Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hello kochane!

My dziś byliśmy u lekarza na kontroli bioderek i wszystko jest ok :laugh: następna kontrola za 4 m-ce

Później wybrałyśmy sie na spacerek ale tylko 1,5 godz bo się rozpadało 😞 ale Łucja pospała jeszcze troszkę w domu a mi udało sie zrobić obiad i nawet pyszny wyszedł 🤪 tylko, że ja nie mogę jeść bo z pieczarkami 🤢

Mimi dla Ciebie 😘
ciesze się że "zdobywacie" sobie z Szymusiem znajomych 😉

Zmykam na randkę z żelazkiem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witajcie czesto tu niewchodze bo zanim sie wysietla posty to długo schodzi ja za tydzien jaade z natalia na boiderka dostalismy skierowanie od lekarza rodzinego jak bylismy 2 tyg temu pogladoł ją i powiedział ze jest pewny ale cos tam jest z tymi bioderkami a z kolei w szpitalu jak byłam jak sie urodziła to lekarz od dzieci mi powiedział ze stpoki sa troszke za okreglone ale to sie wynormuje i zeby sie niemartwic mam nadzieje ze bedzie dobrze i obejdzie sie bez poduszki fajerka(karola ty natalce zakładasz ta poduszke i jak sie dziecko w niej czuje?)kiedys polozna mnie sie pytała czy zakładam jej pieluche tetrowa do pampersa ze jak tego nierobie to zeby ja kłasc na brzuchu ,do tej pory niezakłam wole ja kłasc na brzuchy niz te terrówki zakładac, a co najlepsze to musze jeszcze płacic za to badanie 50 zł bo mielie umowe z NFZ do konca pazdziernika a tak by czebało czekac gdzies po nowym roku masakra 😠 porypac taki NFz,w sobote chrzcilismy natalie na wieczornej mszy i juz mamy z gowy[color=#000080][/color]kiedy jest pierwsze szczypienie? niby jest 6 tyg,po urodzeniu umnie jest juz 6 tyg,ale jakos niedzwonia z osrodka zdrowia my bedziemy wykupywac taka za 140 zł bo to sa jakies dobre i jest 5 szczepien do roku za 3 sie płaci 2 gratis i nietrzeba dziecka co chwile szczepic i kłuc ,dlatego sie zdycydowalismy na tą,toju dzieki za wiadosmosc na nk ja natalie kłade na poduszcze ale wiesz takiej od roszka ona jest równa i płaska,a druga czasem pokładałam bo miała katar zeby jej niespływał sama połona mi zaleciła jeszcze ma katarek ale juz nie taki jak ost, ost zamuwilam z allegro lampe nawilżacz i dzis mąż bedzie ja montował to taka co mgłe wytwarza,dziewczyny juz niedługo mikołaj co swoim maluchom kupujecie?uciekam potem zajrze ide cos zjesc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie czesto tu niewchodze bo zanim sie wysietla posty to długo schodzi ja za tydzien jaade z natalia na boiderka dostalismy skierowanie od lekarza rodzinego jak bylismy 2 tyg temu pogladoł ją i powiedział ze jestNIE pewny ale cos tam jest z tymi bioderkami a z kolei w szpitalu jak byłam jak sie urodziła to lekarz od dzieci mi powiedział ze stpoki sa troszke za okreglone ale to sie wynormuje i zeby sie niemartwic mam nadzieje ze bedzie dobrze i obejdzie sie bez poduszki fajerka(karola ty natalce zakładasz ta poduszke i jak sie dziecko w niej czuje?)kiedys polozna mnie sie pytała czy zakładam jej pieluche tetrowa do pampersa ze jak tego nierobie to zeby ja kłasc na brzuchu ,do tej pory niezakłam wole ja kłasc na brzuchy niz te terrówki zakładac, a co najlepsze to musze jeszcze płacic za to badanie 50 zł bo mielie umowe z NFZ do konca pazdziernika a tak by czebało czekac gdzies po nowym roku masakra porypac taki NFz,w sobote chrzcilismy natalie na wieczornej mszy i juz mamy z gowykiedy jest pierwsze szczypienie? niby jest 6 tyg,po urodzeniu umnie jest juz 6 tyg,ale jakos niedzwonia z osrodka zdrowia my bedziemy wykupywac taka za 140 zł bo to sa jakies dobre i jest 5 szczepien do roku za 3 sie płaci 2 gratis i nietrzeba dziecka co chwile szczepic i kłuc ,dlatego sie zdycydowalismy na tą,toju dzieki za wiadosmosc na nk ja natalie kłade na poduszcze ale wiesz takiej od roszka ona jest równa i płaska,a druga czasem pokładałam bo miała katar zeby jej niespływał sama połona mi zaleciła jeszcze ma katarek ale juz nie taki jak ost, ost zamuwilam z allegro lampe nawilżacz i dzis mąż bedzie ja montował to taka co mgłe wytwarza,dziewczyny juz niedługo mikołaj co swoim maluchom kupujecie?uciekam potem zajrze ide cos zjesc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki!!!!
Ja własnie ze śniadankiem usiadłam,nakramiłam małego-teraz spokojnie leży sobie w łóżeczku- a ja mam chwilkę żeby do Was zerknąć i poczytać co tam ciekawego 🙂
Asiu pierwsza szczepionka powinna być mniej więcej około 6 tygodnia po narodzeniu dziecka 😉My idziemy szczepionkami skojarzonymi 6 w 1 kosztuje 165 zł, a jezeli chodzi o usg bioderek to my bylismy prywatnie, bo dostac się do ortopedy tak jak piszesz z NFZ-tu, jest strasznie ciężko 😞 My płaciliśmy 80zł, ale jak trzeba to trzeba 🙂
Dla Ciebie i Natalki 😘
Karola83 super, ze już możesz sobie pojśc popływać, zawsze to jakas forma ćwiczeń 🙂 🙂 Dobrze, ze z bioderkami Łucji wszystko oki 😉
Zmykam się ogarnąć i może z małym na spacerek już wyjdziemy, bo słoneczko wygląda i zapowiada sie piękna pogoda 😉:P
Miłego dnia kochane!!!!
Papatki 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Asiu dziecko zdrowe szczepi sie po 6tygodniach od urodzenia. U Nas jest tak, ze sami idziemy na szczepienie, sami pilnujemy okresu kiedy trzeba sie zgłosić. Moim zdaniem powinnaś zadzwonic lub isc do przychodni, gdzie nalezysz i zapytac się o wszystko.
My szczepimy Natalke wg programu szczepień niepłatyni szczepionkami plu rotawirus- za niego płace 400zł za jedna dawkę, a trzeba podac dwie.

Jeżeli zaśchodzi o bioderka, to Natalce zakładam poduszkę o rozstawie 16cm. Prawde mówiąc powinna nosic ja 24godz na dobe, ale ja tak nie zakładam. Robie jej zawsze 2 przerwy w ciagu doby 1-2 godzinne. Powiem Ci, że dziecko odczuwa dyskomfort noszenia poduszki bo czesto jest płaczliwe i rozdraznione.
My za tydzień mamy kontrolę, mam nadzieję, że bedzie jakaś poprawa w stawa biodrowych młodej.My chodzimy normalnie do przychodni na te badania, wiec za nie nie płacimy, ale to prawda graniczy z cudem dostanie się na wizytę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu jak możesz to podaj link tej lampy-nawilzacza, którą kupiłaś. Po sprawdzeniu napisz czy jesteś zadowalona z niej.

Ja musze tez cos kupić, przy ogrzewaniu piecowym, które mamy, młoda w nocy zawsze ma lekki katarek.

My dziś juz po spacerku. Było tak piekne, a zrobiło sie strasznie wietrznie 😞
Byłam się z Batim u kontroli. Pediatra sama stwierdziła, że Bati mógł mieć tylko poczatek grypy, a nie szkarlatyne. Dzis ostatni dzien antybiotyk, a od poniedziałku do przedszkola moze wrócić 🙂Synus znów jedzie na "wakacje" do dziadków.

A ja dzis ide na przeglad- czyli do gina 🙂

Pozdrawiam, Miłego Dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

U nas pogoda też jak marzenie, tylko Kubuś coś dziś w wózku nie chce leżeć 😞 Płacze jak go tylko włożę i nie pomaga kołysanie ani śpiewanie. Dwa razy musiałam go uspać w domu, później "na śpiocha" ubrać i dopiero mogliśmy wyjść 😉

Ja też zastanawiałam się nad nawilżaczem więc czekam aż Asia sprawdzi i się podzieli wrażeniami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂

my po wizycie u nefrologa z Anią, wszystko jest na razie ok. Mamy zrobić wymaz z moczu i robić badania kontrolne ogólne moczu co tydzień... Przez to poszerzenie w lewej nerce... Ciekawa jestem kiedy nas na usg wyślą żeby sprawdzić czy dalej to tak wygląda...

Moja Anulka jak na razie ładnie śpi na spacerach 🙂 🙂

Karola fajnie że wszystko ok u gina 🙂

Inka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane!

dopiero znalazłam chwilę żeby napisać .

Asiu ja na szczepienie poszłam po 7 tyg bo mała była lekko przeziębiona i musiałam odczekać. Kupowałam szczepionkę skojarzona 5 w 1 za 125 zł i chce ja jeszcze szczepić na rotawirusy u nas jedna dawka za 300zł

U nas zapowiadał się piekny dzień a zrobił się okropny jesienny. Na początku zaczęło wiać a później padać, ale spacerek godz zaliczyłam tylko że Łucja jak dziś obudziała się o 9 to do teraz nie śpi!!!! 🤪 Nawet na spacerze może z 20 min podrzemała - to chyba przez pogodę!

w dodatku od 2ch dni jak je z cyca to tylko przez 5 minut a później już nie chce i płacze przez co nie dojada i jest strasznie marudna, więc zaczęłam ściągać i butelką jej dawać ale to znowu co 2 godz sie domaga a ja tyle nie jestem w stanie naprodukować i musiałam ją dokarmic sztucznym na wieczór 🤢
Juz nie mam pomysłu na nią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow, jestem pierwsza 🤪
A to dlatego, że Kubala usnął, a ja postanowiłam dzisiaj leniuchować, jak tylko on będzie spał :P Nie myślę dziś o tej stercie prasowania i kupie prania do zrobienia :P A jutro idę do kosmetyczki na kwasy, bo po ciąży mam pełno przebarwień na twarzy i trzeba się ich pozbyć 🙂

Troszkę dziś mamy gorszą pogodę, ciemno jakby zaraz miało zacząć padać i wietrznie, ale ma być ciepło, 14 st.

Karola83 😘

Zmykam pobuszowac na allegro 🙂 Buziaczki Słoneczka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane!!!!
Karola83 to super, że po siłowni czujesz się taka zregenerowana 😉 🤪 Powiem Ci,że moj Szymon też ostatnio tak się wierci przy cycu, że szok, własnie szczególnie wieczorami 🤢 Ja mam wtedy juz cyce jak flaczki i wydaje mi się,że mam juz za mało mleka dla niego 🤨 Ale okaże się jutro, bo idziemy na kolejne szczepienie i będzie ważony mierzony to pediatra powie czy dobrze przybywa na wadze czy nie 🙂
U nas na dworze paskudnie wieje straszny wiatr, chyba dziś nici ze spacerku 😞 Uroki listopada no cóż... 🙂
Karola to dobrze, ze po wizycie u gina oki 😉
Toju dla Ciebie, oby Aneczka była taka grzeczniutka jak najdłużej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...