Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam kochane!

Ja wychodze dzis z siebie i staje obok,mojemu synowi wszystko sie poprzestawialo!!! 🙃 tak ladnie zawsze spal,a teraz?!

Powiedzcie mi jak 3 tygodniowy malec powinien spac bo moj urwisek cos nie chce,teraz co godzine cycun,po cycuniu oczy kwadratowe co najmiej dwie godziny,godzinke pospi i od nowa.

Zastanawiam sie czy cos jest nie tak z moim pokarmm bo on jada czesciej niz zwykle i mam wrazenie,ze jest nie dojedzony mimo iz ssie prawie godzine z dwoch piersi 🤨

Karola 😘 na przyspieszenie gojenia.

mimi szczesliwej spokojnej podrozy 🙂

karola83 nasz babel tez lepiej czuje sie u nas w lozku,ale jak juz w nim zasnie to przekladamy go do lozeczka.Trafnie zauwazylas,ze maluszki czuja sie przy nas bezpieczniejsze.

Inka dobrze,ze u was wszytko wporzadku 😘 na powrot 🙂

mimi,mady ja pytalam poloznej jak to jest z jaderkami i powiedziala mi,ze jedyne co moge robic to siusiaka ukladac w dol,aby nie siusial do gory i nie zmoczyl sobie ubran.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z kawką,
U mnie już wszyscy na nogach. Tylko mały śpi 🙂. Nocke ładnie przespał-było tylko 1 karmienie.

ACSB, mój Maksiu też teraz w dzień ma juz dłuższe przerwy. Teraz wstanie ok 9 to z godzinke mamy zabawy, idzie spać potem wstaje tak ok 14-15 znowu godzinke poleży,śpi , budzi sie tak ok 19 to jest kapiel i "zabawa" i zasypia tak ok 21. Więcej spi jak chodzimy na spacerku. A jak siedzimy w domku to tak to mniej wiecej wygląda 🙂 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola83 jak goraczka sie będzie utrzymywać, idz do ginekologa. Powinien przepisac Ci antybiotyk.

Moja rada- oczywiscie jezeli masz twarde piersi do tej goraczki- rozgrzej piersi goracą pieluchą tetrową- rozgrzana zelazkiem potem niech Ci maz ściagnie buzią pokarm...wiem, ze nie jest to przyjemne, ale najmniej bolesne i nie meczoace dla Ciebie, a oprózni ci piersi ładnie, aby nie było zastoju 😆 nastepnie trzeba wziasc masć fitolizyna i naniesc na gaze włozyc do lodówki, aby sie schłodziła a nastepnie przyłozyc do piersi. Tym sposobem schładzasz pierś, ale jej nie przeziebiasz i masc zamyka kanialiki.
do tego wszytskiego mozesz wziąsć paracetamol- nie przeszkadza w karmieniu 🙂

Kochana na ta goraczkę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski a moja Natula spała dzis od 20-tej do 5-tej 🤪 🤪 🤪 jeju ja nie wiem co mam za pokarm...raz ssie cycucha co pół godziny a raz jak sie naje to tyle potrafi przespać 🙂

my po sniadanku własnie 🙂zaraz wybywamy na małe zakupy z Natka w wózeczku 🙂 a popołudniu chłopaki jada na urodziny do tesciowej, a my zostajemy w domku bo jeszcze za wczesnie na takie zbiorowisko dla Natuli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello!

Karolka dzięki za rady, wypróbuje bo mam już dość.
😘 dla Ciebie

dzwoniłam do ginekologa i powiedział, że mam jak najczęściej ściągać i mała przystawiać i dodatkowo masować co tak robie, tylko czasem jak zostaje sama z Łucją to nie mam jak odciągnąć pokarmu bo ona marudzi i muszę koło niej biegać 🥴

Wogóle dzisiaj ześwirowała totalnie, w nocy się obudziła o 1 dostała butle z moim mlekiem wydudniła cała ale oczywiście oczka jak pięć złoty i spania dalej nie ma, Arek zaczął czytać jej bajke i zanęła.
Rano obudziła się o 7 i wojowała to 9.30 gdzie zjadła butlę 80ml mojego pokarmu, po chwili ja dokarmiłam 50ml mleka i za pół godz znowu musiałam jej dorobić ale wypiła tylko 30 ml!!! 🤪 miedzy czasie czytaliśmy jej bajki i puszczaliśmy muzyke bo wtedy chociaż nie płakała.
Towarzyska dziewczynka z niej 🤪 :laugh:dla Ciebi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂

U mnie po przeziębieniu prawie nie ma śladu 😎 😎

ACSB a jak długo Philipek się tak zachowuje? Czasem dzieci mają tak że np. przez dwa dni szybciej rosną i potrzebują częściej jeść, a potem znów wszystko wraca do normy 😉 takie kryzysy laktacyjne zdarzają się kilka razy w czasie karmienia piersią - to nie oznacza że pokarm jest gorszy, tylko że dziecko potrzebuje przez ten okres jeść więcej i tyle.

W ogóle dziewczyny polecam Wam gorąco książkę Tracy Hogg "Język niemowląt" można zamówić w Klubie Dla Ciebie przez internet. Jak dla mnie rewelacyjna! Dużo w niej ciekawych porad dotyczących karmienia, kąpania, usypiania, itd. Wszystko jest napisane bardzo fajnym językiem i jakoś mam wrażenie że pozwala lepiej zrozumieć malucha 😉

Karola a Twój mąż to mleczko Ci tak ściąga??? Mój by chyba w życiu tak nie zrobił 🤪 🤪 🤪 i co, potem wypluwa? Czy tak sobie normalnie pije?

Położna mówiła żeby odciągać tylko do momentu kiedy skończy się uczucie przepełnienia piersi, bo jak się będzie ściągać do końca to tyle samo się mleka naprodukuje...
A jeśli są zastoje (te grudki) to trzeba je rozgrzewać i rozmasowywać, tak jak pisałaś.

Karola83 a czemu Łucja pije z butli a nie z Twojego cycusia?
Jeśli trudno jej się przyssać bo pierś przepełniona i twarda, to możesz przed podaniem jej cyca trochę mleka odciągnąć, i wtedy będzie jej łatwiej złapać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tojuś bo ja mam strasznie duże piersi i tym samym duże brodawki więc małej ciężko złapać sutka i otoczkę więc na zmiane karmie ją swoim mlekiem, które odciągam i piersią bo muszą mi po prostu odpocząć bo Łucja mi rani i "gryzie" i później strasznie boli i dosłownie nie jestem w stanie jej karmić piersią 😞
ale wydaje mi się, że najważniejsze, że dostaje moje mleko 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toja mój maz wysysa mleczko i je wypluwa, a potem popija piwkiem:P
nigdy nie sciagam mleka do końca tylko aby uczycie przepełnienia znikało...ja tak własnie miałam jak wyszłam ze szpitala i tez ze zmeczenia płakałam, ale Tomka poprosiłam i mi pomógł.

Karola83 ja tez mam duze piersi, i Natalka nie załapuje całej brodawki z otoczką, wiem, ze cie boli...
mi pomogło po kazdym karmieniu jak zaraz nakładałam maltan na brodawke i sutek, a potem wkładkę lakta., pózniej przed kolejnym karmieniem sutka jest mieciutka i tak nie boli.
Jak bedziesz jej dawać na zmianę butlę i piers to nigdy nie zahartujesz brodawek.
Kochana a warto, ja po tygodniu mam juz wygojone i nic mnie nie boli 🙂.Dużo smaruj tez brodawki swoim mlekiem i sliną przed karmieniem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia jeszcze jedno, a jak karmisz Łucje, bo dobre przystawienie też duzo robi.
Pamietaj, że zawsze dziecko do piersi, a nie pierś do dziecka.

Jak np ja karmie małą na siedzaco, to zalezy która piersią i wówczas ta sama noge mam podniesiona wyżej na pufku lub fotelu, gdzie poprostu opieram z całych sił się, aby tak mnie nie bolało pierwsze zaciagniecie.
Natalia tez bardzo płytko łapie piers i nieraz chwilke trwa czym zaciagnie porzadnie cyca. A to wówczas boli...

Karola dasz rade!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my po spacerku, troszke przecholowałam bo az 2 godziny bylismy, ale dzis jakis maraton miedzynarodowy był i pół miasta zakorkowane, wszedzie barierki dla pieszych, więc czym dotarlismy do targ to godzina w jedna strone mineła...
Natka spała a po powrocie wypiła z obu piersi 🤪 🤪
teraz mała glizdka sie wierci na lezaczku i rozglada po pokoju...a ja paczka wcinam...i kawusie spijam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola, to fajnie masz z takim osobistym laktatorem :laugh: :laugh:

Karola83, myślę, że po postach Karoli nic nie trzeba dodawać, słuchaj doświadczonej mamuśki, no i Łucja musi się nauczyć zaciągać cyca 😉

a tą maść Maltan to ja też mam i już teraz sobie smaruję sutki rano i wieczorem, bo w ulotce jest napisane że można ją stosować do hartowania sutków przed porodem.

A Asia to już chyba urodziła, co? Te sączące się wody, a potem żadnych wieści 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toja napisał:
Hej Mamuśki 🙂

U mnie po przeziębieniu prawie nie ma śladu 😎 😎

ACSB a jak długo Philipek się tak zachowuje? Czasem dzieci mają tak że np. przez dwa dni szybciej rosną i potrzebują częściej jeść, a potem znów wszystko wraca do normy 😉 takie kryzysy laktacyjne zdarzają się kilka razy w czasie karmienia piersią - to nie oznacza że pokarm jest gorszy, tylko że dziecko potrzebuje przez ten okres jeść więcej i tyle.

W ogóle dziewczyny polecam Wam gorąco książkę Tracy Hogg "Język niemowląt" można zamówić w Klubie Dla Ciebie przez internet. Jak dla mnie rewelacyjna! Dużo w niej ciekawych porad dotyczących karmienia, kąpania, usypiania, itd. Wszystko jest napisane bardzo fajnym językiem i jakoś mam wrażenie że pozwala lepiej zrozumieć malucha 😉

Karola a Twój mąż to mleczko Ci tak ściąga??? Mój by chyba w życiu tak nie zrobił 🤪 🤪 🤪 i co, potem wypluwa? Czy tak sobie normalnie pije?

Położna mówiła żeby odciągać tylko do momentu kiedy skończy się uczucie przepełnienia piersi, bo jak się będzie ściągać do końca to tyle samo się mleka naprodukuje...
A jeśli są zastoje (te grudki) to trzeba je rozgrzewać i rozmasowywać, tak jak pisałaś.

Karola83 a czemu Łucja pije z butli a nie z Twojego cycusia?
Jeśli trudno jej się przyssać bo pierś przepełniona i twarda, to możesz przed podaniem jej cyca trochę mleka odciągnąć, i wtedy będzie jej łatwiej złapać 😉


Witam mamusie!

Toju Phillip zachowuje sie tak od trzech dni i co dziwne zazwyczaj rano,juz sama nie wiem co mam myslec 🤨

Dzis babelek spi caly dzionek,w nocy jak zwykle buszowal,ogladac mu sie chcialo,a to cycunia i potulkac troszenke.Ale mama dzis twardo spala,tatus stanol na wysokosci zadania,tylko do cycunia mi przystawial :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola83 napisał:
ja dzisiaj sama w domu, bo A robi pępkowe u swoich rodziców, mam nadzieje, że dam radę przetrwać noc 🙂

póki co kluseczka śpi a ja korzystam z chwili wolnej i też sobie leżakuje 🙂


wyoczywaj, bo wypoczeta mama to szczesliwa mama i spokojna, a dzieci wyczuwaja nasze nastroje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale miałam popołudnie... Miło się zaczęło - kawką w sklepie Tschibo i tortem kajmakowym, a potem też miło - inne sklepy w centrum handlowym 🙃 🙃
Dorwałam w H&M dwa bawełniane staniki po dyszce za każdy 🙃 🙃 do karmienia jak znalazł 😎
potem Real - dziewczyny mega promocja pampków jest dwa jumbo packi za 84zł! kupiliśmy jeden od 4 do 9 kg, na potem 😉

No i w sumie do końca było miło, ale nie na moje siły już... Brzuch mi się stawiał jak szalony i myślałam że się do samochodu nie doczołgam...

ACSB będzie dobrze 😉 tatuś widać super sobie radzi 😁 😁

Karola, nie chwaliłaś się nam tym maltanem wcześniej :P mi niedawno powiedziała koleżanka to sobie kupiłam, fajne są sutki po nim - takie mięciutkie...

Karola83 Ty pisałaś że masz duże sutki, ja mam kurcze maluśkie... 🤔 wystające i w ogóle, ale maciupkie, ciekawa jestem jakie będzie z tego karmienie... Buziak na tą noc pępkową sam na sam z Łucją 😉 😘


Mykam do wyrka, Ania mi się wierci w brzuchu, puszczę jej pozytywkę i zaśniemy razem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laski 🙂

Toju jakby dobrze poszukac to pisałam o Maltanie i otym, że smaruje sobie już nim sutki przed porodem:P
Kochana zazdroszcze tej kawki i tortu...hmmm...wogóle czekolady....
a brodawkami sie nie martw, po porodzie one same sie staja wieksze a przy karmieniu to juz wogóle!!!

Karolciu mam nadzije, ze nocka spokojna była i goraczka już znikneła 🙂

Toja for you 😘 !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Karola za pocieszenie 😘
Maltanka musiałam przeoczyć rzeczywiście ☺️ 😉


jak Wam fajnie że macie swoje maleństwa przy sobie... Ja siedzę sama w domu, M pojechał do pracy niestety i przydałoby mi się jakieś towarzystwo... już powoli wymiękam z tym siedzeniem w pustym domu, nie wiem co mam ze sobą zrobić i nie umiem się za nic zabrać. A wystarczy że ktoś jest i już jestem bardziej zorganizowana i w ogóle mi się 'chce'.

Jedziemy po południu to teściów, będzie szwagier z rodzinką - przywiozą nam fotelik do samochodu, jakiś leżaczek i ciuszki jeszcze dla dzidziusia, po swoich pociechach 😉
ja tam się bardziej cieszę że wśród ludzi będę :P :P :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...