Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nikoś jak Ci dziąsła nie krwawią to oki. Piaskowanie to trochę jak szlifowanie takim mocnym strumieniem piasku (przynajmniej u mnie tak było) ale za to potem masz wrażenie suuuuper czystych białych i błyszczących zębów. Aha no i mogą być nadwrażliwe przez parę dni. Wtedy sensodyne pasta+płyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry Mamusie 🙂
wlasnie wrocilam ze szpitala 🙂
No i zrobili szybkie usg wizyta u lekarza trwala doslownie 5min. baba nie dala mi dojsc do slowa no ale tak glowka wyszla na 27luty a nie 5marca i brzusio tak samo...
i wytlumaczyla mi ze glowka nie nalezy sie sugerowac bo jest w kanale i oczywistym jest fakt ze bedzie miala nieco mniejsze wymiary poruszala glowica i pokazala jak bardzo sie zmienia pomiar. I tak jej sie nie udalo zabrac najwiekszej przekatnej bo Maly sie ruszal. I powiedziala tylko ze na tym etapie ciazy bierze sie pod uwage wymiary brzuszka a nie glowy i jesli brzusio jest ok to wszystko jest w porzadku 🙂
Za to polozna byla super zrobila mi dodatkowe badania krwi i te antyciala co wyszly w krwi znow mi je powtorzyla a ginek mowil ze te antyciala w krwi to sa przez ten zastrzyk co dostalam w listopadzie i ze mam sie nie przejmowac bo to na pewno od tego.
No i powiedziala ze to znieczulenie ZZO to normalnie bym mogla chodzic itd bez zadnych problemow 🙂 no ale powiedzialam ze nie chce chyba ze bedzie niezbedne ale byla w szoku bo mowi ze wszystkie irolki biora :P
jest jeszcze gaz i zastrzyk w pupe do dyspozycji 😁 nie ma opcji porodu w wodzie.
a no i tu czekaja 10dni po terminie jesli sie nie urodzi to zglaszac sie trzeba do szpitala i tam na noc aplikuja zel w szyjke macicy i rano dzidzia juz jest 😁 nie ma zadnych kroplowek z oxy itd :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej bardzo "milo" mi sie na zoladku zrobilo jak zobaczylam fotke ktora wkleilas 😁 a wiesz co? wlasnie jem moje pyszne sniadanko i musialam na chwile przestac bo bym mi sie coflo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie!!! 😆 Anitek super ze z dzidzia wszystko dobrze ale jak ma nie byc skoro tak fajnie maluchy sie maja w brzuszkach:laugh: Ja mam termin dopiero 11-go wiec jeszcze musze poczekac i mam nadzieje ze maly tez bedzie czekac. Dzisiaj sobie odpoczywam z malymi przerwami na sprzatanko bo przedostatniej nocy myslalam ze bede budzic meza do szpitala. Brzuch bolal a wczesniej 3 razy mnie przeczyscilo. Nad ranem udalo mi sie zasnac i na szczescie przeszlo. Nie wiem czy to jakies skurcze przepowiadajace czy co ale sie wystraszylam. Teraz juz wszystko robie powolutu bo jak szybciej ide po schodach w domu to zaraz zaboli w podbrzuszu. Tak to juz chyba bedzie 🙂 No i zabralam sie za pakowanie powoli w koncu torby bo po tej nocy juz do mnie doszlo ze zawsze cos moze wyskoczyc w najmniej oczekiwanym momencie. Niech tam jeszcze dzidzie posiedza. 😘 Sibi brzusio fajniusi!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kochane,
u mnie nocka jako tako, nawet sobie pospałam 🙂
Anitek co do tabelki - podaję dane 🙂 termin porodu 19.02.2010 (jeszcze potwierdzę po wizycie u lekarza), Synuś - najprawdopodobniej Igor (chyba, że M. zarejestruje Go jako Kubuś:P)
Oki, poczytam sobie co już tu dziś nadrukowałyście 🙂
Dziś rozbieramy choinkę i składamy łóżeczko 🙂
A moja mamusia już w szpitalu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus juz wpisuje 🙂
Trzymam kciuki za Mame ale wiem ze wszystko bedzie dobrze musi byc 🙂
Ja tam terminy mam wpisane z okresu kazdej Mamusi bo z usg niestety sie zmienia :P
Andzia ja cos sie nie moge zabrac za to pakowanie :P juz tak chodze i od prawie 2tyg sie pakuje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek super ze jest wszystko ok!!!! wlasnie te brzuszki... moja ma za maly 😞 jak sie mnie wczoraj lekarz zapytal czy to ja mam to dziecko dystroficzne to zdebialam bo nie wiedzialam co on do mnie gada!!!!????
moja torba na szczescie juz zapakowana!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibi ja uwazam ze nie ma sie co sugerowac tymi pomiarami napisze dla przykladu u ginka pomiar BPD wynosil 8,4cm i pokazalo date porodu na 5marca a dzis w szpitalu pomiar wyniosl 8,07cm a termin pokazalo na 27luty...i wlasnie po tym co zobaczylam wiem ze te usg to jakas paranoja i nie ma sobie co wkrecac bo jak widzisz roznica w pomiarach i roznica w terminach jest...I od czego to zalezy nie wiem bo na pewno od sprzetu ale czemu tak jest nie mam pojecia. I juz o tym nie mysle wazne ze dziecko rosnie i mu dobrze jest. I u Ciebie tez jest wszystko w porzadku nie kazde dziecko musi miec wymiary ksiazkowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek zanim moja torba bedzie do konca spakowana to pewnie juz do szpitala bede musiala jechac. 😉 Kurcze ostatnio mam takiego lenia!!!! Jakos zero zycia w sobie nie wiem czemu. Od myslenia to juz tez wlosy deba staja. Kupilam sobie juz ten laktator. Znowu jedna rzecz z glowy. Acha a dzis zamowilam zestaw z angel care. Z tymi matami co jak dziecko przestaloby oddychac w lozeczku to zacznie alarm sie drzec. Kiedys pomyslalabym ze to przesada troche ale jak sie na swoje dziecko czeka to obiecalam sobie ze bede to miec. Jeszcze pare drobnych rzeczy do mnie i to by bylo chyba na tyle. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
ja nie wiem o co Wam chodzi ja wkleiłam , ładny kawał mięcha 😉 a Wy że niby śniadania jeśc nie możecie 😁
chciałam Wam pokazać co po urodzeniu dzidzi urodzicie kolejne 🙂
i powklejałam kilka informacji na temat starzejącego się łożyska, mam nadzieję że co niektóre się uspokoiły 🙂
noc należy do nieudanych bo obudziłam sie już przed 5 i spać nie mogłam a zasnęłam ok 8 rano i tak z przerwami do 11:?(
coraz ciężej się śpi, brzuszek zaczyna coraz bardziej przeszkadzać 😞
Sibi śliczny brzuszek, rzeczywiście jest obniżony 🙂
anitek cieszę się ze Olafek zdrowo się rozwija 🙂 i jego mama też nie narzeka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie powinni zabrac internet!!!!!!!! zaczelam czytac co to oznacza ze dziecko jest dystroficzne i mnie zatkalo!!!!!!!!! boze zeby to mojej kruszynki nie spotkalo!!!!!!!!!!!!!!!
teraz zaczynam sie zastanawiac co ja takiego zrobilam zlego ze ona nie do konca jest taka jak powinna!!!!!!!! chyba sie zalame jak przez moja glupote z nia bedzie cos nie tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😞
Anitek obys miala racje a ja do tego 18.01 kiedy bedzie nastepne usg to chyba zwariuje!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie

Ja wrocilam ze sklepu i cukierni, wyszlam bo nasz monter tak wierci ze wlasnych mysli nie slychac, ale ile mozna chodzic, wiec juz wrócilam, w domu znowu syf, najlepsze jest to ze Marcin stwierdzil ze nie nakurzys ie tym razem bardzo i nie zabiezpieczyl folią mebli ani kanapy, i wszytsko upierdzielone, wlącznie z firankami 😞 dobrze ze jutro konczy uff, jeszcze jedna robota nas czeka po 27 stycznia, ale to juz nie brudna i nie glośna wiec niech sobie dłubie.

A tak wogole, to zamówilam małej gruby kocyk,wanienkę i wkład do wanienki, mam nadzieje ze do piatku przyjdzie i juz mam wyprawke z głowy, a w sobote jedziemy po wózek 🙂

Anitek ja wizyte mam na 18 dzis , dobrze pamietałas 🙂
chociaz robil mi usg 2,5 tyg temu takze nie wiem czy dzis zrobi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja tez nie wiem czy wierzyc w te cale usg. Pomyslcie sobie ze polozna u mojego ginekologa opowiadala mi swoja historie. Ma 2 letniego synka. Jej ginek obliczyl jej wage dziecka na ponad 3kg. W szpitalu przed porodem tez ta sama wage a dziecko urodzilo sie 4300!!!! Pomylili sie w dwoch miejscach o caly kg!!! Powiedzieli ze gdyby wiedzieli ze takie duze bedzie dziecko to zrobiliby jej cesarke a ona ponoc krzyczala najglosniej z wszystkich tam kobiet ale uparcie znieczulenia nie wziela. Moja siostra miala podobny przypadek przy drugim dziecku. Wiec te wszystkie pomiary sa tylko "NA OKO" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibi nic nie czytaj ja tez zaczelam szukac i czytac jakies glupoty i jakis chorobach itd... nie ma co sobie wkrecac... z Twoja Mala wszystko bylo w porzadku do tego czasu i teraz tez jest...i glowka do gory 🙂
mi znow ginek nie mogl brzusia Olafka zmierzyc dobrze bo sie Maly tak ulozyl ze jedna czesc mial splaszczona i tez powiedzial ze teraz dziecko jest za duze i tylko mniej wiecej moga zmierzyc...Jesli u Ciebie wszystko bylo ok mialas przeciez polowkowe itd to nie martw sie Kochana 🙂
Andzia moglabys mi wkleic linka do tej maty? sama bym ja zakupila bo jednak u mnie z salonu do pokoju jest kawalek a wole miec wszystko pod kontrola.
Dodi Ty to tez masz pecha z tymi remontami 😞 no coz wreczysz Marcinowi scierke jak wroci z pracy :P
no i daj znac co tam na wizycie.
a no wlasnie mialam sie pytac, jedziesz w te gory?
Iwiokej ja mam fotke lozyska w ksiazce wiec spoko wiem jak to wyglada :P a tu taka fotka przy sniadaniu to nie bardzo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej faktycznie kawał mięcha:laugh:
Ja miałam ściągany kamień i piaskowanie zębów do tego. Więc piaskowanie to pikuś przy ściąganiu samego kamienia.

Sibi masz podobny kombinezonik dla swojej Niunki na wyjście jak ja 🙂 i nie dołuj się leżeniem i że wyjść na dworek nie możesz, ja mam tak od października hehe 🙂 chociaż już zaczęłam łamać zakazy lekarza i pozwalam sobie na króciutkie wypady do sklepu 🙂

Dodi widzę, że u Ciebie znowu te paskudne remonty, współczuję..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko wsciekla na mojego ginka ze nie sprawdzil przeplywu krwi ani lozyska 😠 ciekawe skad mam wiedziec jaki stopien ma lozysko teraz...powinnam zadzwonic i sie go zapytac dlaczego tego nie zrobil 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...