Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej. Ja planuję dzisiaj rozejrzeć się za pieluszkami. Podobno dosyć dobre i tanie są te z Rossmana.
Planuję dzisiaj trochę posprzątać,ale delikatnie żeby nie było powtórki z ostatniej środy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka uwazaj ze sprzataniem. Ja wlasnie wczoraj ogladalam reklamowiki z promocjami na pampersy i od dwoch dni chodze po sklepach kosmetycznych i patrze na ceny. W it sa tylko pampersy i huggis. A cenowo nawet w promocji jest 2 razy drozej niz w pl. Wiec jak na wiosne pojade do pl to sie zaopatrze w wieksze paki. Moja siostra w Danii kupuje w takiej samej cenie jak w pl, ale mowi ze te w pl sa gorszej jakosci. MI tesciowa kupila w rossmanie 1 i 2 jakies niemieckie baby dream, nie wiem ile za nie zaplacila i nie wiem jakie sa. 🙂
Dziewczyny ja za tydzien mam piate USG, ale lekarz nie bada mnie ginekologicznie, a niektore pisza o skracaniu szyjki? nie wiem czy jak jest robione USG to lekarz tez widzi szyjke? jak to jest?
Ania ty z Monisia22 wymiencie sie nr telefonow, we dwie rawsze razniej. 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem znowu odwiedziła mnie koleżanka więc poplotkowałyśmy a teraz mam chwilkę.
Agnes piszesz że pampersy mają wycięcie na pępek?Nie wiedziałam dzięki, dobrze wiedzieć, ale które tak mają bo widziałam w sklepach jakieś w białym opakowaniu i inne.Wiem że kupuje się na początek ten newborn najmniejsze i z doświadczenia powiem Wam żeby nie kupować jakis zapasów tych najmniejszych bo szybko przechodzi się na 1.Tylko od czasu jak rodziłam synka to tyle wprowadzili nowości w tych pieluchach że sama już nie wiem jakie kupić.Na pewno na początek newborn ale jakie kupić żeby były wycięte na pępku?Jak wiecie nazwe to napiszcie dziewczyny jakie to są.Dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnese żeby zobaczyć czy skraca się szyjka lekarz musi Cię obejrzeć ginekologicznie chyba że robi Ci usg wewnątrzmacicznie. Poproś go o to. Ja zastanawiam się nad rozpoczęciem masażu krocza,słabo u mnie z jego rozciąganiem. Nawet zwykłe badanie ginekologiczne to dla mnie zawsze tortura. Posprzątałam kuchnię i łazienkę i nie chce mi się więcej. Nie zamierzam odkurzać a co 😉 Dzisiaj odbieram 6letniego brata z przedszkola,siedzi u mnie parę godzin do powrotu Mamy, więc muszę wymyślić coś na obiad żeby on też to zjadł 🤢 A jest z tym ciężko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KingaS te pieluszki co maja wycięte miejsce na pepuszek pampers nie ma.
Sa tylko 2 firmy oferujace takie pielusszki:
http://allegro.pl/pieluszki-pieluchy-huggies-newborn-od-2-5-kg-i1909742312.html
lub te:
http://allegro.pl/pieluchy-pieluszki-happy-newborn-2-5-kg-42-szt-i1940361035.html
Ja osobiście będe kupowac te drugie ze względów ekonomicznych przede wszystkich bo róznica cenowo duża

Agnieszko co do skracania się szyjki ona Ci sie sama nie skróci chyba że tak jak ja np miałas skurcze i wylądowałaś w szpitalu albo masz mocne bóle brzucha wtedy lekarz na pewno sprawdzi jak tam twoja szyjka.
Jak chcesz sie upewnic to na wizycie powiedz mu że cie od czasu do czasu pobolewa podbrzusze i on powinien sprawdzic 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszko są 3 rodzaje pampersów (moja mama chciał mi kupić ale jak okazało sie ze nie maja wycięcia na pepek to stwierdziła ze kupi rozmiar większy) - beda na wyjśca na sprcer i do lekarza
A pampersy mamy takie:
http://allegro.pl/pieluszki-pampers-premium-newborn-78szt-2-5kg-i1954254901.html
http://allegro.pl/pieluszki-pampers-premium-care-mini-3-6-kg-72-szt-i1954254914.html
http://allegro.pl/pieluszki-pampers-premium-care-midi-4-9-kg-60-szt-i1954254924.html
Chyba ze Ty masz u siebie jeszcze jekieś inne bo te w białych opakowaniach sa od niedawnoa jako nowośc reklamują. Niby one oddychaja.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje Aleksandra za odpowiedź odnośnie pieluch.Odnośnie masowania szyjki to ja byłabym ostrożna nawet jeśli szyjka jest twarda to przy porodzie położne rozmasują szyjkę.Bałabym się żeby mi się nie skróciła co jest niewskazane, mamy jeszcze czas do lutego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,

Wczoraj się nie odzywałam, bo tak się podle czułam, a jeszcze bardziej podlejszy miałam humor, że nie chciałam psuć Waszych.

Dzisiaj już się nastałam w kuchni przy obiedzie i czuję się normalnie jak gówno, wszystko mnie boli. Zrobiłam barszcz z ziemniakami i krokiety z kapustą i peczarkami na dwa dni, więc 16szt. I myślę, że to już ostatni raz robię krotkiety przed porodem, chyba że mąż mi pomoże.

Co do pieluch to już raz Wam napisałam elaborat, odnośnie pampersów, dadów, huggiesów, baby dreamów i happy, bo akurat wszystkie miałam okazję użyć. Dla mnie najlepsze są pampersy i nie ma im równych - niestety. Na początek polecam pampersy, najbardziej bezpieczne, a później, to już Wy same zdecydujecie.
Pampersy nie miały wycięcia, nie wiem czy teraz mają. Zaginałam tą falbankę u góry. Pępek odpadł po 6 dniach, przy kąpielach od pierwszego dnia i stosowaniu spirytu wcale się nie babrał, szybko wysechł i odpadł, a nie powiem, że oczywście zdarzyło mi się go polac przy kąpieli.

Agnese, ja dla Natalii uzywam pampersów. Sa tu też huggiesy, ale nie sa aż tak miękkie, cienkie i wygodne jak pampki. Reszta to tureckie firmy, którym zupełnie nie ufam. W lecie sprawdzają się tylko pampersy przy upałach ponad 40st. A już najlepiej będzie jak zostawisz synka z gołym tyłkiem, przynajmniej raz dziennie na trochę, jak się zaczną upały to akurat nie będzie jeszcze siedział, a nawet gdyby to siedzieć może, ale nie poraczkuje nigdzie z gołym tyłkiem.

Tynka, własnie mi się przypomniało o tym przepisie tr. Całkiem wyleciało mi z głowy ☺️ Na pewno Ci coś podrzucę.
A teraz idę poleżeć, bo za dużo tego stania było. N. śpi, więc mam okazję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 😉 ostatnio cos rzadko tu zagladam 😉 pewnie regeneruje sily p tych urodzinach i spotkaniach z kolezankami podwojnymi-dzis np. caly dzien chodze osowiala, spiaca, nic mi sie nie chce 😉 wczoraj mialam dobry chumor i optymizm, a dzis na odwrót 😉 ja przy Oliwi uzywalam papmpersow-najlepsze nic z dupka sie nie dzialo, i teraz tez zamierzam pampersy. pozdrawiam was cieplo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejho 🙂
ja dziś kupiłam takie http://allegro.pl/pampers-newborn-2-3-6-kg-94-sztuki-super-cena-i1966972924.html tylko,że 108 szt. za 59zł
u mnie dalej trwa maraton z praniem 🤢
Marta chyba ty pisałaś,że masz takie uczucie jakby Ci się na dole rozchodziło wszystko, też to mam od 3 dni, normalnie czuję jakby kości mi się przesuwały, możliwe że małą główką naciska czy coś, no i ogólnie szalona ma często czkawkę i cały brzuch mi pulsuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
A ja dopiero wróciłam z Kołobrzegu 🙂
Strasznie boli mnie głowa 😞
Małemu nic nie kupiłam,ale mojej siostry koleżanka kazała jej przyjechać we wtorek po ubranka dla małego bo ona ma takie uniwersalne 🙂
Kupiłam za to na imieniny mojemu tatuśkowi 100-częściowy zestaw narzędzi 🙂Radość z prezentu była niesamowita 🙂
Co do pampersów to ja będę kupowała Dada te z biedronki bo moje siostry mi polecały a u nas wszystkie dzieci miały uczulenia na oryginalne pampersy więc wolę nie ryzykować 🙂
Wypiję kawkę i może pójdę się położyć 🙂
W poniedziałek mam wizytę u ginekologa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra wlasnie takie jak ty pokazalas sa u nas pampersy. Ja nie mam wyboru w sklepach sa tylho pampersy albo huggis. Dziwne, ze huggis sa gorsze, bo u nas cenowo 1 e drozsze od Pampersow. Tylko, ze w it sa paczkowane po 27 lub 33 sztuki, nie widzialam wiekszych opakowan. Moze w przyszlym tygodniu podjade do jakiegos sklepu wiekszego ale nie sieci wloskiej Auchana lub tesco, moze tam maja wielsze paczki.
ania super zakupy skarpetki. 🙂 🙂
Ja odyspim nocke. Nic mi sie nie chce robic. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusiek ostatnio patrzyłam na te pieluszki Dada i 40 szt.kosztowało 27 zł (prawie). Moje siostry też używały Huggisów ale jednak najbardziej były zadowolone z tych Dada 🙂
Słyszałam od koleżanki że w Rossmanie są właśnie jakieś po 20 zł chyba i jest ich 40 sztuk.ale nie mówiła czy są dobre...Ja wolę nie ryzykować i od razu kupię te Dada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się rozpisałyście mamuśki 🙂
Zaraz nadrobię kilka stron, tymczasem wróciłam od koleżanki, jej 2-tygodniowa córcia jest przekochana 🙂 Udało mi się tą kruszynkę potrzymać trochę na rękach 🙂 Miny strzela niesamowite, można się na nią gapić godzinami 🙂
Dziecko jest grzeczne, budzi się co 3 godziny średnio na karmienie, prawie nie płacze, puki co nic jej nie uczuliło no i w ogóle super 🙂
Dostałam stos gazet o dzieciowej tematyce, pół paczki tych dupnych "podpasek" bo koleżance zostały i sporo próbek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese, ja myślę, że cenę pieluch to sobie najlepiej właśnie na sztuki przeliczyć - ile szt. kosztuje danej firmy w danej promo i wtedy porównywać 🙂
Co do tak dużego opakowania, ja bym się na pewno na razie na takie nie decydowała, no bo nie wiemy czy nasze maleństwo przypadkiem akurat na te nie będzie miało uczulenia, co prawda zawsze można odsprzedać ale ja na początek wybiorę mniejsze opakowania 2 firm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...