Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki co do urlopu macierzyńskiego mamy prawo do:
20 tygodni przy urodzeniu 1 dziecka
31 tygodni przy urodzeniu 2 dzieci
przysługuje nam dodatkowy urlop macierzyński w wymiarze
2 tygodnie przy 1 dziecku
3 tygodnie przy 2 dzieci
Trzeba pamiętać że o ten dodatkowy urlop trzeba pisać prośbę o przedłużenie 7 dni wcześniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wróciłam 🙂 obiad się warzy więc...

dokładnie to co emilka napisała zależy od lekarza, jedni wolą od razu z grubej rury walnąć 🙂 ja piłam 75g i kłuta byłam 3 razy (na czczo, po 1h i 2h) i wyszło że spalam cukier zajebiście szybko więc mam cały czas coś podjadać 🙂

moniadad Ty jesteś chyba najbardziej na bierząco z tymi urolpami macierzyńskimi, czyli tą prośbę mam napisać jak będzie dobiegać te 20 tygodni do mojego pracodawcy, tak? aha a podobno ojcowie dostają tydzień wolnego po urodzeniu

oglądałam wózki, wybrałam nawet 🙂 mutsy 4rider, jest tylko jedno ale... nie mieści mi się do auta. Znaczy się jak ściągnę kółka to się zmeści jakoś, ale tak za każdym razem je ściągać, nawet gdy błotko- a my drogi koło domu nie mamy więć błotko przez cały rok 😞 ale z mamą jesteśmy tak najarane na ten wózek że chyba kółka będę ściągać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kuleczki 😉

no więc byłam dziś u drugiego lekarza w sprawie mojego kaszlu i ciągłego kataru. dowiedziałam się tyle, że słychać lekkie szmery i mam leżeć w domu więc L4. niestety nic mi nie mogą dać silnego bo dzidziuś. mam brać bioparox (ale on nie pomaga), pić syrop z wapnem (dobrze że o smaku bananowym), na noc smarować plecy, do nosa wpuszczać wodę morską (chyba) a na noc smarować maść majerankową pod nos.

Miłego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki!!!

Podam wam mniej wiecej jakie niemowlece kosmetyki zadowalay nas najbardziej 🙂

ODPARZENIA- sudocrem(zeby zapobiegac),bepanthem(zeby zwalczac)

PIELUSZKI-pampers

HUSTECZKI-pampers,nivea,dzidzius(wszystkie tak samo dobre)

DO MYCIA-plyn Johnsons baby from top to toe(od urodzenia,do mycia calego cialka i wloskow,mi starczyl na 6 mies
http://cokupic.pl/opinie/JOHNSONS-BABY---PlYN-DO-MYCIA-TOP-TO-TOE-500-ML/9b11e38deae14a43 a tu zdanieinnych na temat tegokosmetyku 🙂

OLIWKA-pampers,nivea

To chyba tyle,jak cos to pytajcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogolnie ja z kosmetykow JOHNSONS bylam i jestem bardzo zadowolona 🙂 corcia nie miala zadnej alergi,mysle ze jesli wy lub u was w rodzinie nie bylo alergikow smialo mozecie korzystac z tej firmy.

Ale uwazam ze firmy NIVEA,BABINO tez sa bardzo dobre 🙂

A jesli zauwazycie jakas alergie na kosmetyki to polecam kosmetyki OILATUM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak trzeba przed końcem 19 tygodnia to wtedy nikt się nie przyczepi że niedotrzymany termin 7 dni.
Tak należy się tatusiowi 7 dni wolnego z tytułu urodzenia dziecka i 2 dni urlopu okolicznościowego żeby to dostać musimy pokazać akt urodzenia dziecka.
Co do kosmetyków to przy Weronice używałam Bubchena i teraz też o tym myślę lub nivea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam 🙂
U lakarza dobrze(siuski, glukoza ok, krefka troche anemia tak jak zawsze.
Przepsłam mi lek który jwst wycofywany, wiec zadzwoniłam i przepisze drugi, tylko musze po recepte jechać.

Na stacji benzynowej SAMA wymieniłam sobie wycieraczki.

W pracy udaja że mnie nie znaja 🙂

Na poczcie opierdoliłam pana kotrolera listonszy, ze mi tylko awiza zostawia a dupy mu sie niechce na 2 pietro ruszyc, a mi się potem musi chciceć pupeczke targac na poczte.

W sklepie znowu zapomniałam kupić cukier-od tygonia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia może to głupie pytanie, ale ja jestem totalnym laikiem w tych kwestiach. Czy te dodatkowe 2 tyg macierzyńskiego jest faktyczni dodatkowe, czy uszczupla mi pule normalnego urlopu i czy to samo się dzieje lub nie z tym tatusiowym siedmiodniowym i 2 dniami okolicznościowymi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kochane 😁

ściskam kciuki za wyniki i zakupy 🙂

z tą glukozą to zależy od lekarza chyba. ja też piłam 75g.
sztunia a zajebiście szybko to znaczy jak? możesz mi napisać wyniki, to porównam swoje i będę wiedziała, czy mogę się opychać 😉

kahna poleż, wygrzej się...i na pewno będzie dobrze. trzymamy kciukasy oczywiście!

klapoucha gratuluję tych wycieraczek! 🙂

z wózkiem nam nie idzie coś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak czytam o tym macierzyńskim i naszło mnie pytanie do moniadad
czy będąc na L4 do porodu z automatu w dniu porodu pracodawca wrzuca mnie na macierzyński? czy ja swój poród w takiej sytuacji zgłaszam pracodawcy, zusowi czy i pracodawcy i zusowi?
kto mi płaci za urlop macierzyński?
zus, jak domniemam?
i teraz kolejne pytanie.
później chcę iść na wychowawczy (oczywiście bezpłatny) ale mam chyba jeszcze zwykłu urlop do wykorzystania.
wtedy chyba przed wychowawczym muszę wykorzystać mi należny urlop i jak to załatwiam? piszę pewnie podanie pod koniec macierzyńskiego o ten mój zwykły urlop i pracodawca musi mi go dać? cały urlop? potem pewnie podanie o urlop wychowawczy i w jakim wymiarze? bo wiem, ze mogę ile chcę tego wychowawczego (do 3 lat)?
mój listonosz też nie nosi paczek ba nawet listów poleconych, tylko wrzuca awiza - i nie puka nawet, ale kasę to przynosi bo wie, ze dostanie koncówkę.
skarżyłam na poczcie ale tylko baby ramionami wzruszały i skargę proponowały pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sorki moniadad, ze tak Cię gnębię ale jak mam tak łopatologicznie wyłożone to jestem potem pewniara, ze hoho.
a biorąc pod uwagę to, jak mnie "kocha" mój pracodawca nie chciałabym jakiegoś babola strzelić i zapomnieć czegoś zrobić lub nie dochować jakiegoś terminu, ale przede wszystkim nie mam zamiaru niczego odpuścić 😉 🙂
mońciu, z góry wielkie dzięki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kłapoucha tyś to jest spryciara, ja mam zamiar wymienić żarówkę, bo mój chłop jakoś się nie garnie i już z dwa tygodnie jeżdzę z jednym światłem, chyba że podskoczę do pracy to tam ktoś wymieni jak będę pić kawkę w ciepełku, bo mnie to lubią i tęskno im za mną 🙂

a co do wyników Aniu mam za niską glukozę we krwi na czczo, czyli 65 mg/dl (norma 74-106), po 1h miałam ok. bo 85, a po 2h znowu za niskie bo 71, jak wróciłam do domu po badaniach zrobiło mi się mega słabo, zimne poty, i tak jakbym miała zaraz zemdleć.
Natomiast po miesiącu jak robiłam badanie sików to wyszły mi azotyny w moczu, dżina wytłumaczyła mi to tym że niska glukoza powoduje spalanie mojego "tłuszczyku" i że mam nie dopuszczać do uczucia głodu, podjadać herbatniczki i takie tam smakołyki. Tylko martwi mnie to że jak ja sobie pofolguję z tym jedzeniem to już będę baleronikiem pięknym, no ale czego się nie rob dla kruszyny w brzuchu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze, ja miałam wyniki wzorowe (jakoś 86 na czczo, 95 po 1h i 90 po 2h)...a już liczyłam, że będę mogła się bezkarnie objadać 😞 hahaha

chciałam się nad Wami poznęcać i wrzucić kilka fotek ciuszków, bo nareszcie zmniejszyłam im wagę...nie pogniewacie sie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...