Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aska dla mnie tez logiczne ze ze wzgledu na kamien logiczne jest ze cesarka bylaby najwlasciwszym rozwiazaniem ale to Holandia a tu wiekszosc lekarzy stawia na porod naturalny mimo wszystko. Lekarka dawala mi 3 opcje do wyboru i jak jej powiedzialam ze chce cc to i tak dalej mi mowila ze najlepszy jednak porod naturalny. Bylam tak zla,ze az z nerwow mi goraco bylo. 24 listopada mam wizyte u mojej prowadzacej gin a ona jest bardziej logiczna i licze,ze dojdziemy do porozumienia.
Meliska kamienie nadal mam i az nie urodze to kompletnie nic nie mozna zrobic. boje sie,ze moze sie pogorszyc stan nerki, bo urolog mowila,ze nie wyglada za super, bo kamien ma osyre boki i poranil ja.
Moze to naiwne ale licze na szybki happy end
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak rano na te badania pojechałam to mnie prawie 3 godziny nie było... wyrwała się dziołcha z domu 😜 Prawie wszystkie sklepy zlatałam, a właściwie "zdreptałam", co było nie lada wyczynem, ale cały czas mobilizowałam się... że to już ostatni raz przed porodem 😉
Kupiłam córci śliczne pluszowe, różowe półśpiochy i bajki w pięknym wydaniu, w twardej oprawie, a później jeszcze do lumpka wstąpiłam i bodziaka, spodenki, pajacyka i bolerko za całe 5,84 wyhaczyłam 🤪
Wyniki dopiero jutro, ale odebrałam te na paciorkowca... nie wyhodowano 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata26 napisał(a):
Czesc dziewuszki,
bylam dzis na wizycie. Wszystko z Malutka dobrze 🙂
Dowiedzialam sie tez,ze prawdopodobnie bede sie kulac w ciazy do konca , bo enzymy watrobowe sie normuja i nie ma potrzeby wywolywania. Do tego za tydzien musze dac odpowiedz co do porodu bo Sara juz raczej sie nie obroci. Mam do wyboru:
Probe obrocenia w 34tc(co moze sie skonczyc cc)
Naturalny porod posladkowy 🤢 😮
Cesarka
Nastawilam sie, ze w swieta juz bedziemy we troje i mam nadzieje,ze tak tez bedzie.


porod posladkowy odpada przy tym jak to pierwsze dziecko ,..... nikt juz posladkowych porodow nie odbiera bo krzywde dziecku mozna zrobic... tym bardziej obrót dziecka wewnątrz.... jak sie nie obroci bierz cesarke... mi Kubus w 31 byl glowa w dol 32 glowa w gore i tak jest do terach chyba bo ja tak go czuje... i cesarka raczje jednak bedzie....
a ty jeszcze masz kamienie... a to wysilek fizyczny ogromny porod naturalny dziecka ulopzonego glowkowo a co dopiero posladkowo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Felunia suwaki śliczne 😉
Beatka ja tez bym była za cc-oni tam zbyt lajtowo żyją w NL -mieszkałam kilka miesięcy w Amsterdamie więc z opieka zdrowotną też miałam do czynienia
Meliska gratuluje udanej wizyty-w sumie wszystkie dzisiaj zaliczone na plusika super 😁

a ja leże cały dzień hihi mam dzisiaj dzień lenia i baardzo mi to pasuje-ogladam rozmowy w toku, dzisiaj wypowiadaja się zawodowi podrywacze-siiiikam ze smiechu hehehe co za barany 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
katja26 napisał(a):
Basieńka będę na pewno ale to jest w czwartek 17go( nie w środę), mam nadzieję że uda nam się poznać( będę się kręcić z dietetyk która będzie odpowiadać na pytania dziewczyn czy jakoś tak)

No czwartek 🙂 na kalendarz zle spojrzalam 😉 To super mam nadzieje ze sie uda 😉

hej dziewuszki!
ja tez sie wybieram na ta konferencje. mam nadzieje ze zdaze bo na 17 mam lekarza tez w katowicach 🙂 fajnie byloby sie poznac 🙂

dzisiaj przyszedl materacyk dla julka - kokos pianka gryka, juz sie wietrzy w lozeczku 😉)

Beatka - ja bym zaczekala moze sie obroci, ale jak nie to cc i koniec kropka, zadnych prob oborotu ani porodu naturalnego!! tego mozna probowac przy kolejnych coazach a nie przy pierwszym porodzie!! u nas w szpitalu nikt by sie nawet nie pytal tylko w 38tc cesarka 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochane ja właśnie po wizycie i miałam ktg lekarz powiedział że jest wzorcowe!!! Potem zbadała mnie i mówi że wszystko w porządku potem na usg i mówi że dziecko ma już główkę w kanale rodnym i łożysko oki po czym mówi że bardzo mało przytyłam z tą cukrzycą i powinnam udać się do szpitala już żeby mi tam dali dietę i żebym była pod obserwacją bo ja mam ciążę zagrożoną bo cukrzyca!!! Dał mi skierowanie do szpitala i w środę mam iść ale dziewczyny mój lekarz dziś ostatni raz mnie przyjął umył rączki wręczając mi skierowanie do szpitala a nigdy się moją cukrzycą i wagą nie przejmował !!!! jutro mam wizytę u pani doktor jeszcze jednej ginekolog a ona pracuje na oddziele w szpitalu w ktorym chce rodzic i będę się jej pytała!!! Bo mój lekarz stwierdził że moje dziecko nawet w ost tyg ciąży może obumrzeć wiecie co mam załamkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
wanilia dlaczego nie lubisz babyono?

hmmm, bo jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego 😜 Ao ta firma robi wszystko, od akcesoriów pielęgnacyjnych, poprzez karmienie, zabawki, łóżeczka, sprzęt elektroniczny typu termometr itd. Do tego to taka marketowa firma, pewnie dlatego że najtańsza chyba. Tak więc gryzaczek, zabawka - czemu nie, ale w kwestii laktatora pomyślałabym o czymś troszkę lepszym. Oczywiście to może być jakieś dziwne uprzedzenie z mojej strony bo przecież nie testowałam ich produktów 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
katja26 napisał(a):
Basieńka będę na pewno ale to jest w czwartek 17go( nie w środę), mam nadzieję że uda nam się poznać( będę się kręcić z dietetyk która będzie odpowiadać na pytania dziewczyn czy jakoś tak)

No czwartek 🙂 na kalendarz zle spojrzalam 😉 To super mam nadzieje ze sie uda 😉

hej dziewuszki!
ja tez sie wybieram na ta konferencje. mam nadzieje ze zdaze bo na 17 mam lekarza tez w katowicach 🙂 fajnie byloby sie poznac 🙂
jak się spóźnisz to wchodź śmiało nikt cię nie zlinczuje 🙂

dzisiaj przyszedl materacyk dla julka - kokos pianka gryka, juz sie wietrzy w lozeczku 😉)

Beatka - ja bym zaczekala moze sie obroci, ale jak nie to cc i koniec kropka, zadnych prob oborotu ani porodu naturalnego!! tego mozna probowac przy kolejnych coazach a nie przy pierwszym porodzie!! u nas w szpitalu nikt by sie nawet nie pytal tylko w 38tc cesarka 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
katja26 napisał(a):
Basieńka będę na pewno ale to jest w czwartek 17go( nie w środę), mam nadzieję że uda nam się poznać( będę się kręcić z dietetyk która będzie odpowiadać na pytania dziewczyn czy jakoś tak)

No czwartek 🙂 na kalendarz zle spojrzalam 😉 To super mam nadzieje ze sie uda 😉

hej dziewuszki!
ja tez sie wybieram na ta konferencje. mam nadzieje ze zdaze bo na 17 mam lekarza tez w katowicach 🙂 fajnie byloby sie poznac 🙂

dzisiaj przyszedl materacyk dla julka - kokos pianka gryka, juz sie wietrzy w lozeczku 😉)

Beatka - ja bym zaczekala moze sie obroci, ale jak nie to cc i koniec kropka, zadnych prob oborotu ani porodu naturalnego!! tego mozna probowac przy kolejnych coazach a nie przy pierwszym porodzie!! u nas w szpitalu nikt by sie nawet nie pytal tylko w 38tc cesarka 😮


Super to poznamy sie na miejscu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Holi nie myśl o tym co Ci powiedział ten lekarz (trzeźwy był???) jak on mógł Ci coś takiego powiedzieć!!!! masz juz ciąże donoszona i w razie jakich kolwiek obaw jak już to powinien z tym skierowaniem Cie poinformowac o ewentualnym wcześniejszym rozwiazaniu a nie takie coś!!!!!
nie myśl o tym jutro porozmawiaj z kims normalnym bo ktoś kto kobiecie w 38tyg ciąży mówi ze jej dziecko jeszcze moze obumrzeć raczej normalny nie jest!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak takie rzeczy mowi lekarz to az skora cierpnie!!! wie cymbal,ze kobieta w ciazy to powinien po ludzku podejsc a nie jak tak!! Holi nic Malenstwu nie bedzie.Zobaczysz. Ciaza jest donoszona i mysle,ze gdyby faktycznie cos Wam grozilo to bys miala juz planowany porod lub cc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
hej kochane ja właśnie po wizycie i miałam ktg lekarz powiedział że jest wzorcowe!!! Potem zbadała mnie i mówi że wszystko w porządku potem na usg i mówi że dziecko ma już główkę w kanale rodnym i łożysko oki po czym mówi że bardzo mało przytyłam z tą cukrzycą i powinnam udać się do szpitala już żeby mi tam dali dietę i żebym była pod obserwacją bo ja mam ciążę zagrożoną bo cukrzyca!!! Dał mi skierowanie do szpitala i w środę mam iść ale dziewczyny mój lekarz dziś ostatni raz mnie przyjął umył rączki wręczając mi skierowanie do szpitala a nigdy się moją cukrzycą i wagą nie przejmował !!!! jutro mam wizytę u pani doktor jeszcze jednej ginekolog a ona pracuje na oddziele w szpitalu w ktorym chce rodzic i będę się jej pytała!!! Bo mój lekarz stwierdził że moje dziecko nawet w ost tyg ciąży może obumrzeć wiecie co mam załamkę

ty holi nie dyskutuj i nie ryzykuj... masz skierowanie to na szpital... bo cukrzyca nie ejst bezpieczna dla dziecka... skoro stwierdzil ze to konieczne a dziecko gotowe do porodu bo nisko to lepiej codziennie niech robia ktg i co jakis czas usg niz siedziec w domu i myslec... wiem ze to nie wczasy szpital ale ja bym sobie nie darowala ze poszlam do innego lekarza powiedzial ze nie trzeba to siedze w domu... w tym momencie jeden ma racje .... i ja bym sama decyzji nie podejmowala... a tak na oddziale zrobia badania wiecej lekarzy sie zbierze i zadecyduja co dalej czy wywolaja porod czy tylko 3 dni obserwacji inna dieta i do domu.,.... dziecko nie obumrze nie boj sie bedzie gucio.. ale dla swojego spokojnego sumienia ja bym sie polozyla na szpital...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Holi, na pewno nic sie takiego nie stanie, bo teraz juz sie nie dopuszcza do takich sytuacji, ale kazdy lekarz z tego co tu widze na forum dmucha na zimne i dlatego chce zeby mama byla obserwowana. ogladalam na tlc program ciaza u otylych i tam byla babka ktora oprocz otylosci miala cukrzyce, urodzila 2 zdrowych dzieciakow a teraz byla z trzecim. profilaktycznie zrobili jej cc w 38tc bo cukrzyca nie opanowana i tak samo ja straszyli. wiec lepiej idz do tego szpitala poobserowaac sie, bo teraz po to sie to robi zeby wlasnie nic sie nie stalo!!! a jak ja bym jadla to co ty to bym na bank schudla jeszcze na takiej diecie wiec tym sie nie przejmuj... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Holi nie martw się 🙂 Idź do szpitala, tam będziesz miała fachową opiekę. Mi aż się włos zjeżył, bo też przecież z tą cukrzycą się zmagam... 🤢 Pocieszę Cię, że moja kumpela też miała cukrzycę i brała insulinę, do tego nadciśnienie i urodziła zdrową córcię i innej opcji nie bierzemy pod uwagę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Holi nie zalamuj sie, dziecko jest cale i zdrowe i to jest najwazniejsze. Jutro idziesz do drugiego lekarza i Ci na pewno powie co i jak. Skierowanie do szpitala masz wiec nie masz sie czego bac. W szpitalu na pewno bedziesz mialam ktg codziennie wiec beda wiedziec co i jak.
Bedzie dobrze 😁 glowa do gory nic zlego sie nie stanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co dziewczynki ten lekarz dzis byl ostatni raz w tej przychodni i juz nie bedzie przyjmował wiec chcial sie zabezpieczyc dlaczego mi nie powiedzial wczesniej ze mam sie polozyc do szpitala hmm ??? bylam u niego w 35 tyg i co i nic !!!! ja jutro ide do doktor ktora przyjmuje w tym szpitalu co ja chce rodzic i ona mi powie zbada mnie i juz!!!! dzis siedze w domu jutro ide do tej doktorki i zapytam !!! Przeciez gdyby bylo cos nie tak juz dzis ten lekarz powinien mnie powiadomic prawda????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli ta doktorka jutro powie ze mam isc do szpitala to pojde!!! Wiecie jak to tam jest jak juz pojde to do konca ciazy mnie tam trzymac beda wiem ze teraz najwazniejsze jest dziecko !!!! czekam do jutra i jak cos to w srode do szpitala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
wiecie co dziewczynki ten lekarz dzis byl ostatni raz w tej przychodni i juz nie bedzie przyjmował wiec chcial sie zabezpieczyc dlaczego mi nie powiedzial wczesniej ze mam sie polozyc do szpitala hmm ??? bylam u niego w 35 tyg i co i nic !!!! ja jutro ide do doktor ktora przyjmuje w tym szpitalu co ja chce rodzic i ona mi powie zbada mnie i juz!!!! dzis siedze w domu jutro ide do tej doktorki i zapytam !!! Przeciez gdyby bylo cos nie tak juz dzis ten lekarz powinien mnie powiadomic prawda????

tak ale holi dla swojego spokoju psychicznego lepiej sie poloz... lepiej niech to kilku lekarzy skonsultuje... masz skierowanie to sie kladz i tyle... najwyzej cie na weekend puszcza do domu... ale tu widzisz jest jego zdanie kontra jej zdanie i skad wiesz kto ma racje? bedziesz patrzec pod katem ze ta powiedziala ze ok a tamten ze nie ok? lepiej niech sie zbiora lekarze i zdecyduja.. tak jak mowia dziewczyny moga podjac decyzje o CC lub wywolaniu... moja kumpela miala cukrzyce i zrobili cesarke wlasnie w 38.... mi tez robia cesarke w 38.....lepiej szybciej niz na wariata jak u mojej przyjaciolki jak byla cukrzyca, doszlo zatrucie i wysokie cisnienie i wtedy w nocy na hurra na stol.... lepiej sie polozyc no ale to moje zdanie....u nas na szkole rodzenia tez mamy kolezanke z cukrzyca i tez jakis czas lezala bo obserwowali ja i dziecko.... i teraz tez jeste w szpitalu bo doszla jej cholostaza... wiec cos w tym jest ze szpital pod koniec ciazy dla cukrzykow wskazany.....
meliska i basia ja ide z wami w czwartek;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Agami najważniejsze dla mnie jest tu dziecko!!! Wiadomo to oczywiste!!! Juto pójdę do tej doktor bo to za darmo wizyta a miałam ją w razie deski ratunku jakby co bo ten nasz miał nie przyjmować!!! Zobaczę jutro i tak mam tylko l4 do jutra i więcej nie!!! Także do szpitala na pewno pójdę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...