Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Madziu, jak tak 5/10 słuchałam, bo N. rozbawiona i nie dosłyszałam. Poza tym od dawna wiem, że najgorsze co może być to spanie z dzieckiem. Ogólnie temat związany z kampanią prowadzoną w Stanach, a tam spanie jest nagminne, nawet jeżeli rodzice ważą grubo ponad 100kg. Ale nie o wagę chodzi, bo szczupła osoba tez dziecko może przydusić.

Evelcia, my nie sypialiśmy z N. Ja zabroniłam, bo mąż coś tam przebąkiwał. Ale to dlatego, że tutaj jest taki zwyczaj. Nawet jak kupilismy cały zestaw mebli dla N. to wszyscy się pukali w głowe, po co? Pierdolnięci! (Przepraszam za dosadność). Raz tylko N. darła się prawie całą noc, bo teściowa przyjeżdzając po porodzie, zrobiła do obiadu surówkę na kwaśno. Zjadłam, ale N. to odchorowała. Zmęczeni zasnęliśmy z nią, ja masowałam brzuszek. Obudziałam się z ręką na głowie Natalii, N. spała na boku, więc mój łokieć był na połowie głowy i twarzy. Pilnowałam się niby, ale byłam tak skonana, że nawet nie wiem kiedy się ruszyłam. I to był jedyny raz. Nigdy więcej jej do łóżka nie położyłam, bo przy ciąglym zmęczeniu czlowiek nie kontroluje się podczas snu. Teraz w wakacje sypiała z nami kilka tygodni, tak od połowy nocy, bo coś jej się pokręciło i łóżeczko było be, nie wiem, może coś ją wystraszylo w nocy, sen, hałas. Ale jak wróciłam z PL, to zapomniała, że łóżeczko jej nie leżało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nie sypianie z dzieckiem to rozłąka rodzica i dziecka? Rany boskie, Boże daj rozum takim ludziom. W dzień tyle razy przytula się dziecko, że szans na rozłąkę nie ma. W życiu się z tym nie zgodzę. Mam nadzieję Ewa, że idea programu nie znalazła miejsca w Twojej głowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz co wlasnie mi sie przypomnialo ze ja tez raz jak natalia z nami spala to chyba lokciem ja w glowke uderzylam i strasznie sie przestraszylam,wiadomo spanie z dzieciaczkiem wygodne nie trezba wstawac do lozeczka,ale teraz dopiero zdalam sobie sprawe jakie niebezpieczne a moj maz to jednak kawal chlopa ,
marta a jaki ty masz dekoder w turcji z pl tv??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evelcia, ja dekoder przywiozłam z PL, z Cyfrą+ 🙂 Pierw korzystalismy z tureckiego, wkładałam kartę cyfry tylko, ale jak się tu wprowadzilismy 2,5 roku temu to satelitarna jest na dachu i dla wszystkich lokatorów, w domu jest tylko gniazdko do satelitarnej. Na hotbird nie ma zamontowanej anteny, a turksat mnie zupełnie nie rajcuje. I nie odbierałam polskiej TV. Nie pozwolili zamontowac na dachu, więc jest na tarasie i ponownie korzystamy z dekodera z PL.

Oczywiście nie muszę dodawać, że wywożenie dekodera z cyfrą z Pl jest nielegalne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak spanie z dzieckiem jest wygodne. Moja Natalia w ogóle od 8 tygodnia życia śpi u siebie w pokoju. Spała z nami w sypialni w wózku te pierwsze tygodnie. Sypiała na brzuchu, wiec kontrolowałam czy nie ryje nosem i się nie udusi. Później juz bez problemów podnosiła głowę, sypiając na brzuchu, więc nie miałam obaw, że coś jej się stanie i zaczęła sypiać u siebie, do dzisiaj. Oczywiście sprawdzałam ją przez pierwsze kilka dni jak sobie radzi, kilkanaście razy w nocy, ale wszystko było ok. Więc do karmienia musiałam pokonać dłuższą drogę 🙂 Synek będzie z nami w sypialni, bo Natalia śpi bardzo płytko, więc płacz na 200% będzie ją budził, więc łóżeczko muszę mieć teraz pod ręką, aby szybko zgarnąc synka do cycka.

Z sypianiem na brzuchu też jest głośno, że śmierć łóżeczkowa i bla bla bla. Moja Natalia niestety od 2,5tż. miała takie problemy z brzuchem, że przestała mi sypiać na boku, bo się prężeyła, a na plecach tylko się wzdrygała co pare minut i budziła i darła. Jedynym lekarstwem na jej problemy brzuszkowe i sen od karmienia do karmienia było kładzenie jej na brzuchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu wszystkiego najlepszego 🙂
Później was nadrobię bo teraz zjadłam śniadanko i jadę zaraz na grzybki(ale tylko kawałek przejdę się po lesie i wrócę do samochodu) no i oczywiście zobaczyć za komodami 🙂
Tynka coś się nie odzywa i denerwuje koleżanki...Mam nadzieję,że wszystko ok....
Buziaki kochane:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie oczywiście też kopniaczki bardzo cieszą 😆 Co prawda jak jestem w mieście i dostanę kopa w pęcherz to minę mam nietęgą 🤪 Mam nadzieję,że moja córcia będzie delikatna a nie tak jak moja chrześnica. Moja siostra 2 tygodnie przed porodem wylądowała w szpitalu ze skopaną, obalałą i powiększoną nerką 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, oglądałyście się tam "na dole"? Mnie znowu boli kanał rodny, ciagnie na dół strasznie, już od przynajmniej 1,5tyg. i wczoraj wzięłam lusterko, żeby popatrzeć. Piczka już do siebie niepodobna 🤔 napuchnięta jak bułka. Kolor tez pozostawia wiele do życzenia. Dziwne, że mój mąż jeszcze na mnie może patrzeć. Biedny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evelcia, jestem lepsza od Ciebie z badaniem krwi po śniadaniu :P Na czczo 61 😮a po sniadaniu 75. 🙃 🙃 🙃Na sniadanie zjadłam dwie kromki białego chleba, białego jak bułka, bo tu chleb jest jak bułka. Mąż nie kupił razowego wtedy. Jedna z serem białym, druga z wędliną. Do tego cały pomidor i 2 oliwki i herbata owocowa z 1/2 łyżeczki cukru. A to znaczy, że jest jeszcze miejsce na coś słodkiego w niewielkiej ilości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta dobrze, ze ci sie cukier poprawil. Tez nie widze mojej katarzyny, przez brzuch. Ale jak ostatnio popatrzylam to wyglada jak spuchnieta. Nie wiem czy to tak ma buc, czy przez to, ze przytylam 14 kg. 🥴 🥴, wyglada to fatalnie. 🥴 🥴
Ja juz dom ogarnelam, wiec mam na weekend spokoj. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja do kontaktu z moją "malą" uzywam lusterka bo innego sposobu nie ma 😁 ostatni tydz byl ciezki bo sie rozciagala,naciagala itp ogolnie bolala mnie niesamowicie ale jest juz lepiej przynajmnie jak narazie ,wyglad oprocz czarnej kreski bez zarzutu 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Ja dzisiaj czuję się wmiarę dobrze ale mdliło mnie coś rano i po południu, pisałyście że też Wam się to zdarza, powrót objawów z początków ciąży 🙂 dzisiaj moje dzieciątko tak jest ruchliwe, że brzuch mi wypycha na prawo i lewo.Mam takie wrażenie że brzuch mi się zmniejszył bo chyba dzieciątko inaczej się ułożyło. Dziewczyny na ból gardła bo teraz może się to zdarzać polecam płyn do płukania Azulan można go stosować w ciąży, to wysokie stężenie rumianku.Ponoć można stosować też w ciąży Tantum verde, a na pewno na przeziebienie syrop Prenalen.Miejmy nadzieję że będziemy się dobrze czuły. Któraś z Was pytała o podkłady higieniczne, ja po porodzie stosowałam podkłady kupione w aptece polecam.do usłyszenia pa pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zapomniałam odnośnie krocza napisać że te bóle to rozciąganie mięśni i miednicy,przygotowujące do porodu.Mnie w ciąży tak bolało bardziej jakby przy odbycie i położne w szpitalu mówiły że to rozciąganie.Mnie co ciekawe bardzo od 3 miesiąca ciąży pobolewała jakby kość łonowa z jednej strony, martwiło to mnie, więc pytałam mojego gina, mówił że raczej to za wcześnie na jakiś ucisk, ale po jakimś czasie ból zniknął a od jakiegoś czasu znowu pobolewa ale nie zawsze.Myślę że to pewnie ucisk od ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem po wizycie:
Wszystko ok, poza bakteriami dość licznymi w moczu, więc znowu tabl.przez tydzień będę łykać.
Glukoza w normie więc też super, szyjka długa i zamknięta. Wspomniałam o tych bólach na dole, ale gin. mówiła, że nic tam nie widzi niepokojącego.
Synek waży ok.1kg i ma ok. 34cm z wyciągniętymi nóżkami. Tak wyszło wg jej tabelki...
Kolejna wizyta dopiero 23/12.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...