Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
asiadudzika napisał(a):

a co do połówkowego usg to ja miałam w 17 tyg państwowo i nie wystarcza mi bo nawet nie wiem ile dziecko waży a miarę sobie sama znalazłam i nawet nie wiem czy to to. facet tylko powiedział że nóżki rączki są serce bije i wody płodowe w normie.wszystko.więc idę prywatnie w połowie 19 tyg. i tak idę po zwolnienie więc usg też zrobię.


o kurcze tyle to ja sobie dzisiaj na swoim usg sprawdzilam!!!! 😮
na polowkowym bada sie wszystko!!! jak to powiedziala ta pediatra ktora nam robi badania prenatalne "prawie kolor oczu i ksztal lokow":P
a tak na powaznie to to jest podobno najwazniejsze badanie, czyli wszystkie przeplywy w sercu, kregoslup, mozg, kazdy narzad wewnetrzny... wszystko sie bada wtedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a ja sie dzisiaj umowilam do fryzjera na pasemka zobaczymy co mi zrobia bo ide do nich pierwszy raz ,wogule jak zadzwonilm to mi babka powiedziala ze kobieta w ciazy oprocz pasemek nic innego nierobia nawet jesli bez amoniaku farba niebiora odpowiedzialnosci , zeprzy pasemkach niedotyka skory glowy wiec zobaczymy jaki kolor wogule mi wyjdzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dlatego idę prywatnie.przez starego melepetę nie będę się stresować. może płeć zobaczy 🙂 bo tamten to się nawet nie starał.jak prosiłam prywatnie w 14 tyg o podpatrzenie płci( w niektórych przypadkach już widać) to zrobiła mi usg dowciapne i przez brzuch.niestety nic nie było widać. zapłaciłam 80 zł ale się chociaż naoglądałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia trzymam kciuki, bedzie dobrze 🙂

A na USG ide 8 sierpnia i bede wtedy w 22 tyg. tylko, ze to jest skierowane przez genetyka, a nie od mojej gin, z teg wzgledu, bo moj brat urodzil sie z rozszczepem gornej wargi.
A z poradni nic mi jeszcze nie dala, a wizyte mam 290 lipca, wiec moze wtedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😲 😲 😲 😲 😲 😲
Ilezdo nadrabiania....

Od czego zacząć...
Kurde...dojechałam te 600km szczesliwie,,, dzisiaj udany wypad po ciuszki dzieciece, wszystko firmowe , uzywane w super stanie ceny...no cóz 30% tego co nowe...


Ulka...nie załuj na foto bo to do końca zycia...widziałas moje...wklejam lina na facie...pierwsze dwa slubne to nasze 🙂
facebook: CDN Studio



Asia...alkoholizm to straszna choroba i to do konca zycia... mam sasiadke z 3 dzieci, piekny dom, dobra praca i choroba meza ktora zabila wszystko...mam wujka który stracil wszystko i tylko koscol mu pomogl z tego gowna wyjsc...
mysle ze to nie ma juz czasu na budowanie zaufania tylko na leczenie- nie mowie tu o osrodku zamknietym - ale o terapiach od uzaleznien dla uzaleznionych i wspoluzaleznionych, ty powinnas tez uzyskac porade co robic zeby pomoc mezowi...bo to wasz wspolny problem i praca wymaga waszej wspolnej pracy i poswiecen...
Przykro mi mowic ale nie wierze w obiecanki bo to jest niezalezne od twojego meza... trzeba krótko i na temat, kuj zelazo poki gorace, szukaj kogos od uzaleznien i idzcie na spotkanie...jezeli tak chce sie zmienic to pojdzie bez oporu...
Maz jak bedzie chcail pic to bedzie pil i nawet nie bedziesz o tym wiedziala...zacznie sie popijanie po kryjomu...oni wiedza jak to robic... i bedzie klamac prosto w oczy...

Chloe... moj brzuch to juz wywalił na dobre 🙂 Połówkowe usg genetyczne 22 go lipca !!!!

Dzidzia mnie kopie- ale godziny sobie wybiera- na przyklad o 06:47 rano 🤪 takze Nova M nie jestes sama 🙂 aaaa no i nie daj sie za szybko temu 2dupkowi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja idę na połówkowe 5.08-będę wtedy w 21 tygodniu, chodzę do mojej lekarz przez Allianz ale ma takie starego typu usg, więc pewnie po wizycie u niej i tak pójdę prywatnie-mam nadzieje że będzie już widać płeć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia trzeba wierzyć, że Twojemu mężowi się uda, trzymam mocno kciuki 🙂

Ula naprawdę nie warto się przejmować gadaniem rodziców, przeszłam przez to w zeszłym roku, dałam radę 🙂 jak już rodzice mnie na maxa wkurzyli, to powiedziałam im, żeby sobie brali ten ślub, bo żadnego ślubu nie będzie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeśli chodzi o moje połówkowe to nie wiem. wizytę mam 20 lipca, będę wtedy w 19 tygodniu ciąży, a że wizyty mam co 3 tygodnie to w następnej będę w 22 tygodniu.

Myślę, że moja pani doktor posprawdza co trzeba zarówno na tej wizycie jak i na następnej 🙂 żeby mieć 100% pewność, że wszystko jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, i najważniejsza wiadomość dnia 🙂 dzwoni dzisiaj do mnie mama jak byłam w sklepie, żebym szybko przyjeżdżała do domu. no to pędzę na złamanie karku bo nie wiem co tam się stało. i się okazuje, że dzwonił mój mąż żebym mu poszukała pociągu z Poznania 🙂 bo wraca dzisiaj z Niemiec i będzie jechał z kolegą samochodem. A ten kolega mieszka w Poznaniu. Więc tylko potem pociągiem do Kielc bądź Krakowa i żona kochana po niego wyjedzie 🙂 do niedzieli tylko, bo we wtorek już musi być w pracy 🙂 ale tak spontanicznie 🙂 to tak fajnie 🙂 niesamowicie się cieszę, że go zobaczę 🙂 🙂 🙂 😁 😁 😁 a jeszcze wczoraj wieczorem gadaliśmy i nic nie wiedział o przyjeździe, a tu dzisiaj wyszło że mają chwilę przerwy między jedną budową a drugą i ze może przyjechać 🙂 a dzisiaj mija równo miesiąc od kiedy wyjechał, bo 12 czerwca wyjeżdżał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, i najważniejsza wiadomość dnia 🙂 dzwoni dzisiaj do mnie mama jak byłam w sklepie, żebym szybko przyjeżdżała do domu. no to pędzę na złamanie karku bo nie wiem co tam się stało. i się okazuje, że dzwonił mój mąż żebym mu poszukała pociągu z Poznania 🙂 bo wraca dzisiaj z Niemiec i będzie jechał z kolegą samochodem. A ten kolega mieszka w Poznaniu. Więc tylko potem pociągiem do Kielc bądź Krakowa i żona kochana po niego wyjedzie 🙂 do niedzieli tylko, bo we wtorek już musi być w pracy 🙂 ale tak spontanicznie 🙂 to tak fajnie 🙂 niesamowicie się cieszę, że go zobaczę 🙂 🙂 🙂 😁 😁 😁 a jeszcze wczoraj wieczorem gadaliśmy i nic nie wiedział o przyjeździe, a tu dzisiaj wyszło że mają chwilę przerwy między jedną budową a drugą i ze może przyjechać 🙂 a dzisiaj mija równo miesiąc od kiedy wyjechał, bo 12 czerwca wyjeżdżał 🙂

no to super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wypad na zakupy się udał 🙂 kupiłam dzidzi dresik, bluzeczkę - unisex, no i śliczną koszulkę - dla dziewczynki, po prostu nie mogłam się oprzeć, ale ją schowałam przed mężem, żeby sobie języka nie strzępił. On liczy na chłopca, a ja na dziewczynkę, ale sobie jeszcze poczekamy, byle nie do porodu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meliska napisał(a):
Wypad na zakupy się udał 🙂 kupiłam dzidzi dresik, bluzeczkę - unisex, no i śliczną koszulkę - dla dziewczynki, po prostu nie mogłam się oprzeć, ale ją schowałam przed mężem, żeby sobie języka nie strzępił. On liczy na chłopca, a ja na dziewczynkę, ale sobie jeszcze poczekamy, byle nie do porodu 🤢


jejciu rzeczy dla Maluszków są tak śliczne, że naprawdę trudno się oprzeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam po przerwie 🙂
Ja już na zwolnieniu, w sobotę mąż odstawił mnie do rodziców i zamierzam tu zostać dwa tygodnie, dopóki mój nie wróci z wyjazdu- nie mam ochoty sama w domu siedzieć. Czas ucieka szybciutko, spotykam się ze znajomymi jeszcze z liceum, śpię, czytam, zbieram owoce na działce - pełen relaks. Dziś zaliczyłam udany wypad na lumpy, nie udało mi się znaleźć nic dla siebie ale za to kupiłam pare bodziaków, pajacyków i sweterków - wszystko za grosze 🤪 Zły nastrój minął, wieczorami czekam na kopniaczki i zazwyczaj się doczekuję więc się nie martwię pierwszy raz od dłuższego czasu czy wszystko w porządku.
Przeczytałam wszystko co napisałyście od soboty ale do tylu wątków ciężko się odnieść 😮
asiadudzika zgadzam się z gugą, obietnice to trochę mało, jeśli naprawdę widzisz że jest problem to szukaj pomocy juz teraz, nie u rodziny męża czy nawet swojej ale u specjalistów od uzależnień. My niestety możemy pomóc tylko dobrym słowem a to może nie wystarczyć - trzymam kciuki. Swoją drogą zatrważające jest to że niemal każda z nas ma w swoim najbliższym otoczeniu jakiegoś alkoholika. Moja kuzynka z mężem razem lubi się napić - kosztowało to życie ich małego dziecka - wypadło z samochodu kiedy wracali pijani z jakiejś imprezy i wpadli do rowu.
guga ja przez ostrów wlkp jechałam w sobotę do siebie do domu 🙂 Mam nadzieję że czas Ci mija na wyjeździe równie sielankowo jak mi. I chyba jednak się wybierzemy w tym roku do Białogardu więc może jakaś kawka gdzieś? 😜
Co do usg połówkowego ja mam 2go sierpnia i to chyba będzie 22gi tydzień? Jakoś ostatnio przestałam zawzięcie liczyć te tygodnie - to chyba objaw mojego "uspokojenia ciążowego". To chyba tyle miałąm napisać - idę obrywać porzeczkę 🙂
ps. pies przeżywa pełnię psiego szczęścia - kopie dziury w trawniku i zadeptuje mamie kwiatki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny zaglądałam codziennie żeby chociaz poczytać co u was.
U mnie totalny młyn zaczynamy remont domu i cały czas coś załatwiam.
Asiadudzika ja zmagam się z alkoholizmem bliskiej osoby od kilku lat. Próbowałam juz wszystkiego żeby pomóc, zamknięty ośrodek uzależnień, zamknięty oddział psychiatryczny, rozmowy, prośby, osoba po 2 próbach samobójczych. Poprostu masakra, asiadudzika jeśli chcesz pomóc to musisz być twarda i zdecydowana wiarą i zaufaniem nic nie zdziałasz jeśli ktoś popadł w alkoholizm. Było mi o tyle łatwiej pozałatwiac różne rzeczy bo wiedziałam jak się zabrać z racji tego że jestem ratownikiem medycznym. Jeśli chciałabyś pogadać to zawsze służę pomocą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ziolka ja osobiście kupuje jak trafię ciuszki niezniszczone. Myślę że po praniu niczym się nie będą różnić od tych używanych co dostanę od znajomych. Na początku się zastawiałam ale wiele moich znajomych zaopatruje się w lumpikach więc w sumie czemu nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pamat wszystkiego najlepszego!!!!

ja wrocilam od fryzjera pasemka i obcielam polowe wlosow 😜jestem bardzo zadowolona

🤪 🤪 🤪 🤪mojemu tez sie podobam i mojej corezce no i najwazniejsze samej sobie bo juz na siebie patrzec niemoglam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ziolka napisał(a):
Rozumiem 🙂
Tak pytam bo ja jakoś mam opory 🙂



ja całą wyprawke 56-62 cm kupuje nową - potem made by lumpex...jakośc taka ze naprawde warto a i tak to wszystko wygotuje i na wysokie obroty wrzuce do pralki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...