Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc Brzucholki!!!

Ja tylko na chwilkę przyszlam sie przywitac i spadam na wizyte!!!!!
A propo wyników moczu to ciekawe jakie u mnie wyjdą!!!!!!!

Shelby daj znać jak tam po wizycie!!!!


Nie ma problemu z miłą chęcią po wizycie moge udać sie na porodówkę 😜 😜 😜 😜

Miłego dnia 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś też na wizytę, ale najpierw muszę zahaczyć o szpital, żeby wypis odebrać. W ogóle to jadę z przesiadką, a potem mam jeszcze trochę chodzenia, bo po ten wypis, na wizytę i na koniec na dworzec. A z tymi moimi skurczami trochę się boję... Zobaczymy co doktorka o szyjce powie... jak dalej twarda, to chyba nie mam się co obawiać, że zacznę rodzić w autobusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam moje Kochane,

my wstaliśmy. Jednak odkryta przeze mnie pozycja skutkuje tez w nocy i wstaje mniej obolała.... znaczna różnica jest gdy brzuch nie zwisa całą noc i jest podparty! 🤪 🤪 🤪 nawet mój maluch chyba to odczuł bo od rana jakiś żywszy i bardziej ruchliwy jest 🤪 🤪 🤪

Wczorajszy wieczór straszny po wizycie na zakupach jak wyszłam z kauflanda to do samochodu nie mogłam dojść 😁 😁 😁

Dobra idę się kąpać.

p.s. martwi mnie Jagoda - nie odpisała na sms-a którego wczoraj około 10 do niej wysłałam . 😞 😞 😞
Jak wyjdę z wanny to jeszcze raz do niej napiszę.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha zapomniałąm dodać, że od rana mój mąż chodzi i gada, że dziś będę rodzić 😮 😮 😮

Nawet jak wychodził do pracy to mówił.... jak się zacznie to dzwoń 😮 😲 😮 😲

Ja tam jeszcze nie chce bo dopiero 36 tydzień !

ale o co kaman to ja nie wiem... Fakt z niedzieli na poniedziałek w nocy miałam skurcze... chyba bo już nie wiem czy to była jawa czy sen ale na porodówkę to się dziś nie wybieram !

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ci nasi panowie po prostu już chyba wytrzymać nie mogą, bo ja wczoraj od swojego też usłyszałam, że dziś urodzę 😜

Ja niestety autobusem muszę i to godzina jazdy w jedną stronę. Nawet jak narzeczony proponuje, że weźmie wolne i mnie zawiezie, to odmawiam, bo wolę, żeby ten urlop później wykorzystał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To z troski chyba i nie mogą się doczekać 😉.

Mój wczoraj jak się tak źle czułam zaczął mi liczyć co ile mam te bóle, wyszło mu, że co 7 minut 😉 i mówi, do mnie jedziemy do szpitala. Ale nie pomyśli, że od tak nagle bóle co 7 minut nie występują i powinno się zacząć z jakąś mniejszą częstotliwością. W nocy też się budził i pytał się boli Cię. Jest kochany, ogromna troska i te oczka jak 5 zł. 😉,

Cherry ile miałaś leukocytów w moczu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki! Boshe co się zaczęło dziać z moją psychiką...mój spokój powoli zaczyna zamieniać się w niepokój!!! Obudziłam się w nocy spocona, z bólem głowy i poszłam do drugiego pokoju...zaczęłam przeglądać książkę o porodzie, opiece nad dzieckiem itd...i takie mnie lęki ogarnęły... czy ja sobie poradzę, że tyle jest tego wszystkiego!!! na dodatek wczoraj mój Kochany mi powiedział, że nie chciałby żebym brała epidural, bo się boi , że coś mogłoby pójść nie tak...no i teraz sobie wkręcam...że jak go nie posłucham i to ja będę tą jedną na ileś tam, gdzie coś pójdzie nie tak i do końca życia będę sobie pluć w brodę...ale z drugiej strony boję się bólu...obudziłam się zmęczona, zniechęcona i boje się, że im bliżej porodu, to będzie ze mną coraz gorzej!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej jeszcze raz 🙂
Ella, Shelby powodzenia podczas dzisiejszej wizyty. Czekamy na dobre wieści 🙂
Strasznie się cieszę, bo wczoraj odebrałam z katarskiej poczty (tam mnie jeszcze nie było) wózek z Polski po Lence. Dzisiaj go piorę i stawiam na "koła' 🙂) Udała nam się t ta operacja, bo przesyłka kosztowała w granicach 400 zł, a nowy wózek tutaj to koszt około 2000zł, i najważniejsze, ze dotarł przed czasem bo, poprzednia przesyłka z Polski z książkami szła ponad 2 miesiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia u mnie sprawa leukocytów wyglądała tak:

- pierwsze badanie na którym wyszły to z 19.09 i były na poziomie 25 WBCs/uL
oraz 6-10 w polu widzenia (to w osadzie moczu)

- powtórzone to z dnia 10.10 i były na poziomie 25 WBCs/uL

- i te ostatnie z 14.10 w badaniu ogólnym były w normie czyli wynik negatywny
wykryto je tylko w osadzie moczu na poziomie 6-10 w polu widzenia zaś norma jest od 0-5 wpw

Posiew negatywny a odczyn goulda również ujemny.

Zastosowano leczenie uroseptem i herbatką oraz soczkiem z żurawiny. Na pewno po kolejnej wizycie tj. 3.11 dostane kolejne skierowanie na kontrolne badania i wtedy zobaczymy co będzie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej... 🙂 U mnie noc o dziwno spokojna... 🙂 Dzień się zapowiada ładny słońce świeci... 🙂
Zaraz idę umyć kołyskę i szukać siennika...
Wiece tak się zastanawiam od wczoraj czy któraś z was liczyła sobie sama na kiedy jej wypada termin porodu?? Bo wiadomo lekarz liczy statystycznie że dni płodne są 2 tyg po okresie... A stosunek mógł mieć miejsce w innym czasie dlatego są wahania 2 tyg w obie strony... Gdzieś czytałam że ciąża od zapłodnienia trwa 38 tyg także można to bez problemu obliczyć... Robiła to któraś z was??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry brzusie 🙂
a ja dopiero wstalam 😮 😮 😮 a spac poszlam przed 22... no i musze powiedziec, ze niby przez sen - ale jednak nie 🙂 - przytulalam sie do mojego wredoty (meza) 🙂 juz wytrzymac nie moglam 😜 no i w koncu jakis owoc - zadzwonil do mnie na przerwie!!! pierwszy raz od tygodnia 🙂 oczywiscie ja tez nie dzwonilam, bo przeciez to ja bylam zla 🙂

yenefer - jesli masz u siebie w miescie lidla - to polecam podjechac, bo wczoraj bylam i sa przecenione chusteczki nawilzane pampers dwa rodzaje - te sensitive i zwykle z 2.54 (chyba) na 0.99 🙂 kupilam wczoraj 4 paczki, ale dzisiaj zaluje, ze tak malo wzielam i chyba pojade jeszcze raz 🙂 wiem, ze w funciakach tez sa, ale nie widzialam tych sensitive, dlatego sie zdecydowalam 🙂 poza tym nie wiem jak Ty, ale ja jakos mam uprzedzenie czasami do tych rzeczy z funciakow, tym bardziej dla dzidzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Cherry to mam podobny wynik jak Twój we wrześniu, ok to będę brać urosept. Moja Pani doktór napisała w opisie badania. Badanie z drobnymi odchyleniami, wizyta 28.10.


Bo do ciężarnej to się wszystko przyplącze.... te leukocyty to nawet mi doktorka powiedziała że od maszynki użytej dwa razy mogą być ! Wystarczyło by bakterie dostały się do cewki moczowej i infekcja załatwiona !

Mam straszne rzuty gorąca ! 😮 😮 😮 wietrze teraz mieszkanie...

Aha wysyłam smsa do Jagody !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia - ja nie liczylam, bo w sumie to sama nie wiem kidy zaszlam 🙂 my z mezem staralismy sie poltora roku, mialam juz dola, kupowalam testy na owulacje ( z ktorych wychodzilo mi, ze przez 2 miesiace tej owulacji nie mialam 😞 ) polecialam do polski i spotkalam sie z taka polozna, a ona do mnie mowi tak: "ty przestan te testy robic, bo kasy szkoda, zacznij sie z mezem bzykac codziennie lub co drugi dzien", wrocilam do meza - i wedle przykazu 😉 no i.... haha udalo sie 🙂 w pierwszym miesiacu 🙂 wielkie bylo nasze zaskoczenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia ja też nie liczyłam bo w naszym przypadku to już wszyscy tylko czekali na nowinę - wcześniej się też nie staraliśmy bo zawsze coś stało na drodze... a to kasa, a to mieszkanie, a to coś tam innego.... stało się tak tuż po diagnozie mojego brata kiedy mnie to naprawdę zdruzgotało i oświadczyłam że życie jest zbyt krótkie by wiecznie czekać na dogodny moment... mąż przyznał rację i ciach prach przystąpili do roboty i za pierwszym razem się udało 🤪 🤪 🤪
Chociaż wcześniej tez gadaliśmy że w nowym mieszkaniu to zabierzemy się do roboty ale wyszło ciut wcześniej i może i dobrze 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Cygnee dzięki za info, ale mam już kupione 6 opakowań chusteczek pamper sensitive, też kupiłam w promocji taki 6-pak właśnie 🙂 A i wyobraź sobie,bo nie wiem czy doczytałaś , ze wczoraj mi nie chcieli pobrać wymazu na paciorkowca na wizycie u położnej...a i Mój kazał mi zadzwonić do przychodni jeszcze wczoraj wieczorem i zapytać o to , no i tak zrobiłam....i babka powiedział mi to samo co położny wczoraj...jednak nie chciałam się dać zbyć i dalej jej tłumaczyłam to i tamto...ona na to, że rozumie itd i że pogada dzisiaj z lekarzem i oddzwoni i ciszaaaaa.....na internecie są takie testy, które sama możesz sobie zrobić, ale koszt to 32 funty, i gdybym wcześniej o tym wiedziała to może by,m się zdecydowała, ale teraz zanim mi to wyślą, ja odeślę itd , to pewnie zdążę urodzić !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Panie. Wykorzystałam poranne promienie słońca i powycierałam wszystkie nowo złożone mebelki w pokoju małego, teraz wietrzą się w przeciągu, zeby ubranka nie przeszły zapachem drewna... Nadal nie wiem jak je finalnie rozstawić..bo przecież i tak na początku łóżeczko będzie w naszej sypialni...co psuje mi cały obrazek tego pokoiku 🙂
Już nawet się zastanawiam, czy nie dokupić jeszcze kołyski na pierwsze 4 miesiace, zeby miec go w nocy przy sobie, a w ciągu dnia, zeby spał w swoim ślicznym pokoiku, przyzwyczajał się do niego. Bo zakładam, podkreślam, zakłądam, ze po 4 miesiącach będzie juz spał w oddzielnym pokoju... Co o tym myślicie. Moze to z gruntu nierealne założenie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...