Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

Gamesz, Domini2011 i Bulhakova witamy witamy dobrze że do nas dołączyłyście 🙂

Poprasowałam pieluszki i powoli będę się zbierała na wizytę. Trzymajcie kciuki żebym miała usg bo nie doczekam się 4 listopada!

Strasznie zimno az nie chce się wychodzić z cieplutkiego mieszkania.

Zaniu wózek śliczny. Kolorki ekstra! Na pewno będzie bardzo funkcjonalny!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja bym najchetniej zamocowała sobie wysięgniki pod sufitem w różnych nerwalgicznych punktach - kanapa, łóżko, wanna 🙂 Tymczasem działm jak bańka-wstańka, za którymś razem się dzwignę 🙂
Co do wóżka to kupiłam na allegro Teutonie cosmo, używana ale wygląda idealnie, a cena niższa o połowe. No i kolor taki jaki sobie wymarzyłam oglądając ten wóżek w sklepie 🙂 No a z gondolą wazy ok 14-16 kg, ale nie bede jej nosić..nie mamy windy, a mieszkamy na 3piętrze, więc wózek będzie zostawał na dole w pom.gospodarczym przy garażu..
hmm nie umiem wsawiać zdjęć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się czuje tragicznie ociężale...wstawanie z łózka jest straszne 😁 i odbywa sie na zasadzie przetoczeniu 😁 ale najlepsze jest to, że jak gdzieś idę to muszę wyglądać prześmiesznie hehehe jak taka stateczna matrona dumnie krocząca ulicami hahaha
Gamesz - witamy... nie bardzo znam się na parametrach usg szczerze mówiąc. CZy Pani doktor zleciła Ci jakieś dodatkowe badania?
Widzę, że jesteś z Wawy :-) a z jakiej dzielnicy jeśli wolno spytać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Domini2011 napisał(a):
Ja bym najchetniej zamocowała sobie wysięgniki pod sufitem w różnych nerwalgicznych punktach - kanapa, łóżko, wanna 🙂 Tymczasem działm jak bańka-wstańka, za którymś razem się dzwignę 🙂
Co do wóżka to kupiłam na allegro Teutonie cosmo, używana ale wygląda idealnie, a cena niższa o połowe. No i kolor taki jaki sobie wymarzyłam oglądając ten wóżek w sklepie 🙂 No a z gondolą wazy ok 14-16 kg, ale nie bede jej nosić..nie mamy windy, a mieszkamy na 3piętrze, więc wózek będzie zostawał na dole w pom.gospodarczym przy garażu..
hmm nie umiem wsawiać zdjęć...


o Domi też z Wawy 🙂 z jakiej dzielnicy?
widzę, że kupiłaś wózek - jak mawia mój kolega - mercedes wśród wózków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaniu kolorek wózka śliczny, a sama się pewnie przekonasz, że na żywo się prezentuje jeszcze lepiej, ja jak pojechałam odebrać swój, to jeszcze bardziej mi się kolor spodobał 🙂 mam nadzieję, że będziesz z niego zadowolona!
A numer Ci zaraz wyślę na brzuszkową skrzynkę 🙂 mam nadzieję, że mi się uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Gamesz, mi na usg w 33 tyg też wyszły takie rozbieżności, główka starsza niż brzuszek 🙂 35 do 32 tyg. Lekarz od usg powiedział, ze spokojnie, to są odchylenia w normie, ale moja gin stiwerdziła, że to niepokojące (jak wszystko) i zleciłą mi powtóke usg za 2,5 tyg. Staram się myśleć tylko o opinii lekarza od usg, bo bym zwariowałą 🙂
Dziewczyny z Wawy, w jakim szpitalu planujecie rodzić? Ja zdecydowałam się na Madalińskiego. Byłam tam na jednym dyżurze wnocy i byłam bardzo miło i profesjonalnie przyjęta. Oby poród był w terminie bo inaczej będe musiała jechać do innego ze specjalizacją w trudnych przypadkach (Karowa, Kasprzaka..)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gamesz, witaj 🙂 Nie wydaje mi się, żebyś miała się czym martwić. Te wymiary różne mogą być, wiadomo, że nie każde dziecko rozwija się tak samo i żaden człowiek nie jest idealnie proporcjonalny. U mnie też tam kiedyś na USG wyszło, że tu trochę jakby za mało, tam za dużo, ale kompletnie się tym nie przejęłam. Pępowiną też się nie przejmuj. Akurat wtedy synuś był owinięty, ale jak będzie przy porodzie, to nie wiadomo 🙂

Przy każdym wstawaniu rozglądam się za czymś, czego mogę się złapać. A wstawania leżąc na plecach nawet nie próbuję, bo to sensu nie ma już od dawna 😜 Nie jest łatwo, oj nie... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ursynów - Kabaty jeszcze do końca października, ale o listopada przeprowadzka na Ochotę (z koniecznosci chlip, chlip). Szpital wybrałam na Madalińskiego, ale trochę zamurowała mnie info, ze znieczulenie zewn. kosztuje tu aż 700 zł (!).

Dziewczyny, a czy Wam też wyszły zróżnicowane parametry na tych późniejszych usg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gamesz napisał(a):
Ursynów - Kabaty jeszcze do końca października, ale o listopada przeprowadzka na Ochotę (z koniecznosci chlip, chlip). Szpital wybrałam na Madalińskiego, ale trochę zamurowała mnie info, ze znieczulenie zewn. kosztuje tu aż 700 zł (!).

Dziewczyny, a czy Wam też wyszły zróżnicowane parametry na tych późniejszych usg?


witajcie nowe listopadówki. mi również zawsze wychodzi główka większa od reszty o ok 2tygodnie każdy lekarz badało mnie 4 mówili że to taka uroda dzidziusia po prostu ma większą główkę a do porodu może być w normie nigdy nie wiadomo...ale to nie powód do stresu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja jestem z Woli :-)
Miałam rodzić na Madalińskiego - strasznie byłam w zasadzie najarana na ten szpital ale okazało się, że mam pewne problemy i musiałam zmienić lekarza więc będę rodziła na Karowej.
Słyszałam o Madalińskiego różne opinie - ale tym nie należy się kierować bo każdy mówi co innego. Chyba wynika to z tego, że każdy oczekuje czegoś innego - jedna dziewczyna potrzebuje większego zainteresowania innej wystarczy, że raz zajrzy do niej położna...
A wracając do tego co słyszałam to podobno personel na Madalińskiego jest taki sobie. Ale wszystko odnowione i na wysokim poziomie - a to też jest ważne.
Miałam mały wypadek samochodowy we wrześniu i wylądowałam (z racji tego, że było najbliżej) w szpitalu na Bródnie i powiem Wam, że personel rewelacyjny 🙂 tylko strasznie obskórnie - przynajmniej na patologii...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje (Filipa) wymiary tez były boskie 🙂 na połówkowym brzuszek za chudy, nogi średnie, a główka za duża. Na tym w 33 tygodniu główka ciut za duża, ale niewiele, nogi za krótkie, a brzuch wielki 🙂
Pamiętajcie kobietki, że nawet lekarzowi zdarzy się niedokładny pomiar, a odchylenie jest dopuszczalne (a my już panikujemy). Poza tym każda z nas ma inną budowę ciała, różny wzrost, wagę itd, a te średnie na usg dotyczą NAPRAWDĘ JAKICHŚ UŚREDNIEŃ! A przecież każdy z naszych maluchów to będzie ktoś wyjątkowy, a nie średniak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo witam nowe listopadówki!

Ja byłam na zakupach.. dopiero pół godzinki temu zjadłam śniadanko, chociaż pierwsze (aż jogurt) było po 7.00 rano. Teraz czekam na obiadek, bo już przygotowane wszystko tylko postawić na gazie.
Wracając z zakupów wkurzyłam się i weszłam do fryzjera.. no i obcięłam włosy. A to mój brzuś i nowy fryz.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gamesz napisał(a):
Ursynów - Kabaty jeszcze do końca października, ale o listopada przeprowadzka na Ochotę (z koniecznosci chlip, chlip). Szpital wybrałam na Madalińskiego, ale trochę zamurowała mnie info, ze znieczulenie zewn. kosztuje tu aż 700 zł (!).

Dziewczyny, a czy Wam też wyszły zróżnicowane parametry na tych późniejszych usg?


A co do kwoty znieczulenia to ona jest mniej więcej taka sama wszędzie... podobno tylko na Bródnie za to nie kasują... Na Karowej jest chyba 600 zł - w św Zofii chyba jeszcze drożej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulhakova napisał(a):
A ja jestem z Woli :-)
Miałam rodzić na Madalińskiego - strasznie byłam w zasadzie najarana na ten szpital ale okazało się, że mam pewne problemy i musiałam zmienić lekarza więc będę rodziła na Karowej.
Słyszałam o Madalińskiego różne opinie - ale tym nie należy się kierować bo każdy mówi co innego. Chyba wynika to z tego, że każdy oczekuje czegoś innego - jedna dziewczyna potrzebuje większego zainteresowania innej wystarczy, że raz zajrzy do niej położna...
A wracając do tego co słyszałam to podobno personel na Madalińskiego jest taki sobie. Ale wszystko odnowione i na wysokim poziomie - a to też jest ważne.
Miałam mały wypadek samochodowy we wrześniu i wylądowałam (z racji tego, że było najbliżej) w szpitalu na Bródnie i powiem Wam, że personel rewelacyjny 🙂 tylko strasznie obskórnie - przynajmniej na patologii...


Przy okazji wizyt na Izbie Przyjęć też odniosłam wrażenie, że personel "taki sobie" i lekko się zraziłam, szkoła rodzenia OK, szpital cacko - ale to chyba nie moze być najwazniejsze. Te 700 stów mnie zupełnie zablokowało. Wolałabym Małemu coś porządnego za taką kasę kupić. Moze to sknerstwo, co? 😉 Tylko nie mam teraz sił jeździć po szpitalach, oglądać, szukac, dopytywać, więc chyba zostanie ten na Madalińskiego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ładnej mamie to we wszystkim ładnie więc fryzura super 🙂
Jakoś nie mam wielu zdjęć w ciąży... ostatnio wypomniałam mężowi, że nie robi mi zdjęć w ogóle.

Dziewczyny a do jakich lekarzy chodzicie z Madalińskiego? Bo to trzeba raczej prowadzić ciąże u lekarza z tego szpitala, żeby się dostać bez problemu...
A propos - chodziłam tam na szkołę rodzenia :-) -bardzo fajna szkoła :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...