Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karolcia właśnie taki z wkładką mamy upatrzony 🙂dzięki za radę 🙂
Moja Natalka tak jak Łucja budzi się na picie...nie jest to wielki głód, tylko troszkę cycusia podpije i zasypia...przewaznie ok 1wszej i 6tej...ale prawda wybijajace ze snu to jest....

mam inny problem, młody od tygodnia znów moczy łózko w nocy....ja już nie mam siły na niego...
do tego kaszel mal ma i katar ciągnacy się juz długo...pediatra u nas dobry jeden jest...kolejkidoniego na tydzieńprzed sa zapisywane...nierealne dostanie...a wczoraj jakposzłamdo innegoto mnie dosłownie zlał....Natalcia miała mieć kontrolę bo jeszcze pokasłuje ,skończył mi sie Mucofluid który naprawde pomaga a on powiedział ze mi go nie przepisze bo pieniedzy nie potrzeba mrozićw drogich lekach.....
masakra ta słuzba zdrowia...masakra....
ide na kawulca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej kobietki 🙂
My nie dawno wrócilismy ze spaceru i powiem Wam, ze u nas jest tak: jak jestesmy na dworze, to Szymek jest grzeczny i towarzyski, jak wracamy do domu staje sie taki nie do zycia..w łózeczku nie polezy, bawic sam sie niechce, tylko bez przerwy wola"mammmmama" i musze go taszczyc albo na rekach albo sadzac na kolana 🥴 Tyle w tym tego dobrego, ze zaczał mi noce przesypiac, juz 3 dzien chodzi spac o 21ej i budzi sie o 6.30.
Karola ciesze sie, ze Natii była taka grzeczna, na tak waznej uroczystosci 🙂
Karola, moze Łucji sie pic chce tak jak piszesz i dlatego sie budzi 🤔A moze tez jej za goraco jest..
Zmykam, bo mały nie daje mi pisac 🤢
pa laleczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimi to ja miałam podobnie z Łucja jakiś czas temu, akurat mrozy były i ciągle w domu siedziałyśmy - ja wychodziłam z siebie 🤢

Kurde ja marzylam żeby Łucja przesypiała nocki, bo już miałam dość wstawania do niej 2 razy na karmienie, to teraz mam za swoje i wstaje po kilka razy przez to jej popłakiwanie.

a co do jedzenia to mleka coraz mniej chce ale za to obiadki wcina ze ho 😁 (pfu pfy-żeby nei zapeszyć 😜)

uciekam spać, A. poszedł na kosza z kolegami z nowej pracy (integruje się chłopina 😁) i jak poszedł to zaginął 🤪

DOBRANOC 😘

ps. a co z dzięwczętami: Inka, Monia, ACSB, Toja, Monia27???! 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
otwieram środową sesję na brzuszku 😁 😁 😁
coś humor od rana mam 😁ażebym tylkopod koniec dnia nie płakała 🤨
moje glizdolki 😆pobudziły mnieo 6tej i za zabawę się zabrały 😆
Natalka już w skoczku urzeduje, a młody juz śniadanie wciągnął i rysuje 😆
dziś nie poszedł do przedszkola bo coś kaszle 🙃wczorajbyłamz nim u pediatry,który nami sie opiekuje 🙂 osłuchał Bartka i wszystko jest ok...a kaszel jest przed zaśnięciem i po przebudzeniu taki suchy 🤢

u Nas już drugi dziń zimno 😞 nawet mi sięnie chce wychodzić na spacer...a po drugie mam fuuuuulll prasowania 🤪

aha Natalka robi rączką "PAPA" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello!

ja już po kawce a teraz dopijam energy drinka i jakoś przeżyjemy ten dzień 🤪

Karolka i fajny ten skoczek? Natalcia zadowolona?
bo tez kiedys na niego patrzyłam, tylko mamy juz tyle sprzetu dla Łucji, że nie ma jak się ruszac po mieszkaniu bo wszytsko zastawione 🤢 😁

Fajnie te nasze dzieciaczki rosną i z dnia na dzień uczą się czegoś nowego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola83 napisał(a):
hello!

ja już po kawce a teraz dopijam energy drinka i jakoś przeżyjemy ten dzień 🤪

Karolka i fajny ten skoczek? Natalcia zadowolona?
bo tez kiedys na niego patrzyłam, tylko mamy juz tyle sprzetu dla Łucji, że nie ma jak się ruszac po mieszkaniu bo wszytsko zastawione 🤢 😁

Karolcia jestem mega zadowolona z zakupu skoczka. 🙂
potem wrzuce kilka zdjęć i filmik jak młoda się bawi...

my też mamy pełno sprzetu 🙂 jednak to na 3-4 miesiace i pójdzie dalej....zresztaja mam duze pokoje i wielki strych, aby to wszystko przechowywać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kar_ola napisał(a):
Dziewczyny a jakie mleko podajecie teraz maluszkom??
mi zaczyna zanikać pokarm, pewno przez te długie pobyty w pracy 😞
mała dostaje cyca ale juz 2-3 razy dziennie musze podawać sztuczne...
cały czas miałysmy Bebilon 1,a teraz mamy Nan 2R...


ja daje bebilon2
bo ostatnie jakie piła to był bebilon ar więc już nie chciałam po raz kolejny zmieniać na nan i zostałam przy bebilonie

a tak na marginesie jak u Was jest z jedzeniem, tzn co dajecie oprócz mleka maluchom?
u mnie jest tak: na sniadanie mleko/kasza manna, później obiadek, deserek, mleko i na dobranoc kaszka, w nocy 2* mleko.
ale widzę, że Łucja czasem mleczko chętnie je a czsem niezbyt i nie wiem czy np mam jej dawać drugi raz obiad?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉

U nas już ok.
Miałam małą grypę żołądkową 🤢 Wczoraj cały dzień przeleżałam w łóżku...

Karola83 ja bym nie dawała drugi raz obiadku, szczególnie jeśli jest w nim mięsko - za dużo białka z mięsa w diecie to nie zdrowo. Ewentualnie daj jej jakiegoś owoca 😉 jak będzie głodna to sama się o mleczko poprosi 😉

Karola super że chrzciny się udały a Natalcia taka grzeczna była! Nieciekawa sprawa z tym pokarmem, ale co poradzisz - ja niestety nie pomogę z tym jakie mleko, bo kompletnie się na tym nie znam...

Mimi, współczuję marudy... Ania ostatnio też trochę marudna jest, ale ma taką twardą gulkę na dziąśle i prześwituje w niej ząbek, więc przyczynę znam 😉 jeszcze się nie przebił, ale myślę że to już niedługo, a wtedy aż się boję o moje sutki 🙃

Ania od dwóch dni 'tanczy' kiedy jej śpiewam 😁 😁 kiwa główką na boki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,
Wpadłam pokazać się że "żyje". Po Komunii super, chociaż zmęczeni wróciliśmy bardzo. Młody grzeczniutki jak aniołek, dupkę mu wynosili wszyscy 🙂. Drogę tez nam pięknie przespał prawie całą.A tak to u nas spokojnie, wczoraj prawie cały dzień odpoczywaliśmy.

Karola, ja daje młodemu Bebilon2, ale wcześniej dawałam Nan2 ten co był w paczce. Ale on tez niechętnie pije mleko. I tak jak u Karoli83 trzęsie sie na widok obiadków deserków itp 😁.

A po tej sobocie , kiedy byłam w pracy -przeżyłam i ja i moje piersi. Przeżył też szanowny małżonek z dzieciarnią. Więc jak będzie trzeba to , będe sobie chodziła chociaż tak dorabiać i przy okazji wyrwę się z domku 🙂

Teraz z mykam , bo trzeba iść po zakupki i obiadek szykować. Wpadnę na dłużej wieczorkiem jak już młody zaśnie.
Miłego 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!!!
U nas dzien dosć aktywny.Rano byliśmy na spacerze, potem u kolezanki, potem u nas była znajoma,no i po południu znowu wychodzimy na dwór 🙂 Nie jest za ciepło , ale deszcz nie pada, więc nie zamierzam się kisić w domu z moim maluszkiem 🙂
Mój Szymon z kolei dzisiaj powiedział "tata", no i zaczyna ze mną spiewać 🤪 Jak ja mu śpiewam kołysankę do snu to on ze mną, a jak ja przestaje to i on milknie 😁 Smiesznie to brzmi i ile radości przy tym i smiechu mamy z mężem 😁 😁 😆
Moni, ciesze się ze impreza udana, że Maksiulek byl taki grzeczny i super zniósł podróż 🙂 Mówiłam mojemu mężowi, ze nas zapraszałas i powiedział, ze możemy kiedyś pojechać, w końcu to nie tak daleko od siebie mieszkamy 🙂
Karola83, ja daje Szymkowi rano cyca, potem zwykle wytrzymuje mi do obiadku, potem cyca, pożniej jakiś owoc,albo deserek, potem kaszka i cyc na noc 🙂
Karola, ja mam NAN2 dla Szymona w razie gdyby sie nie najadał. Jednak dzisiaj znowu miałam nawał mleczny i musiałam przystawic małego w nocy do cyca,bo chyba do rana bym nie wytrzymała 🤢
Toju, gratulujemy pierwszego ząbka Anulce 🙂
Zmykam na rosołek, buźki laleczki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toju póki pokarm leci to jej oczywiście bede dawała, nawet dla samego przytulenia i pociągniecia kilku kropelek, bo widze, ze brakuje jej mojej bliskosci.
Monia ja tez własnie kończe tą paczkę Nan 2R i wróce do Bebilonu 2. Dzieki za odpowiedzi.
Karolcia moja Natalka wstaje ok 6-7 dostaje cyca, ok 9 kaszkę malinową,ok 11-12 danonka,ok 13-14 obiadek, 16-17 jabłka potarte z biszkoptem lub banana, kisiel z biszkoptem /przewaznie codziennie inna wersja/, no i 19-20 mleko. Nocka tylko cyc. Napisałam wersje jak nie ma mnie w domu / bo jak jestemto wchodzi w grę cyc inp danonek lub kaszka odpada/ i wiadomo rozbieznosc czasowa zawsze jest inna, bo to spanko,spacer....aha i jak jest mega beksa to jest 150ml mleka modyf. 🙂
podajecie żółtko?? do czego?? a twarożek??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimi ale się rozpędziłaś towarzysko. Bardzo dobrze, nie ma co siedzieć samemu w domu 🙂
Ja zaliczyłam z dziećmi krótki spacer,bo padać zaczęło...
jednak Bati sie na biegał, bo sam zakupy robił w sklepach 🙂 dawałam mu kaskę i mówiłam co ma kupić, a ja stałam z Natką przed wejściem 🙂 spisał się dzielnie 🙂
młoda za to pospała troszkę na zimnym....brrr...aż mnie wzdruga tak wieje....
popołudniu łapię za żelazko....bo ile mozna zwlekać 😉

Miłego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dałam Łucji raz pół żółtka tak bez niczego ale myślę, że do kartofelków będę jej dawać.
a twarożek i jogurcik tylko ze słoiczka gerberka z owocami

ale danonków nie daje 🤪
jutro kupie 😁

Mimi widzisz wiosna i od razu towarzysko się zrobiło. Brawa!!!

Anulkę dopingujemy w wychodzeniu ząbka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane!!!

Dzis w nocy powrocilismy z Phillusiem do domku.Szkoda,ze tak szybko,ale w sumie stesknilam sie juz za swoimi smieciami 🙂
gnucio zadowolony,spal cala droge do domku,dopiero obudzil sie w swoim pokoiku i na widok lozeczka malo sie nie zapowietrzyl 🙂
Wspaniale bylo u rodzicow,az mi brakuje ich 😞 Phillus wypieszczony z wszystkich stron,usmiech z buziuli mu nie schodzi 🙂 a on sam z rak 😉
nauczyl sie podskakiwac na tylku i "podrozuje" po mieszkaniu w ten wlasnie sposob i papla coraz wiecej 🙂 najbardziej podoba mu sie grzebanie w szufladach 🙂

kicior wlasnie zasnal,wiec i ja ide odespac troszenke,jeszcze zajrze 🙂
Buziam mocno 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ACSB super że już jesteście i wizyta u rodziców się udała 🙂

Dziewczyny, ja bym nie dawała danonków, przynajmniej jeszcze nie teraz... Raz że to kupa cukru, dwa, sztucznie wzbogacone wapniem, więc na pewno chemia... Lepiej kupić te jogurciki przeznaczone specjalnie dla niemowląt. Myślę że jeśli różnią się w cenie to nie za wiele...

Karola, dużo Twoja córa dostaje już 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toju wiesz nawet nie pomyślałam o jogurtach tych dla maluszków 🙂
- musze spojrzeć na markecie jak będę 🙂

Acsb witaj. Fajnie, że mały spokojnie znósł drogę. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej 🙂
Toju ja też tak miałam z zębolkiem Natasi...ale się doczekałam wizualnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toju to kwestia kilku dni jak zębulek się u Ani pokaże, u Szymonka było tak samo 😉
Ja kupiłam Danonki i co...mój Szymon nawet nie chce ich tknać 🤔Więc ostatecznie sama je skonsumuje 😁
Jest z Gerbera taki fajny mus owocowy z jogurtem po 6m-cu, cena w okolicach 3zł za 125g 🙂
Karola, ja Szymkowi daje żółtko albo z masełkiem , albo do rybki mu dokladam i chetnie mi zajada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!!!!
U nas dzisiaj nocka spokojna, mały przespał całą i obudził nas o 6.15 radosnym "tatatata" 😆
Karola, ja ugotowane żółtko dodaje do ciepłego obiadku z rybką, wcześniej rozgniatam je łyżeczką ; lub przyrządzam zółtko ciepłe z samym masełkiem 😉Dzisiaj np. dołożę mu do buraczków czerwonych 🙂
Ja dzisiaj mam w planach prasowanie, no i spacerek standardowo chociaz pogoda nie najlepsza 🤨 Przy okazji moze kupię malemu ze dwa body, bo otworzyli u nas sklep, gdzie sa artykuły dla dzieci w przystepnej cenie 🙂
Zmykam, miłego dnia kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...