Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A MYslalam ze pierwsza bede 🙂 Dzien dobry 🙂
Van Heek Medical - Aga to nazwa firmy z ktorej dostalam podklady 🙂 i wygladaja jak mega giga podpaski, 2 rozmiary.
Ania, ja tez chodze do Aleidy, nast wizyte mam 12 grudnia. 3D mialam raz tylko robione w 21 tyg na buzke, teraz pewnie tez mi prezent zrobia jak malutki sie ladnie ulozy 🙂 Od 25 tyg nie pracuje, obijam sie w domku, bo mialam prace w zimnie i za duzo chorowalam. Ale ogolnie brakuje mi troche pracy, nawet juz mi kondycja spadla i czuje sie bardziej rozlazla i ociezala. Ale i tak nie ma to jak lezenie w domu plackiem i byczenie sie, no i pisanie do kolezanek z pracy o 10 ze wlasnie wstalam... hihihi bezcenne. Ale brakuje mi wygluypow z dziewczynami, a mialam taki fajny sklad ze codziennie sikalysmy ze smiechu.
Ubezpieczenie mam w CZ, place teraz troche wiecej bo wzielam sobie specjalne dla ciezarnych, no iza kramzorg nie bede placic, a wzielam sobie te 49 godz. A ty wybralas juz? No i 2 dni temu dostalam paczke z kosmetykami dla mnie i dla malca.na ten okres poporodowy.
Dziewczyny, wczoraj mialam maraton. Bylam w popitolonym urzedzie 4 (!!!) godz od 9do 13, bo zalatwialam sobiue bezrobotne, masakra, sami debile tam pracuja, no ale doszlam w koncu do konca i zaoszczedzilam 50 euro, bo zrobilam to sama. Wiele osob sie w to nie bawi i woli zaplaacic, ale po co 🤪 potem poszlismy z mezem spacerkowo do naszego sklepu z meblami uzywanymi i ... kupilismy sliczne lozko do sypialni. Musielismy zmienic, bo teraz mamy wielki ogromniasty materac 220x220, co prawdaa dosyc wysoki ale i tak niebardzoi sie nadaje, bo zajmuje duza czesc sypialni, a chcemy zmiescic jeszcze tam lozeczko i komode. Poza tym ciezko juz mi z niego wstawac 🙂 wiec mamy bialy piekny stelaz do lozka i twardy m,aterac, bedzie pasowac do reszty, bo szafeczka dl dzidzi ma byc biala lozeczko tez 🙂 Ciesze sie 🙂 No i nie powiem jak sie nachodzilam,kaczuszkowatym slimaczym tempem ale dalaqm rade, od 8.30 do 19 na pelnych obrotach. powinnam pasc jak kawka, a tu w domu dostalam jeszcze wiekszej energii, i robilam pranie, skladalam sobie wyprane ciuchy chyba z 5 pran, ogarnelam chalupke i o 22 zaleglam w wyrku dopiero 😮 😮 Aziz przez te kolysanie od 13 smacznie spal, dal zNAKA ok 22 jak usiadlam na dupce i koniec 🤪 ale nie doskwiera mi nic, tylko krzyz standardowo i troche brzuch ciazyl ale nie na tyle zeby sie martwic i lezec od razu. Dziwny zastrzyk energii 😮 😮 😮
Tynka nas straszy, mam nadzieje ze wszystko ok :/ faktycznie niedobrze jak sie nie odzywa po lekarzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Za 2 dni zacznie mi sie 29 tydz !!! nie wierze jak ten czas zapitala, a myslalam ze na bezrobociu bedzie mi sie dluzyl 🤪 🤪 🤪 ale sie ciesze 🙂 co do kolyski to moj N chcial to kupic, na poczatek ale stwierdzilam ze bez sensu, lepiej od razu przyzwyczaic malucha do wiekszego lozeczka, balabym sie ze bedzie mial problem z zasypianiem w nowym lozku i bez kolysania, nie wiem, jak kto woli. Ale trzeba przyznac ze sa urocze!
Malwina, a co do pepuszka to ja mialam wklesly bardzo, ze pol kciuka moglam wsadzic , a teraz na plasko 😉 kto wie moze mi jeszcze wyskoczy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki. 🙂 🙂 🙂
Moj pepek zrobilsie tylko plaski.
Swietne zakupy zrobilas Monisia. Ja takich wielkich materacy nie widzialam, w standardach sa 160 na 220 i 180 na 220, moze masz jakies na zamowienie. A jak ty przescieradlo kupisz na takie wielkie lozko? Monisia a czemu od razu zalatwiasz bezrobone. Nie lepiej pierw przejsc na macierzynskie, wychowawcze, a jak sie skonczy dopiero na bezrobotne? Czy w Holandii nie ma macierzynskiego i wychowawczego?
U mnie wczoraj bylo ladne sloneczko wypralam skafanderek 56 rozmiar, stwierdzilam, ze moze byc mocno zimno to lepiej go miec przygotowanego. Ja jutro zaczynam 29 tydzien. Dziewczyny jeszcze 3,5 tygodnia i swieta. Moj synek dal mi dzis pospac i nawet kregoslup tak nie bolal. Ja tez chodze jak kaczka nie mowiac o sapaniu.
Zycze milego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki a ja dzis bede sie byczyć 🙂
Leżec plackiem i nic nie robic 🙂
No może poprasuje ubranka synka 🙂 Zawsze to frajda 🙂

Dziś 25 listopada i kończe 25 lat..... i ćwierc wieku mi mineła.
Ale mam fajny prezencik na pocieszenie - synusia w brzuszku 🙂
Wiec dzis raczej do was nie bede zagladac 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia nie szalej proszę za bardzo. Tynka szalała ze sprzątaniem i nie ma jej na Brzuszku oby to nic poważnego 🥴 Ja wczoraj wystawiałam deskę do prasowania i coś mi w bioderko wlazło i cały dzień miałam z głowy nic nie zrobiłam. Dziś idę do koleżanki bo dzwoniła, że ma ciuszki dla mojej córeczki 😉 Wieczorem będę przygotowywać jakieś wróżby Andrzejkowe bo jedziemy do znajomych to trzeba coś z jajem wykonać 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga ten materac dostalismy w naszym ulubionym sklepie z uzywanymi rzeczami, nikt ze znajomych takiego jeszcze nie widzial my tez 🙂 dalismy za niego 40 euro wiec niewiele 🙂 sa przescieradla na taki materac, poszewki tez, koldre udalo nam sie kupic tez do tego kkolosa. Jest przeogromna. To jest nasz pierwszy mebel od przyjazdu do Holandii, i niestety ale musimy wymienic to na lozko, bo przeciez jestem slonica i musze sie jakos podnosic z lozka, no i dla malca, coby sie zmiescil z nami w sypialni 🙂
od miesiaca juz nie pracuje a niestety ja bylam zatyrudniona w agencji posrednictwa pracy, dlatego zwolnienie mi sie nie nlezy do konca ciazy. Z bezrobotnego przechodze na maierzynski 4 lub 6 tyg przed porodem na 16 chyb tyg, a potem pewnie znowu bezrobotne, nie wiem co dalej. Potem bede sie martwic 🙂
Aga ty juz masz naprawde wszystko 🙂 ja znalazlam ost plyn do plukania albo prania, nie wiem jeszcze nie przetlumaczylam sobie (!) Silan, zapachowy, ale pisze ze dla dzieci, to wiem na pewno, kupilam go, zobaczymy niedlugo pranie zrobie 🙂.no i dojrzalam tez bezzapachowe proszki i plyny do prania, wiec spokojna jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez bym chciala taki materac, nawet nie wiedzialam, ze sa takie szerokie. Ja mam prawie wszystko dzieki siostrze. Musze jeszcze kupic te podklady poporodowe i proszki do prania dla malenstwa. Chce przed swietami jeszcze raz wszystkie ciuszki znaczy rozmair 50, 56 i 62 wyprac w tych proszkach. Nie wiem co z pieluszkami tetrowymi wy je tez pierzecie? 🙂 🙂
Slyszlam, ze te orzechy co ktos o nich wspominal do parania nie piora tak na bielusko, niby warto dodac do prania sody oczysczonej by wybielic pranie? ale nie wiem czy tez dla dziecka ciuszki tak sie pierze. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałam zdjęcia pościeli do Hani i jestem mega szczęśliwa, że nie jest różowa jej pokój będzie w odcieniach beżu i zieleni więc z różem muszę uważać 😆 Przesyłam wam linka ze wzorami https://picasaweb.google.com/108348701192063897922/Posciel?authkey=Gv1sRgCJapuPiG6ejOtgE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

Olu, wszystkiego dobrego, szczęścia i radości każdego dnia i jak najwięcej zdrówka.

Ja dzisiaj dalej chora, gardło okropnie mnie boli i głowa jak na grypę. Wzięłam paracetamol. Moich wyników jak nie było tak nie ma.

Właśnie w DDTVN gadali o spaniu z dzieckiem. Mam nadzieję, że żadnej z Was nie przyjdzie ten pomysł do głowy, aby malucha położyć koło siebie, w okresie karmienia piersią czy kolki.

Ewa, śliczna ta pościel. Ja jeszcze jestem w praniu ze wszystkim. Nic nie wyciągniete dla dziecka i nic nie kupione, a już wypadałoby to prać i przygotowywać torbe do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć, ja dziś jakaś obolała po nocy.. malucha nie czuję od wczoraj od 20chyba... nie wiem czy faktycznie taki spokojny....
Aleksandra 100Lat!! Spełnienia Wszelkich Marzeń i duuuużo Miłości Urodzinowe buziaczki :-**************[color=purple][/color]
Martaer nie oglądałam rano tego programu a co mówili i czym motywowali? Podziel się wiedzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Olu, przede wszystkim zdrowia dla Ciebie i maluszka oraz spełnienia marzeń 😘

ja dziś raczej pracowity dzień, oczywiście w granicach rozsądku, muszę ogarnąć pobojowisko poremontowe 🤢

widzę,że Justyna dalej milczy więc pewnie jest jak myślałyśmy 😞

Nina tak mi daje się we znaki,że ja się zastanawiam kiedy ona śpi, skoro ciągle mnie tak obkopuje :P dziarska baba widać

to miłego dnia dziewczynki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sapaniem z dzieckiem to też wiecie zależy na jaki program się trafi. i ja ostatnio oglądałam program gdzie bojkotowano właśnie rozłąkę dziecka z matką więc bądź tu człowieku mądry 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...