Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witajcie Mamusie 🙂

agnez141, ja właśnie dziś w nocy miałam pierwsze takie skurcze, miałam bardzo intensywny weekend, myślę, że to mogło być ze zmęczenia, bo nie wydaje mi się, że brakuje mi magnezu

jak tam minął Wam weekend? ja chyba będę jeszcze ze 2 dni odsypiać, ale przy pracy od rana, nie jest to takie proste :*
trzymajcie się Kochane, miłego dnia! Lala89 - udanych łowów! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny 😉
Nie było mnie cały weekend i miałam sporo do nadrobienia 🙂
Ale już prawie jestem po remoncie. Bo następny we wrześniu. Nie da rady wszystkiego od razu. Ale to chyba dobrze bo nie wiem czy zniosłabym to.
Ja "chyba" poczułam pierwsze ruchy ale nie jestem pewna. A wizytę mam za 9 dni już je odliczam:*
Buzaiki w Brzucholki;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
l:
Jak robicie jakies gafy to sie pochwalcie i mnie pocieszcie, ze ze nie tlyko ja tak glupieje 😉


Kukunari ja zaprawiłam dwa duże słoiki ogórków i nie dodałam do zalewy soli....oczywiście szlag je trafił - sama się zastanawiam jak mogłam zapomnieć??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula_jot napisał(a):
Pewnie się przeciąga Bąbelek;*
Ktoś wspominał o skurczach. Ja mam straszne skurcze. Nie ma nocy żebym ich nie miała tylko, że to są skurcze stopy samej. Witaminy biorę cały czas. Kwas foliowy również więc pewnie to nie z niedoboru magnezu.

ja też miałam skurcze...w pierwszej ciąży 🙂 w tej jeszcze nie. Ale ratowałam się wychodzeniem na balkon i na bosaka po kafelkach tuptałam albo siedziałam na progu balkonu i po prostu dotykałam terakoty balkonowej...A była taka chłodniutka! miodzio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie ruchy regularnie i parę razy dziennie; maluszek robi sobie sesje kopania i robi to coraz śmielej 🙂 wczoraj zareagował/a jak synek nagle krzyknął, podskoczyłam i ja i maluszek 🙂 dzisiaj rano już też były malutkie kopalki, drugi rzut 13-15 i potem wieczorkiem. Kochaniutkie! jak nie czujecie jeszcze za mocno ruchów, to proponuję zjeść wieczorkiem coś słodkiego i położyć się na lewym boku. Wyczytałam taki sposób w necie, sprawdziłam na sobie i zadziałał 🙂 zawsze można spróbować, nie? jeśli nie wyjdzie...hmmmm.... to mały cwaniaczek sobie myśli: "a nie poruszę się, ale słodziutkie wody smaczne, mniam mniam" hahaha. Dzisiaj u mnie dzień nostalgii i słodkich wspomnień: 6 lat temu od 18-stej miałam skurcze. Najpierw rzadko i słabe, potem pomogło oddychanie i chodzenie, przed 1 w nocy pojechaliśmy do szpitala, ankiety, badania....O 2.15 pękł pęcherz i Maciek wyskoczył o 2.50!!! O 7 już stawiłam się na śniadaniu o własnych siłach i wcale nie czułam się słaba czy obolała. Rozpierała mnie energia, kryzys był o 14 🙂 Aż się łezka kręci na wspomnienia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Za 3 dni wizyta!!! 🤪 🤪 Już doczekać się nie mogę 🙂
To dobrze, że nie tylko ja czuję jakieś rozpychanie. Miałam jakiś czas temu stwierdzoną arytmię, o której oczywiście zapomniałam wspomnieć pani doktor... Niby nic groźnego i właściwie nie przeszkadzającego w normalnym funkcjonowaniu, ale zaczęłam się obawiać, jak ostatnio dosyć często czuję jakieś ukłucia, bo jednak serce bardziej obciążone jest. Przejdę się kiedyś EKG zrobić mimo wszystko.
Skurcze mi się nie zdarzają, w nocy nic mnie nie budzi, nawet pełen pęcherz. Za to rano aż mnie boli brzuch i od razu biegnę siku. Gdyby jeszcze nie te mdłości, to by całkiem fajnie było 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawe jak ja za parę lat będę swój poród wspominać... Na razie wolę raczej o nim jednak nie myśleć 😉
Ja mam dni, że coś tam trochę jest niedobrze, ale ogólnie czuję się dobrze... Niestety zdarzają się może ze 2 razy w tygodniu... Jest to już jakaś poprawa, bo wcześniej wcale takich nie było. Ale może to dlatego, że zaczęłam przed snem i w razie potrzeby w ciągu dnia tabletki jeść (po 1/4 bo cała za duża jest). Teraz dostałam w aptece Rennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki po weekendzie,
znów tyle do nadrobienia...
i z tego wszystkiego już nie pamiętam o czym tam pisałyście... a propos... ja właśnie tak mam gafy jak gafy ale pamięć mi Bąbelek ukrócił... taka jestem rozkojarzona,że nie pamiętam o wielu rzeczach!!
ja skurczy nie mam czasem tylko jak przyjmę baardzo nie naturalną pozycję (głównie kiedy baraszkuję z M* ) to mnie gdzieś skurcz złapię, ale w nocy na szczęście nie 🙂 za to pęcherz budzi mnie w nocy i drugi raz rano... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się dziewczynki rozpisałyście 🙂 Miałam co poczytać. Co do gaf to ja już się przyzwyczaiłam i zwalam na odmienny stan, że głowa juz nie taka sama 🙂

Martwię się ostatnio o moje Maleństwo bo nie czuję żadnych ruchów i brzuszek taki mały 😞 a wizyta dopiero za 15 dni 😞 Jeśli się okaze ze na połówkowe USG za wcześnie to możliwe że dopiero za 5 tygodni będe miała USG. Może chociaż za 2 tyg posłucham serduszka to by bardzo uspokoiło. Chyba że Maluszek się uaktywni w ciągu tych 2 tyg i mnie uspokoi.

Powiedzcie mi czy jakieś lekkie uderzenie w brzuch czy ściśnięcie może coś zrobić Maluszkowi? Czy jest on chroniony przez macicę i wody płodowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moim zdaniem nic Maluszkowi nie grozi od lekkiego dotykania brzucha

przecież mamusie, które mają małe dzieci i drugie w drodze mają masę sytuacji, kiedy dziecko coś szturnie w brzuch lub uderzy i temu Maluszkowi w środku nic nie jest

także nie martw się Kochana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...