Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja chyba ubiorę w body z długim rękawem , komplecik polarowy śpioszki i kaftanik, czapka, kombinezonik no i w fotelik samoch. przykryje kocykiem i w droge chyba tak grubo nie trzeba ubierac bo i tak bede jechac samochodem
a rekawiczek to chyba nie bede zkładac bo pewnie i tak kombinezonik bedzie za duzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też uszykuję body z krótkim rękawkiem, do tego grubszy pajacyk, kombinezon i czapeczkę grubszą, ale czy pod grubszą czapeczkę zakłada się taka bawełnianą jeszcze? Jejku niby nic a na starcie takie dylematy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wpadam na chwilę bo latam dzis cały dzień,roboty w domu się nazbierało i mała chora to marudna.
Ja przygotowałam małemu na wyjście body na długi rękaw,ciepluchny polar,rajstopki,grube skarpety,kombinezon,czapka cienka i gruba ,rękawiczki i ciepły koc.

Piszcie ja zmykam robić placki ziemniaczane:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja bym nie zakładała pod gruba czapke bawełanianej ja wychodze z założenia ze bedzie za goraco ubrane jak bedziesz jechac samochodem to pewnie ogrzewanie bedzie włączone wiec ja mysle ze nie ma sensu tak przegrzewać

gdzies czytałam ze dziecko ubieramy tak jak siebie + jedno ubranko wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 nieźle Bób, a tak to pisałybyśmy z Fasolką 🙂

ja chcę uszykować ubranko, ze względu na to, że dla mojego męża body, śpiochy i pajacyk to to samo:P A wczoraj usilnie mi tłumaczył, żebym się nie denerwowała, bo On da radę uszykuje i przywiezie wszystko co będzie potrzebne do wyjścia! Już to widzę "kochanie przywieź śpiochy" a On przywozi np kaftanik:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂)
Ja juz po dlugim spacerze, glodna jak wilk i dotleniona na max. 🙂) sorry, ze nie wkleilam od razu linka do tych muszli, poprostu zapomnialam, ze jestem na brzuszku ciagle i polazlam. Jakas roztargniona jestem w tej ciazy 😉
http://www.bangla.pl/dla-rodzicow/dla-kobiet-karmiacych/akcesoria/avent-muszle-laktacyjne-p2669.htm

co do tych wkladek do pieluch to ja nie jestem przekonana jakos, w sumie to ile tych pieluch da sie dzieki temu ,,uratowac" te wkladki tez nie sa przeciez za darmo i nie wiem czy w sumie to nie bedzie jakas dodatkowa kolomyja dla mnie i dziecka warta kilka zlotych. W koncu zadna z nas tez nie wklada sobie wkladek do podpasek zeby bylo taniej, sa pewne koszty i trudno...

na wyjscie dla malego to biore body dl.rekaw, cieply pajac i cieply kombinezon, lapki niedrapki bedzie mial i czapke jakas ciepla. do nosidla, przykryje kocykiem i juz. zreszta przeciez to tylko kawalek do samochodu i juz. 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez dotleniona, pojechałam do Auchana,ale jakos dzis milo na dworzu ,slonko świecilo i tylko -4 .
Udało mi sie kupic biustonosze do karmienia za 20 zł 2 sztuki 100 % bawełna, jeden czarny ma wytłaczane kwadraciki , a biały malutkie kwiatuszki, bardzo mile w dotyku, rozmiar odpowiedni bo przymierzylam, ale mi sie trafilo 🙂

Generalnie dokupilam to co brakowalo mi do torby do szpitala, i jak juz wszystko spakowane to sie okazały torby sztuk 2 , bo w jedna nie weszlo.

Co do ubranek małej i rzeczy na wyjscie ja zabieram od razu ze soba wszystko jedna torba moja, druga małej i juz 🙂

Zostalo mi jeszcze upiec kurczaka i poprasowac pieluszki, ale to pozniej bo teraz odpoczywam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej, dziewczyny a nie myslalyscie zeby juz teraz uczyc Waszych mezczyzn a wkrotce ojcow dzieci, co jest co, jak sie nazywa, zapina, obsluguje? naprawde bierzecie tak od A do Z wszystko od poczatku na siebie?
Oczywiscie kazda zrobi jak uwaza, ale proponuje juz wciagac w to panow, raz, ze bedzie to pewnie przydatne dla Was a dwa i oni poczuja sie bardziej zaangazowani i potrzebni A SWIADOMOSC TEGO, ZE I ONI SIE NA TYM ZNAJA DLA NICH NIEOCENIONA! serio.
Ja to przerabiam z moim od poczatku, owszem on cos tam wie, bo ma juz dzieci, ale kiedys wielu rzeczy nie bylo a i on nie byl ani zainteresowany ani dopuszczany do ,,tajemniczych spraw" jak ubranka dla maluchow. 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo oczywiście, że masz rację! I niby Marcin interesuje się wszystkim co związane z dzidzią ale widzę, że nie oswoił się z myślą, że to już tuż, tuż stąd te Jego pomyłki dot. pajacyków i śpiochów. Ale jak już przyjdzie co do czego to zmusi się do myślenia i odróżni te wszystkie ciuszki 🙂 tylko, że ja chcę żeby On już wiedziała co i jak! A nie tak jak za każdym razem gdy coś kupowaliśmy Małemu to zadawał stały zestaw pytań " a co to? do czego? i czy napewno się przyda?":P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej wczoraj byłam u gina i tak w skrócie napiszę, bo już wczoraj Wam pisałam co i jak. Moja szyjka ma już tylko 4mm, wszystko trzyma się na szwie, a Mały jest już dużo niżej niż kości biodrowe, jest tak nisko że nie szło Go nawet obejrzeć! Nie mam szans by Go urodzić w lutym, tak twierdzi mój gin. Mam skierowanie do szpitala na 22.01 lub natychmiast jak zacznie się coś dziać, a dzieje się bo brzunio mi raz po raz twardnieje.
Jedyne co mnie pociesza, to jak mój gin powiedział, że pierwszą fazę porodu mam już za sobą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś mnie wczoraj na brzuszku nie było tylko na chwile do południa i nie wiedziałam co się z Tobą dzieje, ale jak widzę to możesz w każdej chwili rodzić, szkoda że teraz nie dał ci juz skierowania, bo do 22 to wszystko sie moze zdarzyć, ale bądźmy dobrej myśli, trzymaj sie mocno i leż jeszcze bardziej niż do tej pory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Iwiokej, że Cię nie było 🙂 Staram się ściskać nogi jeszcze mocniej niż dotychczas 🙂 a skierowanie na 22.01 dlatego, że w tym dniu będę miała skończony 36t.c. (gdzie uważa się że dziecko jest już donoszone), ściągną mi w tym dniu szew i odstawią leki, i powinien od razu pójść poród! 🤪 to tylko 9 dni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...