Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn tak ja mialam cisnienie idealne do zeszlego tygodnia. tzn tak wychodzi na to bo mierzone mialam tylko na wizytach a dopiero na ostatniej wizycie wyszlo wyzsze. No i zalezy bo mialam 156/95 a pozniej tak 145/96 145/90 i teraz jest juz non stop 130/92 130/90 i wlasnie rozkurczowe jest za wysokie. No i bialko w moczu i pewnie o to sie martwia. ale wlasnie zapytalam pielegniarki i mowi ze czekaja na wyniki tej zbiorki moczu ktora zbierali ode mnie przez ostatnie 24godz wyniki beda jutro lub piatek i wtedy zapadanie ostateczna decyzja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
anitek85 bardzo Ci współczuje aż się pzrestraszyłam, że musisz tyle tam byc w tym szpitalu - bardzo mnie zmarwiłaś.
Ja też mam czasami rozkurczowe 92 ale tak to 90 nie przekracza wacha sie po 80 😞
Boże zaczynam sie bać 😞((

Zaraz ide do lekarza rodzinnego a jutro do ginekologa - zobaczymy co powie.

anitek85 a gdzie leżysz w szpitalu w jakim mieście to najwyzej polezymy razem dojade do Ciebie

Trzymam za Ciebie kciuki i maluszka - a ja mam stresaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😞((((((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moni27 napisał:
Dziewczyny a jak ja ma prawie zawsze ponad 90/ponad 60 a puls ponad 90 blisko 100 to normalne?


napisz dokładnie jakie masz to RR powyżej 140/90 jak jest to można mówić o nadciśnieniu , a tętno kobiety w ciąży maja zawsze wyższe nawet ponad 100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykapana czekam na ktg :P
Montusia ja leze w Cork w Irlandii 🙃 troszke daleko od Ciebie 😉
a z tego co zrozumialam to Moni ma 90/60 i cos okolo wiec nalezysz raczej do niskocisnieniowcow.
Montusia a mierzysz cisnienie regularnie? mysle ze samo cisnienie takie przygraniczne nie jest az takim problemem bo przeciez to nie 170/100 ale o to cholerne bialko w moczu. a fakt faktem kolek nerkowych mialam juz chyba z 15 choc juz ich nie ma po kuracji antybiotykami w 27tyg tylko 2 razy sie pojawila na szczescie bo bym ich wiecej nie przezyla 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was cieplutko 🙂

Moje cisnienie w ciąży to 90/60 i też nie czuję sie przez to najlepiej. Wysokie źle, niskie też nie dobrze.

Anitek trzymaj się cieplutko, byle do marca. Zleci jakoś, jak zobaczysz malucha to zapomnisz o wszystkich tych chcwilach teraz w szpitalu 🙂

Ola73 ja jako prezent dla babci kupuje zawsze ładnie pachnące mydełko, którego sama by sobie nie kupila, bo babcią zawsze jest szkoda pieniędzy na takie rzeczy, bądź dobrą smakowa herbatke 🙂 Mój to nawet nie pomyślał o podmianie na oddziale haha, jak się okaże, że to chłopiec. Dobry pomysl 🙂 Muszę mu dziś o tym powiedziec 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja za 2tyg odstawiam leki wiec bede mogla rodzic juz od 3lutego 🙂 to najwazniejsze. no i Olafek zostal pomierzony wczoraj i wszystko super a to tez wazne 🙂 w zasadzie najwazniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to ja mam raczej dobre w takim razie,póki co
w domu sobie raczej tylko czasem mierze a u lekarza zawsze jest 110/70
raz tylko miałam 130/80
teraz dopiero widzę że w książeczce ciązowej mam wpisane łożysko ściana przednia nie umię się dokładnie doczytać bo wiadomo jakie pismo mają lekarze ale o co to chodzi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok Moni 🙂 jest na scianie przedniej mozesz przez to czuc slabiej kopniaczki bo jest amortyzacja 🙂
czesto przyszle Mamy myla przodujace z lozyskiem na scianie przedniej a to nie ma nic do tego wiec sie nie martw 🙂 prozdujace to takie ktore calkowicie lub czesciowo zakrywa ujscie czyli szyjke macicy czyli jest umiejscowione na samym dole macicy ja takie lozysko mialam do 29tyg i sie teraz tak podnioslo ze Malego glowka jest na dole i dopiero lozysko 🙂 cale szczescie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olamat leki mam brac do 37tyg czyli w zasadzie jak tu na suwaczku wyskoczy 37 juz nie biore lekow 🙂 a to oznacza skonczony 37 a zaczety 38. Choc i tak wolalabym urodzic ok 39tyg zeby Olafiatko sobie podroslo jeszcze 😉 choc juz ma ponad 2,5kg ale wiadomo jak to z waga z usg...moze miec 2kg a moze miec 3kg hehe 😁
ale spioszki mam i malusie i wieksze wiec spoko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny!!! ja tez rodzę w marcu 🙂 🙂 a dokładnie termin mam na 17marca. Zdecydowałam się żeby rodzić w Olsztynie w Szpitalu Wojewódzkim. Pomału kompletujemy wyprawkę, jutro jadę na wizytę kontrolna do lekarza i będę dalej rozglądać się po sklepach za akcesoriami dla naszej córeczki 🙂i mam pytanko czy wiecie moje kochane co trzeba zabrać dla naszych pociech do szpitala a co nie, bo na różnych forach różnie piszą, ubranka, kosmetyki itp. rzeczy. ja na razie przygotowuje podstawowe ubranka czyli kaftaniki, pajacyki, śpioszki, skarpetki, rękawiczki,czapeczki, rożek, kocyk, ręcznik, pampersy, chusteczki, krem do pupci... no i właśnie... słyszałam żeby nie brać żadnych płynów do kąpieli dla dziecka bo pielęgniarki i tak kąpią po swojemu, ale ja myślę, żeby wziąć. może wy wiecie coś więcej?? Poza tym znajoma mi radziła żeby nie obcinać w szpitalu małej paznokci, żeby nie narażać jej na zbędne bakterie i żeby miała tylko rękawiczki, ale to już się okaże tam 🙂co zrobię 🙂
A tak poza tym to jak się czujecie?? Może któraś z Was też rodzi w tym szpitalu co ja no i macie tego samego lekarza prowadzącego?? Wczoraj czytałam dużo o becikowym, urlopie macierzyńskim itp. Przygotowałam sobie zaświadczenie które ma wypełnić lekarz gdzie ma być zaznaczone od kiedy jestem objęta jego opieką. Nie wiem czy to zbędne czy nie, czy może on ma takie druczki, ale wezmę zapytam bo nie chce potem o tym myśleć tylko zająć się Juleczką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj Mesia wśród marcówek 🙂

tak co szpital to inne zasady , ja nie muszę brać ciuszków ale wezmę i pampersy , chusteczki , ręcznik dla malej i maść pośladkową -wczoraj kupiłam starą sprawdzoną na Elizie -Linomag.Dla siebie wkładki , płyn do hig. intymnej i Tantum Rosa , koszula do karmienia , cienki szlafrok ( bo na oddziałach strasznie gorąco)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale sobie pospalam 🙂
teraz moge zaczac dzialac i zabieram sie za sprzatanko.

Anitek, nie martw sie ze dlugo w szpitalu posiedzisz bo z tego co piszesz to Olafek juz spakowany przy wyjsciu czeka 😉 a tak w ogole to moja kumpela tez brala luteine, i jak odstawila to nastepnego dnia urodzila wiec raczej nie bedziesz musiala dlugo meczyc sie w szpitalu 🙂

witaj mesia25 , mamy dokladnie ten sam teramin z tym ze ja obstawiam 10 marca 😉

Ola, no to na co czekasz z tymi pazurami, jutro akurat nie mam klientki wiec pakuj sie z Majka w samolot - 40 minut i jestescie u nas 🙂

zmykam na sniadanie, bo przez to nadplanowe chrapanko 1 sniadanie mnie ominelo, ale spoko nadrobie w ciagu dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zobaczylam liste to zwatpilam :P bo z tego co pisza dziewczyny to prawie nic nie musze miec a tu masakra :P
leze na pokoju z laska ktora urodzila 2noce temu i bylam akurat jak skurcze miala i ja zabierali na porodowke ojjjjjj nawet nie wiecie jak sie przestraszylam :P
ale teraz ma Malego z soba hehe i tak obie na pokoju i jej synek 🙂
i mialam wlasnie znieczulenie ZZO i tak ja znieczulili ze nog nie czula i oczywiscie zakonczylo sie porodem prozniowym. a pamietam jak ja mowilam na wizycie ze nie chce ZZO a polozna ze spoko ze to tylko lekko znieczula ze chodzic mozna itd. a to juz kolejna laska ktora miala ZZO i musiala miec prozniowy porod bo nie mogla przec. To ja dziekuje bardzo...nie chce ZZO na 100% jakos sobie poradze bez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moni proponuję, abyśmy rodziły razem. W sumie mamy wiele wspólnego, ciśnienie, termin porodu to czemu nie 🙂

Anitek wazne, że jestes w szpitalu pod stała 24 godzinną opieką lekarską. Ja biore leki na podtrzymanie i leżę w domu. Jak tylko gdzieś mnie zkluje to się zaczynam stresowac. Lekarza odwiedzam raz na 3 tygodnie i wtedy na kilka dni sie uspokajam, ale potem wszytsko zaczyna sie od nowa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...