtedy mam troszkę czasu dla siebe, bo Julka to przykład "córeczki tatusia" i on się z nią bawi. :P :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to rzeczywiscie masz juz co nosic, jak dlugo nosze Hanie to juz normalnie tak plecy mnie bola.
Mi lekarz powiedzial ze dziewczynki mniej przybieraja no i jak karmie tylko piersia to tez mniej waza od dzieci co sa karmione mlekiem modyfikowanym.
Ostatnio byla u mnie znajoma co jej synek ma 9 miesiecy i wazy 7,5 kg wiec prawie tak jak moja Hania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
krocia
a ja wlasnie powiedzialam ezowi ze juz bym chciala zeby posedl do pracy bo dzisiaj jest jakis nie do wytrzymania :laugh: ( ma wolne do konca tygodnia )
Ostatnio Hania caly czas chce ze mna przebywac, co maz ja weznie albo babcia to od razu placze i chce do mnie..
Wczoraj kupilam jej taki bezrekawnik z hllo kitty 🙂 wzielam juz wiekszy bo tak szybko rosnie 🙂
Ciesze sie ze z julka juz wszystko w porzadku 🙂 🙂 🙂
u nas tez taka paskudna pogoda i tak strasnie wieje wiatr 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja tosia wazy 7400 hihihihi przez 2 mc przytyla nie caly kilogram 🙂 p doktor powiedziala ze dobrze wazy w koncu tez mamy spokoj ze szczepieniami , dziewczyny a macie juz krzeselka do karmienia ?? ai ma 67 cm takze idzie jak burza 🙂
pani doktor powiedziala ze ma azs ale odkrycie ,

rybko my juz na nutramigenie z oporami ale je bubus, drozszy od pepti byl tylko o 2 zl wiec zadna roznica 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
dzieki dziewczyny za propozycje przesłania płatków mydlanych lub mydełka- moze sie uda tutaj załatwic, mam wielu znajomych co jeżdżą do polski to niech kupują. A jak sie nie uda to Was wykorzystam 🙂
Nie, jusmarkl, u nas nie ma takiego sklepu. Jest natomiast Boots ale takich mydełek nie widziałam- w ogóle rzadko tam teraz chodze bo wózek mi sie nie mieści miedzy pólkami 😁
Ja wczoraj byłam w H&M i kupiłam Małej body z Bambim 🙂 A co tam, ma juz tysiąc to tysiąc pierwszy nie zawadzi :P:P:P

Moja Bianka taka ciupenka w porównaniu do waszych dzieci 😞 Ona chyba ledwo 6 kg waży 😞 W poniedziałek szykuję sie na kolejną zjebkę od lekarza :P

u nas ntramigen jest drozszy od pepi o 4 euro wiec duzo 😞 daj znac oli jak sie Tosi poprawi

dałam dzis Biance marchewke ze słoiczka i tez pluła wiec po prostu jej nie lubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziendobry dziewczynki,wczoraj nie bylo mnie calutki dzien w domciu wiec nie wchodzilam,ale za to dzisiaj juz sie dorwalam od rana (u mnie jest 6;15)
Moja Julka to chyba najwiekszy grubas bo wazy 7,8 w ten wtorek!!!Nie widac po niej zeby byla jakas tlusciutka bo ona jest dosyc duza (ale jeszcze nikt mi ja w tym kraju nie zmierzyl) A sama tego nie potrafie zrobic bo wychodza ni rozne wyniki.
Co do mojego okresu spoznia sie juz kilka dni ale wczoraj robilam test i nic.Najsmieszniesze bylo to ze poszlam robic ten test o 4 rano,dokladnie tak samo jak ostatnio jak okazalo sie ze jestem w ciazy z Julka :P Nic trzeba czekac.
Ja jeszcze nic nie daje Julce a moja ciotka sie caly czas dopytuje czemu ja nie dam Malej herbatki przeciez temu dziecku pic sie chce.Jak bylam w Polsce bardzo trudno bylo mi wszytskim wytlumaczyc ze Julka jeszcze nic nie je oprocz mleka.
No ale coz...
Dobra spadam wejde jeszcze pozniej to moze napisze cos madrzejszego bo narazie chyba belkotam jeszcze przez sen. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc

patrysiu ale z ciebie ranny ptaszek mi o 7 ciezko sie zwlec z lozka zeby odzie do szkoly wyszykowac i zaprowadzic :laugh: jestem spiochem i chyba tosia ma to po mnie 🙂

my dzis jedziemy pod warszawe do micha rodzicow domu tam sa 2 ogromne drzewa orzechowe i jedziemy je pozbierac , moze ktos chce orzechow ?? podobno robia dobrze na wszystko 🙂

patrysiu moja toska cialko ma szczuplutkie ale pultasy takie ma na buzce hihihihihi :P :P slodko tak wyglada

rybko pije tosia nutramigen juz calkiem niezle jej idzie i poki co nic sie nie dzieje jest gladziutka 🙂 zobaczymy dalej bo to za malo dni zeby powiedziec cos konkretnie

a pytalam was czy macie krzeselka do karmienia hihihi i nikt mi nie odpowiedzial 😞 bo kurde to nastepny mebel w domu i wcale nie taki maly a na moich 40 m to ciezko to wszystko pomiescic tym bardziej ze kuchnia jest bardzo mala jak to w bloku i nie wiem jakie wybrac widzialam w ikei takie proste w sumie brzydkie ale malo miejsca zajmuje i juz sama nie wiem

milego dnia 🙂 wieczorkiem bede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oli ja mam ten sam problem co Ty. Moje mieszkanie ma troszeczkę ponad 46m a kuchnia jest naprawdę malutka. Jeszcze nie rozglądałam się za krzesełkiem, ale już powoli zacznę.

Ja Was chciałam zapytać czy kupujecie na zimę śpiworek do wózka. Widziałam dzisiaj na Allegro kilka i nie wiem czy jak ubiorę małą w kombinezon i śpiworek to mi się nie zgrzeje. Jusmarkl jak Ty masz dobrze, bo nie masz takich problemów. Ja to już kompletnie nie wiem jak małą ubierać. Wczoraj jak wychodziłysmy z domu było 20stopni i taka parnota, że dychać nie szło a jak wracałyśmy do domku to zaledwie 11 stopni i okropny deszcz. A od przyszłego tygodnia zapowiadają deszcze ze śniegiem 😞

Patrysiu - Julka to naprawdę duża dziewczynka. Ja dzisiaj rano ważyłam małą i ma 6900. Niestety jak narazie mi jej nie zmierzyli, ale jak pójdę 27 na szczepienie to poproszę, by to zrobili.:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam moje majóweczki :-)
No Beti super że zakupy się udały :-) i dobrze że już po szczepieniach, my idziemy 15 właśnie się rejestrowałam :-)

O moje mieszkanie ma 39m i kuchnię też mam malutką, oli ja też patrzyłam na te krzesełka z IKEI, to prawda że zajmują bardzo mało miejsca a to w takich mieszkankach jak nasze najważniejsze, ja pewnie je kupię, są z plastiku więc można na nie uszyć jakiś ładny pokrowiec, a na nóżki jakąś wstążkę czy coś już moja Miśka się tym zajmie bo ona lubi ustrajać to co brzydkie :-)

Wczoraj miałam jazdę i cały czas samochód mi gasł przy ruszaniu, matko jaki wstyd ... A 19 jadę do Radomia na 5 godzin, nie wiem jak to wytrzymają moje cycki 😠 ... hi hi hi

mi też ciężko wstawać rano, muszę o 7 żeby zdążyć do przedszkola, a niedługo 6.30 conajmniej żeby zdążyć do przedszkola i do pracy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Oli przepraszam kochana ze ci nie odpowiedzialam na pytanie ale to chyba dlatego ze zaspana bylam.Rozgladam sie za krzeselkiem do karmienia.Jest ich u nas mnostwo i strasznie sa drogie.Ja widzialam w Polsce moj brat mial dla swojego syna krzeselko z ktorego pozniej osobno mozna bylo zrobic krzeselko i stoliczek.Mysle ze to jest fajna sprawa bo dziecko moze to jeszcze dlugo wykorzystac nawet do 5 roku zycia do zabawy,rysowania itd.Ja u nas widzialam tylko takie drewniane a oni mieli fajne plastikowe z regulacja krzeselka.Moze widzialyscie gdzies takie???
A co do ograniczonego miejsca to pocieszcie sie dziewczyny bo teraz mieszkam z mama i my dla siebie mamy tylko jeden pokoj.Wczesniej mielismy 2 pokojowe mieszkanie i bylo ciasno z naszymi gratami a teraz musimy sie upychac w jednym pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo Patrysiu ... prawie jednocześnie wysłałyśmy posty ... no to rzeczywiście macie ciaśniutko ...

Krociu co do śpiworka, ja jak założę kombinezon to kocyk myślę że wystarczy, bo wózek sam w sobie też jest osłoną od zimna, wiatru itp. więc żeby dzieciaczków nie przegrzać ... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to widze wszystkie mamy podobny problem 🙂 tych gratow jest tyle hihihi a ja w dodatku lubie wolna przestrzen ehhhh , zastanawialismy sie nad kupnem wiekszego mieszkania ale powiem wam tak ze czynsz za mieszkanie 60 m to 1000 zl masakra polowe wiecej i tu jest wlasnie pies pogrzebany 😞 no ale coz jedno jest pocieszajace ciasne ale wlasne hahahaha

krociu chcialam ciebie zapytac czy juleczka bawi sie juz w tym kole ?? i jak jej idzie 🙂

krociu jak mozesz wejdz na moje gg i zostaw mi numer tel to wysle tobie mms zdjecie toski w tym reniferku bo tu chyba nigdy sie nie doczekam tego bloo podlaczonego 😞

a co do spiworka to ja mam taki do wozka juz byl w komplecie pod to kocyk i bubus w kombinezonie mysle ze da rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=753443298#gallery

moja tosia ma cos takiego nie identyczne ale podobne 🙂 i bawi sie na tym uwielbia to 🙂

a teraz na gwiazdke chce jej kupic krzeselko uczydelko nastepny mebel 🙂 ale swietna zabawa przy nim jest

ja tez wlasnie buszuje po allegro i ogladam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny!! 🙂

w koncu moge tu zagladac 🙂 aale sie stesknilam...

Narazie napisze co u Nas, bo musze ponadrabiac troche Waszych postow zeby wiedziec o co chodzi...

Lenusia zdrowa i wszystko w porzadku, bylismy w Polsce u pediatry, Lenka miala robione badania krwi, bo troszke malo wazy i jest blada, ale wyniki wyszly bardzo dobre, wiec lekarka stwierdzila, ze po prostu Lenka jest drobna i tyle. Teraz wazy 5800.
Lenka to juz taka mala bystrzacha, chichra sie bez przerwy, czasami sama trzyma sobie butelke i sie karmi, zwala wszystko co jest w zasiegu jej raczek. hihi 😉

oli-Ja wlasnie chcialam kupic takiego jumpera dla Lenki, ale doszlam do wniosku ze jest za drogi i kupilismy jej tego tygryska co kiedys pokazywalam.

patrysiu-My wlasnie kupilismy Lence w Polsce krzeselko do karmienia, Lenka jest zachwycona nim, narazie tylko ja wkladam tak na polsiedzaco, bo jest regulowane oparcie.

Teraz ponadrabiam troche Wasze posty... i oklask dla kazdej z Was pokolei na przywitanie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Tusienko kochana- trzeba Ci nadrobic oklaski wiec ja zaczynam 🙂:P
Lenka urosła- nawet w tym krzesełku widać 🙂

oli- ja czekam na kasę od naszego poprzedniego faceta co nam wynajmował mieszkanie bo musi nam zwrócić depozyt i z tego biegne jak na skrzydłach po krzesełko. Juz mam upatrzone- wydaje mi sie ze jest świetne- ma kosz na zabawki (co jest fajne bo duzo sie tam smiesci), ma regulowane oparcie, wysokość, odpinaną tacę no i jest bezpieczne jeżeli chodzi o pasy. I tak chcę jeszcze wsadzić Bianke do środka i niech babka nam pokaże co i jak bo ja nie wiem na co zwrócic uwagę.
Oto krzesełko- Patrysia wie o jaką firmę chodzi bo to firma angielska 🙂
http://www.boohoobaby.ie/prod_show.asp?id=1025

u nas juz lepiej z metrażem teraz bo w poprzednim mieszkaniu to chyba na suficie bym to krzesełko przyczepiła :P Taki mały człowieczek w środku a samo krzesło gigantyczne!! U nas nie ma IKEI wiec nie ma jak kupic tego krzesełka a ono jest bardzo popularne- poczytałam na necie i duzo osób je kupuje.

Ja wczoraj kupiłam Biance kombinezon ale nie ten co wtedy Wam pokazywałam. Wczoraj było tak zimno a w radiu gadali ze 14, 5 stopni wiec wyszłam z Bianką a tu szok jaka zimnica!! Ja juz żadnego śpiworka nie kupuję bo u nas zima nie jest taka straszna a poza tym do x-landera dodają jakiś śpiworek wiec w razie czego mam 🙂
Tusienka- Twoja Lenka tez taka drobniutka jak Bianka. Mi sie wydaje ze Bianka ledwo 6 kg żywej wagi.

Patrysiu- ja wiem co to znaczy jak wszyscy pytają czemu Małej pic nie daję. A co ich to do cholery obchodzi?? Tu karmisz piersią wiec tymbardziej po co Julce herbatki i soczki??
Wczoraj byłam u znajomych co mają 2-miesiecznego chłopca, w domu mieli 25 stopni, mały ubrany w grubego pajaca, leżał na puchowej poduszce i przykyty był grubaśnym kocem. JA spływałam potem, Bianka dostała takich rumieńców ze szok (miała same body z długim rekawem plus spodenki) a znajoma złapała Bianke za rączke i krzyczała ze zimne ma i przybiegli z kolejnym kocem dla niej. Powiedziałam ze tak sie nie sprawdza dziecku ciepłoty ciała tylko trzeba dotknąć karku lub brzuszka czy nie jest spocony ale gdzie tam, młodzi ludzie a musiałam sie z nimi kłócic ze Biance jest gorąco- widziałam jak oddycha przez suchy nos, jakie miała rumieńce czerwone. Normalnie nie znoszę takich komentarzy, nie znoszę jak ludzie mi każą Biankę przegrzewać.
Aha, wzięłam tego dzieciaczka na rece a ten chłopak ze jak go biorę, ze go ubabrałam w brokacie (chodziło mu chyba o makijaż). Normalnie dotknąc dziecka nie można a przeciez jeszcze nie dawno Bianka była taka sama i wiem jak sie bierze takie maleństwa 🤢

beti co z Twoim albumem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli- to Twoje krzesło chyba jeszcze lepsze!! Te brązowe wygląda jak drzewo- tak mi sie skojarzyło 🙂:P Fajnie ze sie rozkłada- ja widziałam tutaj tylko drewniane co sie rozkładają ale nie chcę drewnianego.
Dziewczyny nie wiem co sie Biance dzieje- normalnie dostaje takiego szału od dwóch dni jak wychodze z nią na dwór ze muszę wracac do domu po 5 minutach!! Nie sposób jej uspokoic i dopiero w domu jest ok. Nie wiem o co jej chodzi- wózek, ubranie ją gniecie, za zimne powietrze...? Dzis wróciłam tak samo taka wsciekła bo ledwo zdązyłam pójść na poczte a juz tysiąc komenatrzy na ulicy "Ojejejejejeej biedne dziecko!"- a Mała aż czerwona z płaczu i za nic nawet smoczkiem sie nie dała ululać 😞

Druga sprawa- czy Wasze dzieci tez tak źle znosza ubieranie?? Mi czasami rece opadają przy zmianie pieluchy- Bianka podnosi tyłek do góry, pielucha sie przekręca, nie da sobie nic włożyc bez walki a najgorzej to juz jest z rękawami 😞

Nic, siedze w domu bo przeciez jak z nia wyjde to znowu bedzie płacz. Chyba zgnije w tej chacie na dodatek bez polskiej tv 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Ja mam krzeselko do karmienia jeszcze po corci. Nie dawno wlasnie je wyjelismy z komorki , wymylam i jest , super sprawa , bo sadza sie dzidzie i mozna obiad gotowac , a dziecko patrzy z zainteresowaniem co ta mama robi.
Moje tez sie pozniej rozklada do krzesla+stolik i tez ma regulowany fotelik. Firma JANE.
Na zdjeciu moja corcia 4 lata temu 🙂
Wcale nie mam sie dobrze , bo mimo , ze nie ma mrozow to za to mamy okropne wiatry , nie raz isc sie nie da takie silne , a to gorsze niz mroz. Spiworek bede kupowala. [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/kl1.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapomnialam wspomniec. oli pokazalas mate Twojej corci i pozniej ten skoczek i piszesz , ze ten skoczek za drogi .... mata ma ta sama cene hehps. Musze sie pochwalic , bo zrobilam zakup w allegro hehe. Zobaczcie:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=758063057
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=758100706
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...