Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No My wazylismy Olafka 3dni temu i wazyl 4,9kg ale w pieluszce i spiochach wiec mysle ze moze z 4,5kg wazy. Waga wyjsciowa 2900g hehe 😁 Zarloczny jest to tyje 🙂 ale juz tak sie zmienil takie szyneczki dostal i polika 🙂
no ja narazie "2" bo sa jeszcze dobre i mam jeszcze cala paczke duza. I zobaczymy jak bedzie dalej 🙂
Andzia a "3" to uzywasz jeszcze tych newborn w zoltym opakowaniu czy active fit w fioletowym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No moj juz tez pulpecik sie robi:laugh: Ale przynajmniej wiem ze moje mleko z cycucha jest ok. jak tak rosnie. Ja uzywam juz tych w zielonej paczce. To jest od 4kg do 9kg MIDI. PAMPERS BABY-DRY: Wielkoscia pampersa praktycznie wcale sie nie rozni. Naprawde. 🙃 A propo ide przebrac mojego malego lakomczucha. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy

wszystkiego naj naj z okazji dnia kobiet kochane!

pisze jedna reka na drugiej mala..znowu walcze z nia od 8..spac nie chce..a jak zasnie i odloze ja na kanape juz nawet nie do lozeczka to jest wrzask! terrorist nadia-ida!!

noc nie przespana pobudka co godzine..rano ryczalam ze zmeczenia

Aniteksuper fotki, Olafek słodziutki i Ty super wyglądasz!!!
Co do bagazu to mojemu tacie tez kiedys zaginal bag. na lotnisku w Miami i w tydz mial je w domku w pl wiec i Twoi rodzice dostana go z powrotem 🙂

a ja sie schizuje ostatnio..mala jest tak podobna do taty ze przez to caly czas o nim mysle i sni mi sie po nocach.. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
no i niestety mała ma już katarek i zaczyna pokasływać idziemy na 16:30 do lekarza, zobaczymy co powie, wolę iść zawczasu niż później mała ma mieć zapalenie płuc i przez to bardzo źle śpi już jej gruszkę kupiłam do ściągania glutków, oby szybko jej przeszło, martwię sie o nią 😞
my zużyłyśmy z 90 pieluch a te biedronkowe są bardzo chłonne, ale ciut szorstkie
naszej niuni odpadł dzis pępuszek 🙂 chociaż jedna dobra wiadomość 🙂 a spięty też był bardzo krótko, ale położna mówiła że to zależy od grubości pępowiny
moja mała wypija tak 90ml. ale czasem też mniej się jej zdarzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej\\
klaudia pies wytrzymuje mąż chodzi przed i po pracy - ja z nim nie wychodze bo jeszcze trochę kuleję

moja wypija ok 90ml/raz czasem więcej z kilkoma przerwami na odbekniecie

pas poporodowy - noszę praktycznie od 2go dnia po porodzie - jest rewelacyjny i do tego trzyma mi bolący krzyż "w kupie" i mniej kuleję

Anitek suuper fotki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CMonka główka do góry! masz to co najlepsze z taty Nadii - Mały Cud - Nadinka śliczna jest!

czy Wasze maleństwa też mają śpiochy w oczach tj w środku np na źrenicy czy gdzieś na białku? jak to wyciągać? czy w ogóle ruszać? mam wrażenie że to małej nie przeszkadza ale jakoś mnie drażni....

a jak widzicie że ma coś (glutki czy wydzielinę ale nie katar) w nosku to majstrujecie gruchą czy zostawiacie aż samo kichnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przyjmijcie zyczenia baby kochane od drugiej baby z samego rana.Niechaj dzien cały bedzie radosny, badzie zdrowe baby aby do wiosny !!
szczescia zycze Wam,sobie i kobietom w całym globie by marzenia się spełniły i nas chłopy wyręczyły. My dzis drinki i kaweczki-NASZE ŚWIETO DZIS BABECZKI 🙂 🙂




hej. tylko sie wkurzylam 😞 pojechałam do szpitala na 9.00 zeby mie lekarz te szwy zbaczył co mi wystaja i ewentualnie przyciął albo zdjął a tu dupa 😞 było chyba z 20 babeczek w ciazy a w tym pokoju jest ktg, lekarz, i jeszcze analiza krwii wiec najpier szły babki w ciazy a na koncu te które z inna sprawa i tak mineło 40 minut a ja jeszcze nie weszłam 😞na 9:50 milismy byc w urzedzie stanu cywilnego 2 ulice dalej odebrac akt urodzenia Julci i trzeba było sie zbierac, wiec nic w szpitalu nie załatwiłam 😞 i nadal mi zwisa nitka z cipki 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo Aaana dziekuje za info na temat psa 🙂 Mnie do czeka od soboty bo mamy zamiar jechac juz do siebie ale nie wiem co moja polzna na to czy czasem jeszcze raz nie bedzie chciala przyjsc :/ Moja psina tez wytrzymuje 🙂

A ja pepek mocze we wodzie wiadomo nie specjalnie chlapie ale jak sie zamoczy to go dobrze osuszam pozniej gencjana. Fifiemu już wisi a wisi ledwie co ale odpaść nie chce. Zobaczymy co powie polożna jutro.

na 19.03 idziemy na USG bioderek 🙂

Co do siusiania Maluda zawsze ma fifolka na dól. I tak był mokry i tak. Wrrr moze za duze mu byly te pieluchy. Zobaczymy jak teraz bedzie 🙂

Iwiokej gnaj do lekarza z Maluda 🙂 aby nie bylo gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagladam na chwilke 🙂 Maly lezy ale juz cos kwiczy :P zaraz go do hustawki wloze 🙂 w domku posprzatane wiec teraz moge sobie usiasc 🙂
Klaudia a to nie za wczesnie na usg bioderek???
Iwiokej trzymam kciuki zeby to bylo "tylko" lekkie przeziebienie!!!daj znac jak wrocisz od lekarza.
Aaana ja psikam nosek woda morska jak widze jakiegos baboka i wtedy Maly po paru min psiknie i wylatuja 😉
a jak raz nie wylecial to gruszka go 😉 ale mam tez fride i podobno frida jest lepsza. Nie mialam okazji sprawdzic jeszcze i mam nadzieje ze nie bedzie okazji jak narazie.
Malego znowu baki mecza 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi_W napisał:
kurde bo ja myslałam ze jakos inaczej 🙂 ja na skierowaniu mam " do poradni PRELUKSACYJNEJ " dziwnie 🙂
Dodi ta poradnia tez sie zajmuje wadami wrodzonymi czy nabytmi stawow wiec dobre skierowanie masz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAaaaaa zapomnialam napisac :P bagaz sie odnalazl 🙂 zostawili go w Cork... 🤨
jutro kurier ma przywiezc do rodzicow 🙂 wiec prezenty uratowane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ropek w oczkach to Malemu ropieje tylko lewe 😞 zaraz po urodzeniu strasznie mu ropialy dostal krople z antybiotykiem i wszystko bylo ok. a to jedno znow cos tam ropieje ale lekarka mowila ze nalezy poczekac do ok 6miesiaca bo jak sie te cale kanaliki lzowe wypielniaja itd to oczko moze delikatnie ropiec i narazie nie ma co mu juz krople podawac.
No a ja oczka przemywam woda przegotowana i czytalam ze tylko taka sie powinno myc zeby nie byla z kranu itd.
no i nie przemywac rumiankiem bo powoduje alergie.
Dzis probujemy nowe krople niemieckie na kolki baczki itd zobaczymy czy bedzie jakas poprawa po nich...narazie Olafik nie ma kolek i mam nadzieje ze tak zostanie...a baczki dobrze ze sa gdyby ich nie bylo to pewnie jakas kolka by go dopadla!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂

Mała zasnęła sobie słodko mam chwilkę 🙂

Przeżyłam dzisiaj chwilę grozy. Mała jadła sobie spokojnie, ja się zapatrzyłam w tv zamiast na nią i po chwili patrze na mojego skarbulka a ona leży bez ruchu z cycem w buzi i nie oddycha! matko jak się przestraszyłam wzięłam ją w ręce i potrząsnęłam a jej oczka leciały do tyłu normalnie traciła przytomność. Szybko przerzuciłam ją przez nogę i walnęłam w plecki dość mocno, zareagowała płaczem dopiero za drugim razem! Boże kochany aż boję się to przypominać. Ryczałam chyba z 10minut potem. Muszę koniecznie iść na ten kurs jak ratować niemowlaka!

aaana ja majstruję gruchą jak ma gilki tyle, że ciężko wychodzą strasznie i trzeba gruchę wpychać z kilkadziesiąt razy zanim jednego gila się wyciągnie :/ Anitek pisała coś o Fridzie moja położna też mi ją polecała i zamierzam ją kupić kosztuje ok 24zł bo z tą gruchą oszaleć idzie.
Co do oczków to czekam aż te glutki same powychodzą boje się ich ruszać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CandyMonka sama sie przekonalam ze patrzenie w tv zamiast na dziecko podczas karmienia moze zgubic 😞 na szczescie Olaf tylko zaczal sie dlawic jakby smoczkiem od butli nie wiem czemu 🤨 ale u Ciebie to rzeczywiscie 😞 cale szczescie ze zachowalas zimna krew i wiedzialas co robic!!!
Co do ropek w oczkach to nie napisalam ze ja myje jak juz ropka jest w kaciku oka nigdy nic nie wydlubuje bo to oczko wiec mozna uszkodzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalas CandyMonka ze Nadia jest podobna do Taty...No ale pomysl jaka sliczna jest i jak wiele milosci i radosci plynie z Twojego serduszka jak na Nia patrzysz 🙂

p.s. zalatwialas juz cos jesli chodzi o alimenty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witamy popoludniowo 🙂

Dodinka ja nie wiem jak się taki specjalista nazywa. Idę robic to USG u siebie w przychodni bo takowe wykonują, a czy dalej do odczytu sie gdzies z tym idzie to nie wiem , dowiem sie na miejscu.

Ja na wypisie ze szpitala mam ze nalezy wykonać USG bioderek w 4 tygodniu, a położna mowiła ze miedzy 4 a 6. A ze w tej przychodni robią co dwa tygodnie to sie zapisałam na 19.03

Monka kurcze dobrze ze zachowałaś zminą krew 🙂
Nadinka ma wyśmienitą mamunie 🙂

Anita dobrze ze prezenty sie odnalazły 🙂
Co do oczek to mi polozna kazała je codziennie przemywać solą fizjologiczną 🙂
A do noska mam fride 100 razy lepsza niż gruszka tylko trzeba sie naumieć ją obslugiwać 😁 ja ćiwczylam na mężu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CMonka - zareagowałaś prawidłowo!! chociaż sytuacja straszna - mąż właśnie karmił wgapiony w TV - od razu mu wyłączyłam!! 😠

czyli gruchą/fridą w nosku hm... ten nosek taki malutki no ale ćóż trzeba będzie spróbować

Iwiokej qurcze mam nadzieję że wszystko oki

co do bioderek to ponoć lepiej szybciej niż w 6 tyg - tak powiedział ortopeda dziecięcy mojej szwagierce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...