Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kobzio masz dziewczyno racje ,moja mama po 4 dzieci wygladala bardzo bardzo imponujaco,mi po pierwszej cizay zostalo 10kg niby nic strasznego ale za chiny wiecej nie spadlo,zobaczymy jak bedzie tym razem,odchudzac nie bede sie napewno dokladam wiecej owocow 🙂 🙂 i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Tez znam dziewczynelekarz jej mówił ze bedzie syn ale na ostatnia wizyte poszła do innego lekarza a ten jej powiedziała ze wedłog niego to dziewczynka oczywiscie wierzyła swojemu lekarzowi no a po porodzie sie zdziwiła bo wyszła Nicola 😉 wiec róznie może byc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi dziś też koleżanka napisała, że mam się za bardzo nie cieszyć, bo może jeszcze się płeć zmienić. 😉 tyle, że ubranka dla chłopaka mam i ewentualnie będę miała też dla dziewczynki 😉. Chociaż rozumiem, że jest szok jak się na porodówce dowiadujesz, że jest inna płeć. Tyle, że pokochamy to co będzie a moim największym marzeniem jest żeby było zdrowe. Ale i tak się cieszę na córeczkę 😁 😁

Jak miałam ok 21 lat to poszłam z koleżankami do wróżki. (trochę dla żartu a trochę z ciekawości) jedyne o co mnie zapytała to o stan cywilny a ja wtedy byłam świeżo po ślubie. I powiedziała mi, że będę miała pierwszego syna a potem córeczkę na którą będziemy musieli poczekać. Oczywiście jak wyszłam to się z tego śmiała, ale zapisałam sobie na kartce całą przepowiednię. Jeszcze zacznę wierzyć we wróżki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedys przeglądałam zdjecia usg 4d to były tak dokładne, widoczne były wszystkie czesci ciała. Jedynie po takim usg byłabym na 100% pewna, a tak nie jestem. Nie można sie nastawiać. Zreszta ja KOCHAM to dzieciątko bez względu na płeć 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja nie liczę na odpadniecie siusiaka!!!! Protestuje!!!! Ja chce tego chłopczyka!!!! Napisałam tak dlatego, że ostatnio dr mi nie powiedział że to siusiak, tylko gruczoł płciowy i że w 12 tyg rozróżnić można to w ten sposób, że u chłopców wysuwa się bardziej do przodu,a u dziewczynek do tyłu. Jego zdaniem to co zobaczył wyglądało mu bardziej na chłopca, ale to tak na 70% powiedział. Stwierdził, że na połówkowym będzie już widać dokładnie co tam się kryje. A co do wagi to jak już mówiłam przytyłam 17 kg,ale potem jak karmiłam piersią wyłącznie, to po pół roku straciłam 20kg. Po odstawieniu małego od cyca waga mi się ustabilizowała o kg mniejsza od wyjściowej z przed ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahira dziewczyny żartują z odpadającego siusiaka. Ale kto to wie, Twojemu odpadnie a mojemu urośnie 🙃 a tak na 100% to po porodzie będziemy wiedziały.
A co do wagi to problemem nie jest ile przytyjemy tylko czy uda się to zrzucić. Podobno organizm ma na to rok czasu, tzn na powrót do wagi z przed ciąży. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia wiem, że żartują 😜
A z wag a jest jeszcze jeden problem , bo mimo, że mnie się udało zrzucić więcej niż przybrałam to rozstępy na udach, biodrach i piersiach zostały 😞 Wyblakły znacznie, ale teraz jak znów tyję to się pojawiają z powrotem tyle że białe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahira ja mam chyba jakąs depresję po tym jak wczoraj spojrzałam na swoje uda...przytyłam 🤢 Będą znow rozstępy 🤢 Jedyne co mnie doprowadza do równowagi to ten mały człowieczek w brzuszku. Wiem, ze to dla jego zdrowia, jem i rosnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, a smarujecie się kremami na rozstępy? Bo ja mam Mustelle na rano i Fissan na noc. Dodatkowo mam też mocny balsam nawilżający do całego ciała. Jak narazie dość dużo przytyłam ale nie mam żadnych problemów ze skórą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoreczka napisał(a):
Jak kiedys przeglądałam zdjecia usg 4d to były tak dokładne, widoczne były wszystkie czesci ciała. Jedynie po takim usg byłabym na 100% pewna, a tak nie jestem. Nie można sie nastawiać. Zreszta ja KOCHAM to dzieciątko bez względu na płeć 😘


Mój lekarz wiedział już na 100% kilka tygodni temu 😁 To widać nie tylko po siusiaku ale również po nerkach i układzie moczowym. Także warto korzystać z lekarza, który ma nowoczesny tj. dokładny sprzęt jeśli jest taka możliwość. Mój lekarz ma 2D i 4D oraz w kolorze (do badania np. przepływu krwi) - wszystko w cenie wizyty. Dla mnie bardzo ważne, żeby mógł dokładnie wszytsko zbadać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel napisał(a):
Vespera tak _weszam teray na liste Twojej wyprwaki naprawde chcesz kupowac az tyle ubranek w rozmiarze 56 ? Ja bym to raczej odradzala bo nie zdazysz tylu ciuszkow zaozyc no chyba ze chcesz je zakladac po jeden raz


Zrobiłam wczoraj zebranie ze wszystkimi zakupami i okazało się, że kupiłam o wiele więcej... ale nie tylko 56 ale też 62. Teraz zacznę kupowac większe rozmiary 🙂 ale w tym tygodniu czeka mnie masa zakupów do pokoju i targi w weekend wiec może tymczasowo zrobię przerwę w kupowaniu ubranek 😁 Muszę omijać mothercare szerokim łukiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
vespera ja sie juz z miesiac smaruje ,na poczatku oliwka dla mam ale zapach mnie odrzucal i teraz mam maslo na rozstepy wiec sie wieczorami smaruje 🙂 po pierwszej ciazy pozostalo mi niewiele z rozstepow tylko kilka na udach i po kazdej stronie boczkow ale nieznaczne,wiec tym razem smaruje sie szybciej i intensywniej tak na wszelki wypadek

co do ubranek ,moja siostra urodzila 8miesiecy temu wiec kartony spakowane czekaja juz w pl,oczywiscie nie wierze ze nie dokupie kilku bo nie bylabym soba 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂
ja kupiłam sobie oliwkę w żelu Penatena dla kobiet w ciąży 🙂
super pachnie i szybko się wchłania 🙂
wczoraj chłopak smarował mi nią brzuszek i Krasnal zaczął go kopać 😁 w nocy nie spałam,bo burza była okropna i duszno jak w piekle 🙂 pozdrawiam i wysyłam całusy dla wszystkich:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera kremu na rozstępu nie mam, smaruję się balsamem. Jest taki dość nawilżający. Mam też oliwkę, ale robią mi się pryszcze na szyi, dekolcie i plecach to wolę jej unikać. Czekam na rację z targów 😉
Co do USG to mój lekarz też ma 2D i 4D i kolorowe też, wcześniej o tym kolorowym nie wiedziałam, ale dziś włączył jak przepływ krwi oceniał. Z ubrankami to się zgadzam, lepiej kupuj większe, za dużo a 56 to potem ubierzesz raz i wyrośnie (dodaj fotki tych które kupiłaś). Chociaż sama mam tyle, że koleżanka stwierdziła, że bym bliźnięta ubrała 😁 🙃
Dziś kupiłam skarpetki, jak zrobię fotkę to Wam wstawię, słodkie są. I kilka dni temu dostałam śpiworek od koleżanki to też wstawię linka na podobny na allegro, ale cudny jest 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vespera ja się w poprzedniej ciąży intensywnie smarowałam kremami przeciw rozstępom i na niewiele się to zdało. Ciążę przenosiłam 2 tygodnie i praktycznie w ostatnim tygodniu skóra nie wytrzymała i jak się zaczęły sypać rozstępy to z dnia na dzień widziałam nowe. Teraz też się smaruję kremem Perfecta mama, ale nie bardzo wierzę w skuteczność tych specyfików. Ponoć kremy na niewiele się zdają jak ma się genetyczne predyspozycje. Co do ubranek to nieźle poszalałaś. Ja zajrzałam do ubranek po synu i łącznie tego co kupiłam i dostałam w rozmiarze 56 mam 9sztuk body z długim rękawem, 3szt. z krótkim, 7 par śpiochów i 4 pajacyki. Pamiętam, że ubranka te posłużyły mojemu synkowi jakiś miesiąc potem z nich wyrósł. No i widzę, że mamy wspólne uzależnienie - zakupy w mothercare!!!
Kasiulka55544 mnie też czeka test obciążenia glukozą 75mg. Trochę się tego boję no w poprzedniej ciąży tego nie miałam robionego, a teraz lekarz stwierdził, że trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny, pewnie już śpicie, a ja się dopiero dorwałam do komputera 🙂 Nikusia gratuluję córci 🙂 ... ja od ostatniej wizyty przytyłam 3 kg ☺️ a od początku ciąży razem 3,5... mam nadzieję że nie będzie mi waga tak szybko rosnąć... 😉 co do glukozy... to już zakupiłam... trochę mnie przerazziłyście że to takie bleee 😜P chyba wezmę tą cytryne ze soba 🙂

Przepraszam że nie odpiszę na resztę postów ale padnięta jestem i tyle zdołałam zapamiętać :*

Pozdrawiam i całuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i jeszcze ja na dobranoc 😉
Ja ide jutro na test z glukoza badanie moczu i morfologie 😉 jakoś nie boje sie tego jestem dobrej mysli ze wszystko jest ok 😉 dróga sprawa ze w pierwszej ciązy mnie nastraszyli ze to takie strasznme i sie zastanawiałam czy Daniela nie wziąsc ze sobą ale potem sie smiałam ze nie wiem po co miała bym go brac bo to był pikus a wtedy piłam 75 gram a nie 50 😉

Co do kremu to ja tez stosuje perfekte mam rozstepy na udach i jeden na brzuchu wyszły dposłownie w trakcie porodu heh a pamietam jeszcze jak bardzo sie cieszyłam przez cała ciązew ze ich nie mam wiec teraz sie smaruje i nie mysle o tym bo jak beda miały wyjsc to wyjda a pielegnowac skure trzeba a nie wszytskoe kosmetyki sa w ciązy bezpieczne wiec wole uzywac tycg zatwierdzonych 😉

Mam pytanko uzywacie moze na komary tych odstraszachy zapachowych co sie w kontakt wkłada? ja 3 dzien właczyłam bo nie idzie bez tego spac ale mam wyrzuty bo nie wiem czy to do konca bezpieczne .Dodam ze kupiłam takie z przeznaczeniem dla dzieci po 1 roku zycia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel ja mam taki zwykły na komary, ale włączam na ok godzinę w jednym pokoju a potem w drugim. Nie mam dużo komarów. Ale wkładam dopiero jak światło zgaszę 😉
To czekamy jutro na relację z glukozy 😉
Pamii18 ja tam jeszcze nie śpię. Na moje problemu ze spaniem lekarz powiedział, żebym sobie ziołowe tabletki nasenne kupiła na bazie chyba walerianu, ale ja za bardzo cykor jestem, żeby cokolwiek brać.
co do glukozy to lepiej zrobić niż mieć cukrzycę ciążową a nie wiedzieć.
parę słów o cukrzyc ciążowej http://www.rodzice.pl/ciaza-i-porod/zdrowie-i-uroda-w-ciazy/cukrzyca-ciazowa.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszperałam też w necie pozycje seksualne bezpieczne dla kobiet w ciąży, jak ktoś chce poczytać to proszę http://www.kobieta.pl/uczucia-i-seks/pozycje-seksualne/kamasutra/artykul/pozycje-seksualne-dla-przyszlych-mam/
😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia gratuluję córki 😁 i dzięki za oba linki!

Mykam spać, przeczytałam Was, ale niewiele mam do dodania 😉 tylko tyle, że od początku ciąży też przytyłam 4 kg. Gin twierdził, że bardzo dobry niski wynik, hmmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszperałam też coś innego, najpopularniejsze imiona http://gorny.edu.pl/imiona/
mam syna Jakuba i nie chcę, żeby córka miała tak bardzo popularne imię, ale też nie chcę nic "wymyślnego". muszę przestudiować z mężem 😁 😁
a teraz idę spróbować zasnąć. Pa pa Mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...