Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Pamii, mojego szwagra kuzynka też jest w ciąży ale z terminem na marzec i też ją bolał brzuch, była tydzień na zwolnieniu i wróciła do pracy. Lekarz zalecił jej żeby cały czas nie siedziała przy biurku tylko od czasu do czasu trochę pochodziła. Dostosowała się do zaleceń i teraz już jej dużo lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Pamii18 ja pytam o to co mnie w danym momencie niepokoi, nawet nie myślę czy to durne pytanie czy nie. Po to jest lekarz, żeby rozwiał moje wątpliwości 😉. Zresztą myślę, że nie ma durnych pytań są tylko takie na które nie znamy odpowiedzi 😁 😁 😁
Monika a właśnie chciałam napisać, że zauważyłam, że mi się napina brzuch nawet jak mam pełny pęcherz 😉
Kroję natkę selera, bo dostaliśmy od kolegi. Zamrożę i w zimie będzie jak znalazł 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak apropo zrobiłam sobie taką listę na jutro:

-ile waży
- jak jest ułożone i do kiedy musi się odwrócić
- jaka płeć
- jak jest długie
- ból brzucha
- zapytać o ciśnienie
- poród- czy lekarz poleca jakiś szpital
- czy będę mieć robione USG3d- czy na własną rękę mam zrobić
- czy mogę prosić o zdjęcie całego maleństwa (bo takowego nie mam- zawsze daje zdjęcie główki z góry)
- czy dzidzia rozwija się prawidłowo


XD chociaż niektóre pewnie sam odpowie wcześniej niż ja zapytam 🙂

Monika na l4 ja już nie liczę po ostatniej wizycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁 pewno się też nie będzie mieścić 🙂 albo z ledwością 🙂... no ale chciałabym chociaż ujęcie buźka rączki 🙂 jakieś takie do wspominania 🙂 a dodam że mam zamiar iść na USG 3D do innego gin i żeby mi filmik nakręcił 120 zł ale jaka pamiątka :] a za parę lat pokażę maleństwu jak wyglądało jak było malusie w brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii18 na cześć Twoich pytań mogę odpowiedzieć 😉
-na razie może być ułożone dowolnie, bo ma dużo miejsca i pływa. Czyli w jednej minusie tak a w drugiej odwrotnie, wg artykuły który kiedyś cytowałam tu ma czas do 34tygodnia. 😉
-lekarz Ci chyba mierzy ciśnienie co wizytę? Bo u mnie tak jest, jak będzie złe to na pewno sam coś zaradzi 😉
- nie wiem czy lekarz poleci jakiś szpital, dla mnie bardziej wiarygodne są opinie innych mam, które rodziły. Bo przecież lekarz nie powie, że szpital w którym pracuje jest do bani 😁 😁 😁
Ja szukam szpitala wg opinii koleżanek, oraz takiego gdzie rodzina będzie miała blisko, żeby do mnie dojechać. No i do porodu też żeby było blisko 😉
-USG 3D nie ma wartości dla lekarzy, to jest raczej nasza chęć zobaczenia dzidziusia a lekarze zarabiają na tym 🙂
-teraz już raczej nie dostaniesz fotki całego bobasa, bo się w kadrze nie mieści. To tylko na początku ciąży 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heh Nikusia dziękuję za odpowiedzi 🙂 ja myślałam że może po opiniach swoich pacjentek będzie co nieco miał do powiedzenia 🙂... mi koleżanka kiedyś powiedziała że 3d musi być robione w ciąży bo lekarz może wykluczyć wady itp... ja się nie znam dlatego wolę zapytać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja jestem po wizycie zapomniałam o jednej tylko sprawie 😁 więc nie jest żle!! Miałam usg no i mała akurat była główka w dół odwrócona,ale na ostateczna pozycję to ma jeszcze czas!!! Moja Kruszynka na dzień dzisiejszy waży 1027gram 🤪
Skoreczka dobrze,że syn ma dobre wyniki bo to najbardziej cieszy!!
Kobzior witaj w domu i zaglądaj do nas.
Pamii zawsze jest stres przed wizytą,ale jak się widzi bąbla na usg to ,aż tak inaczej na sercu!!
Ja pare dni przed wizyta myślę o czym mam powiedzieć co podpytać ,ale i tak coś umknie i pomysł z karteczką jest dobry 😁 😁
Nikusia nowa super fotka!!
Wielka B jak pisała Nikusia mleko z czosnkiem i do wyra!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika i Kruszynka dzięki, przyjemnie słyszeć jak ktoś chwali, szczególnie teraz jak wraz z brzuszkiem i radością z dziecka pojawiają się też kompleksy 🙂

ps. teraz widać, bo na jasnym tle 🙂)

Kruszynka to super, że u Was na wizycie też wszystko dobrze. Zgadzam się, że jak się widzi maleństwo to wszystko wynagradza. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiulka maja też kopie, aż maż był w szoku. Jak się obraca to bardzo widać, bo skóra się napina. 🙂
Ja się umawiam na wizycie na kolejną, teraz nawet mam dwa kolejną terminy. Najpierw na 27.10 a potem na 15.11 😉 i na którym będę miała USG 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia102 napisał(a):
Dziewczyny zdarza się Wam, że maluch kopie tak aż boli? Moja córcia już czasem tak kopie, wiem że tak jest na końcówce, ale nie pamiętam kiedy u syna się takie mocne kopniaczki zaczęły 😉


Mnie czasami tak kopie, że aż jest mi nie dobrze. Są to dość mocne kopniaki i aż mnie trochę wtedy mdli; może dlatego, ze gra na wewn. organach? Ale bólu w sensie dosłownym to jeszcze nie. Może tak czujesz, bo masz mały brzuszek a dzidzię dużą i ma mało, tj. mniej miejsca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkaB napisał(a):
ja już po wizycie jak na razie wszystko wporzadku mały rozwija sie prawidłowo waży 825 g noi data porodu nadal mi sie utrzymuje na 22,01 szyjka długa jak narazie wszystko ze mna też ok

chyba będe chora bo gdzieś sie zle czuje tak jak zawsze przed chorobą


super 🙂

Ja polecam gripowitę na choroby - to herbatka w proszku z samych naturalnych elementów m.in. malin. Mozna ją pić w ciąży - sprawdzałam ze swoim ginem - i mnie pomogla w lekkiej chorobie. Piłam w łożeczku i mnie rozgrzewała. Do tego rutinoskorbin ale bez dodatków typu cynk. A paracetamol na gorączkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera ja też tak myślała, że to z powodu wielkości brzucha. Bo wczoraj mnie Emilka tak skopała, że aż się zgięłam 😉, tyle, że ona kopie z przodu brzucha w górnej części i tak jakby mi chciała skórę naciągnąć lub wyskoczyć 😉, ale kurcze bolało 😜
Kruszynka wiem, że z synem to bolało jak kopał po żebrach, ale on w sumie bardzo szybko się główkowo ułożył i nie zmieniał pozycji a Emilka to pływa po całym brzuchu 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamii18 napisał(a):
😁 pewno się też nie będzie mieścić 🙂 albo z ledwością 🙂... no ale chciałabym chociaż ujęcie buźka rączki 🙂 jakieś takie do wspominania 🙂 a dodam że mam zamiar iść na USG 3D do innego gin i żeby mi filmik nakręcił 120 zł ale jaka pamiątka :] a za parę lat pokażę maleństwu jak wyglądało jak było malusie w brzuszku 🙂


ja ostatnio tez poluję na fotkę buzi w 3d ale synek się zrobił wstydliwy i albo łapkami zakrywa albo łapkami i pępowiną. Za tydzień kolejne podejście do super fotki. Tylko, że ja mam 3d w cenie normalnej wizyty. Bo tak jak Nikusia pisała, 3d to taki bajer dla rodziców. Lekarzowi raczej nic nie mówi bo 2d jest dla niego lepsze i dokładniejsze. 🙂

Co do filmików do ja mam dwa; z 12tyg 20 tyg. rzeczywiście fajna pamiatka bo nagrywa się też serduszko (tj. jego odgłos) i pokazanie na 3d i całe badanie. Tu tez miałam szczęście bo filmiki dostałam gratis przy wizycie 🙂 Nawet nie wiedziałam, że lekarz nagrywał; dopiero przy wyjściu z gabinetu wręczył nam płytkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...