Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Katja u mnie podusia Piotrusiowa to podusia Łukaszowa 🙂 tylko ze mój wierzga w nocy a dzisiaj na szczęście odwrócona byłam do niego tyłem i dostałam z kolanka w zadek ☺️ dobrze że tyłem bo by mi przyłożył w brzucho jak nic! jak śpi to ma słabą samokontrolę i jak mu powiedziałam to się przestraszył i powiedział - dobrze ze nie w brzuch...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka dziewczyny!!!

Własnie wypisałam się na temat rzeczy, które trzeba zabrać do szpitala na przeznaczonym do tego wątku. Wczoraj byłam u rodziny ... bardzo dobrze zorientowanej co do realiów porodówek. Dowiedzialam sie kilku przydatnych rzeczy.

Napiszcie, kiedy zaczął wam sie obniżac brzuch i jak to rozpoznac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
dzien dobry ja też podpisuje listę 🙂

nie wiecie czasem czy możemy brać neo-angin???? bo tak mnie boli gardło i boję się żeby to nie zmieniło się w coś gorszego.....

ja pytalam o cholinex to powiedzieli ze nie wolno... a najbezpieczniejsze jest tantum verde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
marika321 napisał(a):
dzien dobry ja też podpisuje listę 🙂

nie wiecie czasem czy możemy brać neo-angin???? bo tak mnie boli gardło i boję się żeby to nie zmieniło się w coś gorszego.....

ja pytalam o cholinex to powiedzieli ze nie wolno... a najbezpieczniejsze jest tantum verde


ja kupiłam jakieś tabletki na gardło propolis z maliną 😮
nie wiem na ile pomogły ale były słodkie 😁
najlepiej przepłukać wodą z solą i żuć olej przez 5 min (potem go wypluć)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, ja już w domu...
W sumie to nawet nie za bardzo chce mi się pisać, taki dzień do d... Zrobiłam w weekend z 300 km samochodem, nałaziłam sie po centrum handlowym, wróciłam ledwo żywa i nic..Nic zupełnie nie zapowiada ze coś miałoby się zacząć dziać i coraz bardziej się martwię że będę chodzić z brzuchem kolejne 3-5 tyg i skończy się na cc ze względu na masę dziecka. Jutro rano mam wizytę, zapytam lekarza co z tym moim przedterminowym porodem o którym od dwóch miesięcy gada..Ech, chyba mam ten dołek który Aniqa zaliczyła w zeszłym tygodniu.
Anika_77 gratulacje!!! Super że się odezwałaś 🙂
ania- trzymam kciuki i czekam na wieści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
...i ja podpisuje liste 🙂
zwiedziliśmy od rana połowe miasta w celu poszukiwania jakiegoś fluhmarku jak zawsze a tu sie okazuje że wszędzie pusto bo jakiś dzień leniuchowania,odpoczywania czy coś w tym stylu dzisiaj jest hehe-szkoda że u nas w PL nie ma czegoś takiego 🙂

zaraz idziemy na kawke do znajomych polaków a ja powydurniam się z ich zwierzem-mają fretkę taką fajną łagodną, jak dzidziuś sie tuli 🙂

a więc miłego dnia leniuchowania brzuszki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
dzisiaj niedziela to nudy jak cholera.. Kino "Wyjazd integracyjny" Miłego popołudnia brzuszki 😘


bylam na tym w zeszlym tyg. Bardzo gupkowaty, wiec niczego wiecej sie nie spodziewaj 🙂 ogolnie smieszny. mnie najbardziej rozbawil jeden tekst "Zdradziłem Cie dwa razy. Raz w dupe, haaa" 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a poza tym dzień dobry. Juz po obiedzie, obrzarłam sie groszkiem z marchewka, wiec bedzie bombardowanie dzisiaj 😁
a moja corka dostala w nocy jakiegs szalu, tak sie ruszala,ze az mi niedobrze bylo. Nawet powiedzialm mojemu zeby polozyl mi reke na brzuchu, bo wtedy ona zawsze przestaje sie ruszyc, ale nawet wczoraj to nic nie dalo. Szalala jak jakas postrzelona 🙂 Ale przynajmniej M poczul pierwszy raz, jak to jest fajnie jak sie przeciaga Malutka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Witam, ja już w domu...
W sumie to nawet nie za bardzo chce mi się pisać, taki dzień do d... Zrobiłam w weekend z 300 km samochodem, nałaziłam sie po centrum handlowym, wróciłam ledwo żywa i nic..Nic zupełnie nie zapowiada ze coś miałoby się zacząć dziać i coraz bardziej się martwię że będę chodzić z brzuchem kolejne 3-5 tyg i skończy się na cc ze względu na masę dziecka. Jutro rano mam wizytę, zapytam lekarza co z tym moim przedterminowym porodem o którym od dwóch miesięcy gada..Ech, chyba mam ten dołek który Aniqa zaliczyła w zeszłym tygodniu.
Anika_77 gratulacje!!! Super że się odezwałaś 🙂
ania- trzymam kciuki i czekam na wieści


Eh, u mnie tez spokoj, nic sie nie zapowiada. tez zaczyna mnie przerazac mysl ze przechodze te dwa tygodnie 😞 oby nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
a poza tym dzień dobry. Juz po obiedzie, obrzarłam sie groszkiem z marchewka, wiec bedzie bombardowanie dzisiaj 😁
a moja corka dostala w nocy jakiegs szalu, tak sie ruszala,ze az mi niedobrze bylo. Nawet powiedzialm mojemu zeby polozyl mi reke na brzuchu, bo wtedy ona zawsze przestaje sie ruszyc, ale nawet wczoraj to nic nie dalo. Szalala jak jakas postrzelona 🙂 Ale przynajmniej M poczul pierwszy raz, jak to jest fajnie jak sie przeciaga Malutka 🙂


Coś w tym jest, że jak facet kładzie rękę na brzuchu to dziecko zaraz robi sie grzeczne i spokojne.
Moj mąż narzeka na to, że jak tylko połozy reke na brzuchu to syn pokornieje 🙂 i nie moze poczuc tych "fantastycznych" kopniaków i przeciągnięć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
felunia napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
a poza tym dzień dobry. Juz po obiedzie, obrzarłam sie groszkiem z marchewka, wiec bedzie bombardowanie dzisiaj 😁
a moja corka dostala w nocy jakiegs szalu, tak sie ruszala,ze az mi niedobrze bylo. Nawet powiedzialm mojemu zeby polozyl mi reke na brzuchu, bo wtedy ona zawsze przestaje sie ruszyc, ale nawet wczoraj to nic nie dalo. Szalala jak jakas postrzelona 🙂 Ale przynajmniej M poczul pierwszy raz, jak to jest fajnie jak sie przeciaga Malutka 🙂


Coś w tym jest, że jak facet kładzie rękę na brzuchu to dziecko zaraz robi sie grzeczne i spokojne.
Moj mąż narzeka na to, że jak tylko połozy reke na brzuchu to syn pokornieje 🙂 i nie moze poczuc tych "fantastycznych" kopniaków i przeciągnięć.


no wlasnie tak umnie jest. ale widac wczoraj mala miala gdzies, czyja reka jest na brzuchu, chciala sie porzucac i tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
Dzien dobry, my wlasnie dotarlismy do domku 🙂 🙂
Cos mi brzuch twardnieje od wczoraj za czesto... a to dopiero 34tc

a ja mam ostatnio problem z rozpoznaniem twardnienia brzucha, bo nie wiem czy on twardnieje sam, czy Mala tak sie wypina i dlatego jest twardy 😮 ale mi to juz nie przeszkadza, jest 38 tydz. wiec chcialabym zeby to bylo oznaka rychlego porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
solenizantka napisał(a):
Dzien dobry, my wlasnie dotarlismy do domku 🙂 🙂
Cos mi brzuch twardnieje od wczoraj za czesto... a to dopiero 34tc

a ja mam ostatnio problem z rozpoznaniem twardnienia brzucha, bo nie wiem czy on twardnieje sam, czy Mala tak sie wypina i dlatego jest twardy 😮 ale mi to juz nie przeszkadza, jest 38 tydz. wiec chcialabym zeby to bylo oznaka rychlego porodu 🙂

eh ja tez mam z tym odwieczny problem, ale ja narazie wolalabym zeby to bylo wypiananie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
solenizantka napisał(a):
Dzien dobry, my wlasnie dotarlismy do domku 🙂 🙂
Cos mi brzuch twardnieje od wczoraj za czesto... a to dopiero 34tc

a ja mam ostatnio problem z rozpoznaniem twardnienia brzucha, bo nie wiem czy on twardnieje sam, czy Mala tak sie wypina i dlatego jest twardy 😮 ale mi to juz nie przeszkadza, jest 38 tydz. wiec chcialabym zeby to bylo oznaka rychlego porodu 🙂

eh ja tez mam z tym odwieczny problem, ale ja narazie wolalabym zeby to bylo wypiananie 🙂


ty trzymaj, ja juz nie musze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...