Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Martus zyli hemoglobina wychodzi ok 10,7 🙂 czyli nadal nie jest to tragedia 🙂 ale zelazo powinnas lykac 🙂
Mona watpie ze Cie ginek poslucha :P chyba ze zaczniesz sciemniac ze Cie cos boli itd...tylko pytanie czy warto???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mona lekarze będą wiedzieli co robić jak nie urodzisz w wyznaczonym terminie..
Też mi się marzyło, żeby chodzić do szkoły rodzenia, ale u Nas w mieści, w której mieszkam nie ma nic takiego a do najbliższej mam 30 km 😞
Dam radę tak myślę, najważniejsze żeby nie panikować i słuchać położnej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kościami psitkowymi to widzę, że każda z Nas się użera, mnie też bolą jak cholera, nawet jak leżę, ale ja wiem od czego.. wczoraj za dużo sobie pobrykałam przy desce od prasowania i kuchence gotując spagettii, no i pojeździłam samochodem (a nie jeździłam sama od października) więc mam za swoje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek może posłucha, bo moja znajoma chodziła do tego samego gina co ja i ona mu centralnie powiedziała, że nie chce przenosic dziecka i się męczyć po terminie i gin powiedział jej, że napewno nie pozwoli zeby się męczyła, więc jakaś szansa jest:P A jak rodziła pierwsze dziecko, to chodziła do innego lekarza i męczyła się ponad dwa tygodnie w szpitalu leżąc w końcu poszła do tego mojego gina, bo on też pracował w tym samym szpitalu i powiedziała mu że ma już dość tyle czasu leży w szpitalu, zeby coś zrobili i mój gin powiedział, że szkoda mu jej i nie może się patrzeć jak ona się męczy, wziłą ja na porodówkę coś jej tam podali i w ten sam dzień urodziła. Od tamtej pory zaczęła chodzić do niego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus mnie te kosci bola od jakis 5-6tyg zwlaszcza lewa. na poczatku bolalo w nocy jak sie przewracalam z boku na bok a teraz to juz boli caly czas...bylo troszke spokoju a od dzis znow boli i to tak ze az mam problem z chodzeniem zwlaszcza jak podnosze tylek to pierwsze pare krokow to masakra 😞 a nic nie robilam wiec to juz chyba tak jest. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mona to pomysl o tym co przeszla Kajtucha na kroplowce oxy... az sie odechciewa naprawde 😞
Tutaj by mnie chyba wysmiali gdybym tak powiedziala lekarzowi hehe 😁 nie wiem co sadzic o tym co napisalas teraz...uwazam ze to chyba troszke nie na miejscu ze lekarz tak robi. Bo wiadomo ze od daty porodu wyznaczonej z okresu jest + - 2tyg...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj był u mnie ksiądz i coś o błogosławieństwie zaczął mówić, ale spojrzał na mnie i mówi, ze widzi, że u nas już po błogosławieństwie, ja ledwo śmiech wstrzymałam, bo my nie mamy ślubu kościelnego, ale nic się nie odzywałam:P
Ale później porozmawialiśmy sobie z nim o ślubie kościelnym, bo i tak chcemy w czerwcu wziąść. Super ksiądz był, bo jak go spytałam o nauki przedmałżeńskie, to się zaśmiał i powiedział, ze jakie tam nam nauki dawać mogą co najwyżej powiedzą żebyśmy starali się bardziej zblizyć do Boga i ze na nauki nie będziemy musieli chodzić:P
Wpisał też naszą córcię już do swojego zeszyciku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana to sie ciesz ze Cie nie bola...to nie sa oznaki zblizajacego sie porodu tylko taki "urok" niektorych ciezanych to tak samo jak jedna ma zgage a druga nie 🙂 nie wiem czy Wam mowilam ale ta jedna Styczniowa Mama to wlasnie kolezanka tutaj z Cork i ona pracowala do 3stycznia zero oznak zblizajacego sie porodu a tu nagle 10stycznia jej wody odeszly i urodzila w pare godzin...to nie jest powiedziane Aaana ze Ty musisz miec jakies akcje z koscmi albo innnymi sprawami...
Olafik ma czkawke to juz chyba 4 czy nawet 5 dzisiejszego dnia. Wasze tez tak maja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek masz rację co do tych kości, ale ja zauważyłam u siebie, że u mnie ból się wzmaga jak przesadzę z wysiłkiem. I prawda, że czasem tak boli, że dupska nie idzie podnieść..
Czy Wy też jesteście dziś takie senne?

Aaana jedne kobietki odczuwają rozchodzenie się owych kości a inne przechodzą to całkowicie bezboleśnie, i Ty do tych drugich należysz 🙂 ciesz się szczęściaro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mega senna 😞 juz od paru dni...poszlam spac o 23 wstalam po 8smej i poszlam znow spac przed 2ga i wstalam o 4-30. a teraz znow chce mi sie spac...
a moze u Ciebie to tez spojenie bardziej siada i stad ten bol po wysilku???bo ja zauwazylam ze jak duzo spaceruje to pozniej boli mocniej...ale teraz juz nawet sexu mi sie nie chce :P a zreszta i tak mam od dzis tabletki wiec lipa z sexem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedna Kajtucha jak sie nie myle od wtorku na oxy do soboty czy nawet niedzieli i tak jej w koncu CC zrobili...chyba bym ich tam rozniosla...I codziennie skurcze bo kilka godzin i to silne bo po oxy tak jest a rozwarcie tylko na 2cm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Kajtucha była już po terminie?
Ja się bardzo boję żeby nie rodzić po terminie. Moja koleżanka leżała w szpitalu po terminie i pare razy dziennie robili jej ktg i pewnego dnia rano zrobili ktg i serduszko biło, a popołudniu niestety już nie, bo dzidzia owinęła się pępowiną, zrobili cesarkę ale było juz za późno 😞 dlatego teraz bardzo się boję żeby tylko nie przenosić.
Pozatym mi sie wydaje, że dobry gin wie robiąc ktg czy jest sens podawać oxy, czy nie, bo niekiedy podadzą a porodu i tak nie bedzie.
Mój gin tej mojej kolezance przy drugim dziecku powiedział robiąc ktg, ze napewno do terminu nie wytrzyma i faktycznie urodziła wcześniej, dlatego jakoś mu ufam, ze jesli nie bedzie widział mozliwosci wczesniejszego porodu to napewno nic mi nie poda, ale jeśli bedzie szansa to może coś przyspieszy 😉 ale do końca to sama nie wiem, bo ja z nim na ten temat nie rozmawiałam, tylko moja koleżanka. Ja chciałam sie ostatnio zapytać, ale się bałam ☺️ na sama myśl o porodzie i nic nie spytałam, zapytam dopiero jak bedzie termin 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam lekarza już na poprzedniej wizycie o te bóle, nawet zajrzał do nich i powiedział, że to normalne i czasami dość mocno boli..
Ja z chęcią położyłabym się już spać, ale czekam za Marcinem 🙂 teraz jakbym przysnęła i M. obudziłby mnie ok 23-ciej to pewnie już bym nockę z głowy miala..
A taką mam ochotę na zimne mleko, wyciągnęłam z lodówki kartonik, świeżo otworzyłam, smaczne jest ale data ważności 11.01. więc boje się je pić..

Anitek Igorek też ma czkawkę, ale tak 2-3 razy dziennie 🙂 Olafik musiał dziś wypić sporo wód płodowych skoro tak dużo czka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtucha miala kilka terminow porodu z usg i byly dosyc duze roznice...a z okresu nie wiem na kiedy miala tak naprawde...
Mona mialysmy nie pisac o takich przykrych sprawach 😞 bo pozniej sie nakrecamy po dupie masz zaraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał:[/b]
Byłam dzisiaj u ginki i ja chyba będę ostatnia! :/
szyjka twarda i dluga (prawie 4 CM!!) powiedziała że raczej przenoszę + jak jestem drobna + pierworódka to na 99,9% będę miała cięte krocze (aaaaaaa!!!) bo to zapobiega póżniejszemu .... nietrzymaniu moczu!!!! aaaa jeeezu

Aaana ja miałam cięte krocze,lekarze to robią bo lepiej jak sie przetnie równo niż jak krocze popęka na wszystkie strony a najgorzej podobno jak w kierunku odbytu.

Naciecia krocza dokonuje się podczas bólu skurczowego i jednym słowem -ból skurczowy boli tak,że nie czuć jak nacinane jest krocze.

Każda z moich koleżanek która to przechodziła potwierdza dlatego niech Wam nacinanie krocza nie spedza snu z powiek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...