Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie dizewczyny - ja dizsiaj dopiero teraz na brzuszku bo jakoś nie było czasu 😞

Sibi zrób może badania w innym lab - bo na pewno gdzieś się pomyli!

Martuś - ale heca! szyjka 4mm!! no to chyba będziesz pierwsza!!

Kikos - kupiłam wózek!! Emu - szary - jest suuuuper!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruella no wlasnie mi tez nie kazali jesc watrobki ze wzgledu na wit A - retinol ktora moze niezle zamieszanie narobic i szkod 😞 aby mam jesc wit A w postaci beta karoten czyli ta co jest w warzywach.
Sibi powtorz morfologie jak cos ile prywatnie kosztuje? tak zeby juz miala wyniki...
Jejkus gdyby u mnie w szpitalu zobaczyli 9,9 to szok
ja mialam 10,9 i juz latanina byla i dodatkowe zelazo bo to co jest w witaminach lykanych przez Nas nie wystarcza.
nie patrz na zeby bo to nieprawda. zeby czernieja od zelaza w syropie badz w napoju a nie od tabletek...
no i nie slyszalam zeby mialy one wplyw na zeby dziecka ktore nosi sie w sobie, a mozesz naprawde szkod narobic...Dziecko moze sie nie rozwijac prawidlowo jak masz niedobor zelaza i do tego maly poziom wit b12 wiec radze kupic zelazo i je lykac Kochana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sibi ja to juz w ogole mamproblem ze wszystkim jak zmieniam pozycje w łozku to jak słoń :P
nie mowiąc juz o ubraniu spodni zeby stac na jednej nodze a na druga ubierac nogawke bozeee....
a zakładam skarpetki na rozne sposoby niezle sie musze przy tym nawyginać... ale mała gimnastyka niezaszkodzi hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam dzisiaj u ginki i ja chyba będę ostatnia! :/
szyjka twarda i dluga (prawie 4 CM!!) powiedziała że raczej przenoszę + jak jestem drobna + pierworódka to na 99,9% będę miała cięte krocze (aaaaaaa!!!) bo to zapobiega póżniejszemu .... nietrzymaniu moczu!!!! aaaa jeeezu!!


aha i dostałam o.p.r. że nie chodzę do szkoły rodzenia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus tez wlasnie pisze ze nie ma sie cos przejmowac bo Sibi Mala miala 2,3kg ech ta waga byla taka ze wzgledu na pomiar brzuszka ktory byl mniejszy wiec Sibi glowka do gory 🙂 co do wagi to Ci powiem ze roznie to bywa siora przytyla dokladnie 10,5kg a jej corka urodzila sie 3760kg w koncu 38tyg wiec nigdy nie wiadomo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to prawda ze te wagi gówno prawda mojej siostrze mowili ze malutka bedzie taaaaka wielka i bedzie wazyła grubo ponad 4 kg a urodziła sie 3200 kruszyneczka nasz kochana 🙂 druga siostra miała podobna sytuacje.
ale z jednej strony jakpatrze na moj brzuszek to zastanawiam sie gdzie ta kruszynka moja sie miesci bo mam tylko taka piłke 🙂 i nie wiem czy moja malutka bedzie ważyła 3 kg
tak w ogole to wiecie co? dopiero mi wychodzi kreseczka na brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana ostatni pomiar mojej szyjki byl w 24tyg i mialam 4,8cm...od tego czasu ginek juz nie mierzyl wiec nie mam pojecia....ale mialam pomiar w 16tyg i szyjka miala 4,87cm. Ginek tez mowil ze bardzo dluga hehe 😁
no ale ja zaczynam sie sexic od 37tyg 😁
Aaana co do nacinania krocza to ja sie absolutnie nie zgadzam z Twoja lekarka 😠 kolezanka rodzila i tez pierwsze dziecko jest mala i drobna i w efekcie na sam koniec ja delikatnie nacieli ze ma jeden szew a nie 10 lub wiecej...a w PL nacinaja 80% jakas chora praktyka normalnie!!!
tutaj zanim Cie natna pytaja sie czy chcesz wogole...a i tak polozna mi mowila ze oni nacinaja jak naprawde trzeba a nie dla wygody lekarza czy poloznej bo sie czekac nie chce az dziecko wyjdzie a wiekszosc naciec szlo by uniknac...Nie przejmuj sie podczas porodu wszystko wyjdzie moze na tyle sie rozciagniesz ze nie bedzie potrzeby nacinania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibi nie stresuj się najlepszym przykładem jestem ja 🙂 w poprzedniej ciąży przytyłam 8200 a syn wazył 3450 kg więc nic się nie martw.
aaana chyba nie będziesz pierwsza, ja mam szyjkę baaaaardzo długą podobno ma 6 cm 🙂 po za tym mam termin na 28 lutego hi hi hi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka mamusie.
Ja dzsiaj późno, bo miałam trochę sprzatania dzisiaj, jutro też mnie czeka niezła bieganina, no cóż.
Sibi nie rozumiem czym Ty się stresujesz, moja mała w ponad 35 tyg ważyła 2310 więc mniej od Twojej, przecież to jest bardzo dobra waga, o co Ci chodzi dziewczyno? 😉 szukasz dziury w całym:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana nie będzie tak źle.. a co do nacinania to słyszałam (ale nie poprę tego żadnymi argumentami), że właśnie lepiej jest jak natną niż miałoby się pęknąć..

Cruella pożycz mi troszkę tej Twojej 6 cm szyjki:P chociaż do lutego:P

Sibi nie stresuj się tak tą hemoglobiną ja mam 6,9 (tylko nie wiem w jakich jednostkach, a nie chce mi się teraz sprawdzać) a norma zaczyna się od 7,5!

Jutro jeszcze idę badanie wymazu z szyjki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na szczęście moja ginka nie będzie odbierała porodu tylko Clooney chyba :P więc może mnie nie potną hehehe
aha i jutro mam spotkanie z położną to się o wszystko dopytam. Ginka coś mówiła o korzystnym wpływie masażu pochwy 🤪 to też położną zapytam

aha i opowiadała że kobiety podczas porodów często panikują i przez to nie współpracują z położną wiec jednak warto (w szkole rodzenia) wbić sobie do głowy co kiedy trzeba robić i podczas porodu działać jakby automatycznie

Cruella no ciekawe która z nas urodzi pierwsza - ja już niestety zaczęłam obstawiać marzec 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na pewno powtorze badania bo to nie mozliwe dla mnie i nie wierze ze tak mi sie wyniki pogorszyly skoro od 3 mies mialam hb w okolicach 11 a jeszcze w ostatnim miesiacu duzo jadlam!! i nagle taki spadek?? cos jest nie tak ale raczej w wynikach. we czwartek pojade do najwiekszego labolatorium w sosnowcu i tam zrobie badania

mona ja bym sie nie stresowala gdyby nie to ze kazdy lekarz ktory mnie badal twierdzil ze dziecko jest bardzo male!!! ja tam sie nie znam na tym i bylam pewna ze jest ok ale skoro oni nazwali moje dziecko "dystroficzne" to ja juz nie dyskutowalam! przeciez to podobno fachowcy :|


dla mnie najwazniejsze narazie jest to ze udalo mi sie donosic!! teraz czas na myslenie o reszcie!! do czwartku do 12 jestem na fenoterolu i koniec i zobaczymy co sie bedzie dzialo 😁

dziewczynki uciekam bo trzeba mezowi ziemniaki wstawic

do jutra spokojnej i przespanej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://badaniamedyczne.fm.interia.pl/morfologia.html
Martus w Twoim przypadku hemoglobina bedzie 11,02 bo sa to jednostki stale wiec mozna je przypisac rownaniu "na krzyz" 🙂
Czyli Ty jestes w dobrej sytuacji hehe 😁
A Sibi jak dla mnie powinna brac zelazo i to od zaraz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sprawdzę te jednostki od hemoglobiny, to napiszę.
Pytałam i mówił właśnie znowu o wątróbce (a nie zamierzam jej jeść) i żebym zwiększyła dawkę żelaza w tabletkach i to wszystko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaana ja się śmieje że dobrze że nie ma 29 lutego bo bym wtedy urodziła, teraz z kolei się śmieję że przy moim szczęściu urodzę 14 marca , w końcu to też w terminie hi hi hi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus wkleilam Ci linka i nawet obliczylam poziom ale oczywiscie to przyblizona wartosc 🙂
Aaana ja od nikogo opie... nie dostalam ze nie poszlam do szkoly rodzenia, polozna na ostatniej wizycie mi powiedziala ze tak naprawde liczy sie oddychanie a to moge sobie pocwiczyc w domu i mowila ze mam sie nie przejmowac bo dam rade na pewno. A kolezanka ktora rodzila w niedziele mowila ze tu nie pozwalaja krzyczec tylko oddychac hehe 😁 wiem tez ze wiele zalezy od psychiki i charakteru rodzacej. Ja nie jestem panikara jesli chodzi o takie sytuacje i nie boje sie zadnych zabiegow itd wiec mysle ze ze mna problemow miec nie beda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj czekaja max 10dni i wstrzykuja zel w szyjke i po kilku godzinach jest porod...i ciesze sie niezmiernie z tego a nie takie meczenie kroplowkami 😠 no i czekaja max 10dni a nie 2tyg...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem Sibi rozumię Cię, najgorzej jak takie słowa usłyszy się od lekarza. Mój na szczęście nic takiego nie powiedział. Opowiadał mi, że mieli dzień przed moją wizytą dziewczynę na ktg w 37tyg i że gdyby nie to ktg to dzidzia by zmarła 😞 i powiedział, że to była patologia, bo dziecko cały czas było bardzo małe nie to co moje, więc gdyby coś z wagą mojej małej było nie tak napewno by powiedział.
Trzymam kciuki za lepsze wyniki i nie stresuj się, bo to też nie wpływa dobrze na dzidzię 😉 zobaczysz wszystko będzie ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez często słyszałam od rodzących i od lekarzy że kluczowy podczas porodu jest spokój i odech więc trochę się podszkolę u tej położnej lub zapiszę się do szkoły jak zdążę

cruella ginka zapytała sie jak było z terminowością porodu u mojej mamy i jak powiedziałam że ona przenosiła i mne i brata to stwierdziłą że jest b duże prawdopodobieństwo że ja też przenoszę więc dziewczyny - popytajcie mamy jat to było !

a co do kości pipkowych to one teraz już robią się bardziej elastyczne a podczas porodu pod nAporem główki dzieciaczka jeszcze sie rozejdą + główka jest na tyle elastyczna że może się ścisnąć i jakoś przejdzie - ale tego do końca nie da sie przewidzieć 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...