Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kacha brałam Rennie, ale zabrakło mi a dziś wszystko zamknięte. Jutro sobie ulżę. Nie wiem czy wy tez tak macie ale zgagę to mam juz prawie po wszystkim, jedynie po kefirach naturalnych jej nie mam. No ale ciezko żywic sie tylko kefirkami 😮
Kasiulka masz jeszcze czas tak jak i ja, więc musimy byc cierpliwe, a dzidziusie będą wiedziały kiedy wyskoczyć 😉
Nikusia Ty to teraz już prowadzisz całkowity tryb życia niż brzuchy 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
Nie miałam wczorej neta i dzis duuuuzo do nadrobienia chyba wiele sie działo 😉

Kahira gratulacje 😉 maluszek nie duzy ale szczescie wielkie 😉

Mra to ale akcje miałas 😉

OO wielka B super ze w domu 😉

II Nikusia strasznieee sie ciesze 😉 no i dla ciebie usciski z powodu porodu; 🥴

Kacha no i ty wrocilas to jeszcze elka i kahira prawie komplet na forum ;0

Beata ja nie pomoge ja bez znieczulenie rodziłam...

U mnie ok chcoc nadal mam stresa;/

Była wczoraj połozna zwazyła Kinie i znów jest w szoku bo mała wazy 3800 wiec tyje tyje tyje... i to szybko 😉 przez 2 tygodnie przybrała 850 g to duzoooo 😉 no i ładnie wyglada i pepuszek prawie wygojony nie pisałam odpad w 12 dobie 😉 to szybko bo gruba pepowine miała ale u synka walczylismy 3 tygodnie z nim wiec teraz to ekspres dzis jedziemy po raz pierwszy z mała do moich rodziców i dziadków dziadkowie jeszcze małej nie widzieli wiec sie uciesza bardzo 😉 mam nadzieje ze Kinia bedize grzeczna 😉





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha ze szpitala zawsze przywlecze się jakąś infekcje 😠 Spróbuj jakoś się wyleczyć do dnia porodu!
Kruszyna witaj 🙂
Anabel rzeczywiście malutka pięknie Wam rośnie 🙂 A ja tez musze coś napisać o pępuszku. Mój starszy synek miał kikutka az 7 tygodni, jednak nie oznaczało to nic złego. Z reguły powinien odpaść do 2 tyg. a u niego trwało to długo. No i później okazało się dlaczego az tak długo. Położna patrzy na pepuszek a kikutek jest jakby przymocowany, zagląda i okazało się zez lekarz po porodzie za nisko obciął pępowinkę i przyhaczył go żyłką 🤢 I nic mi nie powiedział o tym 😠 A powinni powiedzieć ze jest tam zyłka i ze kikutek dłuzej moze byc niz normalnie.
Beata właśnie teraz doczytałam post o twoim śnie. No modelką to ja jestem ale chyba sama dla siebie 😁 😁 😁

A pytanko do mam które urodziły: wiecie coś o znieczuleniach ? To tylko telewizyjne bajki czy rzeczywiscie stosuje sie je w szpitalach? Prosiłyście o to?

Co do moich wszelkich dolegliwości to mam wrażenie ze ciasto Karpatka złagodziłaby wszystko 😉 🙃 🙃 🙃 No taką mam wielką ochotę na Karpatkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka właśnie mnie dobiłaś 😁 🙃 płaczę za karpatką odkąd o niej przeczytałam 😞 a wszystkie sklepy zamknięte... i jeszcze mi się zachciało do KFC - co za niefart 🤔
...a co do znieczulenia przy porodzie SN tam gdzie ja będę rodziła jest za darmo i je podają - trzeba tylko przed porodem przejść konsultację z anestezjologiem który robi badania (dlatego najlepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie w szpitalu nie ma znieczulenia do porodu SN 🤢 🤢 😞 Walczą o to, ale co z tego... jak ja będę rodzić to bez tego 😞 Posrana jestem... przypomniałam sobie o tym jak widziałam te męczące się babeczki w szpitaluuu 🤢 🤢 koło mnie się zmieniały bo co chwilę któraś na porodówkę szła... A ja siedziałam jak kołek i przeżywałam to wszystko 🤢 😞 😞
A w ogóle wszystkie jakieś takie chude były i tylko z brzuszkami jak piłeczkami 😠 tylko jednej było dużo ale ona bliźniaki nosiła w sobie.
A na obiad mąż mi obiecał frytki.... a ja mi przed chwilą powiedział, że jednak ich nie zrobi to się głupia popłakałam......... 😮 bo tak mi się tych frytek zachciało.... 😲..... no ale widząc moją dziwną rozpacz... robi te frytki 🤪 rety jaka ja głupia płaczka jestem 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż robi karpatkę 🤪 Kobzior może uda ci sie zrobić? 😉
Kacha w ciązy na frycie tez mam ochotę 😉
Co do SN to wiem ze u nas w szpitalach tez nie daja znieczulenia 🤢 Dlatego pytam dziewczyny które rodziły bądź bedą rodzić w innych miastach. U ciebie Kacha tak jak i u mnie 😮
Kacha może twój porod bedzie taki jak Wici 🙂 Też życzyłabym sobie takiej akcji porodowej ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wam ponownie 🙂

Ja teściową odwiozłam i jedzie już z mężem do Belgii... nie lubię pożegnań ;/... później byliśmy u moich rodziców... i tak się zeszło... teraz posiedziałam przy rachunkowości bo jutro mam kolokwium... ale jadę z mężem i napiszę i wychodzę... nie będę na zajęciach bo już nie czas na to :P...

Kacha przeczytałam o frytkach i pogoniłam męża do robienia 😁 mmmm 🙂 już mi ślinka na samą myśl cieknie xD...

Skoreczka 7 tygodni dużo... ja mam nadzieje że u Laury szybko odpadnie bo ja się boję tego kikutka :P...

Nikusia w razie co... daj znać 😉 a pomogę w odliczzaniu xD... nawet powiem że lekkiej wprawy nabrałam hehehe 🙂...i podziwiam Cie za to że masz chwile nawet na odliczanie 😉... ja się pewno przy małej długo ogarniać będę xD.. bo nie zajmowałam się nigdy tak małym dzieciątkiem 24 na dobę :P...

Kruszyna dobrze że już w domu jesteś!! 🙂

Kacha z tym płaczem to się nie przejmuj!! 🙂 kiedyś minie 😉...

Karpatka!? 🙂 ja jutro zrobię wadowickie kremówki... :P

Lecę się pouczyć do kolokwium jutrzejszego 🙂 także do jutra... :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii to pokaż wszystkim klasę 😉

Właśnie cisza tu jakaś nie do zniesienia 😜 Zagladam co jakis czas a tu taki spokój 😎 No i bedzie pewnie tak coraz ciszej.

Mnie też nic sie nie chce. Najadłam sie mojej upragnionej karpatki i ledwo chodzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja niestety się na karpatkę nie załapałam, ale za to mam coś co przypomina mi KFC 😁 robimy domowe wrapsy (twistery) z filecikami z kurczaka w panierce a'la KFC, pomidorami, cebulką, kapustą pekińską i dipem czosnkowym 😜 Zgaga murowana - ale od czego jest rennie 😁
Co do ciszy na forum obstawiam, że mra_ , magditta, Monika, 31072010 i Urszulka są - lub lada chwila będą wypakowane 😆 😉
pamii powodzenia na kolosie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kobzior_wife napisał(a):
...
Co do ciszy na forum obstawiam, że mra_ , magditta, Monika, 31072010 i Urszulka są - lub lada chwila będą wypakowane 😆 😉


A wiesz, że ja o tym samym pomyślałam? Czekamy na wieści w dniu jutrzejszym... jeśli jeszcze dziś się nie odhaczą na dobranoc 🙂
Zjadłam na obiad te frytencje z mięskiem i teraz brzuch mnie boli 🤢 Mężuś ogląda skoki a mnie to tak interesuje... nie interesuje 😁 i się zanudzammm 🙃
Już nawet przeszło mi przez myśl, by porobić fotki ciuszków Natalki, których jeszcze na FB nie wrzuciłam aaaale zrezygnowałam bo przecież trzeba byłoby się ruszyć... powinnaqm też już spakować rzeczy Natalki do szpitala, poprasować pościel (bo łóżeczko stoi i czeka na nią 😜) ...zdecydowanie syndromu wicia gniazda u mnie brak 😮 🙃 🙃 🙃 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam jeszcze raz
Przeraziłam się jak jak zobaczyłam ile mam stron do nadrobienia,więc może tylko troszkę poczytam i będę na bieżąco 🙂 🙂 🙂 Przyzwyczajenie ze szpital został czyli drzemka po obiedzie 🙂 🙂 🙂 i jakoś odzwyczaiłam się parę dni od komputera bo jakoś mi dziwnie 🙂
Tak więc jak tylko zgłosiłam się do szpitala to od razu zaprosili mnie na porodówkę,ale po kilu godzinkach czekania, badaniach i wypisywaniu całej dokumentacji stwierdzili,że parę dni muszę poleżeć aby ustabilizować ciśnienie,poprawić wyniki krwi i zmniejszyć opuchliznę no i miałam dietę 🙃 🙃 bezsolną 🙃 🙃. Od razu lekarz mi powiedział,że do terminu mnie wypuszczą i jego słowa się potwierdziły tylko te 4dni musiałam odleżeć aby mieli za mnie zapłacone 🙂 Na wstępnym badaniu od razu lekarze zwrócili uwagę ,że mam źle obliczoną datę porodu 😮 😮i z 17 zeszło na 12 😮 😮 😮. Dziś lekarz mi powiedział,że jak nie urodzę do 12 to najpóźniej mam się zgłosić do nich 17 na wywołanie porodu 🤔 🤔 🤔 AHA mam zakaz wstawienia się w piątek 13ego 🙂 🙂 🙂 A tak ogólnie jestem bardzo zadowolona z mojego pierwszego w życiu pobytu w szpitalu,wszyscy byli mili,wyrozumiali i tłumaczyli cierpliwie wszystkie niejasności 🙂
Witam mamusie w domku ze swoimi kruszynkami
Nikusia jakoś nie miałam odwagi podejść do ciebie bo nie chciałam przeszkadzać w radosnych chwilach 🙂 zaglądałam tylko tam przez szybę,ale jakoś nie natrafiłam na ciebie 🤨
Kacha ja też spotkałam dużo zgrabniutkich dziewczyn z tylko z brzuszkami,ale cóż widocznie mam inne predyspozycje 🙃 A ja akurat w pierwsza noc trafiłam do pokoju gdzie była dziewczyna szykowana do porodu sn i o 2ej w nocy już ją zabrali na porodówkę a drugą rano na cesarkę więc przeżywaliśmy razem z nimi 🙂 🙂 🙂
Pamii trzymam kciuki za kolokwium
Skoreczka no to zarobiłaś mi smaka na tą karpatkę 🙂 🙂,ale poratuję się chyba tabliczką czekolady 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka masz rację, ja teraz z ciężarówki się w mleczarnie zamieniałam. 😉
Kacha bo tak to jest, że w szpitalu połowa przeziębiona i zaraz od kogoś złapiesz. Dziś przyjechała siostra z narzeczonym i on się potem przyznał, że jest zakatarzony 😠 😠 😠 zezłościłam się, bo tylko mi potrzeba żeby mi Emilkę zaraził. 😠
Anabel ja teraz tak jak Ty, nie mam za dużo czasu i korzystam że mąż w domu to na forum zaglądam 😉, ostatnio miałam nawal pokarmu a teraz coś mało. A Emilka dziś przez kilka godzin z małymi przerwami jeść chciała. Jeszcze mi bardzo krzyczy przy karmieniu, chyba by wolała, żeby jej lżej leciało i jak coś to je, krzyczy, je krzyczy itd. Ja jeszcze mam kapturki, bo miałam wklęsłe brodawki, teraz dopiero zaczynam ją uczyć bez, ale ciężko to idzie. I koszmarnie mnie bolą plecy, chciałam jutro podjechać do sklepu po poduszkę do karmienia i stanik. Bo te co mam z allegro to porażka, wcale nie trzymają a w obwodzie za duże, a piersi teraz ciężki.
Skoreczka Kubie pępek odpadł w 6 dobie, jeszcze w szpitalu. A teraz zobaczymy, powiedzieli, że mam niczym nie smarować ale uważać, żeby nie zamoczyć przy kąpieli.
Co do znieczulenie to korzystałam z podtlenku azotu, położna powiedziała, że będę się po nim czuła jak po szampanie, ale jakoś na mnie nie dział. Mąż mi potem powiedział, że źle go wdychałam. Nie wiem, może ma rację. Położna obiecała mi jeszcze jakieś tabletki czy coś, ale potem już poród był tak zaawansowany, że w końcu ich nie dostałam.
Pamii18 jak nie będę umiała dać rady z odliczaniem to chętnie skorzystam z pomocy, teraz mam pomoc męża a nie wiem jak to będzie w tygodniu. Na pewno będzie później 😜
cdn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobzior ja też tak myślę, że lada chwila kolejne mamusie pojada na porodówkę 😜 a Twojej sałatce sobie mogę pomarzyć, teraz jestem na diecie mamy karmiącej, ale już testuję kolejne rzeczy do jedzenia. 😉
Kruszyna Ty masz kompleks, że poszło nie tylko w brzuch a ja znowu się martwiłam, że jakbyśmy się spotkały to nie wyglądam jak na fotkach z fb, bo bez makijażu, zmęczona itd. 😁 😁 😁 a co do pobytu w szpitalu i dziewczyn które rodziły to kojarzę 😉
Cieszę się, że szpital Ci do gustu przypadł.

co do takich pytań co kiedyś były do Anabel po porodzie to teraz ja Wam napiszę. Jeśli chodzi o kg to super bo mam 2kg+ za to brzuch dziwny bo się taki stożek zrobił-nie podoba mi się bo bardzo odstaje. Może dlatego, że łożysko było z przodu. Nie jest bardzo flakowaty. Jak się pogoję i nie zacznie schodzić to gimnastyka. 😉
Teraz jestem bardziej zmęczona niż w ciąży, dziś w nocy karmiłam 4 razy, 3 razy jeszcze tak w miarę a raz trwało to 2 godziny. Już potem obudziłam męża, żeby przebrał Emilkę a ja się położyłam. Jutro małą kąpie maż 😜 już dziś chciał, ale powiedział jak ją włożyłam do wanienki.
Jak chcecie coś jeszcze wiedzieć to chętnie odpowiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja tak właśnie myślę, że ta od bliźniaków mnie zaraziła 😠 opowiem Wam 😠 siedziałam w pokoju przyjęć na ginekologię... za mną też ktoś był ze skierowaniem... nagle wlazła do tego pokoju bez niczego ta od bliźniaków... ze skierowaniem... bo mówi, że ona chora... i kaaaszle 😠 kichaaa 😠 buzi nie zatyka 😠 😠 odsuwałam się od niej najbardziej jak się dało... Położna jej tłumaczy, że musi najpierw mnie na oddział przyjąć i dopiero z nią będzie rozmawiać.... Co za baba 😠 Mogłam w sumie na nią warknąć bo po pierwsze, co jakbym stała tam nago??? A poza tym za mną też ktoś czekał w kolejce na przyjęcie na oddział 😠
ale się nie odezwałam 😞 😞 na szczęście położna szybko ją wygoniła....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha to w moim szpitalu po 26tyg przyjeżdżając na oddział musisz przejść przez porodówkę. Tam wypełniają wszystkie papiery. Tam jest osobne pomieszczenie, żeby się przebrać a na blok porodowy nikt nie wejdzie, bo jest na kod i położne otwierają od wewnątrz.
A babka to jakaś wredna, co myślała, że jak się wepcha to będzie szybciej?
a co do pytań Kachy to może napisze wszystkim.
Byłam nacięta dwa razy i nacięcie nie boli. Po tym porodzie pytałam męża czy aby na pewno mnie nacięli, bo jak się oglądałam w lustrze to szwów nie widziałam. 😮 Szyli przy znieczuleniu miejscowym. 8 lat temu to znieczulenie było do bani, ale teraz działało. Jak mnie zabolało to dała mi drugie, tylko przy odbycie na mnie nie działo całkowicie, ale dało się przeżyć 😜
Dobranoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata8811 ja rodziłam bez znieczulenia śmieszne ale mi nie było potrzebne

Wiec tak kochane nie ma opcji żeby was nadrobić bo mam ponad 60 stron jak nie lepiej.
Dzisiaj co prubowałam usias cos poczytać to mały dawł mi koncert cały dzien wisiał mi na cycu był bardzo nie spokojny chyba za to ze pierwszy dzien w domu. Noc też mi mineła na dulczeniu przy cycu ale jak poisalam pierwsza noc mysle ze ta będzie lepsza. Mały już po kąpieli jak na razie piunia ale zobaczymy jak długo zaraz zabieram się za opisanie mojej akcji porodowej na pewno nie będzie dłuzo pisania bo umnie mineło to szybko nikt mi nie wierzył ze jestem pierworodka jak to powiedziła pani Ula Paulina ty to jesteś stworzona do rodzenia dzieci dla tego każdej z was życze takiego porodu jak ja miałam. Jutro będę strała się czesciej zagladać na forum jak tylko Fabian mi pozwoli na to mój już leży na łóżku a ja ide coś zjesc nawet na to nie mialam dziaj czasu wszystko robiłam w locie i z małym na rekach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny po wyjściu ze szpitala macie ręce pełne roboty,ale wasze szkraby już przy was są 🙂
Nikusia może kiedyś będzie nam dane się spotkać i wtedy obie będziemy w lepszej kondycji 🙂
Kacha jak pisała Nikusia w szpitalu spotkałam się z miłą opieką i mega dużą intymnością wszystkie przebieralnie, badania super i nawet przy ktg jak leżałam w koszuli to położna nakrywała nogi bo twierdziła,że może jakiś lekarz wejść i po co mam się krępować 🙂 Zszokowana byłam pierwszego dnia tylko bo trafiłam na obchód 8 lekarzy i jeden badał mnie przy wszystkich,ale przeżyłam a potem to już było ich trochę mniej 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna ja u siebie pierwszy raz taki ZONK miałam i to właśnie z tym obsmarkanym babsztylem 😠 Reszta jest na prawdę na poziomie. Na KTG także same położne przykrywały, czy też bluzką zasłaniały nawet brzuszek żebym się nie czuła skrępowana. Ale z tą babą, co wparowała do dyżurki to szok 😠
WielkaB fajnie, że wpadłaś tu choć na chwilę. Ja chętnie poczytam o Twoim porodzie, aby nastroić się pozytywnie 🙂 🙂 🙂
Jutro zaczynam 10 dni do terminu....... a Ty Kruszynko mnie wyprzedziłaś i zostawiłaś samą noo 😞 ale dobrze 😁 przepuszczam Cię bez problemów... 😁 proszę bardzo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...