Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Najlepej udac sie do szpitala, w którym chcemy rodzic i tam dostaje się listę rzeczy, które trzeba miec ze sobą. Co do kosmetyków, to też wolę wziąc swoje. Słyszałam, że w szpitalach stosują Johnson'a i on bardzo często uczula maluchy. Nie ma co ryzykowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Byłam dziś oglądac wózki i powiem Wam szczerze, że głupia juz jestem. Sama nie wiem jaki kupic! 3w1, które oglądałam sa w cenie ok 2000! szok, myślałam, że będzie trochę taniej. Muszę popatrzec na spokojnie dzis wieczorem i internecie, na allegro może będą niższe ceny. Pytam się faceta w sklepie, czym różnia się wózki oprócz ceny (750-3100 zł)i on powiedział, że po pierwsze materiałem, wagą i dodatkowo płaci się za nazwę firmy. Prawie jak z samochodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej to kassen lekarz ci potwierdził płec?bo sie w koncu nie doczytałam;/ mnie zgaga postraszyła raz w calej ciązy i od tego czasu cale szczescie spokój.dzis odebrałam wyniki morfologi i cale szczescie nie mam juz anemi,dzieki tym tabletką ktore bralam czyli elevit(ktory ma duzo zelaza w sobie)i burak w kapsułkach.ja jeszcze nie mam spakowanej torby do szpitala bo nie wiem co spakowac,slyszalam ze do tej kliniki co bede rodzic nie trzeba nic brac nawet pizame ci dają(ja tam wole sobie swoja wziąsc)ale dowiem sie co moge sobie ewentualnie wziasc swojego 19 stycznia bo jestem umowiona na wizyte wstepna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My byliśmy dziś na dniach otwartych w szpitalu w którym chcemy rodzić.
To moja wyprawka do szpitala której wymagają:

Dokumenty:

1. dowód osobisty + akt małżeństwa
2. książeczkę ubezpieczeniową (ważna 2 m-ce )
3. orginalna grupa krwi
4. owa
5. hbs
6. karta przebiegu ciąży
7. układ krzepnięcia
8. elektrolity
9. aktualne badania (mocz, morfologia, cukier)

Rzeczy:

1. szlafrok
2. koszula 3 szt.
3. pantofle lub klapki
4. przybory toaletowe
5. ręczniki 2 szt,
6. majtki siatkowe
7. pieluchy bella
8. woda mineralna niegazowana

Rzeczy potrzebne dla dziecka:

1. rożek, pieluchy tetrowe
2. śpiochy, kaftaniki, koszulki, czapeczki po 3 szt.
3. skarpetki rękawiczki
4. paczka pampersów 3-6 kg.
5. chusteczki nawilżone, maść typu linomag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co szpital to inne wymogi ...... 🙂

Fafik to super niespodziankę mieliście faktycznie dobry pomysł , gratuluję wymarzonej córci 🙂

Olmat poszukaj faktycznie tych wózków na allegro bo są tańsze o wiele , ja też tak kupię , w sklepie obejrzałam a kupuję przez neta .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja mammm wózekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk 😁 500zł X lander XA gondola i spacerówka 😁

niebieskiiiii 😁 i jeszcze go nie widziałam bo moj mąż go schował do piwnicy przedemna bo obawia się
Że bede wychodzila z nim na spacery i tylko do środka włoże jakąś zuzi lalke 😁 🙃


DOTI do mnie trzeba wziąść dziecko w brzuchu lub juz w postaci jakiej dojedziesz + dokumenty osobiste i karte no i torbe i wygruk za zapłacony zus za miesiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fafik gratuluję 🙂
A ja już wózek wybrałam. Maxi Cosi czterokołowy. Kupimy go na samym końcu 🙂
Co do list to widzę, że są różne w zależności od szpitala. W przyszłym tygodniu zaczynam szkołę rodzenia przy porodówce, więc pewnie się dowiem co mi potrzeba.
A humor mam dzisiaj jakiś taki byle jaki 🤨 Nawet nie wiem dlaczego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ha haa projekt łazienki spodobal sie mężowi 🙂) ale jestem zadowolona 🙂) i to jeszcze na szczescie ogranicze w ten sposób ilość kladzonych kafelekkczyli oszczędność.

teraz ogladam zlewy i baterie 🙂) a mały mnie szturcha 🙂)

ale mam ochote na pepsii 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no anula niezły wóz i cena 😲

kasenn nie mów że jesteś az tak szalona ze poszłabyś z lalką w wózku na spacer :P

jeżeli sama opłacasz ZUS ,bo masz działalność to ostatni odcinek z oplata ,a jak ktoś pracuje to podbita legitymacja ubezpieczeniowa .
dziewczyny które studiują i mają mężów to niech was dopiszą do swojego ubezpieczenia macie takie prawo - ja byłam tak ubezpieczona jak rodziłam Elizę teraz też tak jest ,po za tym mąż dostawał na mnie i na dziecko rodzinne bo bylam uczennicą -warto to sprawdzić nie wiem jakie teraz są przepisy po 16 latach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj tatus powiedział ż ekupić dla małego teraz wszystko sami mamy ale za to chrzciny i nasz kościelny opłaca a znajac życie od taty krystiana dostaniemy ładny sztaplerzyk ze zlota na chrzciny wiec jak na dziadków to styka 🙂)

ide po lodaaa 😁 ale mnie ssie 😁

McD jest be be pycha jest kfc 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola mnie sutki tez bolą od kilku dni jak na początku ciąży. Chyba lepiej juz nie będzie. W nocy to juz sama nie wiem jak mam spac. Na prawym boku odpada, na plecach znowu mała strasznie mnie kopie, a na lewym boku mam już dośc. Moim marzeniem jest położyc się na brzuchu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas rodzice sprezentowali wozeczek, a tesciowa nic narazie nie mowi, ale nie chce jej naciagac sama jest wiec niech tylko przyjedzie do nas jak sie malenstwo urodzi, my reszte postaramy sie kupic 🙂


a ja mam ochote na pomarancze i mandarynki 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...