Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Madziu najlepsze życzonka i dużo wytrwałości 🙂
Co do pieluch to ja mam 10 białych tetrowych, 5 kolorowych tetrowych, 4 flanelowe i 2 takie z ceratką.
Te flanelowe sa takie grube i cieplutkie że mozna niby przykrywac dziecko jak kocykiem 🙂

Zauważyłam że tetra tetrze nie równa i jak uprałam te zwykłe tetrowe to się zrobiły jak ściereczki do mycia okien a inne podwójnie tkane sa ekstra i nawet się nie porozciągały w praniu. Zastanawiałam się jaki rozmiar pieluch kupić czy 70x80 czy 80x80 i w końcu wzięłam część takich a część takich a Wy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja również witam nową listopadówkę! 🙂
Yenefer dziękuję Ci kochana za odpowiedź w sprawie wagi wózka. Bałam się, że to może jakiś kolos ale skoro ty masz taką samą wagę wózka, to się nie zastanawiam już tylko zamawiam. 🙂
Mdg87 super że masz już łóżeczko. No a co z tym wózkiem zamawiasz już czy czekasz jeszcze na przypływ gotówki? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

A mi dziś w nocy jakoś się strasznie niedobrze zrobiło... Że zgaga to ja rozumiem, ale żebym jeszcze teraz nagle jakiś wstręt do jedzenia czuła? Na szczęście od rana jem normalnie 🙂

Ja mam 10 pieluch tetrowych i 5 flanelowych. W razie czego nie jest to produkt trudno dostępny, ale myślę, że powinno wystarczyć... może... 😉

I witam Dominikę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy Domini2011 🙂
Tak Mój też wybrał imię dla naszego synusia, ja sobie wybrałam dla dziewczynki imię Sandra, a dla chłopca Oliwier, jednak Mój się zbulwersował i powiedział, że on tez chce mieć prawo głosu w tej kwestii i doszliśmy do kompromisu, że jak będzie dziewczynka to ja wybieram, a jak chłopak to on...no i z chwilą jak się dowiedział, że będzie synuś...oświadczył , że to będzie Oskar!

No a u mnie dzisiaj w granicy 16-17 stopni...i słoneczko...w nocy musiałam otworzyć okno, bo było mi tak duszno...więc ja problem z kurtką do porodu mam rozwiązany, do listopada spokojnie wystarczy mi rozpięta katana czy skóra 🙂

Aaa-aniusia mi się podoba zarówno imię Błażej jak i Maksymilian, więc skoro mąż się uparł na to drugie, to może warto dać tu tą odrobinę radości z wyboru imienia?

A ostatnio się z Moim śmialiśmy, że nasz synuś będzie miał inicjały O.K. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No cześć dziewczyny.
Nie wiedziałam, że tu się trzeba tak przedstawiać - no ale skoro Domi już zaczęła to ja też - nie będę gorsza :-)
Aga z Warszawy - wczoraj skończyłam 34 tydzień. Będziemy mieli córeczkę Elizę - jest strasznie ruchliwa ;-) byłam dziś na KTG i lekarz kazał mi iść po 15 min do domu, bo stwierdził, że dziecko bez wątpienia się rusza - pewnie wywnioskował z falującego brzucha ;-))))
Od niecałego miesiąca jestem na zwolnieniu i dlatego dopiero teraz zarejestrowałam się na forum...
Pozdrawiam, Was ciepło :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 😉
Co tam u Was moje brzuszki? 🙂
My wczoraj w naszą 5 rocznicę pojechaliśmy na zakupy 😁 kupiliśmy pościele, kołderkę i podusię, łóżeczko, prześcieradełko z falbanką mieliśmy szczęście bo akurat było takie samo jak pościele 🙂 buteleczkę, smoczek, szczoteczkę do mycia butelki, szczoteczkę i grzebyczek 🙂 Dodatkowo dla mnie podkłady i wkładki laktacyjne bo od dwóch dni leci mi strasznie siara. A i jeszcze podkłady do przewijania.
Dziś układam wszystko do szafy. W poniedziałek jedziemy jeszcze po komodę, żeby pomieścić te wszystkie rzeczy Maleństwa 🙂 Mieliśmy jechać dziś ale Mój T:* jest na uczelni i wróci dopiero w niedzielę. 🥴
Wczoraj jeszcze byłam na wymazie GBS czy jakoś tak i Pani położna na oddziale powiedziała do mnie do zobaczenia niedługo 😁 a ja takie oczy 🤪 przecież jeszcze miesiąc 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry brzuszki 🙂
u mnie nocka cala przespana, sama nie wiem ile mozna tak spac ... od 48 godzin przespalam ich okolo 32-35... masakra 🙂

Madziu ja rowniez zycze cierpliwosci 🙂

gosiaq - co do Twojego kotka- ja czuje to samo, troszke sie boje, ze moja psota moze byc niedobra dla malenstwa, bo jest o mnie strasznie zazdrosna... ale jestem dobrej mysli poki co 🙂 wiadomo, jesli cos bedzie nie tak to dzidzia wazniejsza, ale tez bede plakac jak bobr 😞

aha rowniez witam nowa listopadowke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ma za co Zaniu, a wózek prezentuje się zgrabnie , tylko przez wagę, może się wydawać, że to kolos...jednak dzięki skrętnym przednim i pompowanym kołom prowadzi się go naprawdę lekko. Fakt faktem spacerówka jest dość obszerna, ale to raczej zaleta, bo starczy na dłużnej i na dodatek jest mocno obudowana , więc na zimę jak najbardziej...ja pewnie do kwietnia czy maja będę używać gondoli i fotelika, potem przesiądę się na spacerówkę, bo można ja spokojnie rozłożyć, ale na lato kupię pewnie jakąś lżejszą...za to na kolejną zimę znowu przesiądę się do tej, bo naprawdę jest solidna i ciepła...ale mam dalekosiężne plany 🙂 Co prawda ja mam wózek innej firmy, ale jest bardzo podobny!!! A na jaki kolor się w końcu zdecydowałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aj nic mi nie mówcie z tym oddawaniem kotka, bo sama to przeżyłam 😞 Myślałam , że mi serducho pęknie, ale wyjeżdżałam do Anglii i nie mogłam go zatrzymać, a rodzicom tez nie mogłam oddać, bo mieli wielkiego psa w domu... przygarnęła go go taka para, co mieszkała w domu z ogrodem , więc mam nadzieję, że mu lepiej niż w moim małym mieszkanku...swoją drogą ciekawa jestem jak sie potoczyły jego losy, bo niestety to obcy ludzie z ogłoszenia, więc nie mam z nimi kontaktu 😞
A oto mój Rudolf 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/714/1002581b.jpg/][IMG]http://img714.imageshack.us/img714/2323/1002581b.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie jest bardzo podobny i twój mi się strasznie spodobał. Z tego co pamiętam ty masz chyba taki morski kolor nie? Ja jednak zdecydowałam się na kolor numer 21, mojemu mężowi podobało się kilka kolorów i nie mógł się zdecydować więc powiedział, że jaki wybiorę taki będzie. Ale moja mama powiedziała, że kupią nam wózek i chciała zobaczyć jaki wybraliśmy, a że jej się ten kolor też najbardziej spodobał więc już nie miałam dylematu. Mdg87 też ma zamawiać z tej firmy tylko zielono czarny 🙂 przekonamy się w przyszłym tygodniu czy dobrze wybrałam 😜 Fajnie że dorzucają jeszcze dodatkowo jakieś bajerki do tego wózka typu pościel, parasolkę, przewijaczek, uchwyt na butelki, moskiterkę, folię przeciwdeszczową.. 🙃
No i rzeczywiście plany masz dalekosiężne ale to dobrze 🙂 A i może wymienimy się numerami telefonów bo skoro mamy takie same terminy porodu (różnica jeden dzień) to może będziemy w tym samym czasie w szpitalu podtrzymywać się na duchu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry
madzia - wytrwalosci, cierpliwosci i duzo tolerancji zycze 😉 powodzonka na badanku
co do pieluszek tetrowych i flanelowych to jesli nie macie zamiaru pieluchowac w nie to sa przydatne przy karmieniu, ulewaniu itp. wiec moim skromnym zdaniem 5 jendych i 5 drugich wystarczy...i tak pralki beda prac na okraglo... 😁
witam nowa listopadowke - dopiszcie do tabelki 😁
shelby - ale macie imionek - myslisz, ze latwo bedwzie sie zdecydowac po porodzie?? My tez czkamy na niespodzianke ale w przeciwienstwie do Ciebie/Was nie zdecydowalismy sie na zadne - w sumie zadnego konkretnego nie mamy 🥴

Dziewczyny czy wy tez jestescie takie ociazale... zrobilam dzis polski krupniczek starlam wazywek i tak sie zasapalam, ze nie wiem.... jeszcze 5tyg ale ja juz nie daje rady... czuje przyciaganie ziemskie mojego brzucha - skora u kresu wytrzymalosci 😉 Mia ma pelno energii a brzuch ciagnie do ziemi - kupie taczke - pilne!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Przyszłe Mamy!

To ja w takim razie tez się dziś ujawnię 🙂
Na forum od dłuższego czasu jestem codziennie i wraz z Wami przezywam wszystkie nasze mamine sprawy. Trochę mnie pocieszacie, ze nie tylko ja ma "jakies coś" 🙂
Jestem w 35 tygodniu, oczekuję Synka, mam nadzieję, że przekonam męża i nasz maluch będzie miała na imie Błażej. Mnie podoba się Błazej, Tymon i Maks, ale dwa ostatnie chyba zbyt daleko posunięta nowoczesnosc jak na mojego Małżonka. Nie mówiąc o Wilhelmie (inspiracja jest tu Sasnal 😉
Jestem z Warszawy, mam w dmu dwie koteczki brytyjskie i nie wyobrazam sobie oddać ich, bo to moje "córunie "są, nie wiem co zrobie jak będą zazdrosne, będę izolować...?

Wracając do ciąży, to mam dziwną panią doktor prowadzącą (tak na oko 50 lat-kę, doświadczoną), która nigdy nie widzi w niczym niczego niepokojącego.Co mnie z kolei niepokoi.
Po ostatnim usg w 33 tc jestem podłamana, może lekarka od usg za bardzo mnie nastraszyła, a może nie...
Więc tak: po pierwsze dzidziuś miał wymiary główki na 37 tydzień (!) +/- 22 dni, a dwa pozostałe AC, FL na 33 tc (+/- kilka dni), HC na 36 tydzień (+/_ 18 dni). Na dodatek okazało sie, że mam aż 19 cm AFI, czyli wody płodowe niby jeszcze w normie, ale na granicy wielowodzia. I dodatkowo dzidzius ma pępowinę owinietą jednokrotnie wokół szyjki. Ja mam lekką klaustrofobię, trudno mi sie żyje z taką wiedzą.
Na połówkowym u bardzo dobrej i lekarki od usg (nawet lekarze gini ją chwalą)wszystko było ok, w normie, no a teraz taki stres. Dodam, że nie jestem młodą mamusią (chodziaż pierwszy raz nią zostanę) i przestraszyłam się bardzo jakiś genetycznych wad.
Moja prowadząca zbagatelizowała te wyniki, powiedziała, że jak coś jest w normie, to znaczy w normie (te wody), że głowka bywa większa, a potem wszystko może się wyrównać, nie ma wodogłowia to o co mi chodzi? A pępowina często sie zdaża. No i tak o! Nie dała mi nawet skierowania na kolejne usg, tylko doradziła, że jesli sie niepokoję, to zebym poszła na usg do tej dokładnej lekarki od połówkowego, bo ją zna i wie, że jest dokałdna. No i zapisałam się tam na poniedziałek, tylko, że to usg to wydatek 220 zł, a tyle jeszcze nie kupionych rzeczy dla mnie i maleństwa... Nie wiem czy ta wiedza coś zmieni, chyba że wyniki wyjdą inne... Iść czy nie isć - bije sie z myślami.
KTG robili mi 2 razy na izbie przyjęć jak spanikowałam po tym usg, że nie czuję maluszka. Wyniki bdb, więc moja Pani doktor w przychodni nie zleciła mi już ani jednego, nawet takiego co 2 tygodnie dla spokoju. Na wizycie 21 października poprosze o te ktg.

Dla wszystkich, które budzą sie w nocy i nie mogą spać mam sparwdzoną metodę, może i Wam pomoże: ciepła herbatka rozpuszczalna bobo vita: melisa, rumianek, lipa. 1 łyżeczka już pomaga 🙂 Jest niestety doś słodka, więc po większej ilości może pojawić się rano uczucie kwaśności w ustach, ale po 1 łyżeczce jest OK..
Właśnie dziś od rana kwasek czuję po wszystkim bleeee, nie wiem po czym.

Dużo tego wyszło, ale tak długo juz chciałam do Was napisać 🙂 🙂 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam wczoraj posprzątać, ale najzwyczajniej w świecie nie dałam rady się do tego przekonać. A dzisiaj też ciężko 4 litery z kanapy ruszyć, chyba że... po kanapeczkę lub coś innego do schrupania 😜

U mnie też problem kota... Wcześniej kotka była wredna i sikała wszędzie i już prawie miała być oddana, ale uratowała ją chyba sterylizacja. Teraz zrobił się pieszczoch leżący przy mnie całymi dniami i klucha rzucająca się na każde jedzenie... Do łóżeczka i wózka podchodzi i patrzy, ogląda, ale nie wskakuje do środka. Z kotami nigdy nie wiadomo, ale wydaje mi się, że powinno być ok. Tylko że siostra narzeczonego ma drugą kotkę, z którą przyjeżdża na jakieś święta czy dłuższe przerwy w zajęciach na studiach, a tamta to dzikus i jakoś źle jej z oczu patrzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Ale jeszcze Ci Gosiu napiszę, że praca nauczyciela na studiach potrafi być bardzo stresująca i wyczerpująca... Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak dorośli ludzie kłamią i oszukują...

Madziu! dla mnie uważam, że już za późno, bo studia skończyłam 9,5 roku temu 🙂 teraz siedzę w banku i tak to dopiero ludzie kłamią! (pracowałam też na kredytach i stąd moja opinia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...