Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam kochane ja własnie kończe sniadanie i jade do logopedy z chrzesniakiem M musze wam sie pochwalic remon chyli sie ku końcowi 🤪 🤪 🤪 🤪 juz mam moja jabłuszkowa sciane połozone panele dzisaj M pomaluje lakierem ściany i załozy listewki do paneli i już będzie koniec w sypialce a jeszcze musimy przenieś nasze łóżko i musimy przemalowac wiekszy pokój 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 jutro powoli wezme sie za sprzatanie jeszcze dzisiaj trochę zrobie jak wróce 😉 😉 😉 😉 😉
wieczorem rozwaliła mnie moja teściowa dlaczego pieluch nie można i rzeczy dziecka prac zwłykłym proszku ona tak prała i dziecia nic nie było 😮 😮 😮 😮 😮bo był temat dziecko w pieluchcach terowych czy pampersy bo od 01,01,2012 wszystkie towary dzieciece czyli pampersy husteczki itp 8% vat przechodza na 23% vat czyli automatycznie wszystko idzie w góre wiec chciałam jej wytumaczyć ze i tak nie ma róznicy czy dziecko bedzie trzymane w tym czy w tym bo jak pieluchy tetrowe to trzeba liczyc gaz wode światło proszek płatki wiec jeden koralik a do tego wilgoć w domu oczywiście na poczatku chce dziecko trzymac w pieluchach tetrowych ale pozniej przejsc na papersy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Cześć Kochane
Nikusiu u nas nie wymagali maszynki jak rodziłam. Ogoliła mnie położna szpitalną maszynką bez ceregieli i do najprzyjemniejszych zabiegów to nie należało, bo cały zespół bardzo się spieszył, żeby mnie jak najszybciej na sale operacyjną zawieźć. A z tym że "grzywkę" można zostawić to nie do końca, bo jak trzeba będzie cc robić to wszystko zgolą, żeby lekarz mógł nacięcie na linii włosów zrobić. Także ja polecam asekuracyjnie wszystko zgolić.
Kacha ja brzuszek smaruję Perfekta mama, puki co nowych rozstępów nie widać. Pojawiły się tylko takie malutkie z poprzedniej ciąży, które o dziwo po porodzie zniknęły by znów powrócić. Wtedy używałam krem ziaji dla ciężarnych, ale nie wiem czy to ma znaczenie. Te drobne rozstępy wyszły mi tuż przed samym porodem, tak na 2-3 dni przed,, a przeterminowana byłam prawie 2 tyg i brzuch miałam jak z bliźniakami.
Mra co do tej lewatywy to róznie bywa. JA słyszałam, że lepiej robić, bo może sie wpadka zdarzyć podczas parcia i jak ma być tatuś obecny to może to być niemiłe dla obojga, poza tym może się dzidziuś ubrudzić jak szybko się nie uwiną z posprzątaniem. Mnie przed cc nie ominie lewatywka, ale przynajmniej już wiem jak to jest. Do najprzyjemniejszych zabiegów to nie należy, ale strasznie nie jest.
Kobzior współczuję tego bólu. Nie wiem czy ci to pomoże, ale mnie też strasznie boli cała miednica i lędźwiowa część kręgosłupa. W nocy coraz częściej budzę się na plecach, to chyba tak nieświadomie z powodu bólu zmieniam pozycję. Poza tym czasem jak mnie rwa kulszowa dopadnie to kuśtykam jak dr house bez laski. Na pocieszenie mogę tylko dodać, że są dni kiedy mi odpuszcza i czuję się świetnie więc wierzę w to, że i u ciebie to przejściowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
Słaby był dziś sen, oj słabyy ;(
Kobzior strasznie Ci współczuje tych nocnych dolegliwości. Mi też coraz ciężej spać, ale jeszcze nie cierpię. Współczuje bardzo. Wczoraj jak poszłam na taki dość szybki 0,5 h spacerek to potem jak usiadłam to ledwo wstałam tak mnie podbrzusze ciągnęło!!!
Mra_ co do lewatywy to nie wiem co zrobię. każda kobieta jest inna i może być różnie, ale bieguna to dość typowy objaw zbliżającego się porodu. Poza tym z tym wypróżnianiem w trakcie też dziewczyny nie jest tak że pływamy w kupie, bo położne maja pod pupą kobitki taką rynienkę i jak widzą "głowę" kupy to szybko ligniną to zbierają i wymieniają rynienkę, więc wcale nie jest tak że dziecko mazia się w kupie 🙂 No ja nie wiem, pomyślę jeszcze.
Co do golenia to ja jak zwykle będę na zero ale o golonko poproszę mężorka, no chyba że nie zdążę 😁 🤪 🙃 🤢
Kacha co do kremu na rozstępy to Mustela co wieczór i brzuszek jest ok tylko te 2 cholerne kreseczki pod spodem piersiorków 🤢 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No a dzisiaj mocno aktywny mam dzień 🙂 Po śniadanko i kawce będę malować łóżeczko 🤪 o 16:30 mam doktorka i ważonko Maluszka 🙂 a o 18:00 do szkoły gdzie dziś zaczynamy ćwiczenia 🙂

WielkaB widzę, że już tylko mebelki ustawiać 🙃 mam pytanko czy Ty w domu to jesteś na etacie zaprowadzania wszystkich do przychodni: 🤪 ciągle piszesz, że z kimś biegasz 🙂 Uważaj, żebyś nie zaraziła się od jakiegoś kichacza !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Jeśli chodzi o lewatywę, to zależy od nas czy się zgodzimy czy nie - wszedł w życie jakiś przepis, że to kobieta rodząca decyduje prawie o wszystkim (info ze szkoły rodzenia), więc lepiej wiedzieć, że mamy soje prawa 🙂
I prawdą jest, że można się wypróżnić przy porodzie - może to nie jest zbyt komfortowe, ale podobno na salach porodowych jest to standardem i nikogo z lekarzy to ani nie brzydzi, ani nie dziwi.
Najlepiej jak poczuje się pierwsze skurcze, to iść samemu się wypróżnić, wziąć prysznic i powoli ruszać do szpitala, No chyba, że sytuacja będzie bardziej pilna, to gnać szybciej i nie zapomnieć naszykowanej torby 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam jeszcze takie pytanie odnośnie tego golenia się - czy można to zrobić samemu? Dla mnie byłoby to dobre rozwiązanie, bo nie lubię być nieogolona, ale czytałam w którejś z gazet, że nie powinno się golić jakiś tam czas przed planowanym porodem, bo jakieś zakażenie może się dostać, itp. 😮 Więc ja już sama nie wiem - może Wy coś wiecie więcej na ten temat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny ja dzis znów mam wolne ale za to piątek sobota i niedziela w pracy...

Co do świerzego chlebka to jest jedyny plus mojej pracy w niedziele bo nie doworz nam bułek do pracy wiec rano jade do piekarni i przy okazji kupuje swierzutki cieplutki chlebek do domu 😉

Kruszynka parafina to jeden z głównych składników produktów takik jak oliatum oilan oilatum synek kuzyna ma azs i tez tylko to im pomogło ale oni nie mieszkaja w polsce i dostaja i parafine i oilatum za darmoche sla malenstwa 😉

Co do giolenia ja przed poprzednim porodem ogoliłam sie w domu a i tak w sspiatlu poprawiali a najlepszy był tekst połoznej Wie p[ani golimy bo nasz ordynator tak lubi teraz mnie to smieszy ale wtedy wcale do smiechu mi nie było ... no a gola z tego wzgledu ze jak póznej trzeba szyc to jak jest gładziutko to lepiej

Ja smaruje brzuszek kremem przeciw rozstepom Gerbera ale wczesniej uzywałam Perfekty poza tym mam balsam nawilrzający nivea a co do rozstepów nie mam zadnych nowych ale poweiem wam ze poprzednia ciaze tez nie miałam a wyszły w trakcie porodu wiec teraz o tym poprostu nie mysle pozyjemy zobaczymy...

Mnie tez nie przeczyscilo przed porodem a lewatywa to wybór w karzdym sazpitali ja sie zgodziłam bo na szkole rodzenia nam m mówili ze to pobudza skurcze i przyspiesza poróg ale tak naprawde to nie potrafie powiedziec ile w tym prawdy fakt faktem kupki przy porodzie nie nbyło...

Kobzior a śp[isz z poduszkami miedzy nogami mi to pomogł troszke złagodzic ból i nie mam juz tyle skurczy w łydkachod kiedy wziełam wieksza poduche. Ni i jeszcze ból pleców jest mniejszy jak kolejna poduche połozy sie za plecy tak rzyeby choc deelikatnie sie o nia poierac 😉 Ja to mometami spie z 4 poduszkami 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magditta czasmi się nad tym zastanawiam czy nie powinam mieć jakiegoś etatu ale powiem wam szczerze te pożadki to wszystko robie dla siebie bo jak bym tego nie zrobiła to tak by było nikomu to nie przeszkadza ze jest bałagan teraz mam dwa swoje pokoje i tu bede sprztać u teściowej w gościnym juz nic nie zrobie bo nie bede tam juz przybywać wogóle bo nawet jakas impreza to bedzie u mnie

Z chrzesniakiem jezdze bo jego tata duzo nam pomaga przy budowie domu naprawde duzo i jestem mu bardzo wdzieczna chociaz tak moge sie mu odwdzieczyc

ok ja już sie zbieram i jadę pewnie wejde do małego i usłysze IĆ LINA MALA DOMU BUCHNIESZ
tumaczenie idz PAulina mała do domu zniknij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂

Rozpisałyście sie co nie miara, ale to super że piszecie. Ja mam jakiś kryzys zdrowotny więc nie zagladałam zeby głowy nie zawracać 😉
Jesień dopadła i mnie 🤢
Zakupy zrobiłyście cudne.
Vespera pokój dla synka jest bardzo ładny, jak z katalogu 🙂
Kahira mnie też dopadają takie mysli: dwulatek+niemowlę= ???????????????????? Boję się tego bardziej niż porodu 🙃 No nic najwyżej dresy ściągne dopiero jak pójda do przedszkola...póki co w domu wtgladam jak Ferdek Kiepski: dres, duży brzuch i ciągłe siedzenie w domu. Oby ta wizja uległa zmiana na lepsze 😉
Nikusia u nas w szpitalu położna wysłała mojego męża do sklepu zeby kupił maszynkę do golenia, więc róznie moze być 🙃 Ciekawe kogo by wysłała gdybym była sama? hmmm Pewnie mnie 😮

A ja czekam na moje zakupy z allegro- mam nadzieję ze będę udane 🙂

Miłego dzionka 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Magditta 🙂 A co do golenia to u mnie to było tak: Pytam sie męża czy ogoli mnie? On na to ze : jutro! Mówię ze ok, a tu za kilka godzin wody mi odeszły i nie było czasu na golenie w domu 😉 Dobrze ze trafiłam na delikatna położną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas w szpitalu jak któraś się nie ogoli to ciachają że szok 🙂.... wiem z opowiadań koleżanek... ja dlatego ogolę się w domku (będę robić to codzień aby nic mnie nagle nie złapało 🙂) a co do lewatywy to słyszałam coś o olejku jakimśtam rycynowy chyba, że warto wypić przy dacie zbliżonego porodu bo przeczyszcza i przyspiesza poród... ale nie jest polecany przy hemoroidach...

Ja dziś wyspana, mąż kupił materac więc spaliśmy na naszym łożu 🙂... w końcu wygodnie :]...

Dzisiaj jestem w pracy do 15 więc troszkę z wami posiedzę 🙂 a jutro wolne więc na czacie się zjawię :]... szkoda tylko że weekend w pracy 🙂...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pamii nie wiem czy rycyna to dobry pomysł w ciąży. Myślę, że może być bardzo gwałtowne wypróżnienie a to nie wskazane przy rozpoczynającym się porodzie. Myślę, że albo przyjdzie samo, albo lewatywa czas pokaże ale na pewno nie będę brać niczego na przeczyszczenie.
Skoreczka z tym goleniem to myślę, ze u mnie może wyglądać to podobnie 🙂 JUTRO... 🤪 😁 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pamii niech robią a my chodźmy na żywioł 🤪 😁 🙃 🤪 😁 🙃 zresztą myślę, że jak się zacznie akcja P to już nie będziemy o tym myśleć a co będzie to będzie 🙂 Poza tym myślę, że to w kwestii położnej jest szybko w razie czego kupsko sprzątnąć bo to one na nią musiały by patrzeć a nie my czy mąż 😁 więc na pewno źle nie będzie a dylemat to teraz mamy bo dużo czasu na rozmyślonka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta wtedy to było w 37 tygodniu, więc pewnie pomyslał ze masz czas 🙂
Szczerze to ja sama już nie umiem sie ogolic bo nic nie widzę 😁 Pomoc potrzebna od zaraz 😉

Piszecie o lewatywie, ja jestem ZA! Mimo to nie robia w każdym szpitalu 😠 A moja koleżanka czekała z innymi ciężarnymi w kolejce na lewatywke i przeoczyli ją i bidulka jako jedyna nie miała 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też mi się tak wydaje 🙂 a im więcej czasu na myślenie tym więcej problemów, obaw XD... hehe patrzam sobie na swój brzuchol a on mi skacze jak piłeczka 🙂.. maluch ćwiczy albo ma czkawkę ^^ chociaż raczej to pierwsze bo nie są to jakieś co chwilę powtarzające się skoki ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój mąż boi się że wymięknie na porodówce 🙂 ale ja mu powiedziałam że zawsze może z tamtąd wyjść 🙂... nikt go tam do siedzenia nie zmusi ^^ po drugie mówi że bardzo chciałby być przy narodzinach swojego maleństwa 🙂... i co najciekawsze to stwierdził że jednak chciałby przeciąć pępowinę xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...