Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny, co robicie na obiad? Moj A zlozyl zamowienie na placki ziemniaczone z gulaszem, a mnie sie strasznie nie chce trzec ziemniakow, w malakserze nie lubie trzec bo za duze wiory mam wiec na zwyklej tarce, ale tak mysle ze jak mu co innego dobrego podsune pod nos to tez bedzie zadowolony ale kurcze juz nie mam pomyslow, bo od kiedy siedze w domu to ciagle wymyslam w kuchni i gotuje wszystko to na co kiedys nie mialam czasu. Wczoraj np kapusniak zrobilam na obiad bo dawno, dawno nie jadlam, a na kolacje byly kopytka odsmazane z mlekiem, a dzis juz nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Anetkammm hahahahh ja właśnie wcinam placki ziemniaczane ale z cukrem 😁 😁 😁
Nikusia tez poszlabym na jakąś kawkę, ciacho i na zakupy. A tu nie pójdę 😮
Anabel koszmarne te komary, słodkokrwiści jesteśmy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetkamm ja nie lubię gotować. Oczywiście gotuję, ale prawdziwą przyjemność sprawia mi pieczenie. Co do obiadu to u nas dziś szybki obiad, ale dla każdego coś innego-czyli najgorsza opcja dla mnie 😁
Ja mam warzywa na patelnie, mąż ma gotowe kotlety w lodówce i na wieść o warzywach mu się kotletów zachciało -a syn nie je ani jednego ani drugiego i sama nie wiem co dla niego. 🤢
Jak potem takie niejadki w domu to się gotować nie chce. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoreczka napisał(a):
Nikusia tez poszlabym na jakąś kawkę, ciacho i na zakupy. A tu nie pójdę 😮

Aż Ci współczuję, nie potrafię sobie nawet wyobrazić, żebym miała ciągle leżeć. Oczywiście dla dobra dziecka bym leżała, ale bardzo Ci współczuję. Mam nadzieję, że jutro lekarz powie, że już lepiej i pozwoli na więcej. I tego Ci życzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej 🙂 obiadu dzisiaj nie ma bo... zjadłam go w pracy 😉 mąż ma kanapki i filet z ryby, wieczorem zrobimy jakiś makaron i sałatę do tego. Wczoraj makaron w stylu polskim - była cebulka, pieczarki, łyżka serka philadelphia i 1/4 szklanki chudej śmietanki + mnóstwo natki pietruszki. Dzisiaj mam ochotę na oliwki i kapary (wbrew pozorom tutaj wychodzi to taniej niż z jakimiś warzywami 🙃 ). Jak mi się nie chce gotować to mieszam szklankę ugotowanego ryżu z puszką kukurydzy, czerwonej fasoli, cebulą, tuńczykiem i sałatą i całość do smaku doprawiam solą i pieprzem 🙂 ładuję to w pitę (na ciepło) albo zajadam z bagietką. Zjadłabym kapuśniaczek, możecie mi słoik przesłać? 😉

Nie mogę doczekoać się usg piątkowego. Wg planu będzie to badanie połówkowe i powinnam poznać płeć dziecka 🤪 🤪 🤪 😆 😆

Skoreczka trzymam kciuki, żebyś usłyszała dobre wiadomości na wizycie - tak, żebyś mogła odetchnąć i mieć czas na ploty i kawę albo deser i kawę 🙂

Anetka fajny mąż 🙂 mój się przytula i gładzi brzuch, ale nie miał jeszcze tego szczęścia, żeby poczuć na własnej skórze kopiącego Bąbla.

W ogóle, mój Maluszek nie kopie jeszcze tak mocno - z tego co czuję, kopie przeważnie pod wieczór i to jakby wgłąb miednicy. Jakoś ucieka od przodu brzucha. Boi się mnie czy co? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mra tak się rozpisałaś o tym jedzeniu ze zaraz zadzwonie do męża zeby przywiózł mi coś dobrego ze sklepu 🙂 🙂 🙂
Mra Ja mam nisko ciążę i czuje przemieszczajacego się maluszka ale kopniaczków poki co tez nie.

Dobrze wstawie zdj spioszków i ide do wyrka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam po krótkiej nieobecności. W czasie kiedy mnie nie było wreszcie poczułam ruchy maluszka. I tak jak u skoreczki czuję przesuwanie a nie kopniaczki. Najwięcej się rusza jak coś pojem, szczególnie słodkiego. W sobotę byliśmy na weselu - wybawiłam się świetnie bo to było nasze pierwsze wyjście na imprezę bez synka. Troszkę się o niego martwiłam, ale świetnie sobie z teściową dali radę. A teraz prawie całe dnie na dworzu spędzam, bo troszkę sobie działkę urządzamy. Robimy klombiki i takie tam, więc z tego zaganiania nawet na forum nie mam czasu zajrzeć. Postaram się jednak poprawić. Buziki dla wszystkich mamuś 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mra ja czuje kopniaczki tylko w dole brzucha, ale to chyba normalne bo malenstwo jest male i najmocniej kopie nozkami, a co najlepsze to mam uczucie jakby mi male ukladalo sie na moja lewa strone, bo po lewej mam twarszy brzuch, troche bardziej wypukly i czasami mnie ciagnie, mam nadzieje ze to nic dziwnego i niepokojacego bo wizyte mam dopiera 22 sierpnia bo moj gin sie urlopuje zreszta to bedzie moja polowkowa wizyta wiec czekam jej z niecierpliwoscia. a co do obiadu to zrobilam udka a placki beda na kolacje, bo i mnie sie jednak zachcialo ale mnie to znowu ze smietana i z cukrem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie - ruchy i kopnięcia od pępka w dół i głąb. Też mnie ciągnie z lewej strony - ostatnio nawet musiałam na trochę usiąść w pracy. Trochę masowałam ten brzuch. To takie ciągnięcie od środka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie 🙂 Ja dziś na obiadek miałam ziemniaczki, kalafior i mięsko. Ale się objadłam. No ale łasuch jestem i przed chwilą zjadłam kanapki z pomidorkiem z własnej hodowli 🙂 W ogóle ostatnio dużo jem 🤨
Ja ruchy maluszka czuje pod pępkiem, tak ok 8cm poniżej. Raz po lewej, raz po prawej stronie. Ale już drugi dzień maluszek jest spokojniejszy, nie wiem dlaczego. Czuję go, czasami nawet widzę lekkie uniesienia brzuszka, ale jest tego mniej niż parę dni wcześniej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika też tak mam, że są dni, kiedy więcej czuję lub mniej - myślę, że dopóki dziecko waży tyle co wróbelek to tak będzie. Liczę, że tak od 22 tygodnia będę odczuwać ruchy codziennie i w miarę regularnie 🙂 ale może to w ogóle niemożliwe?

Kahira może się trochę opalisz? 🙂 jak masz co robić, to szkoda przed kompem siedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Nikusia! - jak tam brzusio? Jak odczuwasz te 'twardosc'?
Ja od 2 dni mam cos podobnego - twardy brzuch, czasami tak sie napina, zazwyczaj wieczorem, po calym dniu. Ale nie czuje skurczy i nic nie boli. Czuc to tak jakbym sie przejadla i cos wypychalo moj brzuch od srodka a skora i miesnie to hamowaly.

Nikusia102 napisał(a):
Brzuch znowu mi się dziś twardy zrobił. Jak to się powtórzy to jutro zadzwonię do ginekologa. Z tego co czytałam w necie to lekarze przepisują nospę, magnez, jeszcze jakiś lek (chyba na wyciszenie skurczów), zalecają leżenie, odpoczywanie itd w najgorszym wypadki szpital 🥴
Anabel wydaje mi się, że na skurcze (szykujące do porodu) to za wcześnie, ale nie wiem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kahira!
Gratuluje ruchow dzidzi! Wyglada na to, ze juz wszystkie dzidzie daly o sobie znac 🙂 Czy ktoras z Was mamus jeszcze nie czula ruchow?
U mnie te ruchy bardzo nieregularne i jeszcze nie bylo tego pierwszego prawdziwego kuksanca 🙂 Mam wrazenie ze 2 tyg temu dzidzia byla bardziej aktywna niz teraz, ale to moze przez to, ze mi brzuch urosl i mam wiecej wod plodowych?...
Nie moge sie doczekac tego pierwszego kopniaka. Czytalam wczoraj, ze jak juz dzidzia zacznie kopac, to mozna sie z nia bawic w taki sposob, ze jak ona kopnie, to ty odpukujesz i tak caly czas - potem dzidzia sie szybko uczy, ze to do niej pukasz i odpukuje 🙂 Ja juz chce popukac z moja dzidzia! 🙂

Kahira napisał(a):
witam po krótkiej nieobecności. W czasie kiedy mnie nie było wreszcie poczułam ruchy maluszka. I tak jak u skoreczki czuję przesuwanie a nie kopniaczki. Najwięcej się rusza jak coś pojem, szczególnie słodkiego.:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden post ode mnie - dzisiaj sie dowiedzialam, ze moja kolezanka z pracy tez bedzie rodzila w styczniu (20go). Jak sie dowiedziala o mojej ciazy to sie usmiala - bo ciaza wydaje sie u nas zarazliwa - juz dwie dziewczyny sa na macierzynskim! 🙂 a firma wcale nie jest taka duza.

OK, lece na zakupy, mam ochote na cos ciekawego do jedzenia! Juz wymiotlam wszystkie czekoladki 🙂

Dzieki za odpowiedzi odnosnie tycia - widac ze kazda z nas tyje inaczej, co jest pocieszajace. Nie lubie tych internetowych kalkulatorow - stresuja tylko, bo mowia ze nalezy wtedy i wtedy przytyc tyle i tyle... Nieprawda! Najlepiej chyba nie czytac za duzo 😉

Sciskam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piszecie o ruchach malenst rzeczywiscie teraz malenstwa jeszcze daja o sobie znac nieregularnir ale jeszcze troche i im sie to unormuje i bedziecie czuc codziennie ruchy a na koniec ciązy to nawet czasem moze zabolec mi synek pod koniec ciązy zaczoł skakac po pecherzu no i czesto miał czkawke 😉
Treaz czuje ruchy jak to lekarz powieedział na lini włosów to znaczy gdybym nie goliła to by była linia włosów 😉 bardzo nisko i mam wrazenie ze malenstwo kopie po pecherzu 😉 na tym etapie dno macicy powinno sie znajdowac w okolicach pepka wiec kuchy pozyzej to raczej jelita gazy 😉
A siła kopniaczków zaleezy od ułlozenia dzidzi bo moze kopgac akurat w mniej wrazliwe miejscie i wtedy tak nie czuc 😉

Co do napinania sie waszychg brzuszków czytałam ze skurcze przepowiajace mogą wystepowac od 20 tygodnia wiec mnie wiem czy tio u was moze być to ale Nikusia mówiała ze jak dzisiaj sie to powtorzy to bedzie dzwonic dpo lekarza czekamy na odpowoedz ...
Ale u mnie sie wichura zerwała....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahira fajnie ze się odezwałaś, spędzaj relaksujaco czas. Gratuluję ruchów!!!
zmykam dziewczynki. Idę lezec albo nawet i spać po tej ostatniej nocy. Komary precz 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartaMay czytasz może "Bonding with your bump"? 🙂 Próbowałam puknięć - na razie na nacisk dzieciak reaguje w ten sposób, że przestaje kopać 😁 Stąd też zastanawiałam się czy się mnie boi 😉

Skoreczka dobrej nocy!

Zrobiłam sobie kakao i coś obejrzę na necie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja dzidzia jeszcze nie dała o sobie znać!!! Zero kopniaczków, raz tylko miałam motyle w brzuchu jakieś 3 dni temu. Co do napięcia brzucha to ja mam tak prawie codziennie, a nawet parę razy dziennie. Lekarz mi kazał łyknąć no-spę jak będą to napięcia długie i uciążliwe ale ja na razie dzielna jestem i nic n ie łykam.

No i jeszcze jedna sprawa. Moja koleżanka, z którą mieszkałam w akademiku na studiach, a z którą nie widziałam się ładnych parę latek , jest położną więc chcąc się na początku ciąży coś jej poradzić poinformowałam ją, że właśnie o to stało się i jestem w ciąży. Na to ona mi powiedziała ze też jest w ciąży, a po usg okazało się że moja ciąża jest starsza o 4 dni 😁 Zawsze się zgrywałyśmy ale żeby tak po latach, na odległość, niesamowite 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magditta no to faktycznie się nieźle zgrałyście z koleżanką 🙂
A co do twardnienia brzucha, to mnie w poprzedniej ciąży tak się napinał okropnie. Nie bardzo pamiętam kiedy to się zaczęło ale chyba tako około 6 miesiąca. Macica stawiała się niesamowicie, reagowała na każde kopnięcie malucha. Lekarz się bał, że za wcześnie urodzę i od ok 30 tyg brałam leki, które miały skurczą zapobiec, ale w sumie nie widziałam po nich różnicy. W 37 tyg miałam odstawić i czekać na poród. I co??? Poród się nie zaczął do 42 tyg i jak już wcześniej pisałam miałam cięcie. Także warto to twardnienie z lekarzem skonsultować, ale nie martwcie się na zapas, bo naprawdę wszystko będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłam nic ciekawego na necie do oglądania. Zaczęłam "Wojnę polsko-ruską" i po 20 minutach wymiękłam 🤢

I zastanawiają mnie te motylki w brzuchu - to co czuję nie da się z tym porównać. Ostatnie motylki w brzuchu miałam, gdy się całowałam z moim mężem, gdzieś tak na samym początku, gdy się zeszliśmy. Ja to jakaś dziwna chyba jestem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny
Mój twardy brzuch na razie się nie powtórzył, chyba tego lekarza się przestraszył 😁 😁 😁, ale z tego co widzę to częsty problem. Porozmawiam o tym z lekarzem na wizycie ale to za 2 tygodnie.
Ja ostatnio nie mam jakiegoś szczególnego apetytu na jedzenie, nie wiem dlaczego. Problem mam, że czuję się zmęczona. Jak coś zacznę robić to już później ok. To może być spowodowane tym, że ostatnio późno chodziłam spać a rano nie umiałam się zwlec. Kawa mi nie pomaga tylko mnie po niej mdli.
Kopniaczki czuję ostatnio też powyżej pępka (tak do ok 1,5cm), ale sporadycznie. Chyba macica mi się już tam rozrosła 😉, najczęściej dziecko siedzi na moim pęcherzu. Czyli jak Anabel napisała "na linii włosów" i jestem pewna, że to dziecko, bo kopie i się rusza, ale czasem to normalnie boli, szczególnie jak się napnie. Jak się położę a maluch tam siedzi to pępek się w moją stronę obraca i go dokładnie widzę 🤪 (bo reszta brzucha robi się płaska).
Nie wiem czy pamiętacie o tym ciągnięciu z jednej strony też kiedyś pisałam, ale samo przeszło.
Magditta ale jesteście zgodne z Koleżanką 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...