Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie i za ściągę rzeczy potrzebnych do szpitala, bardzo mi pomoże.

Termin mam na 5 grudnia, ale już od 25 tygodnia mam problem ze skracającą się i miękką szyjką macicy, więc lekarz przygotowuje mnie na ewentualne wcześniejsze rozwiązanie.

Ja podczas ostatniej wizyty w szkole rodzenia też natknęłam się na mamusię opuszczającą szpital, wyglądało to mniej więcej tak: dumny, bardzo przejęty Tata, blady ze zdenerwowania, niosący malutkie zawiniątko, a za nim człapiąca powoli, w dużym rozkroku, szczęśliwa Mamusia. Ostatnio zastanawiam się jak mój dzielny mężczyzna przeżyje poród... a Wy planujecie porody rodzinne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tu jest tak po normalnie przebiegajacym porodzie puszczaja do domu po 6h jesli wszystko jest ok i nie jest pozno bo jak to dzisiaj mowila jedna w klasie to jej kolezanka rodzila o 22 a o 4rano chciala jechac do domu bo polozna powiedziala ze po 6h tylko bidula niezapamietala ze po 6h jesli rodzilas rano lub w poludnie...

A po cesarce puszczaja po 72h jesli wszystko bedzie ok z cesarka puszczaja pozniej ze wzgledu na kontrole samopoczucia matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Julka 🙂
A nie mówiłam że my tu na wszystko mamy lekarstwo :laugh: :laugh:
Dobrze że już Tobie lepiej :laugh: :laugh: :laugh:
Ale faktycznie szybciutko wypuścili tę mamusię z dzidzią do domku 😲
Zazdroszczę Wam tych szkół rodzenia 😞 😞

Wiecie co idę troszkę się położyć, bo mnie głowa zaczęła boleć 😞

Do napisania później 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ami ze mna bedzie rodzila mama a maz dolaczy jak bedzie juz po wszystkim i szanuje jego decyzje.. Chcialabym zeby przy mnie byl jak dzidzia bedzie z nami w 1 sekundzie ale postanowilismy ze on bedzie do momentu rozpoczecia calej akcji... Czyli jak sie zacznie na ostro to on pojdzie na kawe:laugh: :laugh: :laugh: i dobrze 😁 😁 😁
Ale mama bedzie ze mna do konca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Agnieszko za wczorajsze wsparcie 😉 Buziak za to dla Ciebie ode mnie i dzidzi 😘 😘
Jak chcesz zdam Ci relacje z zajec i napisze o swiczeniach z kolejnych zajec ktore pomagaja w porodach jak chcesz ta szkola to tylko 3 spotkania

1--zapoananie z innymi mamami, opis szyjki macicy, skurzcze, odzial porodowy i ogolne tlumaczenie co i jak

2--obejscie po birth centre( oddzial gdzie porod odbierany jest naturalnie i tylko w obecnosci poloznej, bez lekarzy) z tego co slyszlam birth centre to cos jak suite pokoj w hotelu 😉 mala lodowka basen w razie ochoty na rodzenie w wodzie, nmikrofalowka, wieza na plyty olejki do masazu
itp...ale potwierdze to za tydzien jak juz zobacze,
obejscie po dziale porodowym zwyklym
cwiczenia na skurcze i pozycje porodu

3--cwiczenia na lalkach jak je myc i przebierac, poznawanie przyczyn kiedy placza itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julia - cieszę się, ze wszystko już OK, Każda z nas ma cieżkie dni :P Dzisiaj padlo na mnie ale troche zajęć i już jest lepiej 😁

A nasza Agnieszka to faktycznie do rany przyłóż!

Rosołek się gotuje a teraz czas na pranie 😁

Do miłego dziewczynki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sobie nie pospałam przez cholerny kaszel 😠 😠
Ale na szczęście głowa przestała boleć 🙂

Julka fajne macie te zajęcia 🙂 🙂

Najbardziej przydałoby mi się ćwiczenia wspomagające poród, jak oddychać i nie panikować :laugh: :laugh:
Miałam przecież jeż szkołę rodzenia 6 lat temu jak Kamilka rodziłam ale dodatkowe byłyby w sam raz 🙂 🙂 🙂

Dzięki dziewczyny za miłe słowa :laugh: Wy też jesteście kochane 🙂 😘
Julia dzięki za buziaki 🙂

Akompf wpadam do Ciebie na rosołek 🤪
Za 2 godzinki powinnam zapukać do Ciebie :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Akompf za zaproszenie 🙂

Mittka to chyba te dni nas tak dołują i doprowadzają do nieróbstwa :laugh: :laugh:
Ja też dziś nic nie robię choć nie mam lenia ale te choróbsko tak przytłacza człowieka 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mittka, dziękuję, przekażę mężowi, zapewne urośnie z wrażenia 😁 Teraz co prawda jest w piątym miesiącu męskiej ciążo-samary, ale wiesz, faktycznie jest jeszcze przystojniacha. Kurcze, za dobrze gotuję, chyba muszę więcej soli używać, albo ekstra zakwaszać 😁 Może dietka "nie jedz jak Ci nie smakuje" mu pomoże 😁

Leń w tym okresie ciąży jest dosyć powszechny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to brzusio mojego Tomka jeszcze z wakacji nad Bałtykiem :laugh: :laugh: [img size=499]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DATA_DODANIA_07.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marto jemu żadna dieta już nie pomoże bo tak na prawdę dużo nie je ale za to bardzo lubi piwko a do tego jest kierowcą tira więc jeżeli sam o siebie nie zadba to ja już mu w niczym nie pomogę :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania masz tu zdjęcie mojego bebzola :laugh: :laugh: [img size=499]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DLA_MALUSZKA_047-fbdedd9eb9f8158109a51fcc7e7625b3.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguś, a widzisz, mój brzuch jest mniejszy od Twojego i zdecydowanie niżej. Pytałam już lekarza o wody, powiedzial, że mam nawet dużo wód, a Mała tydzień temu ważyła 1,75kg. Może już taka moja uroda.

Mittka, bo zdjęcie ze ślubu, a wtedy brzucha nie było 😁 brzuch się wyhodował w trakcie naszego pożycia małżeńskiego 😁 😁 😁 ale wiesz, to też znaczy, że gotuję lepiej niż moja teściowa :d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...