Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aśka, Ty te okna zostaw! Ten deszcz to znak :laugh:
U mnie też nic nie widać, bo myte były w połowie grudnia i jak słonko poświeci to nie wygląda dobrze. Ale skoro mój mąż się nie garnie i mówi, ze firanki i tak zaslaniaja okna... to ja pieprze 😉

Na razie piorę 4 pralkę rzeczy dla Małego... jej, nie sądziłam, ze aż tego tyle. No ale to na razie wszystko.

Wybraliśmy w końcu wózek. Wybór padł jednak na X-Landera XA kolor Rocky 🙂 Zastanawialismy się nad nosidełkiem tylko, czy brać z zestawu czy Maxi Cosi i zostawiliśmy x-landerowski X-Car w kolorze wózka i spacerówki... Kolejna rzecz z głowy zatem.

Jeszcze tylko pieluchy musze kupić, bo nie mam żadnych i okrycie kąpielowe z kapturkiem... i szczotkę do włosków i oliwkę. Ps. Jaką Wy kupiłyście oliwkę? Taką Nivea:
http://www.ceneo.pl/107374
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny na jakie kolory macie pomalowane ściany tam gdzie śpią lub będą spały Wasze pociechy ??

Bo ja mam sypialnie w ciemnym kolorze śliwki i wszyscy znajomi uważają że to zaciemny kolor dla dziecka i teraz już nie wiem przecież nie będę teraz sypialni przemalowywać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam w piękny marcowy dzień 🙂 huraaaa wreszcie marzec 🙂 u mnie od rana słoneczko świeci pogoda cudna na termometrze 12 stopni 🙂mnie przez 2 noce łapały skurcze a tej nocy spała jak aniołek nawet się nie kręciłam i tak czekam do czwartku na usg aż mi lekarz powie ile mój skarbek będzie ważyć i kiedy może wyjdzie wreszcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Dziewczynki.

Słyszałyście już o "becikowej amnestii"? Podobno nie trzeba już zaświadczeń o stałej opiece lekarskiej podczas ciąży. Czytam na internecie o tym i dalej nic nie rozumiem - moja lekarka dziś nie wypisała mi żadnego zaświadczenia bo podobno nie trzeba, a czytam że trzeba zaświadczenie że przynajmniej raz było się u lekarza.

http://www.rp.pl/artykul/212825,431549_Bedzie_latwiej_o_becikowe.html

http://dziennik.pl/polityka/article541872/Premier_oglasza_becikowa_amnestie.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie jest kolor jasnozielony ale tylko temu że nie chce dla teściowej już mazać ścian i tak się przeprowadzamy za jakiś czas jak dom wykończymy wiec już nie malowaliśmy na inny nasza sypialnia jest koloru niebieskiego ale my do spania przeprowadzimy się do małej żeby być blisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola fotelik powinno się wybrać takiej firmy który bierze udział w crash testach http://www.fotelik.info/ Powinno się go sprawdzić w samochodzie czy dobrze przylega do siedzenia i dopiero kupić. Tak wyczytałam :laugh:

Asia też miałam zamiar umyć okna ale się zachmurzyło i chyba będzie padać więc ja rezygnuję 😠

Nie mogę się doczekać wizyty dzisiejszej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elwira, nie dziwię się. Ja się nie mogę doczekać, a co dopiero Ty 🙂 Trzymam kciuki, by było tak jak chcesz 🙂

Co do pogody to u mnie wieje strasznie, do tego jest szaro - bo niebo zachmurzone i popaduje. Wstrętna pogoda, w taką to ja nie rodzę. Czekam na słońce :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja słyszałam że tylko mówią że nie potrzeba zaświadczenia a w urzędach wymagają bo w przepisy się nie zmieniły. Czyli nie wprowadzono tej zmiany prawnie, chodzi mi o zniesienie tych durnych zaświadczeń. Wiem z pewnego źródła bo koleżanka pracuje przy tych świadczeniach rodzinnych.

Karta ciąży nie wystarczy, musi być zaświadczenie. Podobno lekarze mają wzory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Karka 🙂 Też się zastanawialiśmy na wózkiem X-Lander kolor Rocky, widziałam go na żywo fajnie się prezentują te nowe kolorki! Ale przegrał u nas bo jest ciężki, niby mieszkamy na 1 piętrze ale targać go to dla mnie za ciężko, i kupiliśmy Clippera który waży tylko 10 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karta ciąży nie jest zaświadczeniem o wizytach - trochę to dziwne skoro jest w niej każda wizyta i pieczątka i podpis lekarza ale co u nas w kraju jest normalne? W każdym razie w jednym artykule piszą, że zaświadczenie o przynajmniej jednej wizycie u ginekologa może wystawić nawet położna...

Przepisy mają wejść w życie w dniu pojawienia się ich w Dzienniku Ustaw - czyli cholera wie kiedy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elwira ja też tak słyszałam, ze przed 10 tygodniem ciąży zgłosiła się pacjentka do lekarza. Nawet przy mne przychodziłą kobieta do położnej jak ja czekałam na wizytę i prosiłą czy mozejej wpisac że była wczesniej na wizycie bo zgłosła się później niż 10 tdzień i że becikowego nie dostanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
""Tysiąc złotych będzie wypłacany każdej kobiecie, która okaże zaświadczenie, że w trakcie ciąży była u lekarza co najmniej raz" - zapewniała na antenie TVN minister Ewa Kopacz. Minister dodała, że po zaświadczenie kobieta może zgłosić się nie tylko do ginekologa, ale również do lekarza rodzinnego, a nawet położnej."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki
Widzę że dziś chyba ciężka noc dla wszystkich hihiih.
Amelia tak wybrała jajca w nocy że szok, od 11 postanowiła że wcale nie musi spać, jadła zasypiała jak ją kładłam syrena. Do tego stopnia że w końcu zrobiłam jej butelkę, dojadła zwróciła i dopiero usnęła na całe... 2 godziny. Masakra i tak całą noc. Jestem padnięta.

Moje drogie szykujcie się bo[size=4] TO WASZ WIELKI MIESIĄC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wcześniej wymagali zaświadczenia, że kobieta była u lekarza co najmniej 3 razy w czasie ciąży i na pierwszej "ciążowej" wizycie przed upływem 10tc.

Po co oni robią takie zamieszanie z tym becikowym... A co jak kobieta ma krwawienia przez połowę ciąży i myśli że to okres i nie pójdzie do lekarza wcześniej? Według statystyk 60% ciąż to "wpadki", więc kobiety nie robią testów jak krwawienie przychodzi w terminie okresu. Konieczność badań w okresie ciąży to jedno, ale uzależnianie pomocy finansowej od tego kiedy się dowiedziało o ciąży to kiepski pomysł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki ja juzmam takie zaswiadczenie od prywatnego lekarza bo u niego bylam w 4tyg, 6tyg, i 10tyg, a nastepne wizyty juz w przychodni wiec musialam isc i poprosic o zaswiadczenie.

Tam lekarz wpisuje wszystkie dane pacjentki i data wizyty i tydzien.

A z tego co ja sie orientuje to becikowe 1000zl przysluguje kazdej kobiecie ktora byla u lekarza najpozniej do 10 tyg i co najmniej 1 raz w trymestrze, czyli min 3 razy.

Ja i maz mamy jeszcze grupowe ubezpieczenie w PZU i tam tez za urodzenie dziecka przysluguje bodajze 940 zl dla matki i 940 zl dla ojca, z becikowym to prawie 3 tys. Piechota nie chodzi 🙂

Kurcze zostaly mi 2 okna do umycia a jest tak zimno i pada ze juz mi sie nie chce, potem dywan do odkurzenia i wyszorowania bo moj piesek zaczal ostro wlosy gubic 🤢

No ale coz takie uroki miec pieska rasy husky 🙂

Potem na koncu kuchnia i podlogi do umycia i bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny te zaświadczenia do becikowego lekarz wystawia bez problemu lepiej weźcie na ostatnich wizytach , bo zanim wejdzie ustawa i instytucje wypłacające sie do tego ustosunkują minie pewno trochę czasu 😉

z tym zaświadczeniem i aktem urodzenia idziecie składać wniosek na becikowe 🙂

a o nosidełko chodzi mi takie na plecy lub brzuch dla rodziców do noszenia dziecka nie fotelik samochodowy , bo to mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha, no to Cię nie zrozumiałyśmy Olu 🙂

Jeśli chodzi o TAKIE nosidełka czy chusty, to ja jakoś się do tego raczej nie przekonam. Przerażają mnie te skulone dzieciaszki 😞 Wyglądają na takie pokurczone. Trudno mi uwierzyć, ze jest im wygodnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...