Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam mamuski
u nas nareszcie po 2 tyg sloneczko !!!
tynka witamy z powrotem!!!
marta kochana wiem ze to nie pomoze ale wspolczuje ,ja walczylam z katarem przez tyg,zakraplalam nisivinem bo nic innego nie pomagalo,do tego tantum verde do sssania i gulgania gardla i woda z mala iloscia cytryny bo mi wypalała gardło ,oczywiscie twoj sposob z sola pomaga ale mi to niedobrze sie robi na sama mysl 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No tak pierdoła i to jaka! Chyba się nie gniewasz za to określenie? 🥴 Mam nadzieję Tynka, że już sobie odpuścisz grubsze porządki do końca ciąży, no chyba że planujesz rodzić przed Evelcią. Dobrze, że wszystko ok. 🙂

Ja dzisiaj sprzątałam, ale w tempie żółwia, co by się nie przeforsować. Nie schylałam się nawet... no żeby umyc brodzik tylko. Odkurzacz i mop mąż przytulił 😜

Ja z mamą tez gadam codziennie, bez skype ani rusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj zrobilam 100% depilacje zajelo mi to 45min 😁 i musze sprosstowac ze moja "mala" wyglada dosc dziwnie 🤢 a rano myslalm ze nie wstane tak mnie bolala 🤨 ciekawe co jeszcze sie do mnie przyczepi do konca ciazy
malwina szybko minie ,juz niedlugo bedzie z toba 🙂
ewa my chyba tez bedziemy musieli zlikwidowac sypialnie ,bo meble dla malego nam nie wejda 😞 😞 a zamierzalismy tylko lozeczko wstawic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rany Evelcia, mnie też to czeka i na pewno mniej mi nie zajmie czasu. 🥴

Ja solankę tez zrobiłam sobie dwa razy. Bo wczoraj już było apogeum i stwierdziłam, że solanka nic już nie pomoże. Ona tylko skuteczna jak gardło zaczyna boleć, wtedy czasami da się się wypalić na wstepie te baterie. No ale już dzisiaj jest lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta 😁 Mam duży dystans do siebie i bardzo rozbawiło mnie to określenie 😆 Nie obrażam się za takie pierdoły 😉
Miałam brać się za te nieszczęsne,niezrobione ostatnio łazanki,ale ... Teściowa uprzedziła mnie i poczęstowała nas obiadem..ufff... kłopot z głowy 😉
Nasz Bobas waży 1,5 kg i mało prawdopodobne,że urodzę go w terminie (tj,10 luty) Lekarz stwierdził,że na jego oko to nawet 32 tydzień ciąży 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka super, że już do nas wróciłaś i wszystko dobrze 😘
Wszystkie się o Ciebie martwiłyśmy, stracha napędziłaś.
My mieliśmy teraz gości, moja Babcia, Ciocia i znajoma Babci 🙂
Bardzo miło się siedziało, szczególnie, że mimo, że mieszkamy w tym samym mieście Babcia nas odwiedziła 3 raz w ciągu 6lat... Ehh...
No i znajoma Babcia dała mi worek ciuszków ale takich na ok.80cm po swoim wnuczku, w tym super kurteczka zimowa-bardzo podobna do kurtki męża .. i się śmiejemy, że będzie miniaturka - tak samo ubierana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 jak weekendzik mija? ja spoko dzis odpoczywam po wczorajszej zarwanej nocy. moj synus grzeczny daje mamie spac tylko mam zachcianki na bita smietane z goframi 😜. jedyne co mnie niepokoi to ze nogi zaczynaja mi puchnc po calym dniu.co tam jutro na obiadek robicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evelcia nie widziałam wcześniej, żebyś coś wspominała, że z mężem nie tak...
to chwilowe foszki u Was czy się zbiera od dłuższego czasu?
Facetów czasami nie da się zrozumieć.... ehh
Co do mycia włosów na to zawsze nad wanną robią przechylona i puki co jest ok,
ale z takich codziennych rzeczy największy kłopot mam z .. ubraniem skarpetek 🥴 🙃
A dziewczyny co do bólu w kroczu, jak byście to określiły ?
mnie czasami kuje, a czasami to taki tępy ból, każda z Was ma te bóle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończyłam właśnie pokój dla mojej księżniczki,ale fotki wam wstawię jak już wszystko będzie, bo na kilka rzeczy jeszcze czekam

Tynka dobrze,że wszystko ok i widzę,że masz to co ja u mnie dwaj lekarze mówią,że Bąbel jest wymiarami jakby starszy o 2 tygodnie i możliwe że też będzie szybciej, w sumie tak 3 tygodnie wcześniej to już donoszone, więc czemu nie 🙂 🙂

Magda dziś miałam kilkusekundowy tępy ból i to jakby w tylnej części "dołu" a czasem mnie tak zakuje,że się muszę np skulić i przechodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martunia, czekamy z niecierpliwością 🙂 Wiem jaka to radość, ja dla Natalii tak dopieszczałam pokoik 🙂

Madzia, ciężko określić mi ten ból. Kłucia mam, ale czasem. Teraz mnie po prostu boli, nawet specialnie nie moge dotknąc się papierem toaletowym. I boli mnie "wejście" oczywiście. Chyba bym to przyrównała do rwania, ciągnięcia. A jak kucnę to już dramat, mam wrażenie, jakby mi się wszystko tam otwierało, takie parcie straszne.
Ja mam wizytę dopiero 07.12, ale aż sie boje mówić cokolwiek, bo coś mi się wydaje, że to mogą być początki wczesnego rozwarcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelcia, tylko nie morduj swojego, jak ja to mowie: to tylko facet... biedna, niedoskonala i czesto szwankujaa rasa 😮 dobrze ze moj tego nie widzi 🤪
Co do bolu w kroczu to ja jak pracowalam po 12 h dziennien to czesto mialam taki wlasnie tepy bol jakkby mnie ktos tam wielka igla klol trw to kilka sekund, raz nawet brazowa 'mini plamke ,mialam na gatkach po takiej kilkurazowej ale krotkiej sesji. Teraz na szczescie nie mam. tylko krzyz mi dokucza 🙂
Ania, napisz cos o sobie czy pracujesz gdzie jestes ubezp itd itp.
milego wieczoru dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie Evelcia chyba nie wspominałaś nam nic o nieporozumieniach ze swoim mężem.
A mój maluszek dzisiaj upodobał sobie mój pęcherz i sobie w niego kopie 😞
Była u moich rodziców siostra z 2 dzieci...mój chrześniak robi się coraz gorszy...Kocham go ale czasami ciężko jest wytrzymać z tym małym terrorystą....Druga siostra dzwoni i pierwsze słowo jakie pada to :"CZEŚĆ GRUBA" 🙂Nawet babcia moja dzisiaj pytała kiedy się do niej wybierzemy...Bardzo się za nią stęskniłam...Ostatni raz byłam u niej na dzień babci....Ja oczywiście nie wiem co zjeść na kolację,może zacierki sobie zrobię 🙂 🙃 🙃
Buziaki kobietki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Mnie też czasem coś kuje tam na dole ale to chyba normalne. Mam tez czasem upławy takie gęste białe albo zielonkawe ale to rzadziej mówiłam lekarzowi ale w sumie nic nie powiedział na to. Raczej skupił się na tych moich bólach nadbrzusza. Wczoraj znowu tak mocno bolało jak byłam na spacerze myślałam, że nie dojdę do domku;( Dzisiaj jeszcze doszedł ból krzyża eh ale jeszcze 3 miesiące tak się pocieszam 😉 A dla mojego T. to pewnie aż 3 miesiące mojego marudzenia, że ciągle mnie coś boli 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marto może faktycznie lepiej idź szybciej do lekarza....Zrobisz jak uważasz ale myślę,że nie można niczego lekceważyć wiem to z własnego doświadczenia
A mnie brzucho nie boli,"na dole" też mnie nie boli tylko czasami słabo mi się robi 😞
Ale ogólnie czuję się dobrze 🙂
Kochane ale jestem szczęśliwa 🙂
MAM TALENT wygrał chłopak z Dźwirzyna a to jest koło Kołobrzegu czyli blisko mnie 🙂
I ma Kacper 300 tysięcy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dziewczyny od czego by tu zaczac,hmm u nas to raczej foszki raz na 2 msc wieksza wojna,(ja porzucam pilotami 😉)ale ogolnie bez awantur ,wk**l mnie wczoraj bo jak to na wyjezdzie poszedl i sie nachlal ,nie mam nic przeciwko ale jak ja sobie cos upierdziele to koniec,wmowilam sobie ze lata za ruskimi babami i koniec,on sie wkurzyl wylaczyl tel co mnie jeszcze bardziej oburzylo 😉 od rana nie odbieralam tel,bo przeciez to ja jestem pokrzywdzona:w ciazy z 2 dzieckiem a ten lata 😉,nie gadalam z nim az do przylotu,postaral sie przywiozl 2 sloiczki czerwonego kawioru 🤪 slodycze i taaaakkkiii kochany ze szok ,rozgryzlam o co chodzi po 2 godz,mianowicie chcice mial chlop !!!,czyli nie poscil sie 😁 😁 powiedzialam mu ze ja nie chce bo zle sie czuje ze swoim wygladem a on do mnie ze mam chyba cos z glowa bo wygladam jak najbardziej ok ,wysmarowal mi brzuch i przy okazji obudzil syna ktory nie dal mi pobaraszkowac 😠 😁 teraz moje dzieci spia ( maz i natalia) oczywiscie razem bo tatus wrocil 😉 mnie m. tak wymiętolil ze teraz spac mi sie nie chce 😉
malwinamoja rodzinka tez byla za kacprem wiec gratulacje fajny skromny i utalentowany chlopak
jezu ale sie rozpisalam ,a to i tak skrot relacji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki. 🙂 🙂 🙂 🙂
Malwina 3 tygonie szybciutko minie.
Mnie strasznie boli kregoslup w nocy, maly tez w dzien spi, a w nocy kopie jak na bebnach, z wszystkich stron. U nas zimno, patrze teraz a tu -1 i na dachach szron.
Karina buziak za szarlotke, wyszla super, palce lizac.
Evelcia a ty nie znasz facetow, wypuscic ich samych....Moj to teraz siedzi do prawie rana i grywa w gierki. Ja sie smieje, ze jak bedzie syn w nocy plakal to on bedzie go lulal, jak tak nie moze spac w nocy.
Zycze wam milej niedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂
Dobrze ze juz dobrze z mezem, Ewelina 🙂 tez bym sie pewnie wk..., no coz juz taka nasza natura 😉
Aga, no ja Ci powiem ze nie czulam w nocy, ale jak sie rano obudzilam to czulam ze kopytka mojego synusia skopaly konkretnie moje jelita, i jajniki, nie moglam sie przewrocic z boku na bok. Spalam troche na plecach i krzyza tez nie czuje 😮
wczoraj siedzialam ponad 4 godz i segregowalam nasze dokumenty z ost 2 lat. Zbieralam sie do tego od roku 🤪 az wstyd gadac ale w koncu sie udalo, i mam porzadek. Doprowadzalo mnie do szalu grzebanie w torbach w poplochu bo nic nie mozna znalezc. Jestem z siebie dumna. 😎
Byla wczoraj u mnie znajoma, ma 43 lata i jest w 26 tyg ciazy. Juz 2 dzieci dorosla, a tu taka wpadka. Ale ciesza sie oboje, tym bardziej ze to bedzie pierwsze dziecko jej partnera, a w dodatku synus! tylko jednego zdzierzyc nie moge, ze pali papierosy i popija sobie czasem ( a moze i czesciej niz czasem) browarki. Nie wiem, ja palilam tyle lat i to naprawde duze ilosci ale jak zobaczylam w 9 tyg mini kruszynke na USG i jak sie juz ruszal, raczkami i nozkami, to rzucilam od razu, wczesniej tylko ograniczalam do 4-5 max. Ale do tej pory mam wyrzuty sumienia. A juz alkohol to w ogole 🤢 🤢 🤢 ja coli przez pierwsze miesiace nie pilam, bo kofeina w srodku, i niezdrowa. Kawa tez poszla w odstawke, co tez cale zycie poilam sie z raanca, teraz to tylko bezkofeinowa. Masaakra. Normalnie przelozyc przez dupe i wp...lic.
Najlepsza byla mina mojego N jak byli jakis miesiac temu i zaproponowal jemu piwo a tu moja znajoma sie odzywa ze on to nie bo prowadzi ale ona sie chetnie napije, hihi myslalam ze na zawal zejdzie, bo on wychowany w kraaju i kulturze ze alkoh dla kobiet nie istnieje a juz ciezarnych to w ogole 😁 😁 😁 ale sie rozpisalam, smutne to ale pradziwe.
Ja pozarlam sniadanko, moj slubny spi jak zwykle, i chyba zabiore sie za cos, bo mnie nosi. Tak jak Aga napisala, mam chyba syndrom wicia gniazdka. Wczoraj ta moja znajoma patrzyla na mnie jak na wariatke, poszlysmy do kuchni wstawiac pizze do piekarnika a ja sie zagadalam i zaczelam go czyscic i pucowac odruchowo, Szok! mam nadzieje ze to dlugo nie potrwa, nie czuje sie zmeczona po czyms takim, tez nie latam po scianach ttylko po prostu sprawia mi to przyjemnosc i troche sie przynajmniej rozruszam. Ciekawe kiedy mi przejdzie 🤪 po prostu zastrzyk energii, uwazam na siebie, zeby nie bylo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczynki 😉 tynka dobrze,ze juz jestes i wszystko ok, fajnie, ze nie musisz przez weekend tkwic w szpitalu-miec ordynatora zaq soba super 😉 ciesze sie agnes,ze szarlotka smakowala 🙂 ewelcia dobrze,ze juz ok z mezem 🙂marta zycze zdrowka 😉 a wszystkim dziewczynkom zycze milej niedzieli ); ja z kolei jak duzo chodze i jestem w pozycji stojacej jak np. szykowanie caly dzien urodzin oliwi, to mnie tak ciagnie brzuch, macica do dolu, i wtedy musz troche usiasc to przechodzi, tak mnie jakos dziwnie ciagnie 😉-moze o tym pizecie z tym kroczem-nie wiem 😉 A my dzis do teściów na obiad a poźniej do ikei-uwiebiam tam buszowac-dawno nie bylam 🙂buziaki milej niedzieli 😉 pogoda dzis u nas strasznie ponura, troche kropi, buro i szaro brrr 😉 tak naprawde wypadaloby spedzic niedziele w lozeczku haha;0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Evelcia ale się uśmiałam 🙂 Ale tak jest z chłopami 🙂 Mój w sumie rzadko wychodzi z kumplami, może kilka razy w roku, ale jak już idzie to wraca tak najeb... że nie pamięta co się działo 😉 No i wtedy też mam wkurw że puścić go to idzie po całości...
Kiedyś byłam taka zła na niego, że na cały dzień schowałam mu komórkę, robiąc jeszcze awanturę, że pewnie go ktoś okradł, bo był tak nawalony, że przecież nie wie co się działo... wtedy miał wielkie wyrzuty,że się doprowadził do takiego stanu, a i komórka dziwnym trafem się znalazła 🙂 ale miałam polew z niego cały dzień 🙂
Monisiaj22 ja też sobie nie wyobrażam papierosów i alko.w ciąży...
Od jakichś 2dni bardzo mało czuję kopy przez brzuch, wydaje mi się, że mały zmienił pozycję na pewno ma główkę w dół, bo w pt tak było na usg i wydaje mi się że pleckami jest "przyklejony" do brzuszka tak, że nóżki rączki ma w stronę moich wnętrzności i może dlatego tak tych kopów nie czuję... Czułyście coś podobnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

Evelcia to fajnie, że już konflikt załagodzony. Faceci nienawidzą jak im się tak truje przez tel. o lataniu za babami, więc nie dziw się, że się wyłaczył.
Tak naprawdę wg mnie facet musi być niezłym skur... żeby zdradzić ciężarną żonę. Są oczywiście tacy, ale myślę, że w mniejszości.

A ja pójdę do lekarza, jeśli nadal będzie mnie tak rwalo wszystko tam. Na razie powiedziałam męzowi, żeby w chwili wolnej, o ile takowa się znajdzie, bo N. nie odstępuje go na krok w weekendy, żeby obejrzał mnie tam w świetle dziennym, bo sam powinien lepiej wiedzieć, czy już się rozwiera czy nie.

Idę grzebać w kartonach z ciuszkami, najwyższa pora przejrzeć to co sie nada kolorystycznie dla synka.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helloł. Niedawno podniosłam się z łóżka. U nas szaro,buro i przede wszystkim od wczoraj wieczora niesamowity wiatr ! 🥴
Powiem Wam Dziewczyny,że mam kochaną Teściową. Serio. Nie dość,że wczoraj zaprosili nas na obiad (żebym nie stała świeżo po wypisie przy garach) to upiekła pysznego murzynka z gruszkami i dzisiaj zaprosiła na śniadanie 🙃 Szok
Wczoraj w ramach wdzięczności zrobiłam naleśniki ze szpinakiem,stałam chyba z 1,5 godziny przy nich,ale było warto 😜 Później ledwo tylko żyłam,więc musiałam się położyć. Wspominając o "Mam Talent" oglądaliśmy wczoraj na zmianę z walkami ksw 😁 Pomijając żałosny poziom w tym roku, po prostu ten program już się nudzi to faktycznie ten chłopak był najlepszy.

A co do facetów, to Mój po ostatnim "wypadzie" z kolegami grzeczny jak Anioł 🙂 nawet nie myśli żeby gdzieś wyjść i mnie zostawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...