Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja zawsze jak za szybko chodze to po kilkunastu minutach czuje taki nacisk na dole brzucha. Jakby dziecko mialo mi wypasc. W piatek podeszlam kilkaset metrow na przystanek autobusowy, podjechalam kawalek i podeszlam do hipermarketu. Jak tylko weszlam poczulam taki uscisk, a potem po kilkunatu minutach chwycily mnie skurcze, az musialam oprzec sie o wozek. Czasem (np dzis) czuje pojedyncze skurcze tak jakby w szyjce macicy. nie sa bardzo bolesne ale sa. Tez nie wiem czy to normalne. Wczesniej nie mialam takich odczuc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam serdecznie ,

no powiem wam w końcu przespana noc, hura!widze ze już sie ktoś tu martwił ze mnie nie ma 🙂
nadrobiłam kilka stron w czytaniu , jak sie pojawia Kasenn to zawsze jest co czytać 😉
oj dziewczyno co tobie znowu się przytrafiło , czemu w ogóle jechałaś do szpitala ? w 28 tyg . jakiś debil ci wziernik do badania wkłada ........? i myli tyg. ciąży i płeć 😲 Boże widzisz i nie grzmisz ...Ale z tym sikaniem krwią to cos nie tak jak będzie tak długo trwać to idz do swojej normalnej doktor, w ogóle dał ci coś na to zap. pęcherza? Kasenn ty weź sie za pisanie przygód z okresu ciazy toż to bedzie bezceler :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jooo juz ola kto by chcał to czytać 🙂

no na kretyna trafiłam i tyle,.
a mnie bardzo w kroczu bolało w nocy ze z płaczem się obudziłam i pani doktor kazała mi jechać. i mówie wam akcja nie z tejj ziemi z mezem do nocy sie z tego śmieliśmy. a na pecherz kochana to ja nie wezme tego co on mi zapisał bo sam ni byl pewien czy można to w ciazy stosowac.. i pije sok porzeczkowy i pomarańczowy na zmiane i za raz ide na małe zakupy to kupie herbate zurawinowa. starymi metodami oczyszcze go i nospe wezme.
a dziś robie ogórkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze,napisalam i podczas wysyłania wyskoczył mi jakis bład i wywaliło stronę. Ehhh... próbuję zatem raz jeszcze.
Witaj Olu, forum bez Ciebie od rana to nie to samo forum 😉
Cieszę sie,że wreszcie się wyspałaś. I masz rację, kasenn powinna spisywac swoje historie :P
Aniołku,co do Twoich skurczy i uczucia ciążenia w dole brzucha mogę napisać tylko tyle co wiem z doświadczenia.Ja też czuje takie napieranie na dół brzucha. Ostatnio wieczorem jak juz czuję duży nacisk- kłade się na podłodze, pod dupsko podkładam poduszkę, nogi opieram na fotelu i tak leżę z pół godzinki - aż ścierpnę :laugh:
Ale jak wstaję to jak nowo narodzona. Nic nie boli, nic nie ciąży. Zatem moze próbuj sobie tak odpoczywać.
Ja chyba skurczy nie mam. czasem jak mnie zakłuje z boku brzucha to myślę,że dzidzia rośne i się pewnie macica naciaga. Bynajmniej do lekarza jechałam z nastawieniem,że czuje się super i jest ok.A dopiero na badaniu na fotelu wyszło,że szyjka jest już za krótka i że mam się oszczędzać i zwolnić tempo.Bo ja w sumie wszystko robię szybko-szybko mówię, szybko chodzę, szybko wstaję, szybko siadam itd. :laugh: Ale wiem,że jak dziewczyny mają skróconą i jeszcze skurcze to muszą sie oszczędzać i dodatkowo dostają leki.Moja kuzynka miała rozwarcie na 2 palce od 18tyg.i skurcze.Dostawała LUTEINĘ oraz FENOTEROL.W sumie urodziła w 38tyg. i wsio jest w porządku,ale siedziała w domu i nawet nosa nie wyciągała przez pewien czas. DLatego,żeby do tego nie doprowadzić musimy na siebie uważać, bo wcześniaków nie chcemy,mimo,że każda z nas najchętniej już by tuliła swoje maleństwo w ramionach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam i z przyjemnoscia informuje ze ja rowniez dolaczam do wyspanych mam! WRESZCIE! jakas magiczna musiala byc ta noc skoro wreszcie sie wyspalysmy 🙂 oby tak dalej.

Angel, tez tak mam (i w tej i w poprzedniej ciazy), ze jak zaczynam przesadzac to moj organizm przypomina mi ze jednak jestem w ciazy i ze trzeba zwolnic. Ostatnio jak biegalam po sklepach to tez pod koniec szybkiego chodzenia zlapalo mnie cos w rodzaju skurczu i pobolewal brzuch u dolu, dlatego przy okazji piatkowego usg poprosze o dodatkowe ginekologiczne zeby dokladnie obejrzec szyjke, bo jak juz wczesniej pisalam w ciazy z Livia od 6 mies zaczela mi sie rozwierac i musialam lezec, wiec teraz mam stracha. Dlatego nie powinno sie lekcewazyc takich objawow i lepiej pokazac sie lekarzowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
angel wiesz ze wczoraj mnie też naszły takie myśli , tym bardziej że Elizę też urodziłam niespodziewanie w 36 tyg 🙂 , a ja kompletnie nie przygotowana jestem nic nie poprane nieuprasowane Piotrek sam by nie wiedział co mi do szpitala za ciuszki dla malej przynieś (pewno wziął by największe z szoku :laugh: )musze sie wziąc za to , kupić juz sobie podpaski poporodowe , gacie te siateczkowe i sie pakować , bo moze byc faktycznie za późno . Z Eliza jak pojechałam do szpitala w 36 tyg. to bez niczego , bo miałam czas 😉 i dostalam ochrzan w szpitalu za wszytko oczywiście nawet za to że nie mam zegarka aby kontrolowac skurcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słuchajcie, zastanawiam się czy to co mam od kilku dni jest normalne czy może świadczyć o jakiejś nieprawidłowości?
Rano wstaję, ide siku i np do kuchni robić herbatę.I po paru minutach czuję,że zaczyna coś mi wyciekać z pochwy. Podcieram się i to jest jakiś płyn, nie śluz, tylko coś wodnistego bezwonnegi i przejrzystego. Zaczynam mieć schizę, że to moze świadczyć o rozwarciu i że to płyn owodniowy mi przecieka.
Ale czy coś takiego jest możliwe?
Mam tak tylko rano po przebudzeniu. W ciagu dnia już suchutko do nastepnego poranka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ble ble ble juz wam napisałam fajna była dajcie spokój co ja mam po prostu ciąże z atrakcjami ..teraz zastanawiam sie nad ta cała ogórkowa bo ja nie lubie ble ble... a musze ja jakoś doprawić do smaku i co teraz sasziadke zawołac 😁


Kurka molek słońce wyszło nieeeeee nieeee ratunku mój śnieg pod balkonowy znika


a pozatym ja juz kiedys pisałam ,że ja tu jestem by uatrakcyjnic pobyt na forum 🙂) ok cd. histori Oliwii M. nastapi z kolejna katastrofa 😁 może cos w sklepie sie stanie 😁
dobra szybko lece na dół po wloszczyzne 0,5 kg ziemiaczków i śmietanke i 2 b ułeczki by nie dzwigać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak ja rodzilam 3,5 roku temu to juz w szpitalu byly dla dziecka -kaftaniki , rozki, pierwsza pieluszka i tetrowe, a dla mamy koszule, podklady poporodowe i podpaski. Wiec jak cos niespodziewanego sie zdarzy to chyba juz nie jest az tak zle jak rodzila sie Eliza 🙂 W norwegii podobno mozesz isc rodzic doslownie z ulicy bo tam wszystko jest zapewnione lacznie z plynem do higieny intymnej i kosmetykami dla dziecka, moze kiedys w PL tez tak bedzie w szpitalach publicznych.
Ale ja i tak bede spakowana od poczatku 8 mies 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karka ja tez mam upławy bezbarwne , bezwonne jak właśnie dużo się nałażę to sama czuję ze cos podcieka , na ostatniej wizycie powiedziałam lekarzowi mówił ze tak może być abym się niepotrzebnie nie denerwowała , już tez myślałam ze to płyn owodniowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PAni pielegniarka a taka Panikara 🙂) Olaaa moja droga życie jest piękne pomysl sobie co kiedys te kobiety miały powiedzieć np. za czasów szlachty ... my mamy full wypas nawet nie majac torby spakowanej 😁 zawsze sa nasze mamy które to wazie czego zrobia .. własnie musze sobie szlafrok kupic bo ten moj to do szpitala nie ten tego jest i ciapcie mieciutkie i koszule z dziurami 😁D i majtki jednorazowe 🤪 ... ojj moj mąż jak do mnie dzwoni głupot mi nagada to zebrać sie nie moge bo smiech musze opanować ...

" powiedzial że mnie własnie szczypie w Tyłeczek bym się zmotywowała do robienia zupy i ,że ma mnie blisko siebie bo w samym serkuszku tylko ma problem bo moje ie ogolone nogi go łaskoczą...."
fajna aluzja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez po świętach biorę się za pakowanie torby i przygotowania konkretne do porodu , czas lecie szybko... 😉

june u nas niby dają wszytko ale licza na to że będziesz mieć swoje ciuszki , kosmetyki zawsze to jakaś oszczędność dla szpitala pampersy to trzeba mieć swoje i podpaski też i tak bylo dawniej .Co z ludźmi którzy są ubożsi ? Nam wydawali po 10 pieluch tetrowych i tyle co zsiusiane bylo tyle na wymianę dostawałam czystych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasen nie jestem aż taka panikara , ale jeżeli człowiek ma większą wiedzę i świadomość o różnych możliwych komplikacjach to chucha na zimne , zresztą w naszej sytuacji kiedy chodzi o dwa zycia nasze i dziecka wszystkie na pewno tak reagujemy .Kasenn ja naprawdę dużo w życiu widziałam z racji zawodu i porody i śmierć i chore dzieci na nowotwory i nie jest mi z tym łatwo bo mam większy strach. Nigdy nie chcialam pracować na pediatrii a tu mi się tak trafiło po powrocie z bezpłatnego urlopu jak wrocilam z Anglii i strasznie się tam czuję uwierz mi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupię jedna paczkę 43 szt. tych malych 2-5 kg new born, a potem mam juz duża paczkę 92 szt tych 3 od 3-6 kg i od teściowej dostane tez duzą paczkę 3 108 sztuk i na początek jest . myśle ze ok 10 pieluch dziennie pójdzie a moze więcej? w każdej pieluszce na początku może być kupka 😉

😉 znowu mnie wciągnęłyście w pisanie na forum, a ja w piżamie siedzę ,a tu 11 godz, jeju a mam zamiar dzisiaj piec schabowe z pieczarkami które trzeba jeszcze iść kupić .Schabik wczoraj kupiłam chyba 3 kg ładnego Piotrek mi pociął i rozklepał teraz moja kolej zadziac pieczarkami , upiekę i już mam znowu na święta cos zrobione więcej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha, Ola, ja tez jeszcze w piżamie i szlafroku, bo juz mi w tyłek zaczynało się chłodnawo robić :P
Wcinam rogaliki, które piekłam w weekend...mniami 😉
O 13.00 ma wpaść kuzynka w odwiedziny, wiec tez zmykam się ogarnąć. A Mały wierci się cały czas :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam poszukac da siebie jakiegoś zapachu nowego , może cos polecacie aby tylko nie był mocno słodki lubię takie świeże a te co mam już mi się znudziły 😞 hugo boss Intense bardzo lubię i Intietely Beckhama ale chcę cos nowego , nie będę wąchać przecież całego sklepu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Swiezy jest Giorgio Armani Remix. Z tego co wiem to zakonczyli juz produkcje ale gdzieniegdzie mozna go jeszcze znalezc. Bardzo polecam. Jest bardzo zmyslowy i swiezy (kwiatowy) - nie slodki.
wyglada tak:
http://images.google.pl/images?q=giorgio+armani+remix&gbv=2&hl=pl&sa=2&start=0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola z Tym cie rozumiem ... ja pracowałam jako harcerz w hospicium a potem jezdziłam na obozy aktywnej rehabilitacji to do konstancina , i w wiele innych miejsc i mam najwieksze obawy co do tego by dziecko nie bylo z upośledzeniem bo jako rehabilitant bardzo sie przywiazywałam i bylo ciężko psychicznie a co mowa jak moj mały miał by miec np. wodoglowie bądz z innej beczki autyzm..

ale nie ukrywam że ubranka dla dzidzi do torby szpitalnej mam odłożone oddzielnie i one jako pierwsze będa prane i w siateczce podpisane szpital 😁 ma sie pomysły.
co do barszczu proponuje koncentrat rolpol o ile dotaniesz i na kostce rosołowej jeszcze zrobić i dla picu wrzucic tego jednego buraczka 😁

Ola perfum tiko że on drogi armaniego emporio cacuszko srebrny po prostu pieknie pachnie jak dla mnie oczywiscie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...