Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
nikusia zgadzam sie z toba w 100 %
no dziewczyny nie mowcie ze nie słyszeliscie tej piosenki cały wakacje zeszłe sie przyniej bawiłam i te też jakos z kumpela mamy do tej piosenki sentyment zaraz wam wstawie z tych wakacji piosenke mojego meza jego przyjaciela
http://www.youtube.com/watch?v=y0fpw1uMz1g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Nikusia102 napisał(a):
Gratulacje dla MartyMay bo weszła do "na ostatnich nogach" w odliczaniu 🤪

Skoreczka to super, że pomagamy na smuteczki, ale pamietaj że Ty nam też pomagasz 😘



Miło mi ☺️ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki, u mnie noc minęła nie najgorzej... aczkolwiek wczoraj zawiodłam się troszkę na mężu... a mianowicie... stwierdził że on chyba nie chce być przy porodzie... i wychodzi na to że będę sama... bałam się tego strasznie i chyba odpychałam taką myśl od siebie 😞... cóż... jak zasnął to popłakałam sobie po cichu... i jakos później z wyczerpania zasnęłam... nie mam dziś na nic ochoty ;/... cały czas myślę o tym choć nie chcę... a dziś mamy dokończyć rozmowę... czy ja to zniossę!? nie chce mu się rozpłakać bo pomyśli że nienormalna ryczy a przecież nie jedna kobieta tak rodzi... echhhhh...

mYślałam że troszkę inaczej to wszystko będzie wyglądać... 😞

WielkaB pioseneczka fajna.
Magditta, to ja widziałam jak u was we Wro robią w akademikach takie pokazy :P super sprawa 🙂...
Nikusia to udanej wizyty !! 🙂...
Kobzior współczuję tych wszystkich dolegliwości... 😞 przeraża mnie to co piszesz... nie dziwię się że jesteś na skraju wyczerpania :* ale pamiętaj że jesteśmy z Tobą !! 🙂
Elka wiesz o czym pomyslałam!? że chciałabym teraz być w chacie z bali, otworzyć okno i wziąć wdech tego świeżego- ostrego powietrza w płuca !! 😉 uwielbiam
Mra przypomniało mi się że pytałaś o dziąsła... itp ja mam tak że za każdym myciem zębów krew z dziąseł mi leci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii18 może jeszcze na spokojnie porozmawiajcie, jedźcie razem odwiedzić porodówkę. Wiadomo, że mąż się boi tak jak i Ty, ale możesz zaproponować, że będzie z Tobą w pierwszej części porodu a potem wyjdzie (tzn jak dziecko już będzie wychodziło). Najbardziej go będziesz potrzebowała w tej pierwszej części porodu. Do takich zwyczajnych czynność, żeby posiedziała z Tobą, pogadał, pochodził, dał coś do picia, pomasował plecy itd. A jak już się zaczną bóle parte to nawet nie zauważysz ze go nie ma. Powiedź mu to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pamii18 może sie mu odmieni....
mój tez nie chcial na poczatku ale im blizej tym bardziej chce 🙂
Moze bedzie oki, przemysli to i powie ze chce byc z toba??? 🙂
Ja juz mojemu powedzialam ze bez niego nie rodze 🙃 🙃
Ale teraz juz chce byc 🙂\
Bedzie dobrze 😘 😘 😘
A do gor zapraszam 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia... też o tym myślałam i powiem mu to że go będę potrzebować w I fazie a później niech se idzie 🙂... tylko wczoraj ciężko było mi o tym pomysleć... zbyt wielkie emocje mną ogarnęły... a na spokojnie sobie pomyślałam o tym

Elka... ja swojemu powiedziałam że jak będzie chciał to będzie przy porodzie a jak nie to nie... nie chce naciskać... nie chcę żeby czuł presje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii mimo to masz dobre podejście, gdybym miała rodzic sama to też urodziłabym. Ja rodziłam ostatnio z mężem, a dziewczyny obok same i dały rade. Wierze w kobiecą siłę. Porozmawiać zawsze mozna ale zastanów się, bo jeśli szczerze powiedział ze nie chce to warto to tez wziąść pod uwagę, zeby poźniej np. nie zemdlał albo coś w tym stylu 😎

Oklaski u mnie wzrosły 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elka144 napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=NDUvJrrAPyI

uwielbiam tą piosenkę. 🤪

Pamii18 ja też uważam, że nie można zmuszać męża, ale porozmawiać jak najbardziej. Jeśli poznasz jego obawy to będzie Ci łatwiej. A jeśli faktycznie będziesz musiała rodzić sama to też dasz radę. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Wam 🙂

MartaMay nie dziwne, że Ci przykro! Mi też na Twoim miejscu byłoby cholernie przykro! No, ale nic na to nie poradzisz… Nie martw się, masz nas 🙃
Poza tym niech ta szefowa uważa, bo ciężarnej nie powinno sprawiać się przykrości, bo różnie może się to dla niej skończyć 😉 Nie wiem czy Was pisałam, ale kiedyś poszliśmy do cukierni kupić gofra i nie było ich, a ja miałam straszną ochotę i wkurzyłam się, że nie ma żadnej wywieszki, że się skończyły, tylko się stało w kolejce i nagle sprzedawcy ciasto z rąk wypadło i się już do niczego nie nadawało 😁 Albo koleżanka w pracy mnie zdenerwowała i po weekendzie przyszła do pracy i mówi „Beatka co ja Ci takiego zrobiłam, bo myszy miałam na działce” 😁 I jeszcze jedna sytuacja była z taką babką, która nam drogę zajechała, chyba myślała, że ma pierwszeństwo i jeszcze coś przez szybę do nas krzyczała i mnie tym wkurzyła – patrzymy, a ona przywaliła w samochód jadący przed nią, bo nie zauważyła jak hamuje hehehe.

Skoreczka i Kruszyna chyba mam tak samo jak Wy – jak rano wstaję, to dłonie mam takie dziwne, nie mogę zacisnąć mocno pięści i są takie spuchnięte. Dziwne uczucie .

Co do zgagi to ściągnęłam pomysł od którejś z Was – piję na wieczór mleko i jest okej! 🙂

Położna – właśnie, jak i z kim mam się skontaktować? Z tą położną, która jest obecna na każdej mojej wizycie u ginekolog czy położna zgodnie z moim zarejestrowaniem w przychodni NFZ?

Nie czuje się Świąt, bo śniegu nie ma… Podobno ma być dopiero w lutym! 😮

Mra jak nie wybierzesz sama OFE, to Cię wylosują 😉 Sprawdź które OFE są w czołówce – ja jestem w ING, które stale w czołówce się utrzymuje.

Pami może jeszcze mąż zmieni zdanie – mój szwagier nie miał być przy porodzie, a jak się zaczęło, to powiedział, że musi być przy tym i już i był 🙃

Elka – super piosenka o Góraleczce 🤪

Ja przyzwyczajam małego mieszkańca mojego brzuszka do tej piosenki: http://www.youtube.com/watch?v=6AGMDrU8fNE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii porozmawiaj na spokojnie i tak jak dziewczyny napisały - wysłuchaj dlaczego nie chce. Mdlejący facet przy porodzie to niedobra opcja. Z drugiej strony - masz czas na wynajęcie położnej lub poproszenie o wsparcie mamy lub przyjaciółki 🙂 A może źródło niechęci jest banalne i mąż się przekona, że to nie takie straszne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata to samo u nas sie mówi. Nie wkurzać ciężarnej bo moga byc różne skutki 😁 Czuję władze przez ten przesąd 😉
Co do położnej to u nas w przychodni jest jedna położna i to ona dzwoni po porodzie do domu i umawia się na wizytę. To jest jej zadanie 🙂 Ja nic w tym kierunku nie muszę robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się porozkręcałyście z tymi linkami 🤪 fajnie posłuchać czegoś innego i nowego 🙂

Beata patrzyłam na rankingi OFE i ING wydaje się być trafnym wyborem. Tyle, że to całe OFE to dla mnie czarna magia. Mam czas teoretycznie na wybór do 10 stycznia, ale powiedzmy, że powinnam załatwić to do końca roku 😉 Dobre to, że można się zapisać przez net + kurier dowozi umowę do podpisania. Niepokoją mnie składki - jak przejdę na macierzyński za niedługo - to muszę te składki opłacać? Czy wystarczy się zapisać i nie ma "przymusu" płacenia składek dopóki się nie wróci do pracy? Jak to jest? 🙃 I jeśli wyjadę za granicę - co wtedy, płacę, nie płacę? 😁

Skoreczka ale fajnie z tą położną. Nie obczaiłam jeszcze jak to u nas 🙃 na osiedlu mam jedną przychodnię, ale zapisana jestem do przychodni nieco dalszej. Tylko muszę sprawdzić czy mają tam położne 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mnie wylosował kiedyś jakiś marny fundusz. Później zmieniłam na Avivę. Mimo ze nie pracuję to nie odprowadzam żadnych składek.

Mra rzeczywiście to jest wygoda jak tak połozna sama przychodzi do domu i nie trzeba się prosić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące allegro. Mam chyba jakieś zaćmienie umysłu 🤢
A więc: przedmiot miał cene wywoławczą 4.90, ja dałam 7 zł. Nikt inny nie licytował, więc padło na mnie i jest mój. Jednak wyskakuje cena końcowa 4,90. To jak to jest: płacę 4.90 czy 7 ?????
Pomocy bo błądze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii18 ja myślę, że jak mąż powiedział teraz to znaczy, że się przestraszył.
Beata to ja Cie nie denerwuję, bo różnie się to może skończyć dla mnie 😁 😁
Mra z tego co jak kiedyś słyszałam od położnej, to faceci tak łatwo nie mdleją na porodówce, szczególnie że jest od początku i widzi jak się wszystko rozwija. Może się to zdarzyć jak wejdzie w końcowej fazie porodu bo wtedy przeżywa szok.
My z mężem się kiedyś na szkole rodzenia pytaliśmy ile w jej karierze było facetów, którzy \"padli\" podczas porodu. Powiedziała, że żadnego, ale jeden wyszedł.
co do OFE to Ty tylko podpisujesz umowę, jak pracujesz to pracodawca odprowadza składki, jak nie pracujesz to nie są odprowadzane i tak samo jak pracujesz za granicą, chyba że jest to delegacja w polskiej firmie.
Skoreczka płacisz 4,90 bo 7zł to była twoja górna granica. A skoro nikt nie licytował to zostajesz na 4,90 😁

a mój lekarz nie odbiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięuje Nikusia 😘 Jak dla mnie to extra, bo przy licytacji drozszych przedmiotów to duży plus 🙂
A twój lekarz nie odbiera bo odbiera poród 😉

Robie galaretkę 🙂 Coś słodkiego po kwaśnym obiedzie, czyli kapuśniaku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja sobie przysnęłam i przed chwilą się obudziłam i tak sobie myślę, co ja w nocy będę robić 😮 ale przecież w nocy rzadko sypiam normalnie więc w tą noc pewnie nie będzie inaczej 🙃
Pami może jeszcze mąż zmieni zdanie. Nim także targają niesamowite uczucie związane z TYM dniem. Jednak na siłę chyba się nie da 😞 Znasz go najlepiej i wiesz co na niego działa. Jeszcze masz trochę czasu... na rozmowę i przekonanie go. A jak nie... to chociaż ta pierwsza faza porodu... Trzymam kciuki!
Skoreczka galaretkę chętnie bym wrąbała 🤪 Samą robisz? Czy coś dodajesz?
Nikusia czekamy, czekamy na wieści 😆 😎
Mra mnie jak coś się koło zębów robi to wiem, że nie będzie miło 🤢 ja zawsze na ostatnią chwilę wędruję do dentysty... zdecydowanie polecam wcześniejsze wizyty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Muzycznie na forum się zrobiło 🙂
Pamii nie naciskaj na chłopa tylko daj mu wolna rękę 🙂 znam takiego co deklarowała że nic z tego żeby brał udział w porodzie, ale jak wszystko się zaczęło to pierwszy leciał a teraz wszystkim się chwali ze też rodził. 🙂 Pomyśl my się boimy więc i im dajmy prawo do strachu 🙂
Mra_ temat OFE dziewczynki ci wyczerpująco wyjaśniły 🙂nic dodać nic ująć 🙂 Mogę powiedzieć tylko ze ja mam Norde a mąż ING a kto na tym wyjdzie lepiej to się na emeryturze okaże o ile się okaże 😁
Skoreczka a skąd Wasza położna wie, że pojawiła się nowa dzidzia? To przychodnia przy szpitalu??

Dziś spędziłam miły dzionek w towarzystwie koleżanek :0 ploty dobrze mi zrobiły i jeszcze miałam telefon z pracy, że mam jakieś zaległe pieniądze/ wyrównanie za dyżury czy coś/ do odebrania w kasie 🙂
No a wieczorkiem lecę do szkoły rodzenia uczyć się przeć i przystawiać malucha do piersi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha dzisiaj samą galaretke bo synek bardziej taką lubi 🙂
Magditta jak rodzi się dziecko to w szpitalu daja taka kartkę, która jak najszybciej trzeba dostarczyc do swojej przychodni. No i juz wtedy wszystko wiedzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...