Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jai_Ho o tych muszlach laktacyjnych ostatnio tez sie dowiedzialam ale niestety zadna mama nie moze mi nic na ich temat powiedziec czy doradzic bo zadna ich nie uzywala. Ale ciekawa ich jestem 😆

oj moj szkrabek wlasnie dostal czkawki a bardzo sie denerwuje przy niej-chyba tego nie lubi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Faktycznie czkawka u dziecka w brzuszku jest slodka a moj maluch jak ma czkawke to bardzo sie denerwuje co chwile sie przewraca i wypycha jakby wyzywal czkawke od najgorszych!!! 🤪 Pewnie nerwus z niego bedzie:laugh: Pozniej wspominac bedziemy jak to bylo. Boze jak ja kocham to malenstwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Darusia tak jak juz dziewczyny napisaly, ze ksiazeczke masz tak dlugo wazna jak tylko masz w niej miejsce na pieczatki 🙂 Druk RMUA bedzie Ci potrzebny bo skonczeniu ksiazeczki.

Jai_Cho nie slyszalam jeszcze o takich muszlach :/ Czego to teraz nie wymysla.

ja sie czaje na te wkladki do pieluszek aby tyle ich nie zuzywac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie. Ja dopiero wstalam...nocka byla spokojna za to od 6stej sie skonczylo...obudzil mnie bol brzuch a o bolu pochwy nie wspomne...choc te kosci pochwy to bolaly od jakiegos czasu ale w nocy i od rana bola tak ze sie nawet obrocic nie moglam...
rwie mnie cale podbrzusze a do tego strasznie boli z lewej strony. Ja ledwo chodze 😞
a do lekarza ide na 14sta chyba sobie wyjade ok 13stej i nie mam zielonego pojecia jak ja sie dokulam z parkingu do lekarza 😞 nie wiem czy mnie nie wysle do szpitala z tym bolem bo co ona w tym swoim gabinecie poradzi mi na taki bol 😞 mowie Wam okropnie 😞
i nie wiem od czego 😞 mam nadzieje ze to nie lozysko albo cos bo nigdy nie wiadomo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co mnie tylko czasem brzuszek rwie jak leze na boku czasem cos lekko zaboli ale to taki krotki bol moze z 3 sekundowy , chciałabym miec juz jakies skurcze takie bolesne przepowiadające a tu nic ...dupa normalnie 😞 czasem tylko macica mi sie stawia twardnieje no ale to tez tak trwa z 30s do minuty i potem ustaje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😞 anie lepiej poprostu kupic pampersy.... przeciez ile ta dzidziam ma miec na sobie:pieluche, wkladke,ciuszki....
to takjak my bysmy przy okresie procz podpaski i majtek wkladaly jeszcze jedne cos... nie ja pass... pampersy i do przodu wydaje mi sie ze sie pupcia szybciej odparzy przy tym jak chcecie prac tetrowe pieluchy to po co kombinowac i robic z nich ala pampersa? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia ja mam wizyte u mojej lekarki ktora jest lekarzem ogolnym nie ma ani usg ani zadnych sprzetow procz detektora tetna...to wszystko zwykla wizyta bez rewelacji stad nie wiem czy mnie nie wysle do szpitala z tym bolem zeby sprawdzili...a w szpitalu i tak mnie nie zostawia z powodu bolu brzucha jak juz to sprawdza czy wszystko ok i do domu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek to moze lepiej jakby cie skierowali do szpitala i tam sprawdzili??? Wiadomo- w ciazy rozne dolegliwosci sie trafiaja i bole ale moze jakos idzie ten bol zmniejszyc??? Jeszcze troszke musimy wytrzymac. Ja na szczescie jeszcze takich silnych boli nie mam wiec ci wspolczuje. 🙂 Moze ciepla kapiel by cos pomogla???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania ja tez same pampesry bez zadnych wkladek mam wrazenie ze przez to pupcia moze sie odparzac...
co do tetrowych to ja sie nie pisze na to :P kupilam jakies 10 tak na wszelki wypadek ale nie bede ich uzywac bez potrzeby :P
Andzia ten szpital to wiesz jaki nie??? oni sa tylko dobrzy do porodow i opieki po i na tym sie konczy...niestety 😞
Tak czytalam ze Martus ma szyjke 4mm i szew tutaj by dawno urodzila bo nikt by jej szwu nie zalozyl 😠
moze to dlatego ten brzuch boli bo zjadlam 2puszki ryb w pomidorach a wczoraj sie nie wyproznialam i tak chyba sie skumulowalo...a Malego to czuje doslownie w pochwie jakby mi mial zaraz wyleciec 🤨 coz za dziwne uczucie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek, nie chcę się mądrzyć no ale często takie bóle o jakich piszesz są z naprawdę błahych powodów no ale lepiej sprawdzić. Ja miewam takie na skutek luzu w stawach miednicy (rozluźninania się więzadeł). Ból masakryczny, zaciskam zęby żeby się przewrócić z boku na bok. A jak wstaję rano czy w nocy do toalety to najchętniej użyłabym kul żeby nie obciążać nóg bo stąpnięcie dawało mega ból w podbrzuszu.
No i czasem mi się to nasila czasem ustępuje. Już się przyzwyczaiłam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wkładki są także do pampersów.U nas dziewczyny wkładają do pampersa normalnie i gorąco polecają.Dzieci potrafią zrobić taką kupę,że pielucha czasem nie wystarczy.Przy tych wkładkach jest spora oszczędność na pampersach.Ja je mam,podzielę się później doświadczeniem.Pieluchy tetrowe też polecają kupić dużo gdyż idą praktycznie do wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekam Kochane bo juz 12-20 musze wziasc prysznic zrobic wlosy bo znow wygladam jak Chopin i nalozyc jakis make up bo nie moge patrzec na siebie 😞 wczoraj wogole jakiegos dola zlapalam wieczorem bo nie dosyc ze bolalo to czuje sie jak jeden ogromny wieloryb!!!! 😞 nawet nie wiecie jak bardzo nie moge sie doczekac Malego spacerow z nim a przy okazji zabiore sie za sama siebie...Dieta cwiczenia i figura sprzed ciazy!!!
Ale fakt faktem to co robia te kg i ten wyglad to wszystko dlatego ze nosze w sobie CUDO NASZE KOCHANE 🙂 i to jest bezcenne!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudasia ale ja nie ide do lekarza z powodu tych boli ja poprostu mam dzis wizyte ktora mialam ustalona juz 8grudnia. Takim zbieg okolicznosci. Jesli mojej lekarce sie to podoba nie bedzie ze mnie tak boli to mnie wysle na pogotowie zeby to sprawdzili i tyle.
Dziewczynki wspolczuje Wam z tymi porodami i odwiedzinami uwazam to za SKANDAL!!! partner powinien miec mozliwosc wejscia na oddzial i bycia przy porodzie!!!tutaj tez sa zakazy ale partner moze byc od 7rano do 23ciej i moze byc przy porodzie. A odwiedzajacy moga byc tylko od 20 do 21 i tylko jedna osoba.
A co do pampersow tutaj cena jest naprawde niska 9euro za 54szt wiec naprawde nie zalezy mi na tym zeby uzywac czegos jeszcze. Kupki sa konkretne wiem bo moja siostrzenica jak sie zesrala to az po pepek 🤪 tetrowych mam 15 i 10 flanelowych ale w sumie tetre mam do pieluszkowania no i wiecie zawsze sie tam przyda do czegos 🙂
MyCloud kobito Ty sie jeszcze kulasz z tym pessarem??? jejkus jeszcze chwilka i Ty urodzisz 😁 Fajnie Ci 🙂
No dobra teraz to juz uciekam bo nie zdaze sie dokulac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Darusia a jestem pewna ze napewno w kazdym szpitalu jest odwolany porod rodzinny ?? Ja tez tak myslalam bo ktos mi mowil ale zadzwonilam do szpitala i okazalo sie inaczej 🙂 Moze tez zadzwon i sie zapytaj.

Ja kupie te wkladki do pieluszek, ciotki mowią ze to jest bardzo fajne no i pupka tez sie nie odpaża. Oczywiscie musisz dbać o Dzidzie bo wkladka wszystkiego nie załatwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chodzi o przewracanie sie z boku na bok to oczywiscie dla mnie to tez masakra w nocy bo w dzien to staram sie nie lezec wcale. Zawsze w ruchu i przynajmniej tak nie boli albo usiasc ale nie lezec.:P Ja mam kupione pieluszki tetrowe.Przydadza sie na pewno ale nie jako papmersy. Pieluszki mam pampers i nie bede zmieniac bo znajoma probowala zejsc na tansze ale musiala je czesciej zmieniac bo nie byly takie chlonne wiec po obliczeniu stwierdzila ze lepiej kupic pampers i na to samo przyjdzie.

Anitek bedzie dobrze. Powodzenia u lekarza. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...