Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja przy oliwi mialam taki komplet poscieli- kolderka, podusia, baldachim, ochraniacz,falbanka, a w 2 zestawie jeszcze przybornik. tak to wygladalo-oli tam obabuchana lula i nawet ksiazki podlozone, by bylo lekko wyzej, przekladan z jednej strony na druga 🙂 [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/141/obraz130o.jpg/][IMG]http://img141.imageshack.us/img141/1505/obraz130o.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/522/obraz307iy.jpg/][IMG]http://img522.imageshack.us/img522/8343/obraz307iy.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zastanawiam się też nad tym jak sobie poradzę jak już mąż wróci do pracy a ja zostanę w zimie z dzieckiem i psem tzn. jak to będzie z wyprowadzaniem... wiadomo zwierzak też ma potrzeby... myślałam nad nosidełkiem to chyba najlepsze rozwiązanie, no bo wiadomo jak dłuższy spacer to z wózkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być Ci ciężko w zimie załóżyć kurtkę i nosidełko. Ja myślałam nad chustami do noszenia dziecka. Jest elastyczniejsza i pewnie lepiej sie ją nałozy na kurtkę. Poza tym dłuzej słuzy niż nosidełko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie pierwsze skurcze wyglądały jak bół brzucha podczas miesiączki, brzuch twardniał, ale niczym nie różnił się od tego twardniejącego podczas skurczy przepowiadających. Nie zorientowałam się poki sie nie położylam i nie zwróciłam uwagi, że zbyt czesto ten ból się kończy i zaczyna. Po 40-50min. jak już schodziłam do samochodu, to już były mocniejsze na tyle, że musiałam się powstrzymywać, aby nie stękać, poza tym ciężko mi było zejść z 10 schodków. Podczas skurczu cięzko już jest stać na nogach, traci się grunt. Po przyjeżdzie do szpitala jeszcze nie było najgorzej, 3cm rozwarcia i skurcze dalej takie same. Dopiero jak już zaczęly się skurcze parte to już bylo malo wesoło. Skurcze parte są dotąd, aż nie będzie odpowiedniego rozwarcia.

Dziewczyny naprawde, bez obaw, nie da się ich przeoczyć.
U mnie worek płodowy przebijał lekarz, bo sam nie pękł, więc wody nie były dla mnie sygnałem do porodu, a własnie skurcze, więc dlatego mówię, że nie da się ich przeoczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar na spacer z psiakiem brać dzidzie w nosidełko takie na brzuch,a spacerek będzie taki żeby piesio zrobił co trzeba,a dłuższy spacer to albo z mężem albo ja pójdę jak mąż będzie w domku, wszystko da rade pogodzić, na początku głowa mała,ale potem się zgra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina to widze, ze ty juz tez wszystko masz. Baldachimki, karuzele. Slicznie.
Wiecie co dziwczyny, a mi od dzis zaczely sie takie sciski podbrzusza, moze to skurcze, raz na jakis czas, czytalam, ze to macica sie przygotowuje, ze ponoc to normalne. Juz sama nie wiem. Marta pisze, ze to jak bole podczas miesiaczki, a ja nigdy boli nie mialam w trakcie miesiaczki. 🤔 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez mysle o Malwinie 😉czemu tak dlugo nie daje znaku co i jak? snakerka, mam nadzieje,ze nie bedzioesz zalowac 😉 ja chetnie obejrzalabym jeszcze raz przed samymi świętami na przykład 🙂konefka strasznie daleko do tego kina macie-matko boska, naprawd nie ma nic blizej-jejku 😉 wspolczuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane leżę sobie...
Dostałam kroplówkę żeby skurcze ustały....Miałam robione 2 razy KTG.
Skurcze po 2 KTG ustały....Dostałam jeszcze leki takie jak kroplówka.
2-3 dni mnie potrzymają jak będzie ok to mnie wypuszczą...
Ręka od wenflonu mnie boli strasznie ale dla malucha wytrzymam.Jutro mam chyba USG.
Najważniejsze,że maluchowi bije serducho 🙂
Dzięki dziewczyny za wsparcie 🙂
Idę odpoczywać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 bardzo się cieszę Malwino,że sytuacja opanowana i jesteś w dobrych rękach, ja już byłam sporo razy w szpitalu i zawsze proszę o wbicie wenflona w wierzch dłoni, bo wtedy można wszystko robić i wenflon nie przeszkadza to tak na marginesie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki jestem na forum pierwsza 🙂
Dziś w nocy zostałam mocno skopana przez Szymona - cały brzuch i chodził - i mam nadzieje ze to normalne bo juz zaczyna miec coraz mniej miejsca a dzis daje o sobie znać tylko po prawej i lewej stronie czyli najciasniejsze miejsce sobie wybrał 🙂
Wiec pobudka o 2 i o 6 w nocy 🙂
Ale to z drugiej strony dobrze bo chyba synuś bał sie że mama zaśpi na badanie cukru....

Dzis ten dzień gdzie trzeba wypić glukoze.... a wiec ide by nie zostawiać tego na ostatnia minute.
Odezwe sie jak wróce z labortorium
Miłego dnia.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry. u mnie jak zwykle pol nocy to wycieczki do kibelka i do tego bol gardla 😠 wymeczona jestem strasznie 😞 widzialam ze pisalyscie o poscieli,ja z natalka mialam 2 komplety i teraz tez mam 2,
dziecwczyny co na bol gardla???!!! pomocy !!!!

aleksandra powodzenia ,nie jest tak zle 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno można tantum verde- jest skuteczne 🙂 i ja ssałam jeszcze homeovox? cos takiego.Jeszcze znam jeden stary sposób. W ciepłej ! szklance wody rozpuszczasz kilka łyzek soli (niedobre jak choler,wiem) i płuczesz tym gardło,tzn pijesz pochylasz głowę do tyłu i robisz takie bąbelki. Później wypluwasz i powtarzasz czynność,aż skonczysz całą szklankę roztworu. Nie wiem czy to po lekach czy po sprawdzonym sposobie mojej babci minął mi ból gardła w jeden wieczór. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwina, szok trzmaj sie kobieto!! dobrze ze skurcze ustaly,
*Marta- wspaniala wiadomosc a jednak bedzie dobrze 😉 Dzien dobry dziewuszki 😉 u nas wczoraj wloska afera byla i nie pojechalismy, bilety mamy przebukowane na dzsiaj. Jego brat afere skrecil na godz przed wyjazdem i powiedzialam ze wiecej moja noga ani tym baziej mojego dziecka nie postanie w moim domu 🤪 🤪 🤪afera na szczescie nie dotyczyla mnie ale caly dzien darcia geby bylo i strasznej nerwowy skur..syn jeden, tak ciezarna stresowac. Debil. Na szczescieza 2 godz wypad na dworzec 😉 biore nospe na podroz bo oczywiscie brzuch twardy jak cholera ale to nic bezie dobrze i tak do bani tego staralam sie nie brac.
Jusyna prz'epiekne zdjecia sliczna z ciebie dziewczyna, Karina Ty tez pieknie wyglasz brzuszek piekny, duzy, cacy 😉
powdawiam Was serdecznie papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuchatki.
Ja dzis pospalam az do 10 tej, ekspres do kawy jak sie wylaczal mnie obudzil, bo glosno chodzi. Monisia ile ty bedziesz sie urlopowac? Karina widzialam reklame filmu listy do M, musi byc swietny, wczoraj m szukal by go sciagnac ale jeszcze nie znalazl, moze do konca tygodnia go obejrze. My mamay do mutikina 4 km, ale nie ma nic polskiego. Ja uwielbiam polskie filmy, nawet ostatnio ogladalismy alternatywy 4. Podobaja mi sie te absury polskie.
Malwina dobrze, ze z toba i dzidzia dobrze, a ty juz jestes w domku? Napisz kiedy cie te skurcze chwycily, bo jak pisalas mialas tylko isc zapytac o te wody, kore ci poszly w niedziele, kiedy te skurcze dostalas? i jak je czulas?.
U nas dzis tylko 4 stopnie i zero slonca chyba zima idzie.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...