Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie wiem dlatego tak mnie to męczy. Mi się bardzo podoba a maż twierdzi, że syna w nim wozić nie będzie a my planujemy szybko drugie dziecko. On twierdzi, że ten wzór to jak płatki kwiatów i nie przegadasz go 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki. 🙂 🙂
Konefka wozek jest ladny, a kolor uniwersalny.
Monisia brzuszek sliczny. A moze jak tak nie lubisz mleka przerzucisz sie na cacao. Albo budynie. Czy takch rzeczy mlecznych tez nie lubisz?
Moj maly kopie w nocy kolo 1 jak ide siku, tez mnie wybudza, a dzis nad ranem tez troche pokopal ale tak konkretnie, chyba byl glodny. Zjadlam rogalika i cisza.
Wczoraj popralam wszystkie ciuszki w plynie perla i 2 razy wrzucilam plukanie /w wstepnym praniu uzylam proszech dla dziecka zabijajacy bakterie rekomendowany przez lekarzy/, juz mam wszystko poprane. Jak tylko wyschnie bede prasowac. 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
monisia ślicznie wyglądasz 🙂 melise można pić jak miałam na początku trochę za wysokie ciśnienie to mi lekarka powiedziała,że właśnie mam sobie meliske popijać na wyciszenie
konefka wiesz co trzymaj się swojego, bo wózek jest super,a tak serio to powiedz mi jaką macie pewność że drugie dziecko to na pewno będzie syn? a może znowu córcia i co wtedy? takie nastawianie się na płeć to bezsensu,a wózek jak widzisz wg nas wszystkich jest uniwersalny

do mnie dotarła właśnie paczka z deska do prasowania to żeby ją wypróbować to poprasuję kocyki, mówicie że macie apetyt a u mnie właśnie jakoś nie bardzo, jem tyle co przed ciążą i nie mam żadnych zachcianek, tak jakby mi się żołądek zmniejszył, z resztą widzę po wadze że prawie nic nie drgnęła a w pasie na dzień dzisiejszy mam 94cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu,zastrzyk podawany był w żyłę,w rękę. To nie kroplówka,jak miała Malwina, więc wenflon nie jest potrzebny. 🙂 przygotuj się na 3 pełne dni w szpitalu...
Nie wiem czemu,ale mi się podobają butelki i laktator z AVENTU,durne to trochę 😁
Konefka,razem planujecie następne dziecko czy Mąż planuje ? 😁 🙃 Poza tym skąd on wie,że uda mu się następnym razem syn? 😉 A ja w brzuszku mam 106 🤪
Marta nam się nie odzywa,może położyli ją w szpitalu ze względu na ten cukier?

A,śniło mi się że urodziłam synka. Jako pierwsza z nas wszystkich,dużo przed terminem. Z maluchem było wszystko ok,miał śliczne czarne włoski 🙃 I był przecudowny 😉 I ciągle myślałam o tym,zeby Wam napisać o tym na brzuszku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki! wstac mi sie dzis nie chcialo 🙂 spioch jestem, ale jak tylko wstalam to maly odrazu kopniaki na powitanie mamie daje. 😁 Monia super fotka i ja bedac w polsce pytalam ginekologa czy mozna pic melise powiedzial ze nie ma przeciwwskazan wiec ja gdy jestem bardzo wsciekla to sobie popijam i odrazu mi lepiej 🙂. i widzisz sama przyznalas ze nie masz calkowitego zaufania do poloznych tutaj...wiec chyba rozumiesz moje podejscie. wczoraj dziewczyny na wizycie dowiedzialam sie z monika ze nie beda nam robic badan na glukoze ok bylysmy w szoku.wyobrazacie sobie to? ja wczoraj przesadzilam i 2 filizanki kawy wypilam i pozniej moj zoladek fiksowal. juz weekendzik a za tydzien do polski 😁 juz nie moge sie doczekac...mam tylko nadzieje ze dostane kase i poszaleje w polsce z zakupami dla synusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane:*
A ja dzisiaj mam strasznego nerwa,nawet pokłóciłam się z rodzicami co mi się nie zdarzyło od mojej wyprowadzki no ale widać gorszy dzień odbija się na moich staruszkach,ale należało im się....
Mały kopał prawie całą noc no i nad ranem też dał popis...Do łazienki biegam jak głupia w nocy 😞
Później do Was napiszę...Mam nadzieję,że humor mi się poprawi 🙂
Jeszcze tylko 21 dni i moje Słoneczko kochane przyjedzie 🙂
Monisia śliczny masz brzuszek 🙂
A ja w pasie się nie mierzę bo u moich rodziców centymetr gdzieś zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach 🙂Może i dobrze, że zaginął bo miałabym kompleksy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konefka napisał(a):
Tynka a ty kupowałaś piżamki sobie? jak tak to kopsnij linka 🙂


Właśnie nie kupowałam jeszcze,ale zastanawiam się nad tymi http://moda.allegro.pl/koszule-super-nowosci-40-wzorow-max-kolor-l-xl-i1963532575.html
kolor: zielony,niebieski i żółty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga ja wlasnie nienawidze nic co na mleku a tu nagle taka zmiana 😮 😮 😮 cale zycie od malego nie dalam sie poic mlekiem, a teraz na mysl o platkach na mleku dostaje slinotoku, hihi nawet kakao mi nie podchodzilo.
tak, jesli chodzi o glukoze to juz pisalam wczesniej ze nie robia a wczoraj sie dowiedzialam ze robia tylko w przypadku cukrzycy u rodzicow lub/i rodzenstwa i jesli kobieta ma powyzej 36 lat. Tak to nie. Ale wydaje mi sie ze jak ma sie cos z cukrem to chyba czuje sie kobieta gorzej i w ogole ma jakies objawy??? jak to jest?
polozna to poloazna a lekarz ginekolog to lekarz ginekolog :P Ania jest nastawiona ANTY ANTY ANTY na opieke w ciazy w Holandii. Nie dziwie sie Tobie, moze jakbym nie miala tu mieszkania to tez bym zjezdzala do Polski. Ja juz sie przyzwyczailam, i zdecydowalismy ze tu bedziemy zyc i tu bede dzieci rodzic 😉 nie jest tak zle wizyty co 4-5 tyg, usg tylko 3 w ciagu calej ciazy ale tak naprawde to mozna sie zalapac gdzies i pojsc prywatnie na 3d jak ktos ma taka potrzebe. Wczoraj jeszcze polozna mi powiedziala ze 3 lata temu usg robili tylko 1 raz (!!!) w ciagu calej ciazy. 🤪 🤪 to dopiero tragedia. Teraz planuje nasciemniac ze mam brzydkie i -przepraszam- smierdzace uplawy, ciekawa jestem czy mnie do gina odesle hihihi i sciemnie jeszcze ze mnie pecherz szczy0ppie i boli przy sikaniu. A co. To moze mi mocz sprawdza w koncu.
Jutro maja mnie odwiedzic moje wariatki z pracy, musze wyeksmitowac meza zeby swobodnie poplotkowac. Juz nie moge sie doczekac 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia u mnie tez nie robia tej glukozy. Jedynie badaja cukier z krwi, jak jest w normie to ok, a jak powyzej normy, to wtedy wysylaja na ta glukoze, gdzie trzeba ja pic. Ja rozmawialam z lekarzem z pl to on mi powiedzial, ze kobiety w pl przesadzaja z tymi USG w ciazy. Najwazniejsze jest USG w 13 tygodniu, gdzie sprawdza sie wszystkie pomiary. Ja za tydzien mam 5 USG, /jedno to na moje wlasne zyczenie, pod katem zespolu Downa i Turnera/. 6 USG robia w 40 tygodniu ciazy, jak dziecko jest przenoszone. Znowu w Danii robia 1 lub tylko 2 USG, nie wiem po co mierza brzuch co wizyte. Wiec co kraj to inny zwyczaj. 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny piszę bo od pewnego czasu mam problem z sercem, przychodzą w ciągu dnia chwile kiedy tak ciężko mi się oddycha, czuję jak robię się czerwona i serce wali mi szybko, czytałam że w ciąży szybsze bicie serca jest normalne ale jakoś tak dziwnie się czuję, czy też macie podobne dolegliwości.W poprzedniej ciąży jak brałam lek na podtrzymanie fenoterol to wiedziałam że to normalne bo to wywoływał właśnie ten lek ale teraz nie biorę go tylko luteinę dopochwowo.Muszę w środę na wizycie powiedzieć o tym lekarzowi, kurcze muszę pożyczyć od brata ciśnieniomierz i zbadać sobie w takich momentach ciśnienie, bo normalnie to ja mam bardzo niskie.Nawet mój ginekolog się śmieje że takie niskie, kiedys miałam nawet 80/60.Napiszcie proszę jak któraś z Was ma podobny problem i czy wiecie od czego tak może się dziać.Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KInga, ja miałam podoben uczucie ale tylko raz. W szpitalu,gdy podali mi pewien lek. nagle zrobiło mi się gorąco,zlałam się cała potem,chciało mi się spać i serce tak mi waliło że myślałam,że zaraz zejdę z tego świata. To było akurat po leku. Myślę,że powinnaś się oszczędzać i powiedzieć o tym oczywiście lekarzowi przy wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie to normalne, tez mam zawsze niskie cisnienie, musze pic z 3 kawy dziennie, a rano koniecznie by sie obudzic. W ciazy pije kawe jedna co drugi dzien. I tez mam takie uderzenia, jakbym miala menopauze. Robi mi sie starsznie goraco. A serce wali jak mlot. Mi lekarz powiedzial, ze to normalne w ciazy. 😉 Ponoc serce zwieksza swoja objetosc o 40 % i pompuje wiecej krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuch to i tutaj mierza, sprawdzaja wysokosc macicy czy jakos tak. Ale to tez nie wszystkie polozne 😉 o USG tez slyszalam ze przesadzaja kobiety i wcale to nie jest takie dobre, nie wiem. Ja mialam juz 6, teraz bedzie 7i pewnie ostatnie, a tak duzo bo na poczatku bylam pod opieka ginekologa ze wzgledu na wczesniejsze poronienie i sprawdzali co tydzien czy sie dzidzia prawidlowo rozwija 😉 takze i tak nie mam co narzekac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do cisnienia to mam cale zycie 80/60 w porywach 90/60. Teraz w ciazy troche sie ruszylo bo w pierwszych miesiaach mialam nawet 120/60 hihi. Jak masz takie uczucie ze serce ci wali jak mlot to moze zrezygnuj z kawy. Ja przez pierwsze miesiace nie moglam w ogole jej pic bo sie tak wlasnie fatalnie czulam, pocenie rak, walenie serca, fale dusznosci i goraca. a dodam ze przed ciaza bez kawy ani rusz z rana bo zaraz bole glowy caly dzien i ospalosc. Teraz pije tez tylko bezkofeinowa. Organizm sam sie broni. Chyba ze od kawy tego nie masz, to ja radze sie poskarzyc lekarzowi.
jeszcze dodam, ze ciezej mi sie oddycha, ale to podobno przez to, ze coraz mniej miejsca w naszych cialkach i pluca tez sa troche skurczone. To normalne ponoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z oddechem jest trudniej bo jest ucisk na przeponę,a jak macica teraz idzie jeszcze do góry to nawet na serce uciska, także to jest względnie normalne, ale warto powiedzieć lekarzowi o tym po to on jest, jeśli możecie to mierzcie sobie ciśnienie 3 razy dziennie na spokojnie i zapisujcie, wtedy wiadomo czy faktycznie coś się dzieje czy tylko chwilowe problemy 🙂

a ja kupiłam takie koszulątka:
http://moda.allegro.pl/koszula-nocna-ciazowa-do-karmienia-niebieski-m-i1930200734.html
http://moda.allegro.pl/koszula-nocna-ciazowa-do-karmienia-roz-m-i1927062729.html

mimo moich 26 lat uwielbiam te misie i różne podobne bzdety na piżamach 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...