Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Kahira nam położna w szkole obiecała że da właśnie takie menu dla matki karmiącej 🙂
Co do torby to ja uważam, ze trzeba ja bardzo rozsądnie zapakować i nie pozasadzać, przecież zawsze można na bieżąco mąż uzupełniać braki jak będzie odwiedzał mamę i dzidzię 🙂 co innego jak się wyjeżdża do szpitala i raczej brak perspektywy odwiedzin. Trudno mi trochę sobie wyobrazić wielkie torby koło łóżek mamusiek 🙂 powiem szczerze, nigdy tego nie widziałam. Raczej zawsze te mamusie zgrabnie w normalne torby spakowane były co spokojnie pod łóżkiem sobie leżały. no ale zobaczymy jak to będzie jak sama zacznę się pakować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki 🙂 ja jestem chwilowo w pracy... nadrobiłam was !! od 760 strony czytania było :P

NIkusia pozytywne myślenie rzecz pierwszorzędna 🙂.. ja też wiem co znaczy codziennie brać leki i dbać o siebie... astma pomimo tego że wydaje się niezbyt uciążliwą chorobą też daje się we znaki ale jak się ktoś nauczy jak z tym żyć to się da 🙂... dodam tylko że jak tylko się dowiedziałam że mam astmę to ludzie mówili że nie będę mogła chodzić po górach, biegać itp... a g... prawda 🙂 bo i to się da :]

Witam nową mamusie !! 🙂 i zapraszam na pogaduszki z nami 😉

Skoreczka Nikusia
awatarki jak zwykle urocze 🙂

No szefo poszedł na obiad i ma wrócić do 16:15 a ja się wtedy wybiorę do domciu, szybki prysznic i wizyta 🙂 już się doczekać nie mogę :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry... 😆
Ale się rozpisałyście 😮 🤪 😁 od wczoraj musiałam nadgonić 15 stron!!! Ale przeczytałam uważnie i dodaję swoje obiecane 3 grosze 😉
MartaMay dobrze, że zostajesz z mężem! 🙂
skoreczka tekst o moherach wymiata!!! 😁 a co do walizki, to ja się nieźle ze swoją ostatnio natargałam 🤢 a przed każdymi schodami musiałam zaczepiać ludzi i prosić o pomoc 🙃
mra_ też się cieszę, że Cię / Was widzę! 😆 😜
kasiulka55544 temat teściowej - to temat rzeka... ja o mojej wolę nie pisać!
Kacha_84 ja brałam kiedyś DUOMOX nie będąc w ciąży i był to największy syf jaki w życiu przepisał mi lekarz. Miałam po nim takie objawy uboczne jak ból w krzyżu, okolicach kości ogonowej, potem aż paraliżujące uczucie w nogach... Nigdy więcej do niego nie wrócę!
Kahira bardzo dobrze, że wspomniałaś o diecie matki karmiącej 🙂
Vespera wyobrażam sobie miny pielęgniarek jak wpadasz do szpitala z 90 litrową walizką 🤪 😁 😁
Nikusia102 buziaki 😘 dla dzielnej i mądrej mamy 🙂

A co do zakupów o których piszecie - my póki co pozostaniemy na tym co już zakupiliśmy, resza po usg na początku grudnia. Wolę mieć 100% pewności, że Kaja to Kaja a nie Igor 😉 Również z urządzaniem kącika dla maleństwa przyjdzie nam czekać do czasu powrotu do Polski. Powiem Wam, że wróciłam jakoś tak podbudowana psychicznie bo od wielu osób usłyszałam, że ciąża mi służy 😜 i że w ogóle jej nie widać 😁 No i obcięłam włosy na krótko - mega wygoda i nowy design 😆 A mężowi jak się podoba ☺️ 😁
Lecę robić sałatkę do obiadu - mam nadzieję, że jak się znowu zaloguję to nie będę musiała czytać kilkunastu stron wstecz 😉 😁

BUZIAKI!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie i brzuszki! Wróciłam szczęśliwa od gina 😁 maluch ma się dobrze- to nadal chłopiec 😁 Leży główką w dół i gin powiedziała, że na tym etapie głowa jest już na tyle ciężka, że raczej nie powinien zmienić pozycji 🙂 Waży 1,22kg więc tak akurat. Moja krzywa bardzo ładna 🙂 Siuśki też, tylko hemoglobina troszkę za niska, ale dostałam lepsze żelazo. Przytyłam 3,2kg 🤪 w dwa tygodnie 🤪 Sama jestem zaskoczona, ale wzięłam sobie do serca, że ostatnio za mało przytyłam. Tyle, że teraz to chyba przesadziłam 😮 Mam zdjęcie brzuszka, moja gin lubi pstrykać fotki 😉
Nikusia, najważniejsze, że zdrowo podchodzisz do swojej choroby, że się nie zamartwiasz i nie użalasz nad sobą. Wtedy łatwiej się żyje z uciążliwą chorobą. Bo trzeba przyznać, że "towarzyszy" Ci na co dzień i nie pozwoli żebyś o niej zapomniała. Oklask za pozytywne myślenie- dzielna babeczka jesteś 🙂
Co do pakowania to ja myślę, że na początku grudnia zacznę już gromadzić resztę rzeczy i powolutku się spakuję... Nie chcę tego robić za szybko, bo coś mi się wydaje, że jak zobaczę spakowaną torbę to chyba się popłaczę- ach te hormony, nawet pisać o tym nie mogę...
My 29 października zaczynamy szkołę rodzenia 🙂 Pierwsze spotkanie będzie z dietetykiem.
A ja uciekam, na mnie też czeka sprzątanie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałam sobie poprawić humor i wylicytowałam na allegro pake ubranek dla dzidziusi 🤪 ( A miałam juz nie kupować). Nigdy mi sie to nie udało za taka mała kase 🤪 Zastanawia mnie tylko czy ludziom opłaca sie wystawiac za taka tanioche tyle rzeczy 🙃 🙃 🙃 Nikusia tobie też sie ostatnio udało, wiec moze to nie jest ściema 🙂

Kobzior_wife bardzo dobrze ze prosiłaś ludzi o pomoc w niesieniu walizki, ja tez w supermarkecie jak chce coś z półki to prosze jakiegoś pana o pomoc, z reguły nie odmawiają 😉

Monika to piękna wagę ma twój syncio 🤪 I siusiak jest więc wszystko po Twojej myśli 🙂

Dziewczyny dlatego wole czesciej na forum zagladać bo poźniej nie nadrabiam mnóstwa stron 😉 Jednak jak czasem nie ma mnie w domu to już inna bajka, siedze i czytam Wasze pościki, ale to przyjemność, bo w końcu po to tu jestem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja pożyczę torbę od teściowej ona ma taką w sam raz. Teraz jak byłam to wcale nie użyłam szlafroka więc go nie będę zabierała. Wyniki badań i kartę ciąży noszę przez cały czas w torebce. Ubranka i fotelik dla dziecka przywiezie mąż jak będziemy wychodzić więc tego też nie. W pierwszej ciąży się szybko spakowałam a na torbę położyłam kartkę z rzeczami które muszę dołożyć jak się zacznie czyli szczoteczka do zębów, grzebień itd.Pieluch wezmę na sztuki, bo całej paki raczej nie zużyję.
Kahira z dietą mamy karmiącej to prawda i jeszcze trzeba patrzeć co w szpitalu przynoszą bo tam też różnie bywa.
Magditta jak potem przychodzi mycie podłóg w szpitalu to salowe chcą żeby wszystkie torby popodnosić więc lepiej nie mieć za dużo. Ja też poproszę o to menu dla karmiących bo już nie wszystko pamiętam
Kozbior super, że wtrącasz swoje trzy grosze, co my byśmy bez Ciebie zrobiły 😘 ja też z pościelą itd czekam na kolejne USG bo nas coraz bardziej dopadają wątpliwości 😮
Monika synuś spory i super, że wyniki masz dobre a anemia to częsta towarzyszka ciąży. I przytyłaś 3,2 kg no, no, no to się chyba faktycznie przejęłaś 😉, najważniejsze że lekarz mówi, że jest ok.
Skoreczka super, że Ci się na allegro udało, to czekamy na fotki. A mamusie czasem pewnie liczą, że więcej za ubranka dostaną a wychodzi różnie. Ja też tak kiedyś komórkę za 30zł sprzedałam a warta była sporo więcej, no ktoś zyskał a ja straciłam. Za to na okazję też mi się zdarzyło trafić więc się wyrównało 😁 😁 😁
a my teściową odwieźliśmy, dostałam ogórki kiszone 🤪 a teraz robię sałatkę z makreli :woohoo 😞 a jak była to sobie z poplotkowałyśmy) 😁 😁 😁

Dziękuję wszystkim za oklaski, chociaż na nie nie zasłużyłam to i tak się cieszę 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny sprtobujew trosazke nadrobic ale pewnie dopiero jutro skoncze Nie było mnie dwa dni bo mały mi sie rozchorował i straszne zamieszanie do togo musiałam troszke odpoczac bo jakas zmeczona jestem...
Pisałyscie o świetach ja mam nadzieje spedze swieta z moimi rodzicami rodzenstwem i dziadkami plus jedna ciocia razem 15 lub 16 😉 co drógi rok spedzamy tak swieta choc jak przypada rok z tesciami to i tak jeszcze jedziemy do mojej rodzinki bo u nas to taka prawdziwa wigilia rodzinna z tradycjami a u tesciów to tak bez zadnego nastroju ...Zazwyczaj jak jedziemy do moich rodziców to mi przypada do zrobienia kapusta z grocham kapusta z grzybami i pierogi do tego styrucla makowa ale w tym roku chyba zwykły makowiec zrobie bo strucla juz sie przejedlismy 😉 a ze sprzataniem nie mam zamioaru szalec bo nie chce urodzic przed czase,m 😉 wszystko postaram sobie rozplanowac na tyle wczesnie zeby sie nienadwyrezac 😉

O jej 40 stron do przeczytania dopiero teraz to dojrzałam ....

Urszulka ja nie chustowałam dziecka wiec sie nie wypowiem ....

Nikusia to mi lekarz powiedział ze malenstwo juz nie ma tyle miejsca i nie obraca sie tak czesto jak wczesniej

Moje malenstwo dzis strasznie leniwe az sie zaczełam niepokoic...

Anetkamam biedna ty to masz pod górke dobrze ze z małym wszystko ok trzymaj sie jeszcze 2 miesiące zagladaj do nas czesciej i pisz moze troszkke ulgi ci to przyniesie... usciski dla was

Mra podpowiem cio pierogów domowych nie trzeba gotowac przed mrozeniem wystarczy je pokleic posypac mąka i włozyc do zamrazalki na tackach ja sie zamroza to wsypac w worecz4ek a ugotowac mozna dopiero w wigilie 😉

Skoreczka ja mysle ze niesli nie masz zadnych dolegliwosci jak niestrawnosc po grzybach i masz grzyby których jestes pwena to nie ma zadnych przeciwskazan do ich jedzenia ;0

Doczytałam tylko do 740 strony musze konczyc bo czas Jakubka szykowac do spania jutro mam wolne wiec pewnie uda mi sie nadrobic
Pozdrawiam 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To niesamowite 🙂 Nie ma mnie tu dłuższą chwilę a mam sporo do nadrobienia w czytaniu. Ale fajnie się Was czyta i na prawdę wiele pożytecznych i ciekawych rzeczy można się dowiedzieć - taki wstęp, musiałam 🙂 🙂 🙂
Torby już pakujecie? Rety ja jestem przy Was na maxa zacofana aż się zdołowałam! Liczę, że szybko pożegnam się z chorobą i będę mogła zacząć w końcu zakupy! Motywatorki z Was niezłe 🙂

Z tym pakowaniem torby to mam nadzieję, że jak już się spakuję to mnie nikt nie wyśmieje... że jakbym się na wakacje wybierała... Bo listę wciąż uzupełniam zarówno taką do szpitala jak i taką na pierwszy okres z dzieciątkiem w domu. Sporo tego ale wszystko potrzebne! Reszta wyjdzie w trakcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia a jakiej wielkości jest ta torba? Bo ja mam teraz zagwozdkę jaka walizka będzie w sam raz. Może się rzeczywiście okazać, że zabiorę w końcu 90l. Ja bez szlafroka to sobie nie wyobrażam wstać z łózka. A jeśli będę musiała chodzić w koszuli nocnej to już na pewno bez szlafroka się nie obejdę 😉

Kacha mam już cos kupione czy jeszcze zupełnie nic? Bo jak nic, to zacznij szybko kupować 🙂 wybór jest tak wielki, że zanim człowiek obejrzy i się zdecyduje, to połowa ciąży mija. A my już za 3 miesiące rodzimy 🤪

Kobzior wrzuć fotki fryzurki i brzucha na fb 🙂 A jeśli chodzi o zakupy dla dzieciaczka - ja wszystko co kupiłam, mogłabym założyć córeczce. Nawet niebieskie. No bo niby dlaczego nie. Dla synka mam nawet różowo-zielone butki bo po pierwsze ładne, po drugie nie lubię podzialów na pleć. 😎 Jak synek będzie chciał się bawić zabawkami w kolorze różowym, a przyszła córa będzie chciała mieć samochodziki to na pewno dostaną 😜

Ja musze teraz zrobić dokładny remanent wszystkich zakupów, żeby zidentyfikować czego jeszcze nie mam. Najtrudniej będzie teraz wyłapać jakieś drobne ale ważne pozycje. np. musze sobie zanotować, żeby kupić ceratki pod prześcieradło.
Mi mąż niczego nie dowiezie bo będzie ze mną. Chyba ze rodzice lub teściowie. Ale wole sama przewidzieć i zabrać. Oni mi bedą tylko jedzenie i picie dowozić 🙂

A właśnie: po porodzie i wszelkich oblucjach, salowa ubiera dziecko w ciuszki czy samemu się to robi? A może pierwszą noc śpi tylko w beciku? Zastanawiam się jak to będzie wyglądać. Dziecko jest cały czas z nami w pokoju chyba że potrzebny jest inkubator lub inna przyczyna zdrowotna, tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera powiem ci jak to wygląda w naszym szpitalu. To pielęgniarki ubieraja noworodka i dają mamie. wkładają do takich bezpiecznych wózeczków i tam dzidzia leżaczkuje. Mama wyciąga aby nakarmić, przewinąć i przytulić 🙂 Robisz to wszystko juz pozniej sama, chyba ze pielęgniarka zajrzy akurat do pokoju i popatrzy, może troszke pomoże. Rano przychodzą pielęgniarki i kapia na twoich oczach dziecko, smarują i ubieraja i znów Ci oddają 🙂
Dziecko ubieraja od razu w ubranko, które Ty naszykujesz ( chyba ze szpital daje tylko i wyłącznie swoje). Wkładają ubrane dzieciatko do rożka.
Inkubator czasem jest potrzebny, jeśli dziecko ma żółtaczke to wkładają tam, aby naświetlić, ogrzać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja po wizycie 😞 jestem mega zasmucona... więc tak :

Przed gabinetem siedzieliśmy z 10 minut, po wejściu ważenie : razem przybrałam już 7,5 kg ☺️ ale to jest nieważne 🙂... więc tak... w gabinecie wywiad jak zwykle, mówię o swoich dolegliwościach czyli bólu brzucha który się utrzymuje aż się nie położę i nie poleżę z 30 minut.. to on do mnie że muszę dużo leżeć... i po chwili bo Pani nie pracuje prawda? ja odpowiedziałam że pracuję i to w pozycji siedzącej a on a to pewnie przez klientów bo się pani denerwuje na nich KLIENT NASZ WRÓG (cytuje) i mam brać jakiś tam bioprazol czy coś takiego... no i nie załamana (Bo wiedziałam że tak będzie) idę do łazienki się rozebrać. robi mi badanie i mówi no to na następnej wizycie zrobimy usg , a ja Mówię TO NIE DZIŚ?? MĄŻ PRZYSZEDŁ SPECJALNIE BO MÓWIŁ DOKTOR ŻE DZIŚ ZROBIMY, a usłyszałam, ale ja nie mogę co miesiąc robić USG...

TO PO JAKĄ CHOL....Ę NAM POWIEDZIAŁ OSTATNIO ŻE ZROBI NA PRZYSZŁEJ WIZYCIE ?? 😞... masakra

no ale umówiłam się do innego gin prywatnie... na USG 22.10.11 o 10:55 i już się nie mogę doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez te wasze rozmowy o pierogach, naszła mnie ochota na pierogi z kurkami, a ich nie mam w domu 😠

Ciekawa jestem czy mąż dałby się wyslać w nocy do sklepu po pilną zachciankę. 🙃 Mój pewnie nie. A wasi? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vespera jeszcze nic nie mam... Za to mam remont i choruję stąd moje opóźnienia w zakupach. Wiem, że te 3 miesiące miną nam strasznie i dlatego zaczynam się stresować, że oprócz listy i planów to nic więcej... Wspominałam już jednak, że moja mama ruszyła na podbój sklepów z ciuszkami... I w weekend ma mi cosik przywieźć. Ja wiem, że radość kupowania samemu jest ogromną. Ale w tej chili pozostaje mi tylko Allegro... a same pisałyście, że nie polecacie.

skoreczka dzięki za opis jak to wygląda w szpitalu z ubieraniem i myciem maluszków. Ciekawa jestem jak to będzie u mnie w szpitalu. Jestem umówiona na początku grudnia z położną, żeby mi pokazała porodówkę i powiedziała co i jak i gdzie. Trochę mam stresa przed tym spotkaniem.

Pami a Ty coś wspomniałaś? Że chciałabyś odpocząć? Że się męczysz? Cokolwiek o L4?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoreczka napisał(a):
Vespera powiem ci jak to wygląda w naszym szpitalu. To pielęgniarki ubieraja noworodka i dają mamie. wkładają do takich bezpiecznych wózeczków i tam dzidzia leżaczkuje. Mama wyciąga aby nakarmić, przewinąć i przytulić 🙂 Robisz to wszystko juz pozniej sama, chyba ze pielęgniarka zajrzy akurat do pokoju i popatrzy, może troszke pomoże. Rano przychodzą pielęgniarki i kapia na twoich oczach dziecko, smarują i ubieraja i znów Ci oddają 🙂
Dziecko ubieraja od razu w ubranko, które Ty naszykujesz ( chyba ze szpital daje tylko i wyłącznie swoje). Wkładają ubrane dzieciatko do rożka.
Inkubator czasem jest potrzebny, jeśli dziecko ma żółtaczke to wkładają tam, aby naświetlić, ogrzać 🙂


dzięki za info 🙂 Bo mnie ktoś ostatnio wkręcał, że dziecko będąc w szpitalu tylko w pieluszce leży. I mi się wierzyć nie chciało; przecież byłoby mu za zimno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pamii18 na prywatnej wizycie u gina poproś o L4 - powinnaś je dostać bez problemu! A ten lekarz do którego chodzisz państwowo to jakiś konował !!! 😮 Działa mi na nerwy - więc przypuszczam co Ty czujesz po wizycie...
Kacha_84 nie wiem gdzie wyczytałaś że nie polecamy allegro 😮 🤔 - wręcz przeciwnie, większość z nas tam kupuje, bo jest w czym wybierać, ceny są atrakcyjne no i nie zawsze ma się możliwość wyjść z domu...
Vespera ja wolę zaczekać - nie pali się 🙂 Spokojnie zdążę ze wszystkim. Wracamy do Polski końcem listopada / początkiem grudnia więc będę miała sporo czasu na zakupy i urządzanie kącika dla Małej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha - na pewno zdążysz 🙂 Zrób listę, a jak będziesz zdrowa to kupuj. Jedyny minus to taki, że bedziesz miała wszystkie wydatki na raz. Jeśli chodzi o allegro, to ja kupiłam tam masę fajnych rzeczy i jestem zadowolona. Moje ostatnie zakupy, wszystko z allegro, wrzuciłam do naszej grupy na fb i wszystko mi się podoba. Miałam kilka zakupów, które mi się nie udały ale je odesłałam i dostałam zwrot pieniędzy 😎 gdybym kupiła wszystko w "realu" to pewnie wydałabym więcej i musiałabym dużo pochodzić po sklepach. A tak surfuję z łózka, przebieram, sprawdzam ceny, zapisuję linki do przyszłego zastanowienia się itp. A zamówienie przychodzi kurierem i nie musze tego dźwigać. Dużo plusów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera torba od teściowej nie jest duża, taka podręczna, ale ma odpinane dno. Teraz nie musiałam odpinać więc na poród będzie ok, bo wtedy odepnę i się zrobi większa.
U mnie dziecko zabrały po porodzie i nie dostałam go na pierwszą noc. Tyle, że po porodzie jak miałam wstać z łóżka zrobiło mi się ciemno przed oczami i musiały mnie salowe zawieść i dosłownie zanieść do łóżka na sali. Nie byłabym w stanie zająć się dzieckiem, bo nie umiałam wstać. Dopiero następnego dnia go przyniosły już na stałe, tyle co zabierały pod lampy, na kroplówki, kąpiel itd.
Dodam tylko, że miałam nierozwiniętą miednicę i dlatego miałam taki ciężki poród i takie były skutki, wiec nie stresujcie się. 😉
Kacha ja jeszcze nie pakuję, ale zaczęłam o tym myśleć. Najpierw muszę wszystko do niej kupić, bo jeszcze nie jestem gotowa z zakupami. 😉
Anabel odpoczywaj, żebyś się tylko od syna nie zaraziła. Jutro wszystko nadrobisz 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobzior - to fajnie 🙂 U mnie też remont i mam już dość tych wszystkich wydatków. Najpierw miałbyć remontowany tylko pokoik synka, a teraz to już wszystko robimy. Synek i pierwszy wnuczek w obu rodzinach, bardzo wszystkich zmobilizował. Bardzo mnie to cieszy 🙂 Teđciowie to nawet chca powiekszyć taras, żeby wózek miał gdzie parkować hahah 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...