Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mi mowia, ze dziecko w lozeczku spi do 3 roku zycia. Marta a z jakich mebelkow twoja corcia korzysta. Na pewno ma stoliczek i krzeselko, co jeszcze? Albo podpowiedz co kupic takiemu maluchowi. Ja dostalam lozeczko turystyczne, swietne sa jak ktos ma dwa pietra i uwierzcie bardzo stabilne, praktycznie to jest kojec dla dziecka, ono sie tam bawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na fotce to jedynie wzór kolorów Wam chciałam pokazać, bo szafki i uchwyty będą troszkę inne. Zlew mam nadzieję, że fajnie będzie wyglądać po zmontowaniu do tego kupiłam baterię gdzie kranik/"słuchawkę" na takim wężyku jeszcze można wyciągnąć (jak np. jest coś większego do spłukania) a poza tym wreszcie kupiliśmy zmywarkę, więc też 2komory by były nie potrzebne.
Co do ekspozycji też kiedyś właśnie na allegro widziałam, że sprzedają z Niemiec sporo np. agd powystawowych w atrakcyjnych cenach, ale z tym bym się bała bo gwarancja np. 1m-c 😉 Jak dla mnie to nawet na expres do kawy za mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Swietnie pomyslalas. A ja jeszcze nad tym zlewem dwukomorowym mam ociekacz na talerze. Glupota totalna. Zmywarka tez jest zabudowana. I w sumie mam szafki na calej scianie a garkow nie mam gdzie chowac. Nie mowiac ze piec do ogrzewnia tez wisi i jest zabudowany. Doslownie kaszana. Meza namawiam by zlikwidowac lodowke bo tez jest zabudowana i zrobic szafki. A dokupic lodowke niech osobno stoi. Nie ma to jak przemyslec na spokojnie. Ale na poczatku zdawalo mi sie, ze szafek jest w sam raz a potem, w praniu sie okazuje jak to dziala. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dokładnie wszystko w praniu wychodzi, my akurat lodówkę mamy wolno stojącą, ale też w niepraktycznym miejscu 🙂 bo kuchnia jest w takie "L" i akurat we wnęce lodówka, a wnęka od razu w wejściu do kuchni więc idąc np. z tacą z kuchni z biedą się człowiek zmieści, ale już nic z tym nie zrobimy trzeba przeżyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ranne ptaszki 🙂
Ja niedawno wstałam,posprzątałam,zjadłam śniadanko i myk na brzuszek 🙂Miałam sporo do nadrobienia dzisiaj 🙂Witamy cię Kapucynka 🙂
Agnese super łóżeczko 🙂
Snakerka kuchnia śliczna 🙂
Jeśli chodzi o łóżeczko turystyczne to jest fajne i stabilne...Służy jako kojec i dziecko się w nim wysypia i np nie uderzy się o szczebelki główką...Mój chrześniak spał w turystycznym do 3 roku życia ale zaczęło mu "odbijać" i wyskakiwał z niego i teraz śpi jak on to mówi na dorosłym łóżku:P
Dzisiaj jedziemy po południu do moich rodziców ale się cieszę 🙂
Ja wizytę mam 10 października na 8:00....Ale tak jak mówiłam już wcześniej to tam mnie lekarz tylko bada i sprawdza wyniki a gdzie indziej mam robione USG...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robię porządki w szafie...Tzn chowam rzeczy w które już się nie mieszczę. Jestem w szoku,że w przeciągu miesiąca tak urosłam. Szwagierka dała mi takie fajne krótkie wełniane spodenki, myślałam że je jeszcze ponosze trochę tej jesieni. Zwłaszcza,że miałam sporo luzu jak je 3 tyg temu wkładałam.Dzisiaj ledwo wcisnęłam na biodra o zapięciu nie było mowy 😮 Szkoda, ale cóż- niech dzidzia rośnie. Właściwie kilka ciuchów mi wystarczy- z domu wychodzę właściwie po południu tylko do sklepu no i co 2 weekend studia. Nie muszę mieć całej garderoby dla ciężarnej 😎
Wczoraj kupiłam dżinsy z elastycznym pasem,fajne bo takie rurkowane-więc w kozaki w zimie spokojnie włożę. Pani w sklepie chciała mi wcisnąć trochę większe bo stwierdziła,że to pewnie 3 miesiąc i jeszcze urosnę. 😁 Oczy miała jak 5 zł,gdy powiedziałam że to piąty hehe.
Zauważyłam też,że apetyt mi się zwiększył- muszę chyba trochę przyhamować 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasze turystyczne jest stabilne. Natalia sypiała w nim jak jeżdziliśmy do teściowej. Do podnoszenia u nas są takie nakładane rączki. Poza tym są drzwiczki na zamek. Nie miała problemu z niczym. Bawiła się w nim jakiś czas, ale to niespokojny typ, więc długo do zabawy jej nie słuzyło. Od przynajmniej pół roku albo i więcej już z niego nie korzystamy, bo u teściowej śpi na rozkładanym fotelu.

Agnese na początek niewiele będzie Ci potrzebne. Mata ewentalnie, stos zabawek, leżaczek, różnego rodzaju grajki miękkie i tyle. Później to co innego 😁 Natalia teraz ma stosy książek, kredek, stolik, krzesełko, plastikowe pudło na zabawki i pełno zabawek, które w pudle nie mieszczą się, bo sa wielkie, a poza tym sa ciągle w uzyciu.
A meble składają się z łóżeczka wraz z szafką, na której jest przewijak, do tego jest komoda i szafa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was wszystkie w pierwszy dzień nowego tygodnia 🙂 agnese -łóżeczko bardzo fajne, ja też już wybrałam http://allegro.pl/lozeczko-zyrafka-szuflada-materac-klups-safari-i1806520827.html i raczej zdania nie zmienię bo po pierwsze bardzo mi się podoba i po drugie pasuje mi do szafy i komody w pokoju dziecka.
Jakie są wymiary waszych łóżeczek? 120x60? bo moje właśnie takie jest i zastanawiam się czy za jakiś czas nie będzie za małe??? moja przyjaciółka ma rocznego synka i musiała po roku wymienić łóżeczko na większe bo małemu nie było już za wygodnie(chociaż nie jest jakiś bardzo duży).
Co do wizyty mam już w tę ŚRODĘ 🙂 o 16:20 z pełnym USG- trzymajcie proszę kciuki ,żeby było wszystko ok (ja trzymam kciuki za was). Już nie mogę się doczekać 🙂))) Aleksandra ,już na tym etapie wiesz ,że czeka Cię cesarskie cięcie?
Ja dzisiaj nie mam zbyt dobrego nastroju -wczoraj dość mocno pokłóciłam się z moim mężem 🙂 i padło kilka przykrych i z pewnością niepotrzebnych słów 😞 dziś rano jak wychodził do pracy pożegnał się z Natalką a mnie brzydko mówiąc olał 😞 sprawił mi wczoraj sporo przykrości ale ja pewnie jemu też...
Sorki za wyżalenie ale chciałam się a wami podzielić tym.
Życzę Wam MIŁEGO DNIA- nie wiem jak u Was ale w e Wrocławiu cieplutko i bardzo słonecznie,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Misia nie przejmuj sie mężem. Ja ze swoim też dzisiaj w nerwowych nastrojach się rozstaliśmy (jak wyszedł do pracy). też usłyszałam kilka niemiłych słów.
Jak wychodził tylko mu powiedziałam żeby zastanowił się nad swoim zachowaniem, bo ja nie boję sie wychowywania dzieci w samotności.
Nie kłócimy się często, i wiem że kłótnie są nieuniknione w małżeństwie ale nie po to wychodziłam za mąż żeby mi ubliżał. Normalnie miałam ochotę wyjść z domu i nie wrócić, ale jednak go Kocham i tak łatwo się nie poddam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas tydzień bez zadymy to tydzień stracony hahaha ale i tak kochamy się ponad wszystko i oby jak najdłużej 🙂
Rany katarzysko mi nie daje żyć, smaku nie odczuwam żadnego 😞 A teść przyniósł nam obiad w słoiczkach 🙂 Rosół z makaronem i kurczaczkiem+na drugie makaron z warzywami i mięskiem - nawet nie mam jak się podelektować tymi pysznościami.
I hektolitry herbaty z miodem idą ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam Wasze posty i co do tych kłótni to powiem szczerze, że ja z przyjemnością pokłóciłabym się z moim mężem 😆 Niestety już ponad tydzień nie ma go w domu a ja już pomału dostaje świra. Całymi dniami siedzę w domu sama. Pogadam czasem z brzuszkiem albo z rybkami. Oczywiście są też rozmowy telefoniczne ale to nie to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Misia79 ladne lozeczko, bedzie ci pasowac i do jasnych mebli, i do ciemnych. Ja bede miala bez szuflady. A czemu ty kupujesz nowe lozeczko co zrobilas z lozeczkiem starszej corci?
Aleksandra a ty ta cesarke to sobie robisz na zyczenie? moja brataowa specjalnie placila i to nie male pieniadze by ja miec. Slyszlam, ze cesarka od 5 lat jest w modzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za miłe słowa 🙂 Ja wiem ,że wszyscy się kłócą i ,że życie to nie bajka-spięcia takie bywają pewnie wszędzie. My też nie kłócimy się za często -jesteśmy fajnym małżeństwem i wiem ,że Paweł jest dobrym facetem ale czasem mam ochotę otworzyć balkon i wywalić go 🙂
Co do łóżeczka to ja wybrałam z szufladą -uważam ,że to dobry dodatkowy schowek 😉 tym bardziej ,że pokój dziecka jest mały. Na razie znalazłam najtaniej na allegro-cały zestaw 319 zł. w dwóch sklepach też taki zestaw widziałam i były o 110 zł droższe- nawet w Hurtowni byłam i tam było droższe o 80 zł-uważam ,że to spora różnica -bo za nią mogę kupić np. pościel lub coś innego dla maleństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teść gotuje i teściowa też 🙂 Na prawdę w czasie remontu kuchni rewelacyjnie o nas zadbali, co 2 dni obiadki na kolejne 2dni 🙂 Ostatnio nam teściowa nasmażyła racuchów z jabłkami pychota ! Wczoraj spora porcja pierogów z mięsem mniam! Oni mieszkają jakieś 10min.piechotą od nas więc na prawdę jesteśmy im mega wdzięczni, że w ten sposób pomagają. A jak Teść przychodzi z dobrociami to nasz pies (kundelek) szaleństwa dostaje bo wie, że na pewno coś pysznego mu się trafi 🙂 I łazi tam i z powrotem z nosem do góry - prześmieszny widok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawe co dziś moi rodzice uszykowali na przywitanie córci i zięcia 🙂
Ja mam zamiar jakoś fajnie się ubrać żeby wyeksponować brzunio 🙂
Po Drawsku chodzę dumna jak paw,że mam taki cudny brzunio 🙂
Ostatnio nawet poszłam na lody amerykańskie ,zapłaciłam za małego a dostałam dużego bo pani powiedziała,że dzidzia też musi zjeść:P
Miałyście jakieś niemiłe sytuacje np w sklepach??
Ja miałam poszłam do Netto z 8-miesięcznym szkrabem to nikt nie chciał mnie puścić a tego dnia strasznie słabo mi się robiło...A babka w kolejce mówi do koleżanki:"Zobacz jaka młoda a jakiego dzieciara ma w wózku a drugie w brzuchu....ładnie się kur*y mnożą"
Nie było jej do śmiechu jak mój kochany podszedł i jej awanturę zrobił a mi było mega głupio....Teraz powiedziałam że żadnego "mochera" nie przepuszczę ani w autobusie ani w sklepie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny z teściów jestem bardzo zadowolona i bardzo ich kocham, wiadomo mają swoje "skrzywienia" lub inne zdanie na wiele spraw ale to dobrzy ludzie i na pewno te pozytywne cechy przeważają 🙂 Podoba mi się, że robią wiele rzeczy bezinteresownie tak po prostu od serca... Np.dzisiaj Tata mi psa wziął na spacer bo widział jaka jestem wymęczona tym katarem. Już planuję zaprosić Ich na nd. na obiad do nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...