Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

Montusia Ola moja ładnie przybiera na wadze, od wczoraj używamy pieluszek 3-6 kg i są ok. Ciuszki różnie , tak naprawę zależy od producenta.
Ja też nie dosypiam w dzień, generalnie Amelia ładnie śpi w nocy, nie wiem skąd ten dzisiejszy kryzys, może na wiatr dzieci podobno są niespokojne.
Co do herbatek Olu dzięki też sobie kupię taką,
Ja oprócz na laktację piję jeszcze herbatkę z kopru włoskiego tak na wszelki wypadek polecam Wam.
Kupiłam też na wszelki wypadek espumisan, choć jego wolno od miesiąca używać , ale niektóre mamy na lutym używają od razu. Ja nie chcę ryzykować. Kupiłam też a dokładnie sprowadziłam sab simplex więc od dziś śpię spokojnie hihhi.
Olu mojej też wczoraj pępuś odpadł i też miała w środku takie białe coś jak ropkę albo coś to chyba naturalne bo nic z nim się nie dzieje. Tylko czy nadal mam go przemywać spirytusem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A i jeszcze , kładę Amelkę na brzuszku to dobry masaż też nie bardzo jej się podoba hihihi, a teraz jak już nie ma pępusia to będzie łatwiej. Raz nawet spałą w kołysce na brzusiu.
Olu ja kładę w rożku i na podusiu ale nie tylko główkę tylko całe plecki, jest bezpieczniej.
Daj link na tego klina 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karka nie chwaląc się jestem mistrzem w storczykach.
Jak Ci przekwitnie przelewaj go przegotowaną wodą przez parę dni ale nie częściej niż raz w tygodniu, a potem zwykłą. Ważne abyś nie podlewała tylko przelewała.
Ja mam cały dom storczyków, niektóre mają po tyle gałązek że muszę rozsadzać 🙂

A w ogóle gratuluje bo ciężko jest dbać o te kwiaty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella napisał:

Olu mojej też wczoraj pępuś odpadł i też miała w środku takie białe coś jak ropkę albo coś to chyba naturalne bo nic z nim się nie dzieje. Tylko czy nadal mam go przemywać spirytusem??


to widocznie tak musi być , człowiek zapomniał uz po 17 latach jak to jest :laugh: przemywam lekko spirytusem 2 razy dziennie i rano za uważnym ze coś znowu tam zaschło i ściemniało i odpadło po przemyciu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola Olafek tez ulewal i lekarz mi doradzil aby pod nogi lozeczka podlozyla ksiazki tak na ok 10cm 🙂do tego Maly ma debridat 3xdziennie po 2,5ml na ulewanie na wzdecia i na kolki i narazie jest spokoj 🙂
co do poduszki to wlasnie gdzies czytalam ostatnio ze do tej pory mowiono ze lepiej nie klasc dziecka na podusi bo to zle na kregoslup wplywa i ze dziecko powinno lezec na plaskim ale zdania na ten temat sa podzielone. Ja na podusi nie klade bo sie boje ze sie Maly odwroci i sie udusi 😞 mam ten detektor ruchow ale wiadomo lepiej dmuchac na zimne.
Cruella ja uzywam espumisanu od 2tyg zycia Olafka i jest to zalecenie 2lekarzy i raczej nie ryzykuje niczym. Nawet zwykle tab espumisan mozna uzywac w ciazy bo sie nie wchlaniaja z jelit i sa bezpieczne.
Co do SabSimplex to ja rowniez zakupilam i zaczne stosowac zamiast espumisanu od przyszlego tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=918716137#gallery

taki kupiłam , też będą ja kłaść tak aby plecki leżały na klinie.a w rozku tez ja trzymam ale jak jest bardzo cieplo w pokoju to wolę niech ma swobodę pod pierzynka tylko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja właśnie podusi tez nie chce używać bo mam od kompletu jakaś puchatą ale chuda i też sie boję ze się udusi mi 😞 a ten klin ma 36 cm wiec jak ona spi skulona to cala wejdzie na niego :laugh:

a i zmieniłam malej mydło do kąpieli , myłam żelem nivea i wydawało mi się ze ja sypie po tym , zmieniliśmy na mydełko bambino i jest ok.. więc metodą prób i błędów dużo i u was może sie zmienić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek espumisan wolno używać od miesiąca, ale tylko informacja zalecana.
Co do książki to dopytaj lekarza bo wkłada się owszem ja też wkładałam Adrianowi ale pod główkę anie pod nogi
Olka u mnie też się zrobiło ciemne to chyba tak ma być. Masz rację po tylu latach to jesteśmy jak pierworódki hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruella doczytaj moje info 🙂
napisalam ze pod nogi lozeczka 🙂 oczywiscie w miejscu gdzie jest glowka ale tego chyba nie musialam pisac bo to logiczne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruella a Ty jakis sabsimplex zakupilas i gdzie??? bo sa 3rozne produkcje i podobno tylko ta niemiecka jest bardzo dobra a reszta nie rozni sie od naszego espumisanu czy esputiconu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no gdzie te nasze brzuszki pouciekały na porodówkę czy jak? 🙂

ja mam dzisiaj luzik obiadek mi teściowa przywiozła -pierogów na 2 dni 😉 tylko nie wiem z jaka niespodzianka są i czy mogę jej jeść gotowane choćby? czy pijecie wszystkie soki owocowe , bo ja tylko jabłkowy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą niemiecką wersję, sprowadzoną z Niemiec.
Masz rację nie doczytałam, ale czasami mamy piszą takie rzeczy że jestem w stanie uwierzyć we wszystko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olka ja piję tylko wodę mineralną plus oczywiście kawę herbatę.
Jem natomiast jabłka i banany bo tylko to możemy ( wg mojej położnej) 🙂 Pierogi chyba możesz wszystkie.
Ważne abyś nowości wprowadzała raz na kilka dni a najlepiej z samego rana, wtedy ew kolki będą popołudniu a nie w nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeden brzuszek, czyli JA 😁 , szykuje się do szkoły rodzenia jednocześnie gotując obiad. Nie mam tak dobrze jak Ty Ola, u mnie pierogi z serem, ale kupne 😉
Coś mnie ostatnio na nie taka smaka nachodzi, ze szok.

No to ja mykam uczyć się przeć, hehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ta podusia jest powleczona poszewka flanelkową , nie kupowałam na zmianę bo moja od kompletu też będzie rozmiarowo pasować . 😉
na przewijaku tez mam flanelowe powleczenie ale po każdej kąpieli jest do prania ,bo mała siknie sobie zawsze w ręcznik i wszystko mokre :laugh: wiec juz zrezygnowałam i nie kładę tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez banany i jabłka -wiec i sok jabłkowy tez można 😉 woda i kawa caro zbożowa z mleczkiem i te herbatki laktacyjne.boję sie jeść nowości w ogóle mam mały apetyt 🙂 od wczoraj zostało mi mięsko z kurczaka z rosołku wiec dzisiaj zrobiłam je w galaretce z jajkiem , będzie na kolacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też używam Espumisan, poleciła mi go położna stosujemy go od 12 dnia Nadii, wtedy dopadła nas pierwsza mega kolka.

Też słyszałam o tym sabsimplex - i ponoć niemiecka wersja jest najlepsza 🙂

Ja też jem tylko jabłka i banany (surowe lub suszone)- jabłka tylko i wyłącznie gotowane lub pieczone.

Jeśli chodzi o napoje to pije tylko wodę mineralną, herbaty owocowe i kawę Inkę 🙂

Jem wszystko gotowane lub pieczone w worku w piekarnku, mącznych rzeczy nie jem jakos mnie nie ciagnie 🙂 ale to dobrze bo przynajmniej waga szybko mi spada 🙂

Jem kiśle i 2 razy jadłam budyń, biszkopty i suchary 🙂

A od jutra z rana wprowadzam jogurcik z rana bo ponoć pomaga na jelita jutro zobacze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
montusia ja jej pieczywo , kasze i makarony a z nabiału ser biały i żółty i kefir pije.mięsko też tylko gotowane albo pieczone . jak sobie wspomnę co dawali w szpitalu to graniczy z dieta dla karmiących 😞 zupka marchwianka a na środku talerza wielka kiełbach z przyprawami - jak to zobaczyłam to ze śmiechu nie mogłam -oczywiście żadna z mam tego nie tknęła nawet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...