Skocz do zawartości

CzerWCowe wieDZmy 2009-----CIaGLe RAzEm MAmuSKI:): | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zefer

    1295

  • MAMULA

    1889

  • zoltri

    1139

  • lucky

    990

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
zosia zaszczepila, ja dopiero jak pojdzie do przedszkola, teraz na rotawirusy.bichito napisał:
🤢 No to mam nadzieje,ze mi ten aparat nie zaszkodzi.... 😞
U nas tez stosuje sie zasade,ze do szostego miesiaca sama piers. czasami, w piatym miesiacu zaczyna sie wprowadzac pieprwsza papke...chyba owocowa...Nie jestem pewna.
Szczepicie dzieciaczki na nuemokoki???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niebo napisał:
paulinko dobrze wiesz jakie sa roznice w leczeniu wszystkiego w pl i za granica, mi tak powiedzial i tyle, co ja moge...ja tez na ok 2 lata, minmum 1,5 roku, od razu oba łuki i musze sie zastanowic jakie chce,bo roznica materialu jedynie(sposob mocowania i rozszezania ten sam) a cena tego lepszego materialu 1tys wyzsza. powiedziala,ze oba daja takie same efekty.


No niestety...niej widoczny material- od razu drozszy. A masz racje- efekt daja ten sam. Tylko wizualnie inaczej.Ja zdecydowalam sie na ten drozszy. Mam zamki porcelanowe, gumki przezroczyste i prawie nic nie widac...Tylko ten luk druciany,ale on jest bardzo cieniutki i zawsze jest z metalu. Ja jestem na razie zadowolona, a jak mi robili foty i ogolna analize to stwierdzili,ze mam zdrowe zeby i silne korzenie...wiec moze jednak mi nie zaszkodzi... please.. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Velinka - w Polsce lekarze wychodzą z założenia że dziecko do 6tego miesiąca życia ma wszystkie potrzebne składniki do rozwoju w mleku matki i jeśli nie trzeba tz. jeśli przybiera prawidłowo na wadze(Twoja córeczka przybiera) nie trzeba podawać żadnych innych pokarmów, ponieważ żywność w tej chwili jest toksyczna, zawiera duże ilości azotanów i uczula, a w mleku matki jest to przefiltrowane - więc jeśli jeszcze nie ma potrzeby lepiej nie dawać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA SIĘ PRZESPAŁAM TROSZKĘ Z NIUNIĄ:P

VEL JA PIERWSZY PODAŁAM SOCZEK JABŁKOWY 25ML 🙂

PAULINA SUPER,ŻE MACIE MIESZKANKO 🙂

CO DO ZĘBÓW TO ZAWSZE MIAŁAM PROSTE NASZCZĘŚCIE 😉

BHRKA SUPER YE KLOCUSZKI I BARDZO TANIE JAK NA FISHERA:0NO A Z KRZESEŁKIEM TO WIDZĘ,ŻE JAK NA SKLEP TO WCALE NIE PRZEPŁACIŁAM 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przesle fotke wieczorem. taki roztrzepany baran 🙂 teraz musze cos tym "milusińskim" 6cio latkom wymyślić na zajęcia... kurde, jakas pani doktor chce na korki raz w tygodmui chodzic, a ja nei wiem czy wziąśc czy nie. zas ponad godzina z głowy bo będe musiala do niej zapylac (u mnei za bardzo warunków nie ma). niby kaska ok, ale nie wiem czy nie pierd...tego i z Mała zostać...
juz mam w poniedz i srody i czwartki po 2,5h zajęć. nie wiem...co radzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edith bierz 😉 - Karolinka też z tatusiem musi poobcować 🙂
dziękuje Velinka za kwiatuszka 😘
Anulka - co nie tanie a jakie fajne - szkoda że na razie to mała je średnio składa i nie wydają się jej zbyt zajmujące chyba że jej robię z nich animacje 🙂 no i w ogóle w tym sklepie jakby kupowac z allegro to sa spoko ceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane,

mały potworek mi padł, niech ten cholerny zębulec wkońcu mu wyjdzie bo padne ze zmęczenia 😞 pije kawke bo musze obudzić oczy na zapałkach! A potem spacer dla odświeżenia umysłu zeby nie zwariować. Tydzień już te cholerne zeby wychodzą i co i stanęły w miejscu.

A w domu sajgonka dzień 3!!! Mężulo gruntuje sciany, smród jak cholera, jak się tam nie zaczadzi to będzie dobrze!!! Szafa zamówiona - gigant gabarytów i z gigant lustrem 1,8 x 2,5 🙂 🙂 🙂 P już sie śmieje ze non stop się tylko będe przeglądać 🙂

We wtorem mam wrócic do pracy 😞 chyba pójde na opieke do końca m-ca bo i tak nie jestem tam potrzebna a zawsze to kilka dni dłuzej z marudą 🙂

A co do kredytków i ciasnych mieszkanek 🙂 jestem włąśnie na tym etapie ze mamy dylemat co robić. Dwa lata budowe i tak moge sobie odpuscić bo musze dokończyć studia to prawie mam czas na przekwalifikowanie działki i budowe drogi do niej. A poza tym,,, hipoecznego nie dostaniemy tak jak Anula, bo moja firma ma w nazwie piękny dopisek "w upadłosci" a u męża to wogóle parodia bo umowy ma podpisywane na czas określony a potem na zleconko 😞 więc u nas tylko system gospodarczy czyli wybuduje sie dopiero za jakieś 20 lat. No chyba ze wygram kumulacje w totka 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny mylicie pojecie kredytu- hipoteczny czyli pod hipoteke a mieszkaniowy to na mieszkanie...jezeli ma sie np. jakas nieruchomosc to mozna dostac na podstawie jej wlasnosci kredyt poniewaz dla banku stanowi to zabezpieczzenie w przypadku np. zaprzestania splaty rat kredytowych. wtedy bank wcodzi na dana nieruchomosc i jest jej wlascicielem- to tak po polskiemu 🙂 latwo dostac hipoteczny wlasnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem 🙂
dziewczynki co wy tak panikujecie z tymi wózkami :a mozeby spacerówke ,a mozeby spiwoerk,itd.......tu nie ma lata praktycznie wcale a noworodki w qunniy woza odrazu w spacerówkach bo takie tu sprzedaja ,gondolki sa ale na specjalne zamówienie w sklepie nie ma ,wiem bo moje dwie kuzynki takie maja i jedna 3 tygodniowego Kacperka od poczatku tak woziła bo ja w przychodni spotkałam ostatnio ,a w PL 20 stopni a wy panikujecie ,kurde a nasze maluchy juz w krzesełkach siedza to w spacerówce na leząco chyba jak najbardziej zreszta ja wcale nie miałam gondoli:P

gotuje obiadeki musze reszte doczytac ,my sie wkredyt niestety pakujemy bo bez kredytu to nigdy nie kupimy własnego EM,no i wolę płacic rate za kredyt niz 1000zł czynszu za "moje"mieszkanie przez całe zycie ,bo takie sa ceny w fajniejszych blokach za ok 100m mieszkania 😞 fuck ,nie dośc ze twoje to jakis głupi czynsz trzeba płacic ,tu nie ma czegos takiego,we włoszech tez nie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fakt- umowa o prace i do tego jeszcze kosmicznie wysokie wynagrodzenie- tego sobie zycza....no i jeszcze zeby nie bylo zadnych obciazen kredytowych i zero dzieci 🤢 paranoja!

bylam na spacerku i chyba jeszcze po obiedzie sie przejde,bo nie wieje i jest nawet ciepło, jedynie mrzy...

edytko zastanow sie czy nie bedziesz za bardzo zmeczona itd, zrob rozpiske plusy i minusy - to bedziesz miec jakis przekrój...ciezko podjac taka decyzje...

Radziu dla Ciebie kwiatuszek za powrot do pracy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Veli
juz maglujemy temat wprowadzania nowosci w diete malucha od miesiąca albo dłuzej ,ale ty masz zaległosci... :whistle::a wiec dzieci karmione piersia moga miec pierwsze dodatki nawet w 6 -tym miesiacu ,zaczyna sie od zupki jarzynowej typu :marchew +ziemniak,lub owoce:jabłko,gruszka,dynia,banan itd,
natomiast dzieci karmione butla maja specjalne dodatki od 4-ego miesiaca typu:kaszki,kleiki,zupki,soczki,deserki,itd,tyle wiem 🥴 nasze nader-rozwiniete czerwcowe maluchy co poniektóre juz w 3 miesiacu jadły kotlety, banany i inne łakocie ,no i dziewuchy daja sok malinowy wg przepisu Reni czego ja np.bym nie dała takiemu maluchowi ale kazdy robi po swojemu 😆
Paulinko ,
jak ja spanikowałam że Olivka nie robiła 3 dni kupki to powiedziała mi moja pediatra z Polski przez telefon ze dzieci na piersi ,jesli tylko nie maja problemu z brzuszkiem to moga kupkac nawet 1 raz na 10 dni i widocznie tyle im potrzeba i wszystko sie wchłania ,a jesli boli brzuszek i nie puszcza bączków to sporadycznie mozna "pomóc"czopkiem glicerynowym,ja raz podałam i kupka była za dwie godzinki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MY BYLIŚMY PRAWIE 3 GODZINY NA DWORKU,AŻ SIĘ CIEMNO ZROBIŁO 🤪 I WRÓCIŁYŚMY GŁODNE JAK WILKI,JA KARMIĘ VANESSKĘ A Ł ROBI MI BUŁECZKI:P I MAŁA PRZEZ CAŁE 3 GODZINY ANI ONKA NIE ZMRÓŻYŁA WIĘC JAK ZARAZ PADNIE:laugh:

NO I GOŚ JA TAM NIE PANIKUJĘ JUŻ MAŁA TERAZ NA SIEDZĄCO JEŹDZIŁA W SPACERÓWCE:P I BYŁA ZAFASCYNOWANA CAŁYM ŚWIATEM 🙃

GOŚ A W 6W1 JEST PEEUMOKOKI 🥴 BO I NA NAPEWNO NIE,BO ZA TANIA BY BYŁA BO TYLKO 40ZŁ DROŻSZA OD MOJEJ 5W1.I APROPO SZCZEPIEŃ MY JUTRO IDZIEMY 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...