Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
olamat napisał:
Powiem Wam szczerze, że nie zdawałam sobie sprawy, że kupowanie rzeczy dla malucha przez dziadków, będzie sprawiało im tak ogromna satysfakcję 🙂


tak to prawda choć ja wolę sama kupić wszystko lub w ich obecności , mama moja kupiła mi tylko kombinezon z polaru i jedne śpioszki , bo ja mam dużo od bratowej i sama kupowałam a jestem wybredna strasznie , na gust teściowej wolę nie liczyć 😞 nich nic nie kupuje ............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tak kasa do reki to lepsze wyjście , ale moja teściowa znowu jest taka ze myśli ze wtedy nic od niej 😉 zawsze jak coś da dla Elizy to 1000 razy powtarza ze to od babci i żeby pamiętała -, ot taki charakter.Teść to na pewno sypnie kasą , bo dziadek nie ma co z kasą robić i będzie teraz już dwie wnuczki rozpieszczał na maxa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monixa ten ból sie zapomina tak się mówi ale to prawda , ja urodziłam malutkie dziecko 2400 g. do szpitala przyjechałam ok 23 godz. bo odeszły mi w domu wody w 36 tyg., potem moze jeden skurcz i bóle porodowe od ok 3-4 rana a urodziłam 6.30 , sam porod był szybki i już nie tak bolesny .najgorsze bylo szycie krocza . bre.. Dlatego ze bylo to juz tak dawno teraz moze mniej sie tego boja choć boję sie bo to naturalne

ja znikam milych snow do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehhh zapomina sie pewnie dlatego ze patrzy sie pozniej na swoje szczescie 😁 ale ogolnie sama mysl o tym jest przerazajaca....kolezanki tutaj w holandii robia sobie cesarke, niby lepiej,ale ja juz zdecydowalam o naturalnym porodzie...a jak ze znieczuleniem...miala ktoras??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze wy macie lody a ja nie 😞 ja też chce!!
Ola to małe dziecko miałaś kurcze żeby moje nie było za duże 😉 a niby mówią że szycie to już pikuś bo bóle porodowe są gorsze a widać że to jest różnie
Ja wiem że wiele kobiet się decyduje na cc ale to wcale nie jest takie kolorowe jak myślą i goi się gorzej i dłużej bo to operacja
Ja wolę to przejść na żywca i mam tylko nadzieję że stanie się to nagle w nocy że jak dojadę na miejsce to że w ciągu 3,4h będzie po wszystkim:P a nie jak moja mama 2dni rodziła 😮 ale mam wymagania nie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem już po szkole rodzenia dzis oglądaliśmy film z porodów we Francji - wsumie jakoś już obojętnie oglądam te porody innych kobiet chyba w ostatnim czasie za dużo sie tego naoglądałam. Już nie mogę sie doczekac swojego - oczywiście ma byc w terminie 🙂 chce zobaczyć moją księzniczkę 😁

Ale mnie zgaga dziś męczy ;/ nawet nie mam ochoty na nic do jedzenie

Dostałam już listę co muszę wziść do szpitala - muszę ją przeczytać i przejrzeć - ale to już nie dziś bo oczeta mi się kleją.

Tak więc moje drogie brzuszki mówie Dobranoc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzisiaj mialam taka ochote na lody 😆 az poszlam do sklepu i kupilam sobie pudelko lodow(1L) mozna powiedziec ze ,,prawie" cale zjadlam sama 😆 ale mi smakowalo 😆
anulab84 ja tez tak czasami mam 🙂 kopie i kopie 🙂 az po czasie zaczyna mnie wszytsko bolec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
takie cos ..


Coraz ciężej
Coraz bardziej daje ci się we znaki duża macica (z dużym mieszkańcem w środku). Możesz mieć problemy z nietrzymaniem moczu i często odwiedzasz toaletę. Trudniej jest ci też oddychać - przepona i płuca mają mniej miejsca, więc oddech jest płytszy. Jesteś też cięższa (nawet o 8-10 kg), więc jest ci coraz trudniej się poruszać i szybciej się męczysz.

Pod koniec tego miesiąca dziecko będzie miało ok. 40 cm długości i ważyło ok. 1300 g. Jest mu dość ciasno, więc coraz częściej będziesz odczuwała przepychanki niż kopnięcia. Uaktywnisz malucha, szczypiąc lub głaszcząc swój brzuch. Dziecko może pochwalić się kolejnymi osiągnięciami, zwłaszcza w rozwoju mózgu. Wykształciły się już półkule mózgowe z centrami mowy i słuchu. Maluch otwiera oczka i zaczyna zauważać światło. Już wiadomo, czy dziecko będzie prawo, czy leworęczne.

W tym miesiącu warto zacząć chodzić do szkoły rodzenia. Wybierz też zaufaną położną, która pomoże ci bezstresowo i lekko powitać na świecie dziecko



fle fle to 7 miesiac na koncówke dziecko ma byc tak duze to ja mam malego wielkoluda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
28 tydzień ciąży
W płucach zaczynają się wytwarzać naczynia krwionośne. Dzieciątko potrafi już otwierać powieki w reakcji na zmiany oświetlenia. Zaniknął już meszek płodowy pokrywający do tej pory całe ciałko. Mózg zaczyna zwiększać swoją objętość. Obecna długość wynosi około 35 cm i waga osiąga 1100 gram.
do góry

29 tydzień ciąży
Jest już rozwinięty system nerwowy. Zbierający się tłuszcz i rozwój mózgu powoduję, że to właśnie mózg zaczyna już w pewnym stopniu kontrolować i regulować temperaturę. Obecna długość wynosi około 38 cm i dziecko waży około 1250 gram.
do góry

30 tydzień ciąży
Mózg rozwija się cały czas. Pojawiają się coraz większe fałdy zwane zwojami. Obecna długość wynosi około 42 cm i waży około 1300 gram.
do góry

31 tydzień ciąży
Obecna długość wynosi około 43 cm i około 1500 gram.
do góry

32 tydzień ciąży
Dziecko odwraca się główką w dól. Ruchy już nie są takie gwałtowne. Obecna długość wynosi około 43 cm i waga wynosi około 1700 gram.
do góry

33 tydzień ciąży
Pojawiają się odruchy zwężania i rozszerzania źrenic. Obecna długość wynosi około 43 cm i waży około 1800 gram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuchatki 🙂 Ja już po śniadanku. Dziś zjadłam świeżutki chlebek razowy z dżemem i wypiłam kakao 🙂 Mniam.
Jakoś dziwnie dziś spałam. Mąż ciągle mnie budził, że się rzucam na niego i zabieram mu poduszkę :laugh: Mam nadzieję, że Wy spałyście lepiej 🙂
Miłego dnia Mamcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam w mroźny poranek

wyspana nawet jestem, mała daje mi ostatnio wolne w nocy wiec nie budzę się 🙂 no i melisa chyba tez robi swoje .
wczoraj też czytałam listę co wziąć do szpitala -to jeszcze trochę mi brakuje muszę zrobić zakupy . Przede wszystkim nie ma ani jednej koszuli nocnej wiec to jest priorytetem zakupów no i wkładki poporodowe -te mega rozmiarów :laugh: .Moja malutka od kilku dni upodobała sobie prawa stronę brzucha i mam tak śmieszny kształt -góreczkę na brzuchu no i turla sie tam jak szalona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

A ja mam całą noc dobrze przespaną wczoraj znajomi pożyczyli mi nawilżacz powietrza i spałam w sypialni z tym urządzeniem i bardzo dobrze mi się oddychało.

Teraz zabieram się za prasowanie tego wczorajszego prania Nadi, mam nowe żelazko - ciekawa jestem czy ma funkcje samoprasowania hihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeżeli twoje żelazko ma funkcję samo prasowania to poproszę napisz mi jaki to model dam każde pieniądze aby je mieć :laugh: . Ja jeszcze nie kupiłam żadnego proszku czy plynu do prania ciuszków dla malej , ale chyba się zdecyduje jednak na płyn 😉 a wy w czym pierzecie to śliczności ?

Właśnie mi listonosz przyniósl zamówiony śpiworek jest śliczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...